Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze dubluje tematy no ale trudno...

No ale do rzeczy wlasnie mi padl Wd 80 gb z seri Jb ... wiem nie byla to zbyt udana seria to fakt... Jest na gwaracji wiec pewnie odzyskam spoweotem ale to nie zmienia faktu ze chce kupic nowy...

zastanawiam sie nad jaka 160gb...

Zalezy zeby nie bylo za drogi i byl cichy !

Chciałem kupic Wd caviar XL ... no ale nie wiem czy moge ufac dalej WD bo moja 80 w ciagu roku padla 3 razy..

Jak jest z ta nowa seria dyskow ? A jesli nie on to co i dlaczego.. ? przypominam prirytet to raczej cena.. zblizona do 300 niz 350.... bo w sumie mowiac to roznice miedzy dyskami jak zauwazylem sa minimlane(roznica paru sekund itp.. ) zreszta bedzie mi on potrzebny tylko do przechowywania danych a jak poczekam te pare sekund wiecej to mi sie nic nie stanie... Wazne zeby był malo wadliwy !

Z g?ry dzienki

P.S Prosze podawac dokaldne nazwy dysk?w i seri... i mniej wiecej ceny ..

Poki co lece na Linuxie z CD :D

Edytowane przez ZbYcH_In_FlameS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem włsnie z serach'a z 5-6 storn ... i jak tak czytałem to wsumie najwiecej awari ma Wd... potem segate.. maxtor a na koncu Samsung..

No ale jak dobrze sprawdzałem to samsungi maja doscyc wolne tansfery wewnetrzne co dosyc mnie zniecheca

I trace juz glowe a nie chce znow kupic dysku i co jakis czas bawic sie w odysłanie na gwaracji... :mur:

HELP :blink:

P.S jak z auwazylem to tylko seria JB ma takie awarie a JD juz mniej...

Ale moze sie myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze ostatnimi czasy miałem moznosc pobawic sie wiekszoscią dostępnych u nas hdd z czystym sumieniem polecam CI dysk hitachi serii 7k250

 

na dzis nie znajdziesz nic o podobnej wydajnosci , ciszy i bezawaryjnosci

1288394[/snapback]

Mam i polecam, ale jak będę miał fundusze to kupię pewnie ten: jest też wersja na UATA

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16015

 

Recka:

 

http://www.benchmark.pl/i.html?artykuly/te..._Caviar_RE.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowiac szczerze to za duzo mi to nie pomogło no tylko tyle ze troche sie zniecheciłem do Samsunga..

Mysle teraz na Hitaschi... czy jest warty swoich 360 ale sadzac po komentarzach na komputroniku to chyba tak... same pozytwyne 9/10 oceny cały czas! Wiec wypas na całego...

Ale mysle dalej bo chcialem zamawiac z proline'a a tam tego nie ma... A tak to kosztuej 360... a za 315 moge meic 160 Wd z proline... wiec jest powod do zastanawiania !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dysk SATA 160GB Maxtor jest najwydajniejszy ale najgłośniejszy, na drugim miejscu pod względem wydajności znajduje się Samsung (którego jestem wlaścicielem i dla mnie też jest głośny) następnie WD i najwolniejszy jest Segate nie wiem jak z ich głośnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam kontroelra SAta. :/ (bardzo z?łuej ze zaoszedziłem na płycie gł?wnej... jak widze teraz 20-30 zł r?znice cen meidzy ata100/133 a Sata 0_o ...

Wiec powtorze interesuja mnie dyski tylko ata 100/133.

Chce jutro juz zam?wic albo w wtorek... Wiec czekam na wasze odp !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

Jeśli chodzi o dysk SATA 160GB Maxtor jest najwydajniejszy ale najgłośniejszy, na drugim miejscu pod względem wydajności znajduje się Samsung (którego jestem wlaścicielem i dla mnie też jest głośny) następnie WD i najwolniejszy jest Segate nie wiem jak z ich głośnością.

1288518[/snapback]

skad te rewelacje!?! z glowki?? <_< w przeciwienstwie do ciebie posluze sie przykladem: http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=102 ciekawie wypada wdc sata

 

warto zauwazyc ze "nowa" seria maxtorow teoretycznie cichsza w praktyce ma gorszy czas dostepu niz poprzednia 9 ->google

Edytowane przez artur.c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad te rewelacje!?! z glowki?? 

Te rewelacje pochodzą z Chip-a http://chiplab.chip.pl/index/chiplab_index_15831.html , co do głośności dysków to miałem okazje slyszeć Maxtora i samