Skocz do zawartości
Mayo

Gothic 3

Rekomendowane odpowiedzi

Obie gry maja ladna graficzke, oblivion bardzije basniowa a Gothic bardziej mroczna... ale jezeli mialbym wybierac ktora gra mialaby zostac 3dmarkiem to wzilabym Obliviona [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha a propo dzikow - to naprawde niezle twardziele chyba jakies kasztany wcinaja ktore maja wlasciwosci narkotyczne. Bo przypomnialo mi sie ze ubilem bez straty energii nosorozca wielkosci forda tranzita!! To sie nazywa zbalansowanie przeciwnikow !!

 

Dziki są uczniami legendarnego Panka i surmola z bratniaka. Hahaha :lol2: Jakby ktoś nie wiedział o co chodzi to poszukajcie na maxior.pl. :)

 

Jesli chodzi o grę to niestety uważam tak jak reszta niezadowolonych. Obek działa u mnie znacznie lepiej. Sterowanie w obku jest kilka klas wyżej. Tu postać porusza się jakby zamiast kręgosłupa miała pal wsadzony! :D Chodzenie po różnych obiektach jak krzesła, stoły czy beczki to żaden problem. Może ma buty siedmio milowe? ;) Bardzo nisko oceniam tą grę. Na szczęście nie jestem fanem tego gatunku i nic nie zbiednieję. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra pytanie wprost. (przyznam bez bicia nie chce mi się czytać)

Na tym samym sprzęcie g3 czy oblivion jest płynniejszy? Proszę o wypowiedź usera, testy mogę sobie poczytać. :)

 

Ze screenów Arana wynika, że oblivion jest bardziej wymagający, ale to tylko screeny jak jest podczas rozgrywki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obka mozesz dostosowac sobie jak chcesz. Te porownawcze skriny wiele nie mowia, obek wyglada o wiele lepiej wiec to go usprawiedliwia, ale kazdy moze go sobie odpicowac jak tylko mu sie podoba dzieki czemu gra chodzi bardzo dobrze w porownaniu do G3... wiec jednoznacznie nie da sie powiedziec.

 

Kojak ct - chodzenie po stolach itp bylo w poprzednich gothicach i nie wplywalo to na rozgrywke. Sa to drobne bledy, ktore w starciu z wypasnym klimatem i calkiem niezla fabula w poprzednich gothicach nie mialy sans ;]

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak zapytam jak to jest z tą walką. Bo z tego co widziałem na skrinach, to walka jest w FPP, racja? I jest możliwość walki w TPP? Czy tylko w jeden sposób? Jak to w ogóle wygląda?

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak powiem, że jak walczyło się z taką ilością przeciwników w Oblivionie np. walcząc z paroma ludzikiami to dużo mniej było fpsów, nawet na niższych detalach i bez modów na poleprzenie grafiki (niemówie o minimalnych jakiś tylko troche mniejszych). Tutaj podczas walki wystarczająco płynnie mi chodzi (nawet z 10cioma naraz), chyba że się trafi jakaś doczytka terenu... :) w mieście jak jest rozróba to maleje dopiero, ale nie tak żeby sprawiało jakiś duży problem.

W sumie najbardziej denerwuje mnie to, że jak np. zrobie save'a i zaraz potem zgine, to może nie tak długo jak za pierwszym razem, ale i tak długo się ładuję... :(

Ostatnio dość często ginołem i naprawdę można wyjść z pokoju i coś roztrzaskać...

 

Można robić taki i taki widok.

 

Troche jeszcze śmiesznie zrobili, że np. walcze sobie z potworkami właże im do domku, kładę się na łóżko żeby odzyskać HP, a oni stoją zaraz koło mnie i nic nie mogą zrobić... :)

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo po prostu nacisnąć na numerycznej Del (standardowo) ;)

 

http://img439.imageshack.us/my.php?image=gothtg7.jpg - Podoba mi się taki krajobraz.

 

Wszystko na maxa, oprócz aniso: mam na x4, a post processing na overglow effect. Rozdzielczość 1280x960.

 

http://img165.imageshack.us/my.php?image=sloncezl5.jpg - Słońce w lesie :)

http://img353.imageshack.us/my.php?image=sferaim6.jpg - Pytanie do fanów Gothica, da się jakoś przejść przez tą sferę ? :)

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie dlaczego Oblivion WYDAJE sie ladniejszy ?

