Skocz do zawartości
Mayo

Gothic 3

Rekomendowane odpowiedzi

A może robicie to w towarzystwie kogoś innego, kto widzi ?

Starałem się zawsze odizolować takiego delikwenta.

A i jeszcze jedno może to ma jakieś znaczenie, a często ma jeżeli chodzi o bugi; zawsze korzystałem ze scroll'a.

 

UPDATE:

 

Zwoju ;)

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak skopanej gry to ja dawno nie widzialem , cuz screeny qqrydzy robia wrazenie

ale grywalnosc ,wymagania potrafia zdolowac na maxa

Jak by tak dopracowali gre poprawili bugi to byl by hicior

a tak odstaje na mile od najwiekszego konkurenta czyli Obliviona

To jest twoje zdanie. Przy oblivionie też kilkanaście godzin przesiedziałem i twierdzę w inaczej, więc.....

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
O GUSTACH NIE DYSKUTUJMY, BO BęDZIE KOLEJNA WALKA OBLIVION VS GOTHIC3 NIE MAJąCE KOńCA I SENSU"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie przed chwilka skonczylem grac w ta chora i zabugowana gre - orki i assasyni wybici w pien (przy okazji dostalo sie tez troche tym "dobrym" np zabicie krola i kilku magow wody).

Nie mam ukonczonych z 15 zadan (pisze tak chociaz sa pozytywnie zakonczone, ach te bugi)

 

Gre odinstaluje i raczej juz nie powroce do niej w przeciwienstwie do Obliviona, ktory raczej jeszcze zagosci na moich twardzielu

 

Znalal ktos juz ten demoniczny miecz atak 145 (po podostrzeniu) a zeby go podniesc trzeba miec sile 666 (sic!) - 2/3 gry przelezal w plecaku bo nie moglem go uzywac ale jak juz dostal sie w moje rece - oj biedne smoki biedne (jednym cienciem trzech orkow kilka razy padlo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...czyli krótko mówiąc kwintesencja rpg :wink: ; faktycznie lepiej pograj w Obliviona albo najlepiej DMoMM - tam się dopiero można nawalić mieczykiem.

 

A propos G3 - wyzwalanie miast - cóż za frustrujące zajęcie :mur: ; pomysł jakkolwiek bardzo dobry - tym niemniej fatalny system walki psuje wszystko :mur:

 

...i z retoryczna - jak sądzicie czy są szanse na poprawki systemu walki ?(popawki tu, poprawki tam :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie to akurat najmniejszy problem tej gry. Zła optymalizacja, liczne bugi. To powinni zmienić w pierwszej kolejności. Sterowanie może poczekać. Zresztą, co Ci nie pasuje?

 

Edit: Mayo, obawiam się, że nawet zmiana na 7900 GTO nie za wiele może dać. Czytam właśnie recenzję z USA i koleś jednoznacznie stwierdza, że nie ważne, na jakim sprzęcie, dalej chodzi fatalnie (w miastach). No bo chyba mi nie powiesz, że przy takim sprzęcie masz na polanach framerate rzędu 15 fps?

Edytowane przez FrediX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do tych, którzy na podobntm do mojego kompie maja >25FPS średnio. Interesuje mnie gra na maks.

 

Jakich sterów używacie do grafy? Bo ja zmieniłem z 7600GS na 7900GTO a FPS dalej średni 15-20... Tragedia :mur: I w ogóle jest tak, że niezależnie od rozdziałki mam tyle samo FPS...

 

(moje stery 96.89 od XG)

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no cały czas 15-20gps to rzeczywiście coś jest nie tak. U mnie jeśli mozna to tak nazwać fpsy są wysokie, tylko mam chwilowe spadki ponizej 10 jak ajżdy z resztą :) ALe zeby cały czas 15-20 ?. Zaloz tak jak mowili nowy profil w windowsie o i go zoptymalizuj na na g3. Nie wiem czy tak jest u nvidii, ale ja musze recznie wlaczac tryb 3d( tak zrobilem w celu ustawienia predkosci zegrarow i wiatraka :D), moze karta nie chodzi w 3d podczas gry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ja wiem że można zrobic drugie konto (w końcu pisze to FAQ :lol2:), nawet je mam i tam jest trochę lepiej. Co nei oznacza że teraz sobie spokojnie zacznę grać. Po zmianie z 76GS na 79GTO żadnej różnicy? NIEMOŻLIWE. Karta podczas gry jest na dobrych taktach. Chyba czeka mnie format...

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi pare razy wyskoczylo podczas quick loadu ze brakuje miejsca w RAMie i zebym najlepiej "wyczyscil go" ;p

 

2GB ....lekki lol...i w ogole te motywy ze w intrukcji jest napisane ze jest atak z wyskoku ale jednak w finalnej wersji go nie ma i itp przypadki..widac ze wydawca wymusil wupuszczenie gry w 95% skonczona..... za to powinni karac...gdyby nie to to naprawde G3 bylby magiczny....wciaz zyje nadzieja ze wypuszcza patcha jakeigos 200mb ktory naprawi i zoptamilizuje cala gre..tylko pewnie do tego czasu ja przejde...

