Skocz do zawartości
Mayo

Gothic 3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. A ja trochę odbiegnę z pytaniem od strony technicznej. A mianowicie, czy ktoś wykonał tego malutkiego questa z "Płochliwym Jeleniem"? Myśliwy niedaleko Ardei stoi w kamiennym kręgu i prosi o przyniesienie mu mięsa tego jelenia. Zabiłem już kilkanaście Płochliwych Jeleni w różnych miejscach (punkt z mapy i kilka innych) a mięso z niego jest standardowe jak z innych zwierząt i koleś nie chce tego :/ - skopany quest? BTW czy to normalne, że Gorn sam wyruszył do buntowników, bo po kilku dniach łażenia po okolicach i nabijania lvl w Ardei pełno ich już było, a quest dalej aktywny, że mam porozmawiać z ich szefem. A co do wydajności to na początku musiałem ustawić na Low wszystko, ale jak bitka się skończyła to już gram na medium w 1024 i można spokojnie połazić.

 

edit. To co mnie zaskoczyło na początku to to, że całą Ardeę można obrobić i nic nie powiedzą, podobnie ze spaniem w łóżkach. Dopiero mag w kryjówce buntowników miał problemy ze sobą jak oczyszczałem jego skrzynie :)

Edytowane przez tomek2344

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porobilem screeny w miescie z frapsem najmniejszy fps jaki zobaczylem to 26 genealnie zawsze jest w boblizu 30fps

Takiego daj screen'a...

Dołączona grafika

... z Montery... czepiam się widocznie strasznie ale u mnie potrafi poniżej 20 zejść. Choć z drugiej strony masz szybszego proca no i karta też chyba nie źle poszła. Jesli będziesz tam załatwieł jakieś sprawy do trzaśnij fotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra nie musi być zainstalowana na partycji systemowej o_O

 

Ze spaniem w łużkach to ciekawie czasami jest :)

 

Z tymi jeleniami coś nie tak jest ten quest w ogóle się nie dodaje do quest logu.

Pomyślałem nawet, że może chodzi jednak o skóre z jelenia, ale kiedy już miałem tą umiejetność koleś wyparował.

 

Nie pamiętam jak było w Ardei czy w kryjówce, ale potem już zwracają uwagę na to co bierzesz im z przed nosa :P

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 powinien dostać nagrode w kategorii "Najgorsza optymalizacja" <_< to jest przecież porażka

 

mój sprzęt jest wiekowy - fakt, ale na 800x600 low ta gra wyglada fatalnie, a chodzi jeszcze gorzej - jest calkowicie niegrywalna

 

to kilkuletnie gry wygladaja duzo lepiej niz G3 na low a chodza plynnie nawet w 1024x768 na moim kompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem: mam znaleźć niejakiego Hansona, który ma mnie zaprowadzić do wieży Xardasa. Wszystko jest w porządku, poza faktem, że szanowny pan nie chce się mi ujawnić (innymi słowy : przeszedłem Nordmar wzdłuż i wszerz, ale kolegi nie znalazłem). Niby nic wielkiego, może szukam w złym miejscu. Tylko, że zdążyłem już znaleźć wieżę owego maga + jakiego czarnego trola + jeszcze wiele, wiele innych rzeczy, ale nie Hansona. Proszę, opiszcie miejsce, w którym się znajduje, bo jak tak dalej pójdzie, to znajdę jeszcze jakieś stare gacie. :blink:

Z góry dziękuje. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 powinien dostać nagrode w kategorii "Najgorsza optymalizacja" <_< to jest przecież porażka

 

mój sprzęt jest wiekowy - fakt, ale na 800x600 low ta gra wyglada fatalnie, a chodzi jeszcze gorzej - jest calkowicie niegrywalna

 

to kilkuletnie gry wygladaja duzo lepiej niz G3 na low a chodza plynnie nawet w 1024x768 na moim kompie

......no fakt skoro w minimalnych wymaganiach jest potrzeba 1Gb ramu a Ty masz 512 to faktycznie dziwne ze Ci sie wiecha :mur:

 

PS. Wcale z ta optymalizacja tak źle chyba nie jest bo na Barton3200+1GB+9800Pro u mojego kumpla w 1024*768 medium gralo sie naprawde nieźle ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam prośbę może ktoś przesłać mi na meila lub wkleić tu na forum defaultowy plik ge3.ini byłbym bardzo wdzięczny.Wersja ENG.

Edytowane przez czeku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

O prosze. W koncu sobie zobacze co i jak.

Jak bedzie chodzic to chyba wiadomo, watpie ze cos zmienia, ale w sumie cuda czasem wystepuja ;s.

Mnie interesuje bardziej ile bedzie wazyc [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do questa z jeleniem to quest nie jest wadliwy sprawdz czy ci przypadkiem jelen nie uciekl w lasek po lewej stronie ja wlasnie tam ostatniego znalazlem

 

co do wiezy xardasa to znajduje sie na koncu drogi (na mapie w nordmarze) tam jest wejscie pod gore i nalezy isc w prawo

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można także rozejrzeć się będąc w Klanie Młota czy Klanie Wilka za tą wieżą, widać ją z tamtąd.

