Skocz do zawartości
Crosis

The Godfather: The Game

Rekomendowane odpowiedzi

Poradnik do The Godfather: The Game. Z założenia ma on zawierać najważniejsze informacje i wskazówki o tej grze, jak w nią grać.

 

Q: Jak zostać Donem of NYC, czyli de facto przejść grę?

A: Warunki do bycia Donem NYC:

- wykonanie zadań z fabuły i tym samym uzyskanie stopnia underboss,

- wykończenie wszystkich pozostałych rodzin (wysadzenie compoundów, zdobycie rackets, extortions i warehouses) i tym samym uzyskanie stopnia don,

- kupno wszystkich domków (safehouses),

- wykonanie wszystkich hit contracts,

- uzyskanie co najmniej 50% wszystkich collectibles (sejfy, execution styles, film reels).

 

Q: Co to jest vendetta?

A: Vendetta to odwet rodu (w tym przypadku rodziny Corleone, do której w grze należymy) za krzywdę wyrządzoną jednemu z jego członków, krwawa zemsta rodowa. Gdy vendetta osiągnie maksymalny poziom, to rozpoczyna się Mob War (Wojna Mafii). Poziom vendetty zwiększa się, gdy zabijamy członków innych rodzin. Im osoba bardziej wartościowa (stojąca wyżej w hierarchii mafijnej), tym więcej punktów vendetty zyskujemy. Sposobem na mniejsze zyskiwanie punktów vendetty jest umiejętność street smarts naszego bohatera (można ją zdobyć po uzyskaniu odpowiedniej ilości respektu).

 

Q: Co to jest Mob War?

A: Mob War to w tłumaczeniu wojna mafijna (między co najmniej dwiema rodzinami). Wywołujemy ją w momencie uzyskania określonej liczby punktów vendetty.

 

Q: Jak zakończyć Mob War?

A: 2 sposoby: podłożenie bomby w jakimkolwiek budynku danej rodziny, z którą walczymy lub łapówka dla FBI/G-mana.

Mob War można zakończyć w prostszy sposób niż atak na budynek wrogiej rodziny. Kiedy rozpoczniemy Mob War, to łatwiej i szybciej jest znaleźć FBI/G-mana na mapie (sprawdźcie na mapie gdzie znajdują się te osoby, najczęściej są w kościołach). Jedna łapówka w wysokości zdaje się 3k kasy i nasza rodzina wygrywa Mob War.

 

Q: Co się stanie, gdy przegramy Mob War (na przykład zabiją nas)?

A: Rodzina z którą prowadziliśmy wojnę wysadza kilka naszych miejsc (rackets, extortions) i tym samym uniemożliwia ich ponowne zdobycie z jednoczesną stratą dochodów z takiego miejsca.

 

Q: Respect - co to jest i jak to zwiększać?

A: Respect to inaczej szacunek. Respect wpływa na nasze umiejętności, na poziom naszej postaci. Maksymalny jaki można osiągnąć to 50, na którym mamy wszystkie umiejętności na maksa. Respect można sobie podwyższyć przez wykonywanie misji, specjalne załatwienie gościa w hit contracts. W menu można zobaczyć co trzeba zrobić, aby dostać więcej kasy i więcej respectu. Może to być na przykład strzał w głowę ofiary, wykończenie jej kijem bejsbolowym, czy na przykład zrzucenie ofiary z dachu budynku tak, aby wyglądało to na wypadek. Dodatkowo execution styles wpływają na większy respect jaki uzyskujemy, a także wykończenie przeciwnika przy pomocy pięści niż broni.

Większy respect otrzymujemy również wtedy, gdy stoimy wyżej hierarchii w rodzinie i dodatkowo dostajemy więcej kasy od sklepikarzy (mniej kasy oddajemy rodzinie).

Co do respektu i jego zwiększania to warto wspomnieć, iż dostajemy bonusowy respekt za znalezienie słabego punktu każdego sklepikarza, z którym negocjujemy. Może to być wymierzenie w niego z broni, postrzelenie, przyparcie go do ściany, zdemolowanie sklepu, przytrzymanie nad piecem, czy brzegiem dachu, wyrzucenie przez okno sklepu i wiele innych.

To jak wyglądamy ma także wpływ na respekt. Im droższy ciuch, tym więcej respektu za niego dostaniemy.

Gadając z panienkami lekkich obyczajów dostajemy go trochę na plus, chociaż to są niewielkie ilości.

 

Q: Co to jest hit contract?

A: Jest to zadanie polegające na wyeliminowaniu ważnej persony (na przykład syn dona wrogiej rodziny). Można je wykonać na dwa sposoby.

Zabicie ofiary w szczególny sposób. Może to być strzał w głowę, wykończenie przeciwnika przy pomocy kija bejsbolowego, pięści itp. Za wykończenie przeciwnika w szczególny sposób dostajemy więcej respektu i więcej kasy.

Cel można wyeliminować zwyczajnie bez zabijania przeciwnika w jakiś określony sposób. Kontrakt zostanie wykonany, tylko my dostaniemy mniej respektu i kasy.

 

Q: Czym walczymy?

A: Pięści, kij bejsbolowy, rewolwer, pistolet, magnum, shotgun, Tommy gun, koktajle Mołotova, dynamity, bomby i struna od fortepianu.

Każda broń (z której mozna strzelać ;)) ma 3 poziomy. Broń na pierwszym poziomie możemy znaleźć, zdobyć na przeciwnikach lub kupić w określonych miejscach na mapie (znaczek rewolweru, strzelby, dynamitu itp.). Na mapie widoczne też są znaczki z daną bronią z gwiazdkami (białe i żółte). Białe gwiazdki to miejsce gdzie możemy nabyć broń na drugim poziomie, a zółte - broń na trzecim poziomie. Kolejny poziom danej broni daje nam większy magazynek, większą szybkostrzelność - ogólnie są lepsze. ;) Taki Tommy Gun ma na trzecim poziomie 75 pocisków w magazynku (na pierwszym tylko 25). Pistolet (nie pamiętam jak się nazywa) na trzecim poziomie daje nam 14 pocisków w magazynku (1. poziom = 8 ) + zwiększa się znacząco szybkostrzelność.

Ceny tych upgrade'ów broni są wysokie. Tommy Gun na trzecim poziomie kosztuje 500.000, strzelba 450.000. Warto jest oszczędzać i kupić od razu broń na trzecim poziomie, dzięki temu jest znacznie łatwiej.

 

Q: Co to jest film reels?

A: Taśmy odblokowują sceny filmowe. Za znalezienie określonej ilości tych taśm odblokowują się nam sceny filmowe. Pierwszą dostaniemy po znalezieniu 10 taśm, następną po 20, 30 itp. Jest to patent podobny do posążków i paczek z serii GTA.

 

Q: Nie mogę odpalić gry, pojawia się logo EA i znika. Nie mogę wyjść z samochodu. Co się dzieje?

A: Posiadasz piracką wersje gry, kup orginał i problem zniknie.

 

Q: Czy jest spolszczenie do gry?

A: W Polsce(Europa) gra wyszła w polskiej wersji kinowej (multi-language), spolszczenia do wersji USA nie ma i raczej nie będzie.

 

Q: Jak zmienić wygląd naszego bohatera?

A: Włączamy grę, wchodzimy w menu zapisanych gier i wybieramy tą ktora nas interesuje. Klikamy na Edit/Zmień - klikamy na ostatni przycisk i mamy przed sobą menu tworzenia postaci.

 

 

 

 

 

Credits goes to: Mogiel, pentliczek & other folks. ;)

 

 

Ten poradnik nie może być udostępniany w całości lub w części na innych forach i stronach www. W przypadku chęci wykorzystania tego poradnika najpierw zapytaj mnie o zgodę.

 

 

-----------------------------------------[ciach!]------------------------------------------------------

 

Wszystkich miłośników filmu Ojciec Chrzestny i książki o tym samym tytule autorstwa Mario Puzo, a także wszystkich tych, którym podobała się Mafia na pewno ucieszy fakt, że firma EA tworzy grę o nazwie: The Godfather: The Game.

 

Gra będzie się rozgrywała w latach 1945-1955 w Nowym Yorku. Ma to być nieliniowy action-adventure, a mówiąc nieliniowy mam na myśli wiele możliwości rozwiązania danego problemu (poprzez siłę, dyplomację...).

 

Co ciekawe w grze będą grali aktorzy znani z filmu. W grze wystąpią: Marlon Brando jako Don Vito Corleone, James Caan jako Sonny Corleone i Robert Duvall jako consigliere Tom Hagen.

 

Zapowiada się prawdziwy hicior. Oby tylko EA nie zepsuła tak dobrego materiału na grę. Myślę, że Mafia 2 będzie miała trudnego konkurenta.

 

Gra wyjdzie na PCeta, PS2 i Xboxa.

 

Więcej o grze: oficjalna strona

 

PS. Dlaczego w TVP i innych telewizjach pokazuje się kolejne denne filmy z van Damem i Stallonem, a nie ma takich filmów jak Ojciec Chrzestny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książki niestety nie czytałem ale film znam na pamięć i jest on na mojej prywatnej liście Top10. Właśnie dzisiaj przeczytałem zapowiedź tej gry w Neo-Plusie i muszę przyznać że może być wielka gra, ale lepiej ostrożnie podejść do tematu. Martwi mnie trochę że akurat EA zajmuje się tą grą, ostatnie ich produkcje nie były zbyt dobre (Medal i NFSU2) chociaż z drugiej strony EA = dużo kasy, a kasa w tym biznesie to niestety podstawa. Nie będę się podniecać każdym nowym screenem, nie będę czytał zapowiedzi, w których napewno bądę same peany na cześć tej gry. Jak tylko gra wyjdzie, to natychmiast zagram i liczę na wielkie, pozytywne i miłe rozczarowanie. A wogóle gdzie jest do diabła Mafia 2 ??? :D

 

PS. Dlaczego w TVP i innych telewizjach pokazuje się kolejne denne filmy z van Damem i Stallonem, a nie ma takich filmów jak Ojciec Chrzestny?

1287842[/snapback]

Według mnie dla tego, że ludzie nie chcą oglądać takich ambitnych produkcji i wolą szybkie i bezmózgowe mordobicie. Na szczęście jest dvd, divx i vhs. A telewizji nic już nie uratuje, zmiany muszą zajść w społeczeństwie, w szkolnictwie, zamiast totalnych i nieprzydatnych pierdół o pantofelkach, szkoły powinny uczyć życia, sztuki, piękna i inteligencji. Powinno się pokazywać uczniom co to jest dobre kino, zamiast brać ludzi do kina na Harrego Pottera czy Quo Vadis. Ale to wszystko nigdy niestety nie nastąpi, korporacje żywią się ludzką głupotą, więc debilizm zawsze będzie na topie. Rozpisałem się, koniec gadki o globalnej teorii spisku bo to temat rzeka, a są przyjemniejsze rzeczy jak naprzykład gry video :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta gierka wlasnie weszla na moja liste :D jednym slowem jest na co czekac :D obysmy sie nie zawiedli i klimat zostal taki sam jaki bije ze screenoow :D przypomina mi to troche Jack The Ripper, co prawda przygodoowka ale klimacik podobny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem ostatnio nawet jakas wzmianke w TV.

Rzucilem okiem a tutaj filmik z jakies gry. Patrze no Marlon Brando jak zywy.

Na poczatku nie zajarzylem, ze to cutscenka.

Pozniej patrze i slysze cos o Godfather na komputery.

Myslalem, ze oszaleje w weekend (brak neta w domu).

Wpadam do pracy, a tutaj juz newsy walicie.

I cieszy mnie niezmiernie, ze cos takiego bedzie wreszcie po MAFII.

Nie moglem sie doczekac MAFII 2, ale teraz oczekiwanie bedzie przyjemniejsze.

O ile samo oczekiwanie nie bedzie przyjemniejsze od samego produktu oczekiwanego.

Licze na Godfather: The Game bo totalnie sie czuje wyschniety.

Ratuje sie tylko misjami Freeride Extreame w MAFII.

Czekam z niecierpliwoscia i moze to bedzie kolejna gra, ktora kupie !

 

Az mnie ciarki przechodza ...

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Dlaczego w TVP i innych telewizjach pokazuje się kolejne denne filmy z van Damem i Stallonem, a nie ma takich filmów jak Ojciec Chrzestny?

1287842[/snapback]

A kiedy ostatnio widzialeś w TVP film ze Stallone'm?!

Bo ja dawno.

 

A swoją drogą, uważam, że seria Rambo już też jest klasyką. Osobiście lubię się rozerwać przy tym...

 

Moim zdaniem wrogiem Ojca Chrzestnego są te wszytkie Złotopolskie, Bulionerzy, Na dobre i na złe i Bóg wie, co jeszcze za bzdury wymyślą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agrrrr :]

film wspanialy gra pewnie mu nie dorowna ale licze na mile spedzone godziny :] no wlasnie kiedy to ma wyjsc ;o i wiadomo cos o mafi 2 -.- ?

 

BTW jak spieprza ta gre to....... nieskomentuje [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo tylko tyle ze jesienia...podobno :)

1289272[/snapback]

Szkoda, ze jest to pierwsza wzmianka o dacie premiery.

Przewaznie one sa podawane na wyrost i sa bardzo mocno przesadzone.

Spodziewam sie zatem tej gry w 2006 r :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gamershell.com/news/19974.html

 

The Godfather Officialy AnnouncedElectronic Arts and Viacom Consumer Products confirmed that a videogame based on The Godfather fiction is in the works at EA Redwood Shores and is scheduled for [B]release in fall 2005[/B] under the EA GAMES brand for Xbox, PS2, PC and PSP.

czyli tka jak przedmówca mówił - jesień B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy ostatnio widzialeś w TVP film ze Stallone'm?!

Bo ja dawno.

1289208[/snapback]

Np. Jakieś dwa tygodnie temu po raz enty Tango i Cash...

 

Co do gry - pogromca Mafii 2? ;]

Prosim nie bić.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Dlaczego w TVP i innych telewizjach pokazuje się kolejne denne filmy z van Damem i Stallonem, a nie ma takich filmów jak Ojciec Chrzestny?

1287842[/snapback]

A kiedy ostatnio widzialeś w TVP film ze Stallone'm?!

Byłoby fajnie, jakbyś czytał dokładnie moje posty :angry: Jeśli nie wiesz gdzie popełniłeś błąd, to spójrz do tego posta, do mojego cytatu (odpowiedź jest pogrubiona). A ostatnio widziałem, a właściwie nie chciałem tracić czasu na film Tunel ze Stallone'm w roli głównej na Polsacie.

 

BTW: o tej grze dowiedziałem się z telewizji TVN. W faktach w piątek, może w sobotę była informacja, że taka gra powstaje pod skrzydłami EA. Chciałbym, żeby był to prawdziwy hit, najlepiej bez bugów i z rozsądnymi wymaganiami.

 

Jeszcze jedno. Do wszystkich, którzy widzieli film Ojciec Chrzestny. Polecam przeczytać książkę Mario Puzo o tym samym tytule. Część mojej rodziny jest tą książką zachwycona, a ja sam kiedy skończę czytać Kod Leonarda da Vinci zabieram się za Ojca Chrzestnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masakra :)

Dołączona grafika

 

nalegałbym na darowanie sobie komentarzy typu, pogromca Mafii2 czy mafia i tak bedzie lepsza, o tych grach tak mało wiadomo i terminy wydania są tak odległe ze po 10 razy jeszcze bedziecie znieniac zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nalegałbym na darowanie sobie komentarzy typu, pogromca Mafii2 czy mafia i tak bedzie lepsza, o tych grach tak mało wiadomo i terminy wydania są tak odległe ze po 10 razy jeszcze bedziecie znieniac zdanie.

1289486[/snapback]

Dlatego też dodałem emota... :P

Don't worry... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sLiM JiM

Crosis@

 

Czytałem Ojca Chrzestnego Mario Puzo konretna książka :)

 

kiedy skończę czytać Kod Leonarda da Vinci

To też Czytałem :D , Fajna książka ale pod koniec fabula sie psuje :wink: , polecam "Anioły i Demony"

Dana Browna :)

 

--------------------------------------------------------

 

To tylko Arty wiec panowie niewiadomo jak gierka bedzie wyglądac ale EA z regóły niewypuszcza shitów na rynek wiec sie niemartwie :)

Edytowane przez sLiM JiM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy ostatnio widzialeś w TVP film ze Stallone'm?!

Byłoby fajnie, jakbyś czytał dokładnie moje posty :angry: Jeśli nie wiesz gdzie popełniłeś błąd, to spójrz do tego posta, do mojego cytatu (odpowiedź jest pogrubiona). A ostatnio widziałem, a właściwie nie chciałem tracić czasu na film Tunel ze Stallone'm w roli głównej na Polsacie.

 

BTW: o tej grze dowiedziałem się z telewizji TVN. W faktach w piątek, może w sobotę była informacja, że taka gra powstaje pod skrzydłami EA. Chciałbym, żeby był to prawdziwy hit, najlepiej bez bugów i z rozsądnymi wymaganiami.

 

Jeszcze jedno. Do wszystkich, którzy widzieli film Ojciec Chrzestny. Polecam przeczytać książkę Mario Puzo o tym samym tytule. Część mojej rodziny jest tą książką zachwycona, a ja sam kiedy skończę czytać Kod Leonarda da Vinci zabieram się za Ojca Chrzestnego.

1289482[/snapback]

Nie, no, spoko :)

Po prostu wyraziłem swoją opinię o filmach ze Stallonem. Sam mogę jak z rękawa sypnąć tytułami moim zdaniem beaznadziejnymi: Get Carter, D-TOX. Nie uogólnialbym jednak, bo są i udane filmy z tym aktorem.

 

Co, do TVP, to wymieniłeś ją wśród telewizji puszczających w/w filmy, więc mialem prawo zaprotestować, jakoby zalewała nas Van Dammem, czy Stallonem ;)

 

Poza tym zgadzam się, że możnaby w puszczać w telewixzji publicznej i innych popularnych telewizjach filmy takie, jak Ojciec Chrzestny, Chłopaki z Ferajny, czy Dawno temu w Ameryce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wygląda super ,gorzej moze być z grywalnością

i wymaganiami sprzętowymi :[

Jak dla mnie mogli by w końcu czymś pozytywnym nas zaszokować

tak jak w marcu 2004 zaszokowali nas specjaliści z Crytek demem FAR CRY.

Oby gra GodFather była mieszanka MAFI - GTA3 - MaxPayne2

Czyli atmosfera-grywalność - przestrzeń z GTA3 i co tam było najlepsze z MAXPayne2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hydro2 ten screen ktory zapodal virus to artwork.

Gra ma wykorzystywac spokojnie dx8.1 i jak zwykle kilka nieistotnch efektow dx9.0

Wskakuj na strone producenta.

1290595[/snapback]

gdzies wyczytal ze to art jest? wszedzie jest jako normalny screen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...