 

1. Wiecej trawy - w OB jest wiecej trawy przykrywajaca brzydka teksture ziemi (w G3 widac ja bardziej)

 

2. Wiecej Bloom'a - w OB wszystko sie bardziej swieci

 

3. W G3 panuje bardziej 'suchy' i mroczniejszy klimat (to tez sie wiaze troche z bloomem, ktory dodaje bajkowosci w OB)

 

Ja czekam na polska premiere, od razu dostane ladnie kurierem paczuszke i zagram. Moze do tego czasu wyjdzie ten drugi zapowiadany patch, co daje duze nadzieje na bardziej komfortowa gre.

 

Co do wymagan RAM'u to z jednej strony szkoda, ze nawet na 2GB sa doczytki i ogolnie dyskomfort grania, ale w koncu ktos w grze odwazyl sie zastosowac technike 1 LOAD=CALA GRA. Teraz to wada, ale za rok, dwa keidy wszyscy beda mieli duzo ramu bedzie to duza zaleta (w OB czasami starsznie mnie wkurza co chwile pojawiajacy sie napis LOADING - w G3 NIDGY tego nie uswiadczymy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wymagan RAM'u to z jednej strony szkoda, ze nawet na 2GB sa doczytki i ogolnie dyskomfort grania, ale w koncu ktos w grze odwazyl sie zastosowac technike 1 LOAD=CALA GRA. Teraz to wada, ale za rok, dwa keidy wszyscy beda mieli duzo ramu bedzie to duza zaleta (w OB czasami starsznie mnie wkurza co chwile pojawiajacy sie napis LOADING - w G3 NIDGY tego nie uswiadczymy).

No własnie :-P gdyby swiat gothica podzieli np. na 5 czesci pomiedzy którymi byłby LOADING to gra by nie miała zadnych dczytek i by chodziła lux :) Jakos w G2 dało sie swiat podzieli na dwie czesci (Khorinis i Górnicza Dolina) :rolleyes: i nie było problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie :-P gdyby swiat gothica podzieli np. na 5 czesci pomiedzy którymi byłby LOADING to gra by nie miała zadnych dczytek i by chodziła lux :) Jakos w G2 dało sie swiat podzieli na dwie czesci (Khorinis i Górnicza Dolina) :rolleyes: i nie było problemów.

Mi sie czasem wieszał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

FrIkO to prawda zaladowanie calej planszy w jednym loadzie to jest istotnie krok w dobra strone ale jak gra ma wygladac tak jak teraz to ja przepraszam ale wole wariant z Obliviona, poza tym nie wiem czy wiesz ale jest mod ktory likwiduje bramy w miastach... Jest to polowiczne rozwiazanie bo do domow juz wczytuje ale otwarte bramy miast to spooore udogodnienie i przynajmniej ja na 2gb ramu nie odczulem zadnego spadku wydajnosci w zwiazku z tym.

 

Probowalem jeszcze w odruchu desparecji sprawdzic teorie o 3 gigabajtowym stalym pliku wymiany, wiec zainstalowalem jeszcze raz G3 ale zfadnijcie co... - to samo.

 

Pare screenow - detale high, tekstury high:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jak widac grafika nie ma startu do tej z Obka no i te ciagle loadingi agrh... w tym przypadku wcale nie jest zaleta patent jeden load=cala mapa - jak nie umieli sobie z tym poradzic to nie powinni sie tego tykac.

 

edit.

Aha jest jeszcze bardzo wazna rzecz doyczaca drzew. Otoz jak zapewne kazdy zaobserwowal Zarowno w Oblivionie jak i w G3 korony sa tworzone podobnie, tzn algorytm kolysze tekturami zymbolizujacymi cale grupy lisci. Otoz w Oblivionie tych "grup" lisci byla cala masa i sprawialo to wrazenie jakiegos nieobliczalnego (w pozytywnym tego slowa znaczeniu) ruchu lisci na wietrze. Natomiast w G3 na jedno drzewo przypada czesto doslownie kilka takich grup, wiec efekt jest taki ze wyglada to jak jakies dyndajace ozdoby na lysych konarach, nie potrafie tego dobrze opisac ale przeklada sie to na rzeczywistosc tak, ze drzewo w Oblivionie jest bardziej realistyczne i czasami az sie mozna zachwycic, w G3 mozna sie skrzywic. Poza tym Oblivion poradzil sobie lepiej z drzewami na dalszym planie - otorz korony sa zastepowane plaska bitmapa i to gracz decyduje w zaleznosci od tego jaki ma sprzet - w jakies odleglosci od bohatera program ma pokazac korone w pelnej krasie. Jak jest w G3?

