Skocz do zawartości
Przemol^N

Logitech Mx700

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór....

Postanowiłem pokazać Wam jak wygląda myszka logitech mx700 po około roku używania przez 8 godzin. Posiadam w pracy ponad 30 myszek wartych ze 30 złoty i wyglądają one prawie jak nowe.. Moja domowa wygląda tak:

http://www.nukleon.pl/mx700.jpg

http://www.nukleon.pl/mx7002.jpg

 

Co o tym sądzicie? :lol2:

Rano napisze maila do komputronika (tam kupilem) i do logitecha..

Brzydzi mnie uzywanie takiej myszki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolny prawy ślizgacz wytarł się razem z rameczką wokół niego ? ile waży twoja ręka ;) bardzo mocno dociskasz dłonią do myszki ? eheheh bo dziwne te twoje wytarcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezzzu coś Ty jej zrobił? Ja mam moją ponad 1,5 roku i tylko dwa przyciski sie na niej wytarły, logo leciutko i mam dwie białe kropki tam gdzie Ty masz dwie gigantyczne :P

 

Orygilanych slizgaczy nie uzywalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór....

Postanowiłem pokazać Wam jak wygląda myszka logitech mx700 po około roku używania przez 8 godzin. Posiadam w pracy ponad 30 myszek wartych ze 30 złoty i wyglądają one prawie jak nowe.. Moja domowa wygląda tak:

1286602[/snapback]

Ja uważam, że jesteś niechluj!! Posiadam również tą myszkę od grudnia '03 i moja myszka nie wyglądą aż tak strasznie! Owszem przetarcia są ale nie takie jak u Ciebie... :?

Z tego co widać po spodniej stronie myszki wnioskuję, iż nie czyściłeś biurka, zaś podkładki nie używasz...

 

No ale to nie zmienia faktu, że Logitech mógłby postarać się o lepszej jakości plastik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkładka używana była zawsze. firmy verbatim. Czyscilem ja co tydzien.. Moze kupilem jakas podrobke?:) Co znaczy niechluj? nie jem przy komputerze, mam czyste rece zawsze... Ale dlaczego mx700 ma wygladac gorzej od sluzbowej myszki ktora uzywam w pracy? tak samo ja uzytkuje i tyle samo godzin i wyglada tak samo jak nowa poza parowa zarysowaniamia (nie brakami w lakierze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba rączki z błotka wymyć zanim sie myszke wezmie do ręki. Co ty masz biurko murowane?! bo wygląda jakbyś myszką po betonie jeździł. Jak ci sie slizgacze zjechaly to niemogles jakies dokleic?!?!? Przynajmniej spod myszki bys uratował! Nie umie sie dbac to są efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mx700 i wyglada po 2 latach uzytkowania rownie obskurnie, znaczek sie wytarl, przy nadgarstku przetarcia do bialego plastiku, przyciski troszke powycierane pod palcami, te male przyciski przy rolce calkowicie wytarte, spod wyglada podobie - rownie zdezelowany, tylko slizgacze w lepszym stanie, no i na koniec popsuty mikrostyk pod prawym przyciskiem ( musialem wymieniac )

trwalosc mx700 pod wzgledem perforacyjnym jest fatalna, pod wzgledem mechanicznym przecietna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja mx500 taka samo sie powycierala, jak widac panom z logitecha cos nie wyszlo, mx510 juz lepiej wyglada i sie tak nie wyciera przynajmniej narazie.

 

ps. tak to jest jak sie produkuje w chinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedzialbym, ze kolega jest niechlujem... wprawdzie na spodzie myszki sa poprzyklejane jakies babole ;-) niemniej wierzch wyglada podobnie jak w moich ostatnich myszkach logitecha tj. mx700 i mx510, najpierw zaczelo wycierac sie logo, a potem plastik wokol niego... i to bardzo szybko, po paru tygodniach juz bylo widac pierwsze slady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja mysz ma dwa lata i wytarcie jedynie na prawym klawiszu - nie wiem czemu :blink: , uzywam go raczej zadko (zwykle palec na nim lezy).

 

A stan slizgów swiadczy, ze albo maszzbyt szorstki podkład pod wyszą albo zbyt mocno ją dociskasz. Choć granie po kilka godzin dziennie przez rok w FPP może wykończyć każdą "kolorową" mysz.

 

Nie zmienia to faktu, że produkty logitecha są robione tanim kosztem - zamiasy kolorowe plastiki robią malowane. Efekty widać na klawiaturach i myszach. Choć takiego zniszcenia jeszcze nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu, że produkty logitecha są robione tanim kosztem - zamiasy kolorowe plastiki robią malowane.

