Skocz do zawartości
Owee

GIGABYTE GA-7VAX (KT-400) - PROBLEM ! PROSZĘ POMÓŻCIE !

Rekomendowane odpowiedzi

bartezjusz - ale ja mam wlaczone udma na obydwu kanałach - zrozum ze w windzie wszystko jest OK. Żadnych konfliktów. Ale wyniki sandry nie kłąmią mimo to widać po nich że obowiązuje PIO-4 - obojętnie co by winda nie pokazywała... zrozum że winda tu nic nie ma do rzeczy...

jesli tak-to ja rozkładam ręce

napisz moze do gigabyta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczeście że płytę kupiłęm w poznańskim komputroniku u kumpla który tam jest adminem - a że w ten piątek wybieram się na poznańskiego Trezora (jestem z kołobrzegu) to podrzuce mu tą płytę (wraz z moim procem, ddr'ami, tasmą) i on sobie na to rzuci okiem - bo tesz mi nie wierzy i mówi że coś źle robie. Ale na boga - jeśli w tej chwili do płyty głównej jest podłączony tylko dysk WD Caviar 60GB 8mb cache (ATA-100) (oczywiscie sprawdzałem go samiuteńkiego na każdej możliwej kombinacji zworkowej) na taśmie ATA-133 z kompletu od płyty z zresetowanym, najnowyszym biosem - a mimo to dysk widać w POST jako "LBA,PIO4,60035MB" - to to sami przyznajcie że coś tu jest chyba nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raptor-tak poza konkursem -te elixirki 266 biegają na takich timingach na 171fsb????no -szacuneczek

powiedz jeszcze jak chłodzisz grafę i jak doszedłeś do tego wyniku w 3dmarku?

Chodzą na tych timingach - tylko ostatnio dołożyłem kontroler RAID'a i mam problem z wyjściem powyżej FSB 166. Grafa to Palit - ma radiatory na pamięciach i standartowy coolerek - na tym to chodzi. Wynik na takich ustawieniach jak podałem - te stery 40.52 dały kopa - tak to było chyba 8800-9200 na 30.82 (chyba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ogule jest dosyc ubogi - nie mozna nawet ustawic AGP apature size - bo po prostu nie ma takie jopcji !

nieprawda, jest. wchodzisz do BIOS'u, później CTRL+F1 i wyskakuje Advenced... cośtam, masz tam parę opcji m. innymi ustawienia pamiątek i AGP.

 

Przy okazji : działA Ci EasyTune4 ? bo u mnie za cholerę nie chce się uruchomić (instaluje się poprawnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA pierdziele !!! NAPRAWIŁEM ! ale jaja stary dzieki ci za pomoc... kto by pomyślał ze bios ma ukryte wiekszość opcji !!!! skad ty żeś wytrzasnął to CRTL+F1 ??? Ale ze mnie baran - chodziaż szczerze przyznam że pierwszy raz się spotykam z takim rozwiązaniem że część opcji jest po prostu pochowana !!! DZIEKI !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowi tego nie wytlumaczysz, wedlug niego chyba wszystko sie robi w windzie, bios pewnie tez sobie update'uje, a pozniej pelno postow na boardzie typu: pomozcie updatowalem bios pod winda i mi system nie wstaje.

Czlowieku jak winda moze miec wplyw na rozpoznawanie uzadzen przez bios?!?!?!?

Kiedy zanim odpalasz winde to juz dysk jest wykryty nie jako "piatka" tylko jako "czworka"!!!!

 

Ja bym sprawdzil jescze raz tasme(pozyczyl od kogos druga)

Sprawdzil dysk u kogos innego u kogo normalnie wykrywa uzadzenia na ATA 100

W ostatecznosci, jesli plyta na gwarancji, oddalbym do serwisu, niech to zrobia, chyba ze cos przypadkiem w biosie przeoczyles(to sie tez czasem moze zdazyc, jak czlowiek sie wkurzy)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA pierdziele !!! NAPRAWIŁEM ! ale jaja stary dzieki ci za pomoc... kto by pomyślał ze bios ma ukryte wiekszość opcji !!!! skad ty żeś wytrzasnął to CRTL+F1 ??? Ale ze mnie baran - chodziaż szczerze przyznam że pierwszy raz się spotykam z takim rozwiązaniem że część opcji jest po prostu pochowana !!! DZIEKI !!!

"Kto czyta nie błądzi" :!: Hłe, hłe, hłe... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...