Skocz do zawartości
Mayo

Gothic 3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hooded man

tripsta ja pisze o tym co sam zobaczylem grajac.

Jezeli masz inne odczucia z walki w G3 to sie nimi podziel. Jezeli uwazasz ze mam fobie to sobie lepiej popatrz co pisza na takim PClabie - walke oceniaja na 2/10 .... ciekwe...

Zaczolem z ciekawosci czytac watek o G3 na PClab bo myslalem ze moze zeczywiscie za bardzo jade pogrze i jest fajna tylko ja jakis dziwny jestem ale.... no wlasnie gdzie indziej pisza opdobnie. A porownywal bym nie tylko do Obliviona, jak by byla inna gra... bedzie... Neverwinter Night`s2 - jak bedzie to gra wielkiego kalibru i bedzie ja mozna porownywac do G3 czy Obliviona to zaczne - spokojna twoja.

Zreszta juz zostawiam sprawe, bede odpisywal tylko ludziom ktrorzy sie beda pytali o jakies sprawy.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie w Gothica 3.... widze ze w temacie walka Gothic 3 VS oblivion..

Powiem jedno graficznie Oblivion odrobine lepszy ( woda, roslinnosc, no i detalowane texturki oraz HDR)

W gothicu 3 podoba mi sie za to gra świateł i cieni ( w jaskini szczególnie) oraz wszelkie efekty czarów i to rozmycie w oddali, gdzie dalsze obszary w obku byly poprostu ala quake 2:D owszem po kilkunastu modach Oblivion wyglada pieknie i chodzi ladnie ale wersja sklepowa bez zadnych modow ma pewne niedociagniecia graficzne.

Gothic 3 1024x768 wszystko max poza pierwszymi 2 opcjami ( medium ) chodzi dosc ladnie(gdy nie doczytuje:D) 24-70 fps jednakże swap jest okropny....

A teraz druga kwestia walka.... hmm napewno w Gothicu 3 jest lepsza walka niz w poprzednich czesciach.

Napewno w widoku TPP wyglada ona lepiej niz w oblivionie.. Jednakze jak wspominal ktos juz jest dosc chaotyczna przy wiekszej ilosci przeciwnikow. Mimo iz uzywam LOCK TARGET i szybkiej zmiany celu potrafie sie zamotac i juz nie wiem kogo bije i kto mnie bije. Za to animacja samej walki mnostwo ciosów i combosow wygladaja bajecznie ( w oblivionie bylo tylko "machanie").

W gothicu 3 dobija mnie masa błędów (nawet z patchem) ale mowie poczekam na PL wersje...

Ps porównywanie Walki w NVN2 i Gothicu3/Oblivionie to jak porównywanie walki w Warcrafcie 3 i HOMM..imho debilne ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

neverwintr night`s skonczylem i wiem jak w nim walka wyglda - nie chodzilo mi o mechanike tylko o miodnosc walki, moim zdaniem lepiej taka jak w neverwinter night`s niz taka jak w G3 w ktorym ja takich rewelacji jak HeatheN podczas walki nie widzialem. Wiecej bylem w stanie zrobic finezyjnych akcji w Obku niz w G3. W G3 to wszystko ladnie wychodzi jak sie walczy na "sucho" - bez przeciwnika w zwarciu wszelkie kombinacje mijaja sie z celem bo mozna w ten sposob najszybciej przegrac walke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neverwintr night`s skonczylem i wiem jak w nim walka wyglda - nie chodzilo mi o mechanike tylko o miodnosc walki, moim zdaniem lepiej taka jak w neverwinter night`s niz taka jak w G3

hmm uz mowilem porownanie imho debilne NVN rasowy cRPG na zasadach A&D a Gothic...imho blizej mu do Diablo (tak samo Oblivion nowy) w obu grach walki sa zupelnie inaczej rozgrywane.

w ktorym ja takich rewelacji jak HeatheN podczas walki nie widzialem.

problemy ze wzrokiem?

Wiecej bylem w stanie zrobic finezyjnych akcji w Obku niz w G3. W G3 to wszystko ladnie wychodzi jak sie walczy na "sucho" - bez przeciwnika w zwarciu wszelkie kombinacje mijaja sie z celem bo mozna w ten sposob najszybciej przegrac walke

przyznaje na sucho wychodzi lepiej co nie oznacza ze w walce nie mozna ich stosowac , kwestia wprawy zgodze sie ze jest przejesrane jak czlowiek dostanie i padnie wtedy byle gowno nas zabije....ale imho to poprawi jakis patch .

W gothicu 3 animacje walki same ruchy sa duzo bardziej finezyjne, w obku jak mowie to bylo tylko machanie ( a potem cios obrotowy)

i wygladalo dosc pokracznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

HeatheN - "imho" przeczytaj mojego posta jeszcze raz bo chyba nie zrozumiales o co mi chodzilo - mi juz bardziej odpowiada plynna walka na zuty kostka gdzie jest miejsce na blok, na kontratak na unik niz sztywne machanie mieczem w G3 ktore wyglada pokracznie i IMHO to w Oblivionie wypada lepiej.

Zreszta jestes chyba jedyna osoba ktore sie podoba system walki w G3 :blink:

 

I bardzo uprzejmie bym cie prosil zebys nie uzywal stwierdzania o "debilnych" porownaniach jezeli ich nie rozumiesz.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy forum "gry" na pclab'ie. :lol:

 

Właśnie wyzwoliłem Cape Dun... uff. Walka w pierwszych momentach gry może wydawać się dziwna ale z czasem widać, że wszystko gra. Nie można na tzw. pałę ładować klikając bo ta technika niewiele da i taki dzik w momencie gdy opuszczasz miecz już cię ma. Reszta przeciwników również. Właśnie chodzi by sparować atak lub go uniknąć i uderzyć kontrą.

 

Dołączona grafika

 

Niestety na takim screen'ie nie widać jak ładnie pływają cienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie walka... jest siekanie, parowanie, można też z zamachu wbić ostrze w kolesia, lub też dobić leżącego wbijając mu miecz w serce. Potem jeszcze się uczy dodatkowych umiejętności, dochodzi jeszcze tarcza. Troche szkoda, że potwory/zwierzęta (przynajmniej na moim etapie) są lepsze niż ludzie, choć z drugiej strony więcej napada na raz ludzi (czasami nawet 15) a zwierzaki/potwory 1-4 (czasami jakies stado ale niegroźnych bestyjek)

 

Mój koleś gra w tą gre na Radeonie 9500, 1GB ram i AMD 1700+, oczywiście na low oprócz tekstur i detali (na medium) rozdzielczość 1024x768, tnie się, ale da się grać... wkońcu nawet jest dalej ode mnie (22lvl). Więc jak ktoś lubi takie gry, to raczej będzie grał...

Ja jak sobie przypominam czasy premiery Gothica 2, i jego wymagań (dla mnie był w ogóle niegrywalny wtedy) to powiem, że aż tak źle nie jest...

 

Wygląda u niego to tak: http://img117.imageshack.us/my.php?image=gothic3wn5.jpg

 

Obejrzałem filmik w frapsie, który mi wysłał i nawet robiąc filmik chodziło mu to jako tako.

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że jest to tylko początek pokazany ;)

 

Coś czuję, że z tą grą będzie podobnie jak z O.: Zmasowany atak, niepewna obrona i w końcu danie jej drugiej szansy...

 

Oczekiwania jak zawsze się niespełniły, ale nie ma co płakać :)

 

podobnie jak u kumpla arana raczej zwykły 9500 nie jest chyba kolosalnie wydajniejszy;)

Tego bym nie był taki pewien, 9500 zjada mojego starego gf 3.

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram juz w ghoticka 3 pare dni,i powiem tyle ze mi sie bardziej podoba niz OBEK ,pomimo tego ze gra jest zle zoptymalizowana szczegolenie to doczytywanie...Swiat Gothicku jest o wiele bardziej zronicowany niz w OBKU no i oczywiscie ten klimacik.;-) jeszcze nie wiem o co biega tak za bardzo bo nie gralem we wczesniejsze czesci(jakos mi nie przypadly do gustu)a ta mi sie podoba.A jak wydzie kilka patchy to bedzie naprawde powazny konkurent dla OBKA:-) pozdrawiam;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo uprzejmie bym cie prosil zebys nie uzywal stwierdzania o "debilnych" porownaniach jezeli ich nie rozumiesz.

CYTAT(hooded man @ 23 paź 2006, 13:37)

 

neverwintr night`s skonczylem i wiem jak w nim walka wyglda - nie chodzilo mi o mechanike tylko o miodnosc walki, moim zdaniem lepiej taka jak w neverwinter night`s niz taka jak w G3

 

Do tego odnosi sie moja wypowiedz, i zmartwie cie ale rozumiem porownanie jak widac ty nie zrozumiales mojego. Z twojej wypowiedzi wynika ze wolisz system walki taki jak w NWN bo on jest "miodny" ..... czyli np arcadowy model jazdy nie jest miodny w samochodowkach bo miodny jest symulator (np GTR) wyscigow....

Porownales dwie skrajne gry wiec nie dziw sie iz dla mnie jest to ...niemądre.

ale dobra bo sie EOT zaczyna

Aha mi się system walki podoba co nie oznacza ze jest idealny. powtarzam raz jeszcze wystepuje chaos, dezorientacja i czekam na patcha! jednakze przypadl mi bardziej do gustu niz obek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moglby kto zapodac screeny jak G3 wyglada na kartach graficznych klasy DX8.1 ?

( gf 3 , 4ti , radeon 8500 itd.. )

podobnie jak u kumpla arana raczej :wink: zwykły 9500 nie jest chyba kolosalnie wydajniejszy;)

ja za 3 dni bede testował na atl 1,5@2ghz 512 mb ddr i radku 8500,i 9700 wiec powiem ci co i jak ;)

Edytowane przez sawyer188

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sawyer, GLen napisal jak 'wyglada' a nie jak chodzi.

 

E tam, na skrinie Arana (a raczej jego kumpla) gra nie wglada tak zle (przypomina gothica 2/1) i taka grafika mi wystarczy, wiec sie raczej nie boje o to jak bedzie chodzic (choc pewnie super nie bedzie). Jak to mawiaja, mierz sily na zamiary (a raczej karty graficzne na detale :lol:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczolem... zeczywiscie... porownywal bym...

Popracuj nad ortografią, bo aż się czytać tego nie da. :?

To samo do reszty: zwracajcie uwagę na ortografię. Krótka ściaga. Piszemy: w ogóle, lepsze, obejrzałem, poza tym nie z czasownikami piszemy oddzielnie.

 

w obku jak mowie to bylo tylko machanie ( a potem cios obrotowy)

No bez przesady. Oblivion mógł Ci się nie podobać, ale twierdzenie, że w Oblivionie było tylko machanie mieczem i cios obrotowy jest bzdurą.

Bardzo możliwe, że w Gothicu jest więcej ciosów (+combosy) a sama walka (po patchach) będzie lepiej rozwiazana. Jednak to nie powód, aby mijać się z prawdą co do machania i ciosu obrotowego.

 

Jeśli w Gothicu będzie można tworzyć mody tak jak w Oblivionie, to Gothic bardzo dużo na tym zyska. Kto wie, może oprócz patchy pojawią się mody przyśpieszające grę przy niewielkiej stracie na jakości. Mody to potęga, co widac na przykładzie Morrowinda i Obliviona.

Szkoda tylko, że twórcy wydali grę i od razu mają zamiar wydać patche (ktoś w ogóle testował tego Gothica?). Mam nadzieję, że to nie jest nowy trend w tworzeniu gier na PCta, bo jeśli jest, to chyba czas przesiaść się na konsole.

 

Edit: szybkości :arrow: jakości (grafiki).