1286948[/snapback]

to czekamy na Twoj patent srebrnego tworzywa sztucznego, btw. plastik to potoczna nazwa materialu wybuchowego, nie ma takiego materialu konstrukcyjnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wikipedia podaje inaczej:

 

Plastik - popularne określenie tworzywa sztucznego.

 

Plastik - silny materiał wybuchowy o konsystencji podobnej do plasteliny.

 

Podobnie encyklopedia PWN, wiec moze potraktujmy rownorzednie te okreslenia :-)

Tyle zartem a teraz serio.

 

Mam MouseMana Cordlessa nieoptycznego i jest odrobine powycierany na wierzchu. Mysle, ze sporo zalezy od potu, jaki wytwarzany jest przez gruczoly na dloni. Kolega ma w pracy Microsoftu myszke i wyglada gorzej niz ten Logitech na zdjeciu. Poza tym na pewno istotny jest tez sposob trzymania myszki, sila nacisku etc. Najlepszy material to po prostu jakis ciemny plastik (sic!) a nie jasny malowany farbkami plakatowymi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy ktos z Was pamieta, ale byl juz podobny temat na forum. Rowniez byl zalozony przez uzytkownika MX700, ktory sie zalil na wycierajacy kolor. Spora czesc osob doszla wtedy do wniosku, ze MX500 teoretycznie wygladaja tak samo, a praktycznie to sie tak szybko jak siedemsetki nie zuzywaja... Ja mam MX500 ok 8 mies. i jedyne co zauwazylem, to ze ten srebrny kolor stal sie nieco bardziej matowy. A siedze przy kompie naprawde b. duzo i rownie duzo gram w CS'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli można podsumować to jasno.. z myszek logitecha schodzi farba i wyglądają paskudnie.. Mam równieź myszki do atari oraz do amigi.. Maja ponad 10 lat i nic z nich nie schodzi. Pewnie dlatego, że maja kolorowe tworzywa a nie farbę na wierzchu.

 

Probowaliście reklamować myszki albo klawiatury logitecha z powodu wytarcia się farby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo lecz w mniejszym stopniu z moja MX700. Uzywana bardzo intensywnie przez prawie 3 lata.

 

Nie probowalem jej reklamowac ale najprawdopodobniej nic by to nie dalo.

 

Dlatego od paru tygodni jestem szczesliwym posiadaczem MX510 :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o shit :o co Wy z tymi myszami robicie ? ja mam MX700 odkąd weszła na rynek a jest nawet nie zadraśnięta :o , a siedzę dzień w dzień po ok 10-12 godzin przy kompie !! WTF ? a może mam super model z extra nieścieralną farbą ;) niewiem .. ale coś tu nietak :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do spodu myszy to musiala byc twoja wina i eot.

 

Musiales zgubic slizgacz a potem mysz stala sie niewywarzona i jezdziles cala powierchnia po biurku/podkladce.

 

To swiadczy rowniez o tym ze podkladka byla do [gluteus maximus].

 

Sry ale mam IE3.0 od 2 lat, ktora uzywam do grania w Cs'a dziennie 2-4h i od spodu jest niezadrapana gdyz uzywam czystej i dobrej podkladki fUnc sUrface co jedynie swiedczy ze nie zadbales o nia.

 

Z kolei gorna strona IE nie jest w ogole wytarta, co najwyzej zmatowaniona pod wplywem uzywania alkoholu do czyszczenia. Imho nie odzyskasz nowej mychy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, spód myszy wygląda jak te niektóre uszkodzone procki na allegro ;) wg. mnie wina użytkownika bądź jakiegoś dziwnego podłoża.

Ja już troche posiadam mx'a 510 + steelpad 4d i na razie się nic nie starło.. ale zaczynam się bać.. :)

Edytowane przez aRczii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sry ale mam IE3.0 od 2 lat, ktora uzywam do grania w Cs'a dziennie 2-4h i od spodu jest niezadrapana gdyz uzywam czystej i dobrej podkladki fUnc sUrface co jedynie swiedczy ze nie zadbales o nia.

