Skocz do zawartości
Mayo

Gothic 3

Rekomendowane odpowiedzi

Eeeee, no w zasadzie o patchu nic nie ma (Źle ułożyłem zdanie - przepraszam ;)), ale skoro wersja testowa działała jak należy, a "pudełkowiec" (że tak sobie pozwole określić) jest nieudanym żartem, stąd wnioskuje, że da się ten żart naprawić. Zapewne tak się stanie gdy producent wypuści jakiegoś patcha czy coś.

A czy pod koniec tego niemieckiego tekstu (ostatni akapit) nie bylo cos w nawiasie o drugim patchu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy pod koniec tego niemieckiego tekstu (ostatni akapit) nie bylo cos w nawiasie o drugim patchu?

 

Nie. facet jest zachwycowny wydajnoscia i pisze, ze bez problemu moglby wlaczyc wiecej detali, ale jest zbyt zmeczony i zestresowany szybkim tempem narzuconym w koncowce produkcji gry i patcha do niej (chociaz przyznam, ze slowo glide jest dla mnie zagdka - najbardziej pasuje zapozyczenie z angielskiego i tak to zinterpretowalem - "glide to release & patch" - uczyc sie angielskiego;) bo chyba nie chodzi o patcha na 3dfx).

 

Jednym slowem - facet albo gra w zupelnie inna gre, albo nabija sie ze swoich klientow:)

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ten temat robi sie #$%^& B-) obsmarowujemy równo gre która sie jeszcze nie ukazała na naszym rynku :unsure: jakos mi sie nie chce wierzyc że wszyscy grający maja oryginały sciągniete z zagranicy a mówiąc już o piłatach nalezy wspomniec ze nie ma do nich dopracowanych cracków i w tym moze tkwić problem :)

ps. Jest już późna godz i za mna 30 zadań z dynamiki i jak palnałem jakąs @#$ to zrozumcie moją sytuacje B-) aczkolwiek chyba u nas sie nie da kupić wersji zagr.

Edytowane przez sawyer188

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ten temat robi sie #$%^& B-) obsmarowujemy równo gre która sie jeszcze nie ukazała na naszym rynku :unsure: jakos mi sie nie chce wierzyc że wszyscy grający maja oryginały sciągniete z zagranicy a mówiąc już o piłatach nalezy wspomniec ze nie ma do nich dopracowanych cracków i w tym moze tkwić problem :)

wystarczy jedna osoba z orginałem żeby obalić twoją tezę o niedoskonałych crackach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja powiem tak, że albo od kiedy wyłączyłem post processing, albo po prostu włączyłem drugi raz grę już nie mam takich doczytek. Za pierwszym razem jak uruchomiłem tak bardzo mi się cieło, że grać się nie dało, cały czas się zatrzymywała gra i trzeba było przeczekać. Teraz mimo, że ustawiłem większą rozdzielczość jest dużo lepiej, nie mam pojęcia co mogłem jeszcze zrobić innego. Save się robi z 5-7 sek.

Instalowaliście patcha ?

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja powiem tak, że albo od kiedy wyłączyłem post processing, albo po prostu włączyłem drugi raz grę już nie mam takich doczytek. Za pierwszym razem jak uruchomiłem tak bardzo mi się cieło, że grać się nie dało, cały czas się zatrzymywała gra i trzeba było przeczekać. Teraz mimo, że ustawiłem większą rozdzielczość jest dużo lepiej, nie mam pojęcia co mogłem jeszcze zrobić innego. Save się robi z 5-7 sek.

U mnie również save nie trwa długo, jakies 2-3s dłuzej niz save w Company of Heroes. BTW, co do działania gry, w 1280x1024 + wszystko high + AA x8 (jezeli dobrze pamietam) w początkowej scenie (w wiosce) następuje ostre mielenie dyskiem przez 3-4s, jak się obroce bohaterem z dwa razy dookoła, wszystko chodzi płynnie i nic nie doczytuje...poza to miejsce narazie nie wychodziłem ;]

 

EDIT: IMHO nie jest tak tragicznie, minie pół roku i takie wymagania będą normalne, jak wyszedł Oblivion ludzie też narzekali, a teraz oh, ah jak dobrze chodzi :]

 

EDIT2: Nie rozumiem równiez, czemu ludzie ze sprzetem pokroju radeona 9600-9800 + jakis athlon xp narzekają na działanie gry. Przeciez takie karty i procesory zostały dawno wycofane z produkcji, i mowiac szczerze - do nowych gier się nie nadają.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

grzesiu o czym ty piszesz?