Ano program nie pokazuje niczego tylko gole maszty - efekt? - Zenada. Nie wiem czy ja jestem jakis przewrazliwiony ale wyglada to oblesnie, moze jak bym wczesniej nie gral tak intensywnie w Obliviona i nie mial porownania.... ale gralem.... i mam ......

 

i jeszcze powiem bo nie kazdy sobie potrafi znalezc, Oblivion chodzi ZDECYDOWANIE lepiej na moim sprzecie (centrino2.0, x700, 2gb ram) i wyglada ZDECYDOWANIE lepiej niz G3 potwierdza to chyba kazdy kto juz G3 odpalil i gral wczesniej w Obliviona.

 

I chce zaznaczyc ze nie jestem zadnym antyfanem G3 (ktos moze tak pomyslec bo wylewam kubly zimnej wody na G3) wrecz przeciwnie jestem rozgoryczony tym ze G3 jest w obecnej fazie niegrywalne wrecz, bo moze byc tak ze G3 bedzie mial zacna fabule i przebije Obliviona pod tym wzgledem.

Ale patrzec na zadania jakie sa w G3 (przynies 15 workow maki) to nie wydaje mi sie zeby questy w G3 powodowaly sczekoopad)

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie  gdyby swiat gothica podzieli np. na 5 czesci pomiedzy którymi byłby LOADING to gra by nie miała zadnych dczytek i by chodziła lux

przecież w dzisiejszych czasach standard to 512-1024 mb ramu więc na tych ustawieniach gra powinna chodzić płynnie na medium a jeśli nie chodzi to naleźało coś z tym zrobić przed wydaniem gry, na przykład podzielić świat na części

 

zresztą nie grałem w grę (czekam na PL) więc nie wiem jak chodzi na tych ustawieniach bo oblivion bardzo dobrze (a też były narzekania że nie wiem jaki sprzęt trzeba a to nie prawda - mówię o medium a nie wery high)

 

przecież 2 giga czy więcej to ma może 2-5 % pctowców a reszta co ?

specjalnie dla tej gry może 5 % zgodzi się na takie wydatki więc dla firmy to straty, ale myślę, że to są takie narzekania a gra płynnie chodzi na 1 gb w medium a na low to pewnie i 512 wystarcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fr1ko -> "Co do wymagan RAM'u to z jednej strony szkoda, ze nawet na 2GB sa doczytki i ogolnie dyskomfort grania, ale w koncu ktos w grze odwazyl sie zastosowac technike 1 LOAD=CALA GRA. Teraz to wada, ale za rok, dwa keidy wszyscy beda mieli duzo ramu bedzie to duza zaleta (w OB czasami starsznie mnie wkurza co chwile pojawiajacy sie napis LOADING - w G3 NIDGY tego nie uswiadczymy)"

Faktycznie, nie uświadczymy tego napisu, bo trochę by mnie wkurzało, gdyby przez połowę czasu gry widniał on na ekranie. To, że nie ma napisu, nie znaczy, że nie ma doczytek. SĄ! i to bezustanne! na 2GB Ramu! :mur:

Gra ma maksymalnie spaszczony engine, wygląda jak podrasowana dwójka, a jeśli ktoś porównuje grafę z Obka do Gothica to powinien chyba mocniejsze okulary założyć :wink:

Obek bije pod tym względem G.na łeb, szyję, plecy i d.u.p.ę. To co odwalili Panowi z Piranha to parodia. Jestem fanem Gothica, poprzednie części uważam za majstersztyk, szczególnie pod względem fabularnym, ale teraz przypomina mi się sytuacja z DOOMEM 3, który przy poprzednich kultowych częściach wypadł IMO fatalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzew nie ma co porównywać do Obka... Moim zdaniem lepiej by wyglądały jak by w ogóle się nie kiwały, czasami jest to naprawdę śmieszny efekt ;)

Ale był taki mod do O. który zmieniał zasadę kiwania się gałęzi, może i tutaj będzie coś takiego.

 

Przed chwilą zabił mnie "potwór", który był niewidzialny. Odgłosy były wilka :)

 

Mam teraz 10 poziom, biegam cały czas pomiędzy tą wioską, a miastem w tej powłoce, strasznie dużo potworów zaczęło się pojawiać O_O, teraz nie jeden czy dwa wilki tylko 4-6, z 4 króliki, parę węży, pełno dzików, strusi, istne Zoo.

