Skocz do zawartości
Mayo

Gothic 3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pioorek

Ja wlasnie zabilem krowy dla buntownikow na jednej farmie... ja piernicze, wszystkie pouciekaly w rozne strony i wyszlo na to ze z 15 minut musialem tych krow szukac po lasach. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie zabilem krowy dla buntownikow na jednej farmie... ja piernicze, wszystkie pouciekaly w rozne strony i wyszlo na to ze z 15 minut musialem tych krow szukac po lasach. :lol:

Ja tam się zabawiłem w snajpera i z maksymalnego dystansu ostrzeliwałem je z kuszy, wszystkie były martwe zanim zdążyły zrobić muuuuu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Ja mam problem bo strzal nigdzie znalezc nie moge. Chodzi mi o strzaly do luku, nie belt. Znacie miejsce/handlarza co ma z 500 sztuk? Bo co nie znajde kogos to ma z 15, 50 max :lol:.

 

Costi ;]]

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dalej szukam rudy, znalazlem info, ze 'Rudę możemy odszukać w kopalni rudy niedaleko Klanu Wilka' , jakos nie moge wpasc na jej trop, moze ktos cos podpowiedziec, albo pokazac na mapce, gdzie to sie znajduje ? Niby niedaleko tej wioski, ale tam tylko natrafilem na jaskinie ze szkieletami, gdzie zdobywa sie helm.

 

edit

 

Znalazlem scierwo. ;]

 

Pod wioska jest wspomniana jaskinia ze szkieletami, wychodzac z niej dochodzimy do urwiska, z ktorego widac na dole zabawiajace sie gobliny. Patrzac na dol musimy udac sie w lewo, wiec schodzimy na dol, i idziemy we wczesniej obranym kierunku trzymajac sie sciany skalnej (musimy ja miec po lewej stronie). Tym sposobem dojdziemy do malego korytarzyka w ktorym beda trzy skupiska magicznej rudy.

 

To tak na wymapdek, gdyby ktos tego szukal tak dlugo jak ja. No i trzeba miec rozwinieta stosowna zdolnosc u kowala, oraz posiadac kilof.

 

@ Pioorek ja na poczatku tez mialem problem ze strzalami, potem przestalem ich uzywac i kupowalem gdzie sie tylko dalo, teraz mam zaoszczedzone ok. pol tysiaca i uzywam ich, wtedy kiedy wypada, bo zabawa w lowce moze bardzo szybko wysuszyc nasz kolczan. ;]

 

ile obrazen ma ten mieczyk, bo chyba najlepszy jedno reczny to jest mistrzowski.

To rubinowe ostrze z tego co znalazlem ma tylko 75 dam. , strasznie malo, ja od 20 lvl czy jakos tak uzywam poltorarecznego co zadaje 90.

 

Damn mimo bugow i fatalnej optymalizacji g3 wciagnal mnie na maxa, juz ponad 30h przegranych, co na singla i mnie bardzo wysoki wynik. :D Mam 24 lvl i z tego co widze, to jeszcze sporo krwi do przelania przede mna. :]

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rubinowe ostrze z tego co znalazlem ma tylko 75 dam. , strasznie malo, ja od 20 lvl czy jakos tak uzywam poltorarecznego co zadaje 90.

Już nie pamiętam czy to było kute z magicznej rudy czy nie ale mój ma 95 więc nie jest zupełnie tak jak piszesz. Warto też zaostrzyć sobie broń oraz strzały i bełty, dodaje to kilka pkt. do zadawanych obrażeń.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy jeszcze nic nie wykuwalem, czy mozna majac przepis na dany przedmiot powiedzmy na miecz wykuc go z roznych rud jakie mamy dostapne, czy np. jest jasno powiedziane, ze ten miecz mozemy tylko wykuc z magicznej rudy ?