 

Jak oblivion wyszedl? No co wyszedl a ja mam caly czas ten sam komputer i Oblivion mi chodzi zawaliscie w medium w 1280x800 a G3 mi ze wszystkim na low non stop cos czyta miejscami mam 2-3 klatki nie wiedziecz czego I jak wyglada Oblivion i jak G3 - no comment

 

Sejwy sie robia w kilkanascie sekund kos pusci plote albo mu gra sie skaszanila ale generalnie nikt juz nie kwestionuje szbkosici sejwowania.

 

Ja nie zmieniam podejscie juz dzisiaj i wczoraj odpalalem gre kilkanascie razy probujac sie przekonac. Zgadnij co - gra nie chce dzialac lepiej nie wazne ile razy ja uruchomie.

Wylacznie post procesing czy jak to tak sie nazywa niestety nic nie daje, przynajmniej u mnie.

 

Z tymi kartami to masz racje - tylko czego Oblivion na x700 potrafi dzialac plynnie a G3 nie potrafi, prezentujac przy tym gorsza grafike? I w koncu czego ludzie z piranii tak piali ze gra bedzie szybsza i ladniejsza od obliviona.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hooded man to nazywa śię ''kiełbasa wyborcza'' G3 wyszedł po Obku więc jego wydawca po prostu musiał piać peany że będzie lepszy, szybszy itp. Gra oczym wielu już się przekonało działa wolno, ram wycieka można tak wiele jeszcze pisać :D Dodam bo nie zauważyłem żeby ktoś opisał że Bezimienny biegnąc pod górę zapada się po kostki w ziemię :lol:

Edytowane przez Turkina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na pustyni jest parę miejsc gdzie brakuje tekstury w podłodze, czasami też widać z daleka budynki w powietrzu :). Wspominałem też o biegu w wodzie czy takich jakby pikselowych paskach przy brzegach ( http://img175.imageshack.us/my.php?image=gothic38an4.jpg ), czasami też brakuje cieni niektórych stworzeń (miałem tak przy lwach) czy w świetle księżyca. Mają co poprawiać..., jeszcze dojdą do tego zapaleńcy, a za jakiś czas nie poznamy tej gry ;).

 

W tym miejscu http://img226.imageshack.us/my.php?image=ogieryks6.jpg walcząc z nimi mam średnio ok 29-30 FPS (wystarczająco płynnie), ich tam jest dosyć dużo.

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po względnym obadaniu gry moim zdaniem, każdy kto choćby porównuje grafikę (jej poziom) z Obliviona do tej z G3, to chyba się delikatne mówiąc z penisem na głowy pozamieniał. Płynność i wymagania - nie ma o czym rozmawiać, Oblivion śmigał ze wszystkim na high i wyglądał pięknie, G3 kaszle jak cholera i wygląda średniawo. Rozgrywka może będzie ok, ale jak zacząłem walkę z jakimś jaszczurem i nie mogłem nawet zareagować na jego ataki bo się "zaciął' to mi mina zrzedła :/

Edytowane przez emte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

dokladnie - model walki w G3 opiera sie tylko ja tym zeby klikac jak najszybciej - nie da sie uskoczyc nie da sie chociz by zrobic kroku w tyl czy w bok a jak przestaniesz panicznie machac mieczem na oslep to od razu cie przeciwnik powala. - no chyba ze to jest legendarny juz dzik, wtedy nawet nie ma co sie wdawac w walke tylko shift do dechy i w nogi I jeszcze komicza zupelnie sprawa fruwajacych przeciwnikow , przy ostatnim ciosie szybuja jak by bezimienny dysponowal moca jedi, tak samo kroliki, jak ubilem krolika to wyskoczyl na wysokosc 2 pietra <_< wyglada to jak jakis czeski film, i to nie jest przypadkowy bug bo powtorzylem to 2 razy pod rzad (krolikow mi braklo w otoczeniu) Zreszta ludzie tez lataja jak by sie akcja dziala na marsie.

