Skocz do zawartości
pmp

Ati Radeon X850 - Kompendium Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 05_03_1992

heh male..... mozliwe ze ten stockowy cooler jest tak wydajny jak zalman vf700cu na 12V?? napewno glosniejszy :lol2: ale czy tak samo wydajny??

 

ja mam teraz idle 40*

 

buda zamknieta tt soprano z oknem (3 średnio wydajne i masakrycznie glosne wentyle)

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

hehe ja chyba zaczne o wc poważnie myśleć :D

kurcze z takim kaloryferem nawet w oc nie mozna sie pobawic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ja chyba zaczne o wc poważnie myśleć :D

kurcze z takim kaloryferem nawet w oc nie mozna sie pobawic :D

Tak czy siak jesli bys chcial jakies oc solidne to podstawa to vgpu bo inaczej rdzen nie poleci wiele a do tego to wlasnie juz wc jest potrzebne no chyba ze masz zamiar def. coolerka na 100% puscic ;) Memki jak pisalem wczesniej : poluzowanie timingow daje dodatkowe MHz ale wydajnosc juz nie taka sama jak z fabrycznymi timingami :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

ja zrezygnowalem z zalmana i mam stocka na 5% (o wiele cichszy od zalmanka, w budzie zimniej i nb wiele zimniejszy bo zalman wial na niego goracym powietrzeb...;)) temp. dochodzi do 85* ale jest spoko -> karta powinna dac rade, nie??

na 100% temp nie przekracza 60*, ale czuje sie jakby pod moim oknem koszono trawe :lol2:

pozdr

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

moja xt pe bez problemu idzie bez modow i zmiany timingow na 590/600 nie przekraczajac temp rdzenia na stocku 100% 70*.... na takich taktach wykręca 7000pkt w smarku 05 bez żadnych "trików" :D kurcze kto chce kupic x850xt pe?? rok gwary.....

ps chce zmienic na cos z serii ~7800-7900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

oblivion sam w sobie na pewno ładnie chodzi... na full pewnie :mrgreen: ale hdr nie włączysz bo x850 xt pe tego nie ma!!!

 

@ payti

ale jak chcezs zmieniac platforme (tak sie domyslam :D) to zeby zagrac w obliviona na full (na co Ci x850xt pe pozwoli) będziesz potrzebował 2gb ram'ów, bo 1gb będzie skutecznie psuło grę częstymi "szarpnięciami", nawet jeżeli miałbyś np. 7800gtx

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oblivion sam w sobie na pewno ładnie chodzi... na full pewnie :mrgreen: ale hdr nie włączysz bo x850 xt pe tego nie ma!!!

Kumam, a czy HDR jakoś emulowane jak w HL2 (bo tam z tego co wiem jakoś tak to działa na ATI X800) sie nie da? RAM w sumie moge sobie dołożyć raz jeszcze tyle co mam ;) Ale zastanawiam się nad zmianą platformy także.

 

Pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

ogólnie w takim razie polecam radzia x850 xt pe, albo jeżeli chcesz kosztem troszke słabszej wydajności ALE dobrego oc i sm 3,0 możesz kupic 7600gt chociaz ja kupilbym x850xt pe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumam, a czy HDR jakoś emulowane jak w HL2 (bo tam z tego co wiem jakoś tak to działa na ATI X800) sie nie da?...

To zależy od twórcy gry i tego jaką metodę zostosuje do uzyskania tego efektu... W HL2 dało rade włączyć ten efekt, bo twórca zaimplementował software'owy HDR (emulacja) i dlatego dało to rade odpalić na każdej grafie :wink: Idąc tropem powstających nowych gier nie ma co liczyć na zastosowanie efektu w ten sposób, bo twórcy kart nie pozwolą, aby na starych grafach dało się to odpalać :-| Będzie więc tak, że każda nowa gra będzie wykorzystywać HDR np. FP16 i do odpalenia będzie potrzebna karta która to obsłuży. Niestety takie są prawa rynku :? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chemiczny_ali racja. Generalnie chyba jednak padnie wybór na 7800 GS ;) Wyniki porównywalne ale jest SM 3.0. W sumie trochę szkoda bo bardzo lubię ATI ;) a X850XT PE to naprawde dobra karta.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

dasz ~1100zl na 7800gs na agp :lol:

czy moze stworzysz gs na pcie ?? :lol2:

co masz zamiar zrobic

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba 12V.... zobacz na jakiej w atitoolu napiecia najbardziej maleja.. glwonie chyba na 12v

Znaczy ja mam ATI Radeon 9800 Pro, które korzysta z linii 5V i uruchamia się dopiero po Vmodzie na moim AGP (zbyt mało prądu podaje moja płyta). Jeśli się przerzucę na X850XT to chce mieć pewność, że się uruchomi...jeśli faktycznie jest zasilana na 12V z AGP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

hmmm zastanawiam się czy by nie zrobić "fuckallquestions" :lol: serii x850 o voltmodach itp... dobrych do oc biosach.....

bo cos cicho o tych kartach a przzeciez nie sa zle ;)

ja tez bym moja nieco pocisnal ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

ile srednio daje vmod na gpu w x850xt pe?? mam wc i na 580 mi scina atitool temp 53* w max stresie

czy jest bezpieczne wogole w takich warunkach vmoda robic??

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

mozna prosic instrukcje vmoda na gpu ale latwego, tak zeby nie bylo widzc sladow np lutownicy tasmy itp

czy wogole taki jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem tej karty. Mam kupca na mojego Radzia 9800Pro za 300zł, a X850XT PE mogę mieć za ok 500zł (może więcej, zobaczymy za ile uda się na eBayu wylicytować :) ) - jakaś firma sprzedaje właśnie te karty za (średnio) 125$. Jak wygląda wydajność tej karty w porównaniu z Galaxy 7600GS 1,2ns (to taka niby wersja GT)? Ile możną wyciągnąć na tym cacku w 3D Marku 2005 (na 7600GS koleś wyciąga coś ok 7000pkt w 1024x768 na defaultowych ustawieniach [to jego słowa, nie wiem co to konkretnie oznacza :D]).

 

Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

mam na sprzedaz x850xt pe uzywana chyba 1 tydzien, gwara 1 rok, oem, standartowe chlodzenie wogole nie uzywane?? chcesz?

 

aaa Ty na agp chcesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na X850XT - ale podkreconym!! nei udalo mi sie dobic do 7k w 3dmarku 2005 . Mysle ze grafa jest porownywalna z 7600 GT obecnie. Tyle ze moj procek ma ino 2.5 GHz.

Karte moge polecic smialo - mialem tez wer. AGP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...