 

wciaz beka ze jakis goblin albo wilk mzoe mnie zatluc przez dluga serie atakow w ciagu kilku sekund, a oboz orkow (ktore w g2 z dosc slaba postacia byl nie do przejscia, nawet pojedynczy osobnik) moge wyplemic bez spocenia sie....

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można się nie zgodzić, gdyby Gothic 3 został wypuszczony trochę później faktycznie byłby magiczny :wink: , ale pewnie na szczęście jakieś pacze jeszcze dadzą...

 

Przy okazji - Lizardus - dziwne, że na takim sprzęcie masz poważniejsze problemy techniczne; ja mam połowę mniej ramu i słabszą kartę, a po optymalizacji usług i wsparciu speedx pl hula no problemo (może poza takim Silden np. :wink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos G3 - wyzwalanie miast - cóż za frustrujące zajęcie :mur: ; pomysł jakkolwiek bardzo dobry - tym niemniej fatalny system walki psuje wszystko :mur:

Mieczem wiele nie zwojujesz - no może w Cape Dun, ale szczególnie w Greldern jest przej**** gdzie melinują Szamani, ale wystarczy kusza/łuk + 200 bełtów/strzał i mamy załatwione :wink: cała filozofia odbijania miast :|

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można tez zainwestowac punkty w regeneracje many i fireballa i robi nam sie gosc z mala wyrzutnia rakiet - tyle ze wymaga to wydania sporej ilosci punktow nauki.

 

Zauwazylem tez jeszcze jedna rzecz zwiazana z zacinaniem i obsluga pamieci. U mnie na ustawieniach medium i paroma korektami na + w detalach i przy rozdzielczosci 1024x tnie bardzo rzadko na terenach pustynnych. Natomiast wycieczka w lasy Nordmaru to katastrofa - slideshow na calego. To moglo by potwierdzac teorie o tym ze gra nie wyrabia z ladowaniem calej tej roslinosci.

Edytowane przez tomas13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mo tez chodzi praiwe na wszystkim na full ale danerwuajce ejst ze jak raz syzbko sie obroce o 180 stopni to pzrez ulamek sekundy widze w gornym prawym rogu(fraps) jakies 10-15fps ( normalnie mam min 28, do 60 max),

no i sie wtedy czuje jakbym mial 256 ramu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o demoniczny miecz to zadna atrakcja ,jak sie jest magiem to wystarczy przywolanie demona i pozniej odwolanie grzebiesz w zwlokach i masz mieczyk .. ale kto by tam mieczami walczyl ;)

No dokladnie, dobiłem aktualnie do 250 punktów AK (grałem wojem) i mając regeneracje many, bloodhust(? chyba tak sie to pisało, czar powodujący furie u przeciwników), fireballa, firerain + demona byłem w stanie bezproblemowo, nie tracąc HP, wymieść całą grote blisko Okary (masa przeciwnikow - duuzo gargólcow, minecrawlersow, zombie i szkieletow (aż 1 lvl tam zdobyłem... o_O))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(w końcu pisze to FAQ :lol2:)

A kiedy bedziemy mogli sie spodziewac tego FAQ?

 

U mnie gra działa całkiem całkiem -> 1024, wszystkie suwaczki na prawo i tekstury na medium i jakos dziala w 15-25fps'ach (wiecej mi nie potrzeba). Scinki 0,5-1s raczej sporadyczne po wylaczeniu zbednych uslug, optymalizacji ramu oraz wylaczenia wszystkich procesow (wylaczam wszystko, wlacznie z explorerem i zostawiam tylko te najwazniesze procesy systemowe B-) )

 

P.S literowka ;)

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dotyczace pewnego dlugiego questa w Nordmarze:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
musze zlozyc w grobowcach przodkow kamienie przodkow, wszystkie juz oblecialem ale do jednego nie mam kamienia (do tego grobowca tuz pod wioska klanu wilka) chociaz mialem go jak zaczynalem przgode w nordmarze (jak wychodzilem z fenrir to spotkalem czlonka klanu ognia ktory szukal zlodzieja jednego z kamieni przodkow, akurat juz go mialem odzyskanego no razem psozlismy do grobowca , rozwalilismy szkieleciki i bossa/przodka, zdoblem fajny helm ale nie wiedziale mze tzreba wtedy skladac na oltarzu wewnatrz grobowca kamien runiczny.... jak wychodziel mz jaskinii to z nim pogadalem i on chyba wzial ten kamien bo po dniu grania patze w inventory go nie mam, nie moge tego typa takze znalezc chociaz oblazlem wszystkie klany......help plz;p

 

o i jeszcze jedno : musze zdobyc zgode od wszystkich kowali z kazdego klanu , tylko ze oni nagle poznikali....chyba za wczesnie wbilem do Nordmaru bo jade nie liniowo(wolna amerykanka) i to chyba bedzie zwiazane z poznioejsza gra i questem...

 

i jeszcze jedno;p : gdzie znajde tego Bialego Rozpruwacza(giga wilk) , bo przelazlem cala polnoc i bieda....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
1) Kamień przodków rzeczywiście ma ten koleś - jest na wzniesieniu nad tym grobowcem (nie wrócił do klanu ognia). 2) Biały rozpruwacz jest BAARDZO trudny do znalezienia. Znajduje się na wzniesieniach na północy. Najlepiej idź wzdłuż półki skalnej na płn, aż trafisz na jakieś wejście na górę. Patrz uważnie, bo ścieżka jest bardzo dobrze ukryta. 3) Oni po prostu poszli na spacer. Ten z klanu ognia jest POD klanem ognia w kotlince. Z klanu wilka gdzieś się kręci (nie pamiętam niestety gdzie), a ten ostatni jest razem z kolesiem z pkt 1 przy swojej willi :).

 

Edit: NP :lol2:

Edytowane przez FrediX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie jestem po 48h katowania tej gry............

Grę będę porównywał do Obliviona głównie (który jest bardzo zbliżony pod względem budowy)

 

Otóż muszę stwierdzić iż G3 jest na moim sprzęcie ledwo grywalny.

Gra ma ogromny problem z wyciekiem pamięci (obek tez to miał ale nie w takim stopniu! -po 8h grania reset kompa i spokój -w obku) .Tutaj odczyt z hdd jest praktycznie non stop (zaznaczam że mam 1,5gb ramu -na jakichkolwiek ustawieniach - nie będę się rozwodził nad konfigiem ini i różnymi wpisami do rejestru jakie testowałem). System ma 1,4gb wolnego

ramu dla gry - po ok 1h grania uzycie pamięci to ok 3,5gb (oczywiście swap) co uważam za skandaliczne. Każda dłuższa rozgrywka kończy się wysypaniem gry.

Kolejna kwestia to wydajność silnika graficznego który zachowuje sie tak jak by był pisany w Turbo Pascalu. Wystarczy podejść do ściany i zacząć "walić" mieczem i już mamy 10fps. Na zewnątrz engine potrafi utrzymac 40-20 klatek co jest dobrym wynikiem. Ale to co sie dzieje w miastach (nie mówie o 2 pierwszych małych osadach) to poprostu skandal -dysk zaczyna szaleć fps spada do 5-7 klatek po kilku minutach (staniu w miejscu) sytuacja zaczyna się klarować i fps skacze do 19 klatek.........do czasu aż damy krok do przodu.....smiech poprostu.

 

Celowo nie piszę tutaj o "bugach" - te zostaną na pewno poprawione (najlepsze jest wielokrotne używanie tego samego korzenia-rośliny!! na 1 lvl można mieć 200sily,200 z. myś czy życia lub wytrzymałości- śmiech!)

WYDAJNOŚĆ gry na 99% nie zostanie poprawiona przez autorów.

 

Kolejna sprawa to osoby ze sprzętem typu athlon xp 1800+,GF 5200 i 512mb które rozpisują się na różnych forach (nie tylko PL) jak to po "optymalizacji" gra im "myka" nie mają pojęcia jaką krzywdę wyrządzają innym osobom które po zakupie gry (na sprzęcie 3 razy szybszym) doznają SZOKU.

 

Na koniec napiszę na jakim sprzęcie gram(na dzisiaj jest to średni sprzęt):

Athlon 3700+ san diego @3GHZ 1,5GB ram, Ati x1800gto 256 @600Mhz core @1200Mhz mem. -(bf2 i bf2149 chodzą na maxa w 1280x1024) i teraz najważniejsze

 

-jeżeli jesteście maniakami i gracie w sesjach po 8h i wyżej to TEN KONFIG JEST ZA SłABY NIE DA SIĘ GRAĆ

 

-jeżeli jesteście "niedzielnymi" graczami (1h grania w weekend) - to jak najbardziej

 

pozdrawiam

 

Mayo@hooded man - ja startowałem g3 z naprawdę "gołym" Xp i oczywiście nic to nie daje PRZY DŁUGIEJ rozgrywce jak ktoś gra po 1h to owszem ...ale podkreślam jeszcze raz żadne optymalizacje nie dają efektu przy długiej sesji. (na forum JW- są wypowiedzi ludzi z 4gb ramu i mają swapa!!! a u nas w PL i nie tylko słysze wypowiedzi różnych "eXpertów" że po "optymalizacji" gra chodzi "dobrze" na 512mb!!!!---szkoda gadać)

Edytowane przez Abaddon+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

a mnie najbardziej rozwalaja ci ktorzy twierdza na dokladke, ze przez wylaczenie kilku uslug (pare megabajtow) czy tez przez wylogowanie (posrednio to samo) dostaja niesamowitego kopa i im gra pomyka, - tez niezla beka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym proponował nie robić tak dużej pamięci wirtualnej. Na początku myślałem, że da to dobry efekt ale zaraz po odpaleniu gry i rozpoczęciu gry miałem komunikat o błędzie pamięci i oczywiście wyskok z gry. Powróciłem więc do poprzednich ustawień. Czytałem wypowiedzi ludzi z dwoma giga, że wyłączają ją zupełnie i jest dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...