Edytowane przez Crosis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie oblivion to była dosyć słaba gra(zwracam bardziej uwage na fabułe niż na grafike)... podobały mi się tylko questy z gildii zabojców :P gdyby nie mody już dawno bym o tej grze zapomniał :D jak do gothica bedzie dało sięw łatwy sposób robic mody to gothic też wiele zyska ;]

 

PS. o co chodzi w zdaniu "pojawią się mody przyśpieszające grę przy niewielkiej stracie na szybkości" jak coś przyśpieszy to chyba straty szybkości nie ma :D.. chyba chodziło ci "przy niewielkiej stracie na grafice" :D

Edytowane przez Reynevan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO

Karty bez obsługi DX9 nie będą współpracować z G3.

 

oficjalne wymagania systemowe G3 znajdujace sie na pudelku z gra

 

Minimal: Windows 2000/XP/XP64 and 1 GB ram, Intel Pentium 4, AMD 2 Ghz or higher, 3D card with 128MB ram and shader model 1.4, DirectX 9.0, 4.6GB free disc space and DVD drive

 

Recommended: Windows 2000/XP/XP64 and 1,5 GB ram, Intel Pentium 4, AMD 3 Ghz or higher, 3D card ATI X1600, or GeForce 6800 or higher with 256MB ram, DirectX 9.0, 4.6GB free disc space a DVD drive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

wywalilo mi taki blad jak zwinalem G3 do paska i chcialem frapsa odpalic :-) oprocz teog G3 mi sie ani razu nie wywalil a pogralem troche dzisiaj (droga krzyzowa) po to zeby obczaic czy walka sie zrobi bardziej interesujaca :-)

Czego nie mozna bylo powiedziec o Oblivionie ktory co kilkanascie minut sie wywalal do pulpitu zanim FANI a nie ekipa bethesdy zakomunikowali ze problem tkwi w konkretnym pliku i ze trzeba zmienic jego nazwe....

Jak wyjdzie patch na memory lack to mozna by powiedziec ze G3 by szybciej chodzil niz Oblivion - w medium detali, bo w G3 utrzymuje sie na ~30fps a bardzo czesto jest nawet 40 i tylko doczytki powoduja kaszane na ekranie.

Tylko ze tak jak napisalem Oblivion na medium mial wiecej detali.

W G3 jest stanowczo za malo detali roslinnosci i sa slabo zrobione.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

to screeny dla tych ktorzy pisza ze G3 nie ma oblesnych tekstur "ala quake2" w oddali, mnie one jako zyw przypominaja Obliviona nie zmodowanego.

No i jeszcze "puszcza" w G3 - z daleka wyglada jeszcze jeszcze ale jak sie juz podejdzie blizej to korony pojawiaja sie i znikaja.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

tripsta nie rozumiem co w tym zlego ze porownuje te 2 gry na poziomie medium, jak masz gf 9700GTX i 4gb ramu to mozesz porownac G3 do Obliviona na max detali - chetnie poczytam i oblukam screeny - ja w max detali nie gram ani w G3 ani w Obka.

 

Pioorek - hue hue nie mam wlaczonej tej opcji i to jest najlepsze...

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zirytowałem się w nocy okropnie. Chciałem zapisać stan gry i po chwili wyskoczył komunikat bym zwolnił pamięć i ponowił próbę. Oczywiście wczytując grę okazało się, że save jest uszkodzony lub niekompletny. Kilka ładnych godzin poszło się walić. Ma może któryś z Was zapisany stan gry już po wyzwoleniu Cape Dun? Będę wdzięczny.

 

kukurydza75@poczta.onet.pl

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies na oficjalnym forum widzialem program do backup'ow save'ow , naszczescie to mi sie jeszcze nie przydarzylo , ale tak dla ostroznosci uzywam 2 save slotow , raz robie quick save , potem normalny , z tego co wiem to ten bug z out of memory dotyczy quick save'ow

 

edit: tu znajdziesz wiecej info na jego temat http://forum.jowood.com/showthread.php?t=126985

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...