Skocz do zawartości
Mayo

Gothic 3

Rekomendowane odpowiedzi

przy uruchamianiu gry widac logo procesora c2d extreme, wiec mysalelm ze czerpie pelnymi garsciami z 2 rdzenii gra, ale....patrzac w menadzerze zadan widac ze oba rdzenie sa obciazone (czyli poprawnie) ale kazdy mniej wiecej w polowie tworzac razem 1 procesor ( czyli uzycie 2rdzeniowego procesora jst ciagle 50% co widac a zakladce aplikacje) Ktos mi to wyjasni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pal licho uzycie cpu. Tak beznadziejnego zarządzania pamięcią jeszcze w zyciu nie widziałem, ledo wykorzystuje połowe tego co mam a non stop coś przycina :mur: Dopiero po około 30 minutach zaczyna się bujać.

 

Aż mnie szlag trafia bo gra jest całkiem fajna :|

 

EDIT: literówka :D

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś, kto zdoła mi wytłumaczyć, dlaczego umiejętność "ulepszanie szat" nie działa? Dla wyjaśnienia - znajduje się ona w "drzewku" um. magicznych. Mam 2 szaty: druida i maga i NIE MA ŻADNEJ RÓŻNICY, czy mam tę umiejętność wyuczoną, czy też nie.

Edytowane przez FrediX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem gdzieś taki program:

http://img244.imageshack.us/my.php?image=programlw8.jpg

Problem w tym, że nie wiem z kąd go wziołem... :unsure:

 

Jeszcze nie korzystałem z niego, póki co pokombinowałem troche inaczej:

Ustawiłem wykorzystywanie pamięci na 99%,

A plik stronicowania zmniejszyłem do 128mb.

Wszystkie partycje dokładnie zdefragmentowałem...

 

Chodzi dużo lepiej... (na standardowych ustawieniach w ge3.ini i wszystko na prawo w opcjach w grze) :unsure:

 

UPDATE:

 

O właśnie :)

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie coś bliżej na temat tego G3 utylity (czy to kolejny konfigurator pliku ini?; programik G3 tweak, który temu celowi służył to całkowita kapa)

 

ad Mayo - skoro zajmujesz się opracowaniem technicznego FAQu, proponuje umieścić tam trik ze stworzeniem nowego konta (przy win xp) pod gry (pod G3 :wink: ) + ograniczenie ilości usług (daje to u wielu najlepsze efekety, spośród wszystkich zabiegów optymalizujących :wink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten program to takie bardziej klarowne ge3.ini :D

 

Dołączona grafika

Tak to u mnie wyglada po zabawie z ini. Porownajcie z domyslnymi ustawieniami po lewej stronie u Arana

Edytowane przez Szela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie coś bliżej na temat tego G3 utylity (czy to kolejny konfigurator pliku ini?; programik G3 tweak, który temu celowi służył to całkowita kapa)

 

ad Mayo - skoro zajmujesz się opracowaniem technicznego FAQu, proponuje umieścić tam trik ze stworzeniem nowego konta (przy win xp) pod gry (pod G3 :wink: ) + ograniczenie ilości usług (daje to u wielu najlepsze efekety, spośród wszystkich zabiegów optymalizujących :wink: ).

Pozwoliłem sobie to dodać już wczoraj, teraz czekam na uwagi Costi'ego, jak zrobię ew poprawki to fakju się pojawi :D.

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi gdzie znalezc Yousufa (w Mora Sul czy jak to tam sie pisze).

Siedzi gdzies w ruinach przy swiatyni (w ktorym kierunku) czy tez odszedl gdzies dalej, bo laze jak glupi dookola i nie ma po nim sladu.

Edytowane przez tomas13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
jest w swiatyni na poludniowy wschod od bragi, duzo zombiakow i szkieletorow, :/ w sumie trudne, bo jest mag przy wejsciu i jednym strzalem mnie zabijal. ale nuczylem sie przywolywania szkieletu, i tamten atakowal mojego a ja piorunami przeciwnika :D

 

Edit: Sorki, zacząłem pisać posta po oddrobieniu lekcji, gdzie mózg mi parował. :?

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Without pictures, ale ile do [ciach!]y nędzy można prosić? Co to trudne jest? spoiler potem /spoiler i gotowe, jeszcze nawiasy i można wysłać posta...

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
:mur:
Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20min grania i 3 fatal errory;p , wersja 1.08PL

gra gromi wszystko co do tej pory gralem jesl ichdozi o ilosc bugow...

Przecież już dawno wyszedł patch 1.09, który poprawia crash przy sejwowaniu, no chyba że miałeś te zwisy w innych momentach. Ale wtedy to szukaj winy w swoim kompie - stery, programy działające w tle...

Ja grałem w demo, które jest w wersji 1.09 i przez około 10 godzin gry i mnóstwie save/load miałem tylko jeden zwis w trakcie intensywnej walki. Ale bugów faktycznie sporo jest, a AI czasami nędzne. Póki nie wydadzą konkretnego patcha, który poprawi większość błędów nawet nie myślę o kupnie full wersji.

 

EDIT: jak wgrałem gotowy plik ini z jakiegoś tam gothicowego forum, to już na starcie miałem crash.

Edytowane przez Zebius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za zwisy ?

 

U mnie błąd występuje tylko i wyłącznie jak klinkne alt+tab coś porobie... Wracam do gry... Ciemno jest... Klikam alt+f4 i się wywala błąd... Tylko czasami tak się dzieje, ale tylko i wyłącznie wtedy.