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z tego co zaobserwowalem coraz wiecej gier wychodzi co potrzebuje 2 gb ramu.Mam nadzieje ze uda mi sie gdzies roczek przeczekac na tym sprzecie co mam, ale pewnie za roczek bedzie 3-4gb :).Narazie nie widze wymiany sprzetu bo dopiero po roku sie wszystko rozchula.Tym bardziej wierze ze w g3 zostanie wszystko naprawione jak nalezy patchami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm pewnie ameryki nie odkryję tym co zaraz napiszę ale po tym co widziałem i widzieliście stwierdzam, że ta gra powinna jeszcze pół roku przeleżeć na kompach programistów. Póki co to jest to stan takiej średnio zaawansowanej bety a w sferze optymalizacji to chyba gdzieś w okolicach alphy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! jakieś "tweaki" :D http://forum.jowood.com/showthread.php?t=126976

 

Ustawiłem wszystko co się dało, narazie co zauważyłem to 2x szybszy loading! / Tam niżej jeszcze są linki do innych ustawień.

 

Trochę pomieszałem bo dałem i te co przyspieszają i te co obciążają dodatkowo.

 

http://img266.imageshack.us/my.php?image=trawkayx9.jpg - Troche więcej trawy.

 

Samo doczytywanie się albo nie zmieniło albo tylko minimalnie jest mniej.

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Ale patrzec na zadania jakie sa w G3 (przynies 15 workow maki) to nie wydaje mi sie zeby questy w G3 powodowaly sczekoopad)

IMO mylisz się. Przecież na początku G2 też musiałeś nosić rzepę Lobartowi, czy biegać po jakieś zioła do Constantina. Nie oceniajmy zanim nie zagramy.

 

O! jakieś "tweaki" :D http://forum.jowood.com/showthread.php?t=126976

 

Ustawiłem wszystko co się dało, narazie co zauważyłem to 2x szybszy loading! / Tam niżej jeszcze są linki do innych ustawień.

 

Trochę pomieszałem bo dałem i te co przyspieszają i te co obciążają dodatkowo.

 

http://img189.imageshack.us/my.php?image=trawkaux0.jpg - Troche więcej trawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie dlaczego Oblivion WYDAJE sie ladniejszy ?

1. Wiecej trawy - w OB jest wiecej trawy przykrywajaca brzydka teksture ziemi (w G3 widac ja bardziej)

2. Wiecej Bloom'a - w OB wszystko sie bardziej swieci

3. W G3 panuje bardziej 'suchy' i mroczniejszy klimat (to tez sie wiaze troche z bloomem, ktory dodaje bajkowosci w OB)

Ad 1. I twierdzisz, ze to wada Obliviona, ze nie pokazuje brzydkich tekstur?

Ad 2 i 3 - wyjdz w lecie na lesna polane i spradz - widok w Oblivionie jest bardziej realistyczny, chociaz bajkowy. Kolory w Gothicu sa sztuczne - niegdy nie widzialem brunatnozielonego lasu w srodku lata. Przeciwnie, wszystko jest soczyste i zielone, chociaz niekoniecznie świecące, chociąz to też widać (tyle, ze nie w taki sposob).

 

Nie rozumiem, dlaczego niby Oblivion ma sie WYDAWAC ladniejszym. Tzn. mi sie wydaje, komus innemu sie wydaje, a Ty znasz obiektywna prawde. Każdy ocenia to co widzi, i brzydka krew czy tekstura ziemi jest widoczna - to nie wada Obliviona, a Gothica.

 

A co do ładowania całej gry - jakos nie widze tej zalety przy obecnym stanie techniki. I to nie jest tak, ze gra wyprzedza dokonania ludzkosci o cale lata :), ale że jej tworcy nie potrafili zrealizowac swoich zamierzen w sensowny sposob. Tak przynajmniej to widze, bo co mi po epokowosci gry, jak wedlug wszystkich relacji granie w gre to masochizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepiej byłoby połączyć te dwie gry w jedną :)

Można też czekać na kontynuacjie tych gier :P z nadzieją na lepsze.

Ja mogę powiedzieć tyle, że na jedną i drugą czekałem i na jednej i drugiej się zawiodłem.

 

Trochę jeszcze pokombinowałem z tym ini, zmniejszyłem ilość trawy i wyłączyłem cienie, teraz już nie przeszkadzają doczytki.

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...