Walka w Oblivionie wyglada bardzo ladnie swobodnie i mozna ja kontrolowac tak jak sie chce a w G3 wyglada to tak jak by deeloperzy WOGOLE sie walka nie zajeli, obliczyli tylko balans zadawanych obrazen a cala mechanike olali zupelnie.

 

Ktos na jakims forum napisal ze az dziw ze orki nie zaprzegly 3 dzikow do tego zeby podbic zamek w ktorym sie bronia ludzie.

 

aha a propo dzikow - to naprawde niezle twardziele chyba jakies kasztany wcinaja ktore maja wlasciwosci narkotyczne. Bo przypomnialo mi sie ze ubilem bez straty energii nosorozca wielkosci forda tranzita!! To sie nazywa zbalansowanie przeciwnikow !!

 

Ja juz gothica3 wywalilem z dysku, poczekam jeszcze na wersje polska, moze wyjdzie z jakim wiekszym patchem.

 

eidt. ten patch z anglojezycznego forum ktory zostal przytoczony przez kogos, tyczy sie detali high i jakiegos "specyficznego" problemu z drzewami - cale dzialanie G3 jest dosc specyficznym problemem podobnie jak gameplay <_< wiec trzeba czekac na cos POWAZNEGO, ja watpie zeby jaka kolwiek kosmetyka w ini pomogla.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam napiszę tak...

... zaraz po odpaleniu gry fucktycznie trochę szarpie z powodu doczytywania ale już po minucie może dwóch wszystko jest "poukładane" i doczyty są sporadyczne i naprawdę symboliczne. Stan gry zapisuje się( z zegarkiem w ręku) 7-8 sek. Sprawdziłem właśnie jaki mam ustawiony plik wymiany, wiedziałem, że około 1,5gb a dokładnie jest tak:

rozmiar początkowy-1536

rozmiar maksymalny-3072

Teraz idę z synem :smile2: na spacerek ale wieczorem(pewnie późnym) sprawdzę jeszcze inne ustawienie. Walnę pierwszą wartość na 3072.

 

Narta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć, że masz tylko 1 GB ramu, a nie 2. Na tym forum koleś pisał, że to działa dla 2 GB.

Wiem, że tak pisał. Ale sam spróbowałem. Po drugie jest tam zmiana cache'u (dokładnie rozmiar) a nie ramu... Po trzecie chodziło mi o to, że jemu wzrosło FPS a mi chodzi, o to że najpierw trzeba zlikwidować to doczytywanie, które zniechęca niesamowicie do gry. Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że tak pisał. Ale sam spróbowałem. Po drugie jest tam zmiana cache'u (dokładnie rozmiar) a nie ramu... Po trzecie chodziło mi o to, że jemu wzrosło FPS a mi chodzi, o to że najpierw trzeba zlikwidować to doczytywanie, które zniechęca niesamowicie do gry.

 

hmm....

 

If have 2gig of Ram as well, and must say that changing the cache.size image really did seem to help a lot with the stutter you get from moving around the landscape. It didn't go completely, but it was much less noticable.

I can verify that it helps reduce the stattering indeed. It doesn't make it go away completely but it's an improvement. Thanks for letting us know.

Jak dla mnie pisza, ze wlasnie doczytywanie sie zmiejszylo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem całego topica z braku czasu (3 projekty). W pierwszym poście autor napisał:

 

found this on some forum and it actually works, i can run max settings with 30fps stable on my 9800xt card

by only tweaking theese two strings in the ge3.ini

I tym się kierowałem. Nie mniej jednak u mnie ani w tym a ni w tym nie pomogło. Zawsze z cache'em można eksperymentować. Być może w prockach które mają po 4mb cache'u ustawienie na większe wartości dałoby znaczny przypływ wydajności (w doczytywaniu), bo cache znacznie szybszy i bliżej mu do CPU niż RAM'OWI.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem małe porównanie graficzne Obka (z modami) z G3. Starałem się zrobić w "podobnych" miejscach.

 

O:

http://img283.imageshack.us/my.php?image=ob2ed8.jpg

http://img322.imageshack.us/my.php?image=ob1qg0.jpg

 

G3:

http://img302.imageshack.us/my.php?image=g1vn1.jpg

http://img199.imageshack.us/my.php?image=g2rt3.jpg

 

Obie gry włączyłem z powłączanymi wszystkimi opcjami, w rozdzielczości 1280x960.

 

Zmieniłem te komendy, ale nie widzę raczej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...