Bzdura. Nie miales tej myszy wiec sie nie wypowiadaj. Farba jaka pomalowany jest jej spod jest tak delikatna ze schodzi przy zadrapaniu paznokciem. Moim zdaniem ta konstrukcja pod wzgledem jakosci wykonania to kompletna porazka. Edytowane przez CougaR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no ładnie.Moze dla porownania przytocze przyklad mojej ie 3.0 mam ja rok i 8 miesiecy,uzytkuje ja po pare h dziennie - raz krocej,a raz baaardzo dulgo :D.Najmniejszych wytarc czy czegos podbnego nie zaobserwowalem :

 

http://gibon.250free.com/IMGP0192.JPG

http://gibon.250free.com/IMGP0193.JPG

Edytowane przez gib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że jesteś niechluj!! Posiadam również tą myszkę od grudnia '03 i moja myszka nie wyglądą aż tak strasznie! Owszem przetarcia są ale nie takie jak u Ciebie... :?

Z tego co widać po spodniej stronie myszki wnioskuję, iż nie czyściłeś biurka, zaś podkładki nie używasz...

 

No ale to nie zmienia faktu, że Logitech mógłby postarać się o lepszej jakości plastik...

1286677[/snapback]

logitech stosuje w swoich produktach kiepskie materiały a płacić każe sobie jak za wykonane ze złota :)

 

logitech gwarantuje używalnośc swoich najnowszych myszek nawet bez podkładki, w reklamach jest ze działaja na kazdej powierzchni :) czy to jest wprowadzanie klienta w błąd? sam mam w starym zestawie ponad 3 letniego Samsunga optycznego

za 50 PLN wtedy go kupiłem i jest mniej zniszczony (a jeżdzi sobie po drewnianej porowatej - mało gładkiej powierzchni)

 

mam też myszkę z zestawu diNovo Media desktop i powiem wam - po niecałym roku zaczyna sie kaszanić :)

 

samsunga uzywają ze 3 osoby oprócz mnie, jest zarzynany codziennie przez wiele godzin .... logitecha dotykam tylko ja i jak widać jest on jakościowo dużo gorszy :)

 

co prawda dotyczy to tylko malowanych logitechów :)

 

 

 

to czekamy na Twoj patent srebrnego tworzywa sztucznego, btw. plastik to potoczna nazwa materialu wybuchowego, nie ma takiego materialu konstrukcyjnego

1286962[/snapback]

 

bardzo proste, kewlar napylany tytanem - widziałem coś takiego - robi sięz tego ubrania do nurkowania z rekinami ... mam nawet taka rękawicę :)

 

dokładnie wyglada to tak:

 

na wierzchu jest siateczka z metalu (jak we wszystkich zbrojonych ubraniach do nurkowania gdy jest mozliwosc zaatakowania przez drapieznika, nie jest to element tego tworzywa tylko cos na ksztalt delikatnej - zewnetrznej kolczugi) - moze byc zwykla stal nierdzewna

 

a pod spodem pianka - jako izolacja termiczna, pianka ma na zewnatrz warstwę kewlaru pokrytą tytanem, kttóry powoduje ze po kewlarze slizgaja sie ząbki rybek - normalnie to kewlar jest zbyt chwytliwy :) a poza tym nie namnazaja się na nim zyjątka i różne organizmy (tytan dziala bakteriobójczo, tak jak niektóre odmiany srebra i szlachetnej stali używane np. w japonii do pokrywania wewnętrznych scianek rur wodociągowych .... poza tym w japonii niestosuje sie juz chlorowania a ozonowanie daje lepsze efekty w rurach od srodka z pokryciem metalicznym (ale nie ze zwyklej stali) :)

 

poza tym nie podobaja mi się te wszystkie srebrne myszki logitecha - czemu oni niezrobia nic calkowicie czarnego? z plastiku czarnego a nie malowane odpustowo?

 

 

 

hmm, spód myszy wygląda jak te niektóre uszkodzone procki na allegro ;) wg. mnie wina użytkownika bądź jakiegoś dziwnego podłoża.

Ja już troche posiadam mx'a 510 + steelpad 4d i na razie się nic nie starło.. ale zaczynam się bać.. :)

1291841[/snapback]

Co do spodu myszy to musiala byc twoja wina i eot.

 

Musiales zgubic slizgacz a potem mysz stala sie niewywarzona i jezdziles cala powierchnia po biurku/podkladce.

 

To swiadczy rowniez o tym ze podkladka byla do [gluteus maximus].

 

Sry ale mam IE3.0 od 2 lat, ktora uzywam do grania w Cs'a dziennie 2-4h i od spodu jest niezadrapana gdyz uzywam czystej i dobrej podkladki fUnc sUrface co jedynie swiedczy ze nie zadbales o nia.

 

Z kolei gorna strona IE nie jest w ogole wytarta, co najwyzej zmatowaniona pod wplywem uzywania alkoholu do czyszczenia. Imho nie odzyskasz nowej mychy.

1291651[/snapback]

 

kolejna kupa prawda :) microsoft stosuje duzo lepsze plastiki niz logitech, poza tym jak wzej - logitech zapewnia o prawidlowym dzialaniu ich myszek nawet bez podkladki - niech sie zdecyduje a nie wprowadza klientow w blad :) a 2-4 godziny to nie to samo co 8 :) poza tym podkladki sa niewygodne :)

 

stosujac produkty logitecha nie ma obowiazku uzywania podkladek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejna kupa prawda :) microsoft stosuje duzo lepsze plastiki niz logitech, poza tym jak wzej - logitech zapewnia o prawidlowym dzialaniu ich myszek nawet bez podkladki - niech sie zdecyduje a nie wprowadza klientow w blad :) a 2-4 godziny to nie to samo co 8 :) poza tym podkladki sa niewygodne :)

 

stosujac produkty logitecha nie ma obowiazku uzywania podkladek :)

1293171[/snapback]

w logitechu może i do pracy podkładki są zbędne - ale do grania w cs'a czy q3 uważam że potrzebna jest jakaś niezła podkładka - bez niej użytkownik nie zauważy tak wielkiej róznicy pomiędzy innym optykiem a mx'em..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<lol>

 

Pisze to do autora topicu

 

Czlowieku, gdybys szanowal troche mysz, patrzyl czy slizgacze sa, czy sa wytarte to ja nie widze powodu zeby tak sie zdarl spod na plaskiej powierzchni.

 

Sry ale slizgacze utrzymuja caly spod myszy od materialu jakim jest podkladka na wysokossci 0.5mm-1mm wiec jak niby mialaby sie tak porysowac od spodu?

 

Musiales albo zgubic slizgacze ale zajechac ta mysz na asfalcie :lol:

 

Co do scierania sie gornej czesci myszy to juz nie przesadzaj. Starlo sie i tyle, taka mysz. Zwykla farba ktora pod wplywem warunkow wfizycznych (pot, tarcie, wysoka tamperatura) sciera sie.

 

Hmm to niedlugo dojdziemy do tego ze jesli slizgacze porysuja sie to bedziemy myche na gware oddawac? JEDNO WIELKIE ROFLMAO

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosujac produkty logitecha nie ma obowiazku uzywania podkladek :)

1293171[/snapback]

Polecam w takim razie granie na lustrze albo na papierze sciernym. rofl !

 

BTW. Myslisz ze sie przyznam ze gram 8h dziennie? :P

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele co wy robicie z tymi myszkami ?! Mam swojego Mx 500 od 2 lat i jak narazie wytarl mi sie tylko material pod lewymi guziczkami (ten gumowaty) i to samo z praej strony tam gdzie najczesciej dotykam myszki. Z dwoch guzikow kolo rolki troche pozlazila farba i to wszystko, reszta myszki w stanie bardzo dobrym, jak nie idealnym.

 

Podkladki uzywam zwyklej zelowej, myszke czyszcze jak tylko sie zaczyna lepic do reki, na dodatek jem przy kompie, pije i co tylko jeszcze. Dodam tylko ze korzysta z niej moj mlodszy brat ktory nie dba o nia tak jak ja, i moj stary, ktory ZAWSZE ma tluste lapy jak siada do kompa. Wiec w takim wypadku uwazam ze mam najczystsza myszke z Was wszystkich :D :D :D

 

P.S. siedze przy kompie min 6 godzin dziennie, czasem nawet 14 :D Gram w CSa i inne myszkowate gierki.

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie dziwię się ani trochę widząc zdjęcia tej myszki. Generalnie gorszych ślizgów jak w MX510 w życiu nie widziałem. Wycierają się błyskawicznie. Zwykła myszka za 5zł ma lepsze. Co ciekawe tańsze logitechy też mają dużo lepsze ślizgi. Całe szczęście bardzo szybko podkleiłem je taką fajną taśmą izolacyjną z materiału. Tył myszy mam niewytarty tylko dlatego, że mam dużą dłoń i po prostu nie miał okazji się wytrzeć. Natomiast mam już otarcia w miejscu na kciuk a myszka ma mniej niż rok. Ja rozumiem że oszczędza się na wszystkim, ale jeśli ktoś kupuje myszkę za 200zł to z pewnością nie pożałuje tych dodatkowych 20zł na lepszy materiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...