Skocz do zawartości
Crosis

The Godfather: The Game

Rekomendowane odpowiedzi

ucze sie i ucze, bez tłumaczenia też bym rozumiał o co chodzi z tym że chcę pograć bez wytężania swojego umysłu a całkowicie pojąć fabułe

 

...co ja gadam :D może ktoś mi pomoże :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ucze sie i ucze, bez tłumaczenia też bym rozumiał o co chodzi z tym że chcę pograć bez wytężania swojego umysłu a całkowicie pojąć fabułe

 

...co ja gadam :D może ktoś mi pomoże :wink:

no mi miał kolega podesłać niedługo, zebym na stronie umieścił,

ale mi w sumie nie potrzebne spolszczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak byś już miał to daj cynk :P

 

w sumie nie wiem jakie to może być spolszczenie, nie wystarczy jakoś skopiować z polskiej wersji plików odpowiadających za napisy itd? nie znam się na tym, ale tak stworzyli spolszczenie do settlersów V

 

peace!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn że mam brata w anglii zresztą chÓj cie to obchodzi!

sorry za bluzg ;f czekam na pomoc.

to masz pecha w polsce gra wyszła w polskiej wersji językowej możesz sprzedać angielską wersję i kupić polską, albo czekać cierpliwie na pliki spolszczone ale wątpie żeby się ktoś za to wziął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh powiem wam że przyzwyczaiłem sie już do tych zrąbanych aut w Godfatherze...

A przed chwilką właczyłem sobie mafie...

i to jest po prostu poezja wcześniej nie doceniałem tak tych aut ale one w mafii są boskie...

pojeździłem sobie aż chwilke zeby sie nacieszyć...

oh oby wyszła mafia 2.... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto wie jak sie wysiada z auta (sorry za moj lame style) ?

panowie to druga sprawa dlaczego ta gra tak zacina?

sempron 2800+ s.754

r9800pro by msi

2x 512MB hynix d43-BT

?

Nasze kochane EA zrobiło takie jaja?

 

Prosze powiedzcie ze to prawda! :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wy [ciach!]licieeeeee!! zamiast gadac o grze to piratach i [ciach!]lach.. a ja mam fachowe pytanko..jak zaatakuje duza siedzibe jakijes rodzinki i VENDETA mi rosnie to mam komunikat albo isac do FBI i dac lapowke i po sprawie albo podlozyc gdzies jakas bombe ale nie wiem co z ta bomba......a chetnie bym podlozyl hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi miał kolega podesłać niedługo, zebym na stronie umieścił,

ale mi w sumie nie potrzebne spolszczenie...

Zamieść na stronie... mi się też przyda bo brat mi z wysp ma przysłać oryginała :)

A póki co czekam na obniżkę cen w Polsce.

 

Gra bardzo mi się podoba, widziałem ją u kumpla. Grafika jest bardzo ładna no i ten klimat, napięcie - w Mafii było bardziej luźniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE nie ma spolszczenia do GF, gra wyszła w polskiej wersji językowej - sprzedajcie swoje wersje od ciotek i wujków z USA (bo nawet jeżeli kupiliście w WB to tam jest wersja multi-language i w opcjach można zmienić nazwe na polski) i kupcie w polsce normalną wersje za 99zł

 

Soker:

 

co do wysiadania z tych aut to to jest tylko wina pirackiej wersji

 

thargood:

 

bombe podkładasz w posiadłościach wrogich rodzin na mapi jest zaznaczona ikonką (nie pomyl z dynamitem) i należy kupić 2 bomby 1 na 1 posiadłość a 1 mafia ma 2 obok siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale najlepiej zanim wysadzisz ich compound zapłać policji to cie scigać nie bedą

aha i jak wchodzisz do ich siedziby pamiętaj że musisz wysadzić 2 budynki...

ja myślałem że tylko jeden i potem drugi raz musiałem tam wchodzić

pozdro...

 

Edit :

pentliczek mnie wyprzedził ;]

Edytowane przez ra-v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z osiagnieciem poziomu Don of NYC i mam pytanie jak tą gre ukonczyc

 

wchodziliscie w to Tom's Report ? tam pozakuje co w w ilu procentach przeszliscie i tam mam oprocz kolekcji i overall wszystko na 100% no to wbijam tam do tych collectibales i tam mi pokazuje wszystko ile sejfow rozwalilem, ile tasm znalazlem itp. i tu mam pytanie: co z tych rzeczy musze miec wszystko zeby zostc donem of ny ? musze wszystkie tasmy zebrac? i co to sa wlasciwie te execution styles? sposob w jaki goscia wykonczylem czy co ? i jak bym mial to ewentualnie uzupelnic zeby zostac donem nowego jorku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dziwnie zrobione z tymi awansami. Ja bylem przez wiekszosc gry Capo i z niego awansowalem praktycznie o 3 levele w ciagu 15 minut gry. Bez sensu. Z tego co piszesz to powinienes dostac telefon ze masz przyjechac do jednego hotelu i tam jest filmik (zebranie klonów :)) jak zostajesz Don of NYC. Nie trzeba miec zebranych filmow, ani wszystkich egzekucji, ani sejfów.

 

A egzekucje to tak jak piszesz sposoby wykonczenia goscia. Jak jestes blisko typa to w zaleznosci od trzymanej w reku broni mozesz wykonac inna egzekucje. Poza tym zrzucenie goscia z dachu, uduszenie gołymi łapami, wrzucenie do pieca itp.

 

Edit

Tak przyszlo mi do glowy. Moze masz za malo punktów respecktu? Bo to chyba tez ma znaczenie, ale głowy nie daje. Ja mialem chyba 48 jak zostalem Don of NYC.

Edytowane przez Mogiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zostać Donem NYC trzeba wykonać zadania z fabuły i trzeba wyeliminować wszystkie rodziny, czyli zniszczyć wszystkie compoundy i zdobyć wszystkie warehouse i rackets. Ogólnie trzeba wszystko przejąć. ;)

 

Vendettę można zakończyć w prostszy sposób niż atak na dom rodzinny. Kiedy rozpoczniemy vendettę, to łatwiej i szybciej jest znaleźć FBI/G-mana na mapie (sprawdźcie na mapie gdzie znajdują się te osoby, najczęściej są w kościołach) . Jedna łapówka w wysokości zdaje się 3k kasy i nasza rodzina wygrywa vendettę.

 

Taśmy odblokowują sceny filmowe. Chyba za 15 taśm jest nowa scenka, ale nie dam głowy. Szczerze to nie chciało mi się szukać tych taśm. Znalazłem łącznie 19, mimo że ich nie szukałem. To samo z sejfami. Rozwaliłem 69 chyba, choć dopiero po jakimś czasie zorientowałem się, że można je niszczyć.

 

Execution styles to tak jak Mogiel napisał sposoby na wykończenie przeciwnika.

 

Respect wpływa na nasze umiejętności, na poziom naszej postaci. Maksymalny jaki można osiągnąć to 50, na którym mamy wszystkie umiejętności na maksa. Respect można sobie podwyższyć przez wykonywanie misji, specjalne załatwienie gościa w hit contracts. W menu można zobaczyć co trzeba zrobić, aby dostać więcej kasy i więcej respectu. Może to być na przykład strzał w głowę ofiary, wykończenie jej kijem bejsbolowym, czy na przykład zrzucenie ofiary z dachu budynku tak, aby wyglądało to na wypadek. Dodatkowo execution styles wpływają na większy respect jaki uzyskujemy, a także wykończenie przeciwnika przy pomocy pięści niż broni.

Większy respect otrzymujemy również wtedy, gdy stoimy wyżej hierarchii w rodzinie i dodatkowo dostajemy więcej kasy od sklepikarzy (mniej kasy oddajemy rodzinie).

 

Jeszcze jedna ciekawostka co do broni. Każda broń ma 3 poziomy. Broń na pierwszym poziomie możemy znaleźć, zdobyć na przeciwnikach lub kupić w określonych miejscach na mapie (znaczek rewolweru, strzelby, dynamitu itp.). Na mapie widoczne też są znaczki z daną bronią z gwiazdkami (białe i żółte). Białe gwiazdki to miejsce gdzie możemy nabyć broń na drugim poziomie, a zółte - broń na trzecim poziomie. Kolejny poziom danej broni daje nam większy magazynek, większą szybkostrzelność - ogólnie są lepsze. ;) Taki Tommy Gun ma na trzecim poziomie 75 pocisków w magazynku (na pierwszym tylko 25). Pistolet (nie pamiętam jak się nazywa) na trzecim poziomie daje nam 14 pocisków w magazynku (1. poziom = 8 ) + zwiększa się znacząco szybkostrzelność.

Ceny tych upgrade'ów broni są wysokie. Tommy Gun na trzecim poziomie kosztuje 500.000, strzelba 450.000. Warto jest oszczędzać i kupić od razu broń na trzecim poziomie, dzięki temu jest znacznie łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wlasciwie jest taki patent ze w objectives mam:

purchase all safehouses (ktore tak przy okazji juz kupilem wszystkie i dostalem kase+resp za to ze wszystkie kupilem

earn all executions styles

i to become a don of nyc

 

i jak mam wykonac to earn all executions styles ? bo to jest z tego hit contracts a hit contracts juz dawno wszystkie wykonalem

 

a co do tyh wyzszych leveli broni to fajnie magnum wyglada na 3 levelu :] no i tez ma fajna sile razenia ;] zloty syci ;]

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crosis podał dużo celnych wskazówek. Rzeczywiście z bronią level 3 gra się zdecydowanie łatwiej. Osobiście polecam na początku zainwestować w shotguna "street sweeper" (zamiatacz ulic :)). Jest niezastąpiony w walce w budynkach. Jednym strzałem w okolice klatki lub głowy kładziemy praktycznie każdego gangstera grubasa. Pozatym zapas 100 naboi.

 

Od siebie mogę dodać, że trzeba uważać przy zakupie lepszej broni bo może się okazać, że to zasadzka :) wiec lepiej mieć przed kupnem życie na full i troche broni.

 

Co do respektu i jego zwiekszania to warto wspomniec iż dostajemy bonusowy respekt za znalezienie słabego punktu każdego sklepikarza z którym negocjujemy. Może to być wymierzenie w niego z broni, postrzelenie, przyparcie go do ściany, zdemolowanie sklepu, przytrzymanie nad piecem, czy brzegiem dachu i wiele innych.

 

@dzej dziwne jest to co piszesz. Nie miałem nic takiego w objectives. Może po prostu szukaj jakiś gangsterów i na nich próbuj rożnych egzekucji, ale ja mam wykonane chyba 17 na 22 wiec to chyba nie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

purchase all safehouses (ktore tak przy okazji juz kupilem wszystkie i dostalem kase+resp za to ze wszystkie kupilem

earn all executions styles

i to become a don of nyc

Czy oprócz safehouses masz wykupione wszystkie rackets? Czy na mapie jest gdzieś ikonka innych rodzin niż Corleone? Bo jeśli tak, to musisz takie miejsca przejąć, żeby na dobre wyeliminować daną rodzinę.

Często w sklepikach, gdy już sklepikarzy pozyskasz, otwierają oni tylne drzwi (chyba backup door to się nazywa) za którymi znajduje się osoba, którą trzeba dodatkowo przekupić, aby zdobyć dane miejsce.

Execution style nie są potrzebne do bycia Donem NYC. Sam mam zdaje się 19/24, a Donem i tak jestem. :)

 

Jeszcze raz warunki do bycia Donem NYC:

- wykonanie zadań z fabuły i tym samym uzyskanie stopnia underboss,

- wykończenie wszystkich pozostałych rodzin (wysadzenie compoundów, zdobycie rackets i warehouses),

- kupno wszystkich domków,

- wykonanie wszystkich hit contracts (tego nie jestem pewien czy to absolutnie konieczne :unsure:).

 

Sejfy, taśmy i execution styles nie są wymagane do stopnia Dona Nowego Yorku. One są potrzebne do przejścia gry w 100%, czyli podobny patent do tego z serii GTA.

 

Osobiście polecam na początku zainwestować w shotguna "street sweeper" (zamiatacz ulic :)). Jest niezastąpiony w walce w budynkach. Jednym strzałem w okolice klatki lub głowy kładziemy praktycznie każdego gangstera grubasa. Pozatym zapas 100 naboi.

Na początku w Street sweepera? Ta zabawka kosztuje 450k kasy, dla początkującego to sporo.

Wg. mnie lepiej jest zupgrade'ować pistolet. Tańszy (125k chyba), duży magazynek (14 naboi) i szybkostrzelny (prawie jak karabin maszynowy ;)).

 

Jeszcze w sprawie hit contracts. Cel można wyeliminować zwyczajnie, tzn seria z Tommy guna, rozjechanie samochodem, spalenie koktajlem Mołotova. Kontrakt zostanie wykonany, tylko my dostaniemy mniej respektu i kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!

Godfather 89 zł w MM od 7.04

 

btw. do stania się donem NYC wymagane są EGZEKUCJE ORAZ ZAKUP wszystkich safehouseów, ktoś wyżej napisał że egzekucję do bycia donem nie są potrzebne otóż są

 

jeżeli ma ktoś jakieś problemy z grą to

 

www.godfatherpage.com strona i forum.

 

pozdro

 

 

@hani9191

 

masz zapewne gf mx, zanim kupicie/zainstalujecie GF czytać minimalne wymagania

Edytowane przez pentliczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku w Street sweepera? Ta zabawka kosztuje 450k kasy, dla początkującego to sporo.

Wg. mnie lepiej jest zupgrade'ować pistolet. Tańszy (125k chyba), duży magazynek (14 naboi) i szybkostrzelny (prawie jak karabin maszynowy ;)).

Heh no fakt, ale chodziło mi o to żeby na przykład nie wydawać kasy na kupno wszystkich kryjówek jak leci na początku tylko ciułać na lepsze bronie, a najlepiej shotguna IMO ;)

 

btw. do stania się donem NYC wymagane są EGZEKUCJE ORAZ ZAKUP wszystkich safehouseów, ktoś wyżej napisał że egzekucję do bycia donem nie są potrzebne otóż są

To jak wytłumaczysz że jak mam chyba z 17 egzekucji tylko, Crosis ma 19 i obaj mamy Don of NYC hmm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh no fakt, ale chodziło mi o to żeby na przykład nie wydawać kasy na kupno wszystkich kryjówek jak leci na początku tylko ciułać na lepsze bronie, a najlepiej shotguna IMO ;)

Jestem tego samego zdania, żeby kasy od razu nie wydawać na byle co. Jednak będę obstawiał przy swoim, że lepiej jest wydać prawie 4 razy mniej na pistolet niż na shotguna, bo dzięki temu łatwiej będzie zdobywać extortions i rackets, a shotguna można kupić później. I tak najlepszy jest Tommy gun na 3 lvlu. :P

 

To jak wytłumaczysz że jak mam chyba z 17 egzekucji tylko, Crosis ma 19 i obaj mamy Don of NYC hmm?

Korekta z mojej strony. Mam 18 egzekucji. ;)

Zapewne kolega pomylił egzekucje z hit contracts. :rolleyes: To co kilka postów wyżej napisałem w zupełności wystarcza do bycia Donem NYC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@crosis - juz dawno zrobilem to co pisales - mam juz wszystkie domy, wszystkie rodziny wyeliminowane (tzn. compounds rozwalone, wszystkie interesy przejete), ale kurde dalej nie jestem donem of nyc. Moze musze miec wiecej sejfow rozwalonych ? bo mam tylko 30/100, a moze musze wszystkie banki obrabowac? bo obrabowalem tylko 2 albo 3 a jest 5 bodajze

 

 

Juz wiem co bylo nie tak ;] collectibales trzeba miec na min, 50% poziomie a pozostale rzeczy na 100% i mozna byc donem of nyc. poszwedalem sie po biznesach, wysadzilem dodatkowo 3 sejfy i od razu pojawilo sie ze mam spotkanie w jakims tam hotelu :] tak wiec juz jestem Donem Of NYC :]

 

ja mam 17 egzekucji i jestem Donem Of NYC, ale jeszcze jeden warunek jaki trzeba spelnic to miec te 50% collectibales o czym juz wczesniej wspomnialem i wszystko jest wtedy cacy :]

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze musze miec wiecej sejfow rozwalonych ? bo mam tylko 30/100, a moze musze wszystkie banki obrabowac? bo obrabowalem tylko 2 albo 3 a jest 5 bodajze

 

Juz wiem co bylo nie tak ;] collectibales trzeba miec na min, 50% poziomie a pozostale rzeczy na 100% i mozna byc donem of nyc. poszwedalem sie po biznesach, wysadzilem dodatkowo 3 sejfy i od razu pojawilo sie ze mam spotkanie w jakims tam hotelu :] tak wiec juz jestem Donem Of NYC :]

 

ja mam 17 egzekucji i jestem Donem Of NYC, ale jeszcze jeden warunek jaki trzeba spelnic to miec te 50% collectibales o czym juz wczesniej wspomnialem i wszystko jest wtedy cacy :]

Banku żadnego nie obrabowałem. Nie miałem takiej potrzeby. ;)

Za to z kilku ciężarówek przechwyciłem ładunki. :)

 

Z tymi collectibles rzeczywiście może trzeba mieć 50%, w sumie na nie nawet nie zwracałem uwagi. Za każdym razem jak przejmowałem budynki, to przy okazji rozwalałem sejf (łącznie 63 sejfy). Film reels miałem łącznie 18/100.

 

Collectibles - 71,5%

Overall game progress - 95%.

 

Nie chce już mi się dalej szukać tych reelsów i sejfów, Donem już zostałem więc nie ma większego sensu grać dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest może tutaj ktoś kto pomógłby mi zaprojektować ładny layout do godfathera ??

jedna osoba miała mi pomóc no ale niestety... narazie sie ni eodzywa...

byłbym bardzo wdzięczny

niech ktos zdeklaruje sie tutaj albo lepiej na PW

pozdro :D

 

PS. Bo robie tą moją stronke tyle że bez jPortala :rolleyes:

Edytowane przez ra-v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...