Skocz do zawartości
Mayo

Gothic 3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przymierzam sie do zakupy tej wspanialej gry (w ktora jeszcze nie gralem -chodzi mi o 3 czesc) ale zanim jednak to nastapi chcialbym sie dowiedziec czy pojdzie ona na moim sprzecie z podpisu... Wymagania wymaganiami, ale jak jest na lapkach??? Czy mial ktos do czynienia z ta gra na laptopie?? Moj sprzet niby jest spoko, czesciowo nadaje sie do grania ale czy G3 bedzie na tym lecialo bez krzaczenia sie???

 

Czy ktos sprawdzal?? (nie interesuja mnie przypuszczenia typu, ze powinno dzialac)...

 

Pozdro

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, ta grafa :(

 

DX 9c obsluguje, Model Shadera 3.0 tez :P

 

Smarki wygladaja tak:

 

3DMark01: 15070

 

3DMark03: 5070

 

3DMark05: 2273

 

3DMark06: 912

 

 

PS. Znalazlem cos takiego na oficjalnej stronie odnosnie mojej grafiki...

 

Gothic 3: 800x600, mittlere Details -> spielbar (Zitat: einigermaßen flüssig)
Edytowane przez Szpakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który dzień u was jest na liczniku? Ewentualnie, który był gdy kończyliście gothic'a? Ja przy save'ie mam już 63... dodam tylko, że w moim przypadku spanie jest ogromną rzadkością, naprawdę ogromną, w zasadzie nie sypiam w ogóle. Biegam teraz jak oszalały po Myrtanie i staram się dokończyć quest'y, które jeszcze pozostały do wykonania. Jak się okazuję, poza nimi wciąż są jeszcze miejsca przeze mnie nieodwiedzone więc nadal mam pełne ręce roboty. Nawet nie miałem pojęcia, że jestem tak potężny. Byle "dudek" mi nie podskoczy, nawet cała sfora to pikuś.

:D

 

Starą szpilą...

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Piękna gra... trochę muli w miastach ale... fakit!

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnerwia mnie ta gra ;) Wszystko pieknie ladnie ale...kilka problemow :

Mapa- Rozumiem duzy teren wiec duza mapa ale..Na Boga bez przesady :) Dostaje questa - idz na poludnie bo jest tam xxx...Ide na poludnie i co?I dochodze do drugiego miasta a Pana x nie ma nigdzie :) Szukalem jednej jedynej jaskini przez ponad 5 godzin :)

Dodatkowo denerwuje mnie AI a raczej jego brak :) Na najwyzszym poziomie wystarczy tylko W+klik S+klik i tak caly czas.

Po pewnym czasie wystarczy miec duzo mikstur wytrzymalosci lub miec ta wytrzymalosc dobrze rozwinieta i mozna robic wszystko.Biegasz a za Toba sporadycznie ktos/cos pobiegnie.Do tego wszystkiego uczysz sie lucznictwa kupujesz/znajdujesz dobry luk,duzo strzal i jedziesz :) Wskakuje sie na jakis kamien/murek,domek i co moga Tobie zrobic?NIC :)

Czy jest mozliwosc zrzucenia gry na belke bez problemow?Gdy chce maksymalizowac okno gry to...dzwiek jest ale obrazu juz nie ma.Troche to denerwujace.

Questy sa ok ale czasami nie wiem co dalej robic.Ide wiec do dalszego miasta i...padam na rylo bo za slaby jestem.Nie wspomne o akcji gdy oswobodzilem juz Cape Dune i caly happy ruszylem dalej...Patrze:Fajna jaskinia,duzo krwi przed wejsciem wiec pewnie cos dobrego w srodku mnie czeka, no i czekalo mnie cos dobrego - szybka smierc :)

Mowiac ogolnie gra jest swietna jednak ma kilka bledow typu wspomniane juz AI oraz przechodzenie przez tekstury ;)

Szkoda tylko ze nie mozna samemu rozdawac punktow ktore sie dostaje za nastepny poziom ale...tak kazdy Gothic mial i to chyba czesc jego uroku :)