 

Moge kupic od kowala z klanu wilka przepis na miecz el bastardo, kosztuje to jakies 20 tys. w porownaniu do rubunowego ostrza to 5 razy wiecej, wiec w poaczeniu z dobra ruda musi wyjsc solidne ostrez. Tylko czy ten miecz jest jednoreczny ?

 

Na necie znalazlem takie info 'Nie musisz sa wykuwac El Bastardo ,mozesz go kupic o Nordmaskich kowali,zadaje 90 dmg potrzeba 180 siły,i dodatkowo "mistrz walki mieczem' po zaostrzeniu masz obrazenia 100 czyli takie jak ognisty miecz,jak bedziesz mial dwa El Bastardo....miodek...'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy jeszcze nic nie wykuwalem, czy mozna majac przepis na dany przedmiot powiedzmy na miecz wykuc go z roznych rud jakie mamy dostapne, czy np. jest jasno powiedziane, ze ten miecz mozemy tylko wykuc z magicznej rudy ?

 

Moge kupic od kowala z klanu wilka przepis na miecz el bastardo, kosztuje to jakies 20 tys. w porownaniu do rubunowego ostrza to 5 razy wiecej, wiec w poaczeniu z dobra ruda musi wyjsc solidne ostrez. Tylko czy ten miecz jest jednoreczny ?

 

Na necie znalazlem takie info 'Nie musisz sa wykuwac El Bastardo ,mozesz go kupic o Nordmaskich kowali,zadaje 90 dmg potrzeba 180 siły,i dodatkowo "mistrz walki mieczem' po zaostrzeniu masz obrazenia 100 czyli takie jak ognisty miecz,jak bedziesz mial dwa El Bastardo....miodek...'

Tylko jest też tak, że możesz wykuć chyba wiecej takich mieczyków i później sprzedać prawda?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy przepis ma określone czynniki, jaka ruda i jakie umiejętności musisz posiadać by go wykuć. El Bastardo... miałem ale zdaje się, że go opchnąłem przy nadarzającej się okazji. Nie sugeruj się raczej czym ktoś inny walczy. Broni jest tyle rodzajów o podobnej sile, że wybierzesz coś dla siebie.

 

Coś we mnie wstąpiło i wędrując z Ishtar pozostawiam za sobą tylko trupy. Zdziwiłem się gdy podszedłem do jednego z magów wody,Cronos'a(mając na koncie już unicestwienie trzech) powiedział do mnie, że coś się we mnie zmieniło. :blink: Oczywiście on również skończył jak jego ziomy po fachu i już gryzie ziemię. Nie zapomniałem wcześniej go wykorzystać i poznać jego magiczne sztuczki lecz nie miał zbyt wiele do zaoferowania, nic czego bym nie znał lub mógłbym nauczyć się od kogoś innego.

Wspominałem już, że jestem w posiadaniu wszystkich pięciu boskich artefaktów? Teraz jeszcze te nieszczęsne puchary ognia.

Jeśli ktoś zaczyna i jest na początku przygody proponuję odznaczać sobie które z nich już ma i od kogo ponieważ ja w tej chwili zachodzę w głowę, które z nich mam już przy sobie. Właśnie pomyślałem, że powinny być w dzienniku zadań...

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

'melanz' :]

 

Ja ostatnio czyscilem wioske na wschod od lokacji klanu mlota i wilka, bylo tam tak na oko z 30 orkow, fajnie wygladala lokacja po imprezie, cala sciezka wyslana wzdluz trupami, skojarzylo mi sie to z weselem i platkami rozy na drodze nowozencow... chore. :twisted:

 

Co do mieczyka 'el bastardo' to ma go w swojej ofercie kowal z klanie mlota, ma 90 dam, czyli tyle samo, co moj poltorareczny, kupiony lata temu... a myslalem, ze zmienie sobie na cos lepszego a tu nic ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja siekam toporkiem - 130 dam :)

Można też w nemorze kupić miecz ognisty :D 100 dam - do czasu zakupu toporu siekałem orków 2 takimi mieczykami.

Przynajmniej w nocy jasno było bez pochodni :lol:

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

A miksturki sobie robicie? Ja kupilem pare przepisow, zbieram kazda rosline w lesie i zwykle odchodze od stolu alchemicznego z ok 40 miksturami :lol:. Fajna sprawa ;]]]

 

BTW - czytanie pulpitow jest pr0. Szczegolnie jak bezimienny czyta na glos. "I wtedy wstapila w niego moc Beliara" :lol:

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zwykle biegam bez mikstur, lecze sie tylko w bazach jak oddaje lub biore nowe questy, jestem pro. :D

 

Jest jakis program do modyfikowania plikow .pak z gothica 3 ? Znam programy g3explorer i g3pak, ale nimi mozna tylko wypakowywac a nie wgrywac i modyfikowac pliki z pak'ow.

 

Moze mi ktos podac dokladna sciezke pliku 'Speech_English.pak' , bo troche namieszalem sobie w katalogu gothica i nie pamietam, gdzie byla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie podziwiam Was, ja nie wiem, juz po prostu nie mam sily do tej gry. gralem w "jedynke i dwojke" i bardzo mnie wciagnely (z tego co pamietam) ale 3ki....bez 2gb ramu to chyba nie ma co tykac. ja mam 1gb i nie da sie grac, reszta sprzetu sobie radzi bo jak gierka nie doczytuje tekstur (a moze je kataloguje) to jest sporo fps, tylko problem jest w tym ze nie ma nawet 1 minuty bez doczytywania :? no chyba ze stane w jednym miejscu i nie bede sie rozgladal, chociaz nawet i wtedy po jakims czasie znow zaczyna mielic. przed gra wylaczam wszystko co sie da w windowsie i kupa, rozne ustawienia sprawdzalem w grze i nic. no niestety musze gre odlozyc na inny termin, kiedy wyjdzie jakis porzadny patch w co szczerze watpie. to by bylo na tyle.....dziekuje za uwage :sad:

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam.. 2gb robią tej grze całkiem dobrze, choć sie zacinek nie da pozbyć.. aczkolwiek powiem, że tak mnie wciągnęło, że na poprzednim sprzęcie ze 20 lvli zrobiłem ;]

 

takie pytanie z ciekawości: jak myślicie, flamesword daje jakieś obrażenia od ognia czy tylko 100 dmg ma? bo mam bastarda ze 110 dmg i nie wiem co lepsze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"May your sun be blown out like a candle

May your sea burn like tar

May your sky be rolled up like a scroll

May your blue moon drip with blood

 

What would they say

If you went up in smoke?

If I dug you up

And made soup of your bones?

 

Goodbye sober day"

 

Po tym jak piasek w Varancie stał się czerwony od krwi do głowy momentalnie przyszedł mi powyższy tekst.

Następna na mej drodze jest Myrtana...

... BU!

 

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie podziwiam Was, ja nie wiem, juz po prostu nie mam sily do tej gry. gralem w "jedynke i dwojke" i bardzo mnie wciagnely (z tego co pamietam) ale 3ki....bez 2gb ramu to chyba nie ma co tykac. ja mam 1gb i nie da sie grac, reszta sprzetu sobie radzi bo jak gierka nie doczytuje tekstur (a moze je kataloguje) to jest sporo fps, tylko problem jest w tym ze nie ma nawet 1 minuty bez doczytywania :? no chyba ze stane w jednym miejscu i nie bede sie rozgladal, chociaz nawet i wtedy po jakims czasie znow zaczyna mielic. przed gra wylaczam wszystko co sie da w windowsie i kupa, rozne ustawienia sprawdzalem w grze i nic. no niestety musze gre odlozyc na inny termin, kiedy wyjdzie jakis porzadny patch w co szczerze watpie. to by bylo na tyle.....dziekuje za uwage :sad:

Ja wiem, ze patcha nie bedzie, bo zwalonego kodu nie da sie poprawic, ile do tej pory wyszlo patchy i poprawialy tylko drobiazgi, za kod sie nie biora, bo to jest nie do zrobienia, taka jest przykra prawda, nie ma co tej gry odkladac, bo lepiej nie bedzie chodzic, chyba, ze za kilka lat, kiedy standardem bedzie 4gb ram. :twisted:

 

Doczytki mozna zmniejszyc wypakowujac archiwa .pak do katalogow o tej samej nazwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Ja tych .pakow nie moge wypakowac. Wyskakuje error ze pliki moga byc uszkodzone lol!

 

Granie na 2 gb ramu tez nie jest najlepsze, ciekawe jakby wplynelo na gothica dodatkowe 2 gb (razem 4).

 

BTW - zabijaliscie kurczaki? Sprobujcie, ja jak walne kure mieczem to ona dziwnie podskakuje do gory, jak jakas rakieta. I pomyslec ze ta gra ma znaczek ageji :lol:

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest kamien do gorobowca ejnara???

 

Gdzie znajde halabarde ingmara czy jak mu tam ;)

 

Polecam podnoszenie tych samych kamieni od osleke co orkowie 1 podniesienie oselki +5 sily, potem trzeba znalesc nastepna i to jest lepsze niz sterydy ;) :D

 

kupienie projektu elbastardo jest nie oplacalne lepiej sobie zrobic umiejetnosc lepszej walki mieczem niz kupowac ten zlom... poltora raczny miecz ma 90dmg a samodzielnie wykuty+zaostrzony=110 a kosztuej duzo mnie ;) za to trzeba poszukac gdzies papierku z wykuciem miecza przodkow o ile dobrze pamietam to samodzielnie zrobiony zadaje okolo 155obrazeni x2 to wypas ;) a ja sobie biegam puki co z orkowa halabarda 210dmg(duza 3 level + 400sily + i zaostrzenie) hehehe 3/4 orkow na 2 strzaly :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o bronie to bezsensownym wydaje mi sie mozliwosc zakupu ognistego miecza za 1k, na samym początku gry. Tani jak barszcz a ma 100dmg. Na razie troszeczke przystopowałem z gothicem, questy wydają mi sie nieco zbyt monotonne. Pomóż oczyscic jaskinie, przynies jakies bzdety, arena, znajdz cos, wiekszosc questów sprowadza sie do walki i mam czasami wrazenie jakbym w hack'n slasha grał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyciel tego tematu "nieśmiały" mayo :D wyskrobał artykulik, który trzeba przeczytać.

 

http://overclock.pl/index.php/artykul,,118...i_optymalizacja

 

No niestety ten post bez screen'ów, wieczorkiem zasiądę i nadrobię zaległości.

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska mam kilka zapytań:

1. Dlaczego pomimo kilkukrotnej próby nauczenia się robienia trucizn umiejętność ta jest nadal nieaktywna?

2. Czy zwiększanie przykładowo alchemii powyżej 100 ma sens? ( nie ma w alchemii sprawności , która wymagałaby więcej niż 100 więc pytam czy się to na coś przekłada )

3. Dlaczego gdy dałem moonblade kowalowi i potem "odebrałem" nie mogłem go już dać jako prezent chociaż nie wyskoczyło powiadomienie ( quest cancelled ) ? Automatycznie brakuje 5% do wejścia do Mora Sul i wykonania pozostałych questów ( oczywiście niektóre da się wykonać ale nie zostaną zlecone).

4. Dlaczego po zaprowadzeniu robotników do Lago nie ma żadnej info o ukończeniu questa chociaż chłopaki zapierniczają z kilofami w kopalni jak dzik przez kartoflisko?

5. Jak wejść do Istharu jeśli do tej pory byłem absolutnie wierny nomadom ( lawful and good ;) )? Zapewne trzeba szukać innych pomniejszych qestów i wykonywać je dla assasynów.

 

Jeśli są to błedy to sorry ale zazwyczaj widać błąd przykładowo gdy nie ma postaci z którą sie trzeba gdzieś ustawić bo wpadła w obiekt/teksture i znikła. Pytam czy ktoś się spotkał z takimi błedami.

 

Na razie to tyle jak mi się coś przypomni to zrobie update. Z góry dzięki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Ta gra jest normalnie denerwujaca... gadalem z jakims kolesiem w jaskini (buntownik) i wyrwalem sobie pokrzywe ktora rosla kolo niego. Koles mnie zaatakowal za to, ograbil z kasy i tyle... teleportowalem sie do innego miasta i od razu sie na mnie rzucono za te kradziez pokrzywy, az ledwo sie uratowalem. Ale to jeszcze nic. Przez jakas godzine tluklem sie z orkami w tym zamku ktory jest otoczony barierą... przez przypadek zachaczylem buntownika i cala reszta sie na mnie rzucila. Kiedy probowalem wczytac gre zeby to jakos naprawic, to wywalilo mi blad i nie moge go juz odczytac :lol:. Zastanawiam sie czy aby nie wcisnac na magiczna ikone "uninstal"? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest normalnie denerwujaca... gadalem z jakims kolesiem w jaskini (buntownik) i wyrwalem sobie pokrzywe ktora rosla kolo niego. Koles mnie zaatakowal za to, ograbil z kasy i tyle... teleportowalem sie do innego miasta i od razu sie na mnie rzucono za te kradziez pokrzywy, az ledwo sie uratowalem. Ale to jeszcze nic. Przez jakas godzine tluklem sie z orkami w tym zamku ktory jest otoczony barierą... przez przypadek zachaczylem buntownika i cala reszta sie na mnie rzucila. Kiedy probowalem wczytac gre zeby to jakos naprawic, to wywalilo mi blad i nie moge go juz odczytac :lol:. Zastanawiam sie czy aby nie wcisnac na magiczna ikone "uninstal"? ;]

Norma. :]

Ja zawsze robie kilka saveow, bo czytalem, ze wlasnie takie jaja sie dzieja, jeden qiock save i co jakis czas robie recznie save, juz wiele razy mnie to uratowalo. ;]

 

Jak zbieralem kiedys kamien teleportacyjny to tez mnie zaatakowali. :D

No i podczas walki to norma, jak sie kogos przez przypadek drasnie to juz zaczynaja bic. ;]

Mialem teraz najlepsza akcje w grze, gosciu z klanu mlota mial mnie zaprowadzic do klanu ognia, po drodze natrafilismy na takiego moba, nie pamietam jak sie wabi, ale wyglada jak duzy jez :] , na drodze do tego moba bylo takie niewielkie wzniesienie, na ktore nie dalo sie wejsc, ale mozna je bylo ominac i dostac sie do moba z boku, moj kompan wszedl w to wzniesienie (po prostu sie wtopil) i po walce nie mozna go bylo wydostac z tamtego miejsca, po prostu wpadl jakos pod mape. :lol2:

Kilka razy odczytalem zapis gry i jakos zastawilem to miejsce swoim cialem, aby kompan poszedl inna droga, normalnie jaja jak berety. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest normalnie denerwujaca... gadalem z jakims kolesiem w jaskini (buntownik) i wyrwalem sobie pokrzywe ktora rosla kolo niego. Koles mnie zaatakowal za to, ograbil z kasy i tyle...

Biedaczyna hodował sobie tego chwasta, a ty mu go bezczelnie harat i do wora :lol2: Dobrze Ci tak :wink:

A na serio to ja praktycznie co kilka minut albo jak się szykuje większa akcja w razie czego robie kłiksejwa, a co jakiś czas standardowego - ot właśnie dla takich przypadków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...