 

Apropo tego questa z jeleniem, to trzeba się przygotować na wiele takich niespodzianek, zwierzęta/potworki lubią sobie czasami uciec z wyznaczonego terenu.

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O prosze. W koncu sobie zobacze co i jak.

Jak bedzie chodzic to chyba wiadomo, watpie ze cos zmienia, ale w sumie cuda czasem wystepuja ;s.

Mnie interesuje bardziej ile bedzie wazyc [;

A tak się zastanawiam... w demie chyba nie wrzucą całego świata gry (chociaż tak naprawdę nie mam pojęcia jak się dema takich rpgów robi). Ale jeśli będzie tak jak myślę, to chyba demo nie będzie robic kuku z powodu małej ilości ramu... czyli ogólnie może demo nie pokaże, czego ta gra potrzebuje... Edytowane przez pepek0206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wieżę Xardasa już wcześniej znalazłem! Chodziło o Hansona, bo gdy przybyłem do "chatki" Xardasa bez pomocy Szaroskórego maga nie było! Ale i tak sobie poradziłem (gnojek skrył się na południe od Klanu Młota :rolleyes:). Dzięki tak, czy siak. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspierac to on moze nawet i DX10 - szkoda tylko, ze sprzetowo nie obsluguje nawet DX7 (brak sprzetowego T&L) :lol:

Lol :blink: Właśnie wydawało mi się dziwne, że wspiera DX9 sprzętowo - źle przeczytałem widocznie ;) Dobra, trudno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grasz na stale w takich detalach, czy to tylko do pocztowek ? ;] Widze w sigu, ze masz tylko 1gb ram, wiec jak to jest ?

Nie śledzisz tematu. ;) Gram stale a ramy nie wpisane ponieważ są pożyczone więc...

Po pierwszych "takich se" wrażeniach teraz z trudem mogę się od tej gry oderwać, grafiką jestem po prostu zachłyśnięty i mam wrażenie jakbym w 3dmark'a "szóstego" grał. :smile2:

 

btw. bardzo klimatyczna czcionka tej wersji pl.

No też nie bardzo mi się podoba, chciałem podmienić na inną ale nie udaje mi się ta sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postacie w tej grze wołąją o pomstę do nieba - ich design i stopień złozoności jest bardzo kiepski (niektóre z kreatur ujdą od biedy)...dla porównania Postacie z Dark Messiah są o niebo lepsze (budynki i wiele elementów w tej drugiej grze tez bije na głowę to co tutaj jest) a jak to chodzi a jak chodzi tamto....nie mam pytań ..G3 to dla mnie już R.I.P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

guru2: Przeszedłem cały teren od wybrzeża Cape Dun do stolicy, potem Montery i Trelis, cały teren między tymi miastami i nic :/. Zabiłem co najmniej 5 tych płochliwych jeleni. Chyba sobie odpuszczę tego questa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

ja jak obserwuje deale w G3 to mnie tez ogarnia zdumienie jak ubogi graficznie jest G3. Szczegolnie glowny bohater ma tekstury takie ze wyglada jak rozmazany. Jego ubranie to jakas plama z photoshopa a nie material. Przypatrzcie sie jak wyglada miecz w Oblivionie... Widac rzezbienia na rekojesci!!! Widac niewiarygodna ilosc detali. Malo tego Jak nasz bohater ma ubranie z materialu to widac to! Jak sie ubierze ten jednoczesciowy kostium z gildji zabojcow (ten wygladajacy tak "thifowato-motocyklowo" :-) ) to widac szwy na materiale. Detale porazaja. W G3 mialem wrazenie ze ogladam postac z czasow Tomb raidera 2 lub 3.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak to nie zmienia faktu, że gramy dalej w G3:) mimo grafy. Ta gra mimo błędów/niedorobień niezgodnych z obietnicami producentów, dalej przyciąga, nawet jeśli to ma związek tylko z tym, że każdy jest ciekawy jakie będą dalsze losy bohatera nie zważając na błędy. Dla mnie nie liczy się grafika, liczy się fabuła, pomysł. Btw z przyjemnością zobaczę znów grę na engin'ie Baldurs Gate - to były piękne czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak obserwuje deale w G3 to mnie tez ogarnia zdumienie jak ubogi graficznie jest G3. Szczegolnie glowny bohater ma tekstury takie ze wyglada jak rozmazany. Jego ubranie to jakas plama z photoshopa a nie material. Przypatrzcie sie jak wyglada miecz w Oblivionie... Widac rzezbienia na rekojesci!!! Widac niewiarygodna ilosc detali. Malo tego Jak nasz bohater ma ubranie z materialu to widac to! Jak sie ubierze ten jednoczesciowy kostium z gildji zabujcow (ten wygladajacy tak "thifowato-motocyklowo" :-) ) to widac szwy na materiale. Detale porazaja. W G3 mialem wrazenie ze ogladam postac z czasow Tomb raidera 2 lub 3.

Mozilla Firefox 2.0 :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...