Edytowane przez Seriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Larson namierzony, umiem już wykuwać broń z czystej rudy. Nordmar wyzwolony. Wróciłem do Cape Dun by oddać w końcu miecz Wenzel'owi przy okazji nauczyłem się opróżniać ludziom kieszenie. Hehe, nie odpuszczam nikomu i jeśli tylko mam okazję obezwładniam gości ze złota. :D

Za miastem wyskoczył głodny wilk... :huh: ciach, ciach i po ptokach.Teraz walka z kimś lub czymś co stanowiło ogromne wyzwanie zaraz po przybyciu na ląd teraz jest niczym igraszka. Widać podróże kształcą, wzmacniają ducha i dodają krzepy.

Jakie wymaganie trzeba spelniac by wykuwac bron z czystej rudy (poziom kowalstwa)? Gdzie sie tego nauczyles lub gdzie zdobyles przepis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w opisie umiejętności... <_<

Wymagane jest 50 pkt kowalstwa, a uczy Ingwar, ale dopiero po wykonaniu kilku bardziej, lub mniej złożonych questów.

Ja osobiście nie spotkałem się z przepisem na broń wykonaną z czystej magicznej rudy. <_<

 

Edit: Acha, potrzebujesz jeszcze umiejętności "kucie broni z rudy".

Edytowane przez FrediX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w opisie umiejętności... <_<

Wymagane jest 50 pkt kowalstwa, a uczy Ingwar, ale dopiero po wykonaniu kilku bardziej, lub mniej złożonych questów.

Ja osobiście nie spotkałem się z przepisem na broń wykonaną z czystej magicznej rudy. <_<

Dzieki za szybka odpowiedz, swoja droga postaram sie wkleic moja wersje pliku INI, gra sie nie wywala i nie mam zadnych bagow a grafika jest super. Musze tylko sie wydostac z pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co przechodzil ktos ta misje Lekcja Gościnności??

No cóż... Wychodzisz z miasta drogą... I idziesz, i idziesz, i idziesz, aż dojdziesz do oazy. I tam są panowie, których szukasz. Musisz iść cały czas mniej więcej w stronę Mora Sul... Powodzenia, nie są daleko. B-)

 

Edit: A oto mapka, która pozwoli Ci się zorientować w terenie... :huh:

Dołączona grafika

Edytowane przez FrediX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos przetestowac, ile gra zjada ramu na ustawieniach all@low, pozyczylem orginalke, ale nie wiem, czy jest sens instalowac, wczesniej sprawdzalem, ale na 512 + 256 i byla tragedia. Bo rozumiem, ze posiadacze 2gb graja na all@max i ile wtedy zjada ramu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Wychodzisz z miasta drogą... I idziesz, i idziesz, i idziesz, aż dojdziesz do oazy. I tam są panowie, których szukasz. Musisz iść cały czas mniej więcej w stronę Mora Sul... Powodzenia, nie są daleko. B-)

 

Edit: A oto mapka, która pozwoli Ci się zorientować w terenie... :huh:

Dołączona grafika

kk trafilem, dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem musiałem zweryfikować jak gothic 3 działa na moim kompie (szczegóły w podpisie). Zainstalowałem więc demko, wynik przedstawiam na poniższych obrazkach, wszystko ustawione na "high" tylko anisotropic jest 4x.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Problem w tym że nie wiem czy się cieszyć czy płakać... jak każdy tak i ja mam doczytki. W czasie "twardej doczytki" fps spada na 1-3 sekundy do wartości 1fps (obrót, ruch po załadowaniu gry lub wyciągnięcie pochodni) w czasie lekkiej doczytki spada na około 1 sekundę do 10fps (sprintem w nowodoczytaną wieś) :blink:, najgorsze dzieje sie w momencie wyciągnięcia pochodni... myślę że nie jestem w tym stwierdzeniu odkrywczy. Ilości fpsów raczej nie muszę zwiększać, tylko jak pozbyć się tych doczytek, podwajałem wartości w ini, ale nic nie pomogło. Ciekawi mnie natomiast jak jest u osób które mają 512MB na karcie grafiki i osób które mają GF8800GTS... są takowe wśród nas? Czasu na tweaki trochę mam bo przez 2-3 tygodnie nie pogram - brak czasu... a gra wciąga jak cholera, nawet zabugowana :lol2:

 

 

Dołączona grafika

Jednym słowem idylla... gdyby nie ścierwojad który po chwili ugryzł bezimiennego w tyłek.