 

Wersja 1.07... A grałem na niej tydzień prawie bez przerwy...

Teraz mam 1.08 i dalej nic nie ma...

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, ciesze się, żę chodziasz qqrydza nie narzeka :) Ja też nie narzekam, a wy tylko to i tamto :P Dla mnie gra jest wspaniała, pomimo mojej małej ilości ramu nie mialem jeszcze ani jednaego zwisa, fatal errora czy bledu przy sejwowaniu a wersje mam 1.08pl, prosto ze sklepu. mam już 30lvl i wciaz chce grac, gorzej tylko ze znalezieniem czasu. Nawet WoWa porzuciłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko qqrydza nie narzeka :P

 

Udalo sie komus podbic Montere? I czy eksplorowal ktos jaskinie

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
do ktorej wejscie jest w obozie zlodzieji zboza kolo Montery? Jest tam cos ciekawego w stylu magicznej rudy? (tak na wszelki wypadek daje w spoiler :P )
:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montere załatwiłem bez problemu, ale zaczeli sie zlatywac gostkowie z sasiedniego miasta, wiec zeby nie tracic questow z nimi zwiazanych wolalem sobie zaladowac wczesniejszego sejwa i zostawic to miasto na pozniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montere załatwiłem bez problemu, ale zaczeli sie zlatywac gostkowie z sasiedniego miasta, wiec zeby nie tracic questow z nimi zwiazanych wolalem sobie zaladowac wczesniejszego sejwa i zostawic to miasto na pozniej.

Na Montere jest jeden banalnie prosty sposób:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni nie, ale gracz także ma z tym problemy. W pewnych momentach system "zjeżdżania" z przeszkód (że nie wspomnę o wchodzeniu na nie) został wsadzony na siłę. W wielu miejscach podczas walki możemy po prostu się zawiesić zjeżdżając, a wtedy wrogowie nie mają żadnych problemów z wykończeniem nas (patrz: głupie gałęzie w lesie podczas walki z wilkami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak skopanej gry to ja dawno nie widzialem , cuz screeny qqrydzy robia wrazenie

ale grywalnosc ,wymagania potrafia zdolowac na maxa

Jak by tak dopracowali gre poprawili bugi to byl by hicior

a tak odstaje na mile od najwiekszego konkurenta czyli Obliviona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy mozna uzyskac efekt rozmycia miejsc znajdujacych sie w oddali na kartach obslugujacych PS 2.0? Jesli nie czy moze da sie jakos efekt ten wymusic?

zmien w ustawieniach na custom i tam ustaw postprocessing na depth of field

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak było to nie bijcie :P Jesli ktoś dopiero zaczyna grać to może mu sie przydac...

 

Akcja gry rozpoczyna się od ataku na grupę Orków stacjonującą w wiosce Ardea. Po rozgromieniu oponentów i przed przystąpieniem do właściwej części przygody, warto zwrócić uwagę na dwie rzeczy, które mogą skutecznie uniemożliwić Wam radość płynącą z dalszej rozgrywki:

 

* Po wycięciu Orków w pień, bez trudu powinieneś uzyskać nowy poziom doświadczenia. Sprawdź czy wraz z nim otrzymałeś również dziesięć Punktów Nauki, gdyż program może nie zauważyć tego faktu. Jeśli na Twoim koncie nie pojawiły się wspomniane wyżej punkty, rozpocznij rozgrywkę od początku, gdyż ani teraz, ani później nie będziesz w stanie rozwijać umiejętności.

* Po dotarciu do kryjówki Buntowników w Reddock, porozmawiaj ze stojącymi przed jaskinią postaciami. Krótkie konwersacje wywołają kilka zadań. Zanim ochoczo ruszysz do walki, sprawdź najpierw czy rozgrywka nie rozpoczęła się z błędem, który powoduje, że część stworów i przedmiotów w ogóle nie pojawia się w czasie zabawy. Najłatwiej rozpoznać ten bug poprzez odnalezienie obozu drwali (tuż obok Reddock) oraz farmy zajętej przez Orków (na południowy-wschód od kryjówki). W pierwszym przypadku nie pojawiają się agresywne dziki, w drugim – w tajemniczy sposób znikają oponenci, których musisz wyciąć w pień.

 

Oprócz tych dwóch najpoważniejszych błędów, w Gothic 3 jest też kilka innych uciążliwych bugów – pytania z nimi związane są często zadawane na naszym Forum Dyskusyjnym. I tak:

 

* Ulepszanie szat – podnosi dwukrotnie wartość obronną płaszczy, niestety tylko w teorii. Mimo, że umiejętności tej można się nauczyć, bonus nie istnieje.

* Produkowanie trucizn – podobnie jak w powyższym przypadku, możliwe jest nauczenie się tej zdolności, ale z wykonaniem trefnych mikstur jest już wielki problem.

* Okradanie śpiących ludzi – autorzy gry zapomnieli o nauczycielu, który mógłby pomóc Ci w przyswojeniu tej sztuki.

* Tworzenie strzał – wbrew temu, co sugeruje dołączona do gry instrukcja, program nie umożliwia produkcji grotów z rogów oraz zębów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa na (prawie) każdego. Zależy od szczęścia. Czasem wskakuje, czasem nie. Nie mam pojęcia, dlaczego tak jest. :mur: Skuteczną metodą jest ustawienie się za plecami naszego delikwenta. Czasem pomaga... Czasem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...