Skocz do zawartości
soqol

Jak Skonfigurować Sieć, Gdzie Jest Błąd? Help!

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem, wydawałby się banalny, a jednak. mam w domu dwa kompy połączone w sieć, skrętką, jeden z nich robi za serwer i dodatkowo do niego podłączony jest internet. Problem polega na tym, że skonfigurowanie dwóch sieciówek, tak aby się "widziały" graniczy z cudem. próbowałem różnych sposobów:

- na automatycznych ustawieniach zeby kompy same sobie przypisywały IP

- wpisywałem recznie IP (192.169.0.x)

- na jednym był reczny IP a na drugim przypisany przez karte.

I trick polega na tym, ze niby wszystko ok, ale kompy się nei widza w sieci, czasami natomiast jest tak, ze po którejś próbie dłubania w konfiguracji zaczyna to działać i dział bezproblomowo, np do dzisiaj. Wymieniłem grafe i sieć padła, włożyłem starą wszysytko ok. Zrobiłem reset znowu padło, no k***a nie mam pojęcia czemu tak sie dzieje. Zrobiłem jeszcze jeden reset i teraz działa wszystko OK< i przypuszczam ze bedzie tak dopoki np nie zmienie ustawien albo nie dodam nowego sprzetu, skonfigurowanie sieci graniczy z cudem zwłąszcza po formacie na którymś kompie, ale jak zacznie działać to jest ok. Jeden z kompów to atlon 1.0G, 256RAM, na ECS k7s5a, drugi 700duron, 128 ram tez na ecs k7vza, oba mają włozone sieciówki realteca RTL 8139, na obu jest XP sp1. Może ktoś widzi jakieś logiczne wytłumaczenie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem, wydawałby się banalny, a jednak. mam w domu dwa kompy połączone w sieć, skrętką, jeden z nich robi za serwer i dodatkowo do niego podłączony jest internet.

jak masz podlaczone te kompy ?

jakie konkretnie adresy i maski podawales ?

jakim kartom sieciowym adresy zmieniales (jesli masz ich wiecej niz jedna w kompie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz podlaczone te kompy ?

jakie konkretnie adresy i maski podawales ?

jakim kartom sieciowym adresy zmieniales (jesli masz ich wiecej niz jedna w kompie).

1289614[/snapback]

komp są połączone skrętką z przeplotem, przez dwie sieciówki, dodatkowo w moim jest jeszcze karta Wi-Fi

adresy sieciówek, serwer 192.168.0.1, 255.255.255.0,bez DNSów, a karta Wi-Fi 10.1.X.X, taki adres dostałęm od providera,

na drugim kompie jest 192.168.0.2, 255.255.255.0, bez DNSów, od czego to zależy, ze czasami działa a czasami nie? właczylem udostępnianie połączenia w karcie Wi-Fi, nie uzywam firewalla. dzisiaj bede skladał nowego kompa i problem pewnie zacznie sie od nowa z konfiguracją sieci... a może to coś z tymi sieciówkami jest nie tak, w tym nowym będę miał jakąś karte LAN zintegrowaną z płytą i bedą chciał jej użyć... ehhh... zobacze co bedzie, jak skoncze to robic to sie jeszcze odezwe czy działa czy nie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...