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety doczytywania pozbyć zupełnie się nie da. Co do ilości pochłanianego ramu to bywa różnie w zależności od okoliczności czyli od lokacji ale to chyba jest oczywiste. Po zmianach w ini, max jaki widziałem to ~2gb(łącznie z systemem) plus jakieś [ciach!]ły w wirtualnej pamięci bo szczyt to ~2,5. Trochę wcześniej nakłamałem :oops: z tym brakiem doczytywania ale grając w Nordmarze tak właśnie było. Zdarzały się sporadycznie i były krótkie, niemalże niezauważalne. Założę się, ze taka sama sytuacja będzie w Varancie. No ale Myrtana... tam jest co ładować do pamięci komputera.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę poważniej podszedłem do modyfikacji cache i zauważyłem że przy podwojeniu wartości "twarde zacinki", 1-4 sekundy w bezruchu, zamalały tzn przycina, ale nie robi freeza. Jest sens dawać większe niż podwojone wartości? która z nich ma największy wpływ na przycinki?

 

I jeszcze jedno, zainstalowałem najnowsza wersję directx (z grudnia) oraz sterowniki Ati 7.1, ale nie pomogły zacinkom, jest natomiast mały wzrost fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ustawieniami all@low, shaders 2.0, druga opcja dystansu na max sprawdzalem i gra nigdy nie przekroczyla 1gb, przewaznie niecale 900mb lub cos ok. 950mb.

Wgralem jakies nowe dll niby poprawiajace dzialanie gry, moze ktos stestuje i sam oceni, bo nie wiem jak bylo przed, bo gre odrazu spatchowalem do 1.12 i wrzucilem te pliki, ale idzie pograc, nieraz sa te freezy, ale z tego co widze to nie od ramu chyba.

 

http://rapidshare.com/files/11443174/files.rar.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ustawieniami all@low, shaders 2.0, druga opcja dystansu na max sprawdzalem i gra nigdy nie przekroczyla 1gb, przewaznie niecale 900mb lub cos ok. 950mb.

Wgralem jakies nowe dll niby poprawiajace dzialanie gry, moze ktos stestuje i sam oceni, bo nie wiem jak bylo przed, bo gre odrazu spatchowalem do 1.12 i wrzucilem te pliki, ale idzie pograc, nieraz sa te freezy, ale z tego co widze to nie od ramu chyba.

 

http://rapidshare.com/files/11443174/files.rar.html

Wgrałem i w niektórych miejscach jest lepiej, a w niektórych gorzej tzn. gdzieniegdzie freezy sa krótke około 0,8 sekundy, a w niektórych trwają 3 sekundy (zamrożona gra) chyba lepiej się spisuje (jak dla mnie) podwojenie cache dla 2GB RAM frezy zamieniają się wtedy w przycinki, ale przynajmniej nie zamraża gry na 3 sekundy... ciekawe czy to naprawią w patchu. Mogli już wstawić w miejscach doczytek napis "LOADING" na jedno by wyszło :D swoja drogą w Morrowindzie tak chyba było, a jak dobrze kojarzę to ten sam engine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i skończyło się rumakowanie :wink: :evil: Dotarłem właśnie do Nordmaru i bugi uniemożliwiają mi dalsze kontynuowanie gry :mur:

Coś takiego mam najpierw:

post-38-1168697999_thumb.jpg

a po chwili chrupania wywala się gra:

post-38-1168698040_thumb.jpg

i jak tu kontynuować rozgrywkę? Błędy w wyświetlaniu już w Myrtanie uniemożliwiły mi wykonanie dwóch qestów z druidami(Runak i jeszcze jeden jakiś) więc narazie je odpuściłem myśląc że może się obejdzie jakoś, a tu znowu...

Reinstalowałem system, zainstalowałem Gothica od nowa i dalej to samo.

 

Na forum Jowood znalazłem właściwie tylko taką radę: Poczekaj do następnego pacza! :blink: :kijem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, w tej chwili czekam na dokładkę sprzętu, ale jak się patrzy na screeny qqrydzy, to aż się chce pograć :) widoki niesamowite uchwycasz chłopie :)

 

btw. kręconego proca masz? czy na defaulcie? (pytanie do qqrydzy :)) bo ja będe miał podobnego konfiga i też bym chciał takie widoki popodziwiać :] ew jakieś ini dla takiego konfiga żeby było najoptymalniej by się przydało :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem wam cos co was zaskoczy!

 

zmienilem sprzet na a64+vsta i na domyslnych ustawieniach ini gra chodzi mi lepiej niz na tych tweakowanych <rotfl> a na bartonie+nf2 to bez tweakowanych to byl zal i rozpacz! (gra jest na patchu 1.12, dx 9.0c nowszy od tego co byl z g3, sp2, bios plyty 1.0 i to by bylo na tyle :D,a przycinki sa b.rzadko co jest najciekawsze wtf? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem:

Nie wiem co mam zrobić z niwolnikami z silden :? :lol:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Chodzi o misje w której trzeba było ich odszukać w górach i uwolnić. Znalazłem tych łosi i nie wiem co mam z nimi zrobić

Pozdr. i z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, w tej chwili czekam na dokładkę sprzętu, ale jak się patrzy na screeny qqrydzy, to aż się chce pograć :) widoki niesamowite uchwycasz chłopie :)

 

btw. kręconego proca masz? czy na defaulcie? (pytanie do qqrydzy :)) bo ja będe miał podobnego konfiga i też bym chciał takie widoki popodziwiać :] ew jakieś ini dla takiego konfiga żeby było najoptymalniej by się przydało :)

 

pozdro

No ja już zauważyłem, że nierówno pod sufitem mam z tymi screen'ami. :D

W tej chwili sprzęcior jest na standardowych ustawieniach ze względu na zasilacz... a jak chodzi? O dziwo tam gdzie jest tyle zieleni, drzew i trawska to jest bardzo przyzwoicie ale w większych miastach często muli jak ta lala. Wyjątkowo nie przeszkadzają mi takie spadki ( no nie tak bardzo) ale przyznać się, że jest czasami poniżej 25fps to tutaj jakiś dyshonor chyba jest.

;)

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

No właśnie, to mam na myśli. Screen'y.

 

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm moj screen co prawda nie wyglada tak ladnie jak qq, ale nie daje go, aby podziwiac, tylko sie poradzic. ;]

 

Dołączona grafika

 

Mam zabic orkow obozujacych miedzy 2 pierwszymi miastami, zabilem jeden oboz, gdzie uwolnilem kowala, ale chyba nie oto chodzilo, znalazlem ten, ale jak ich zabijam, to nie zalicza mi questu, wiec nie wiem, czy chodzi dokladnie o nich. Poza tym oni ciagle wstaja mimo iz ich zasiekalem, wtf ? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm moj screen co prawda nie wyglada tak ladnie jak qq, ale nie daje go, aby podziwiac, tylko sie poradzic. ;]

 

[obrazek]

 

Mam zabic orkow obozujacych miedzy 2 pierwszymi miastami, zabilem jeden oboz, gdzie uwolnilem kowala, ale chyba nie oto chodzilo, znalazlem ten, ale jak ich zabijam, to nie zalicza mi questu, wiec nie wiem, czy chodzi dokladnie o nich. Poza tym oni ciagle wstaja mimo iz ich zasiekalem, wtf ? :huh:

musisz ich dobić Edytowane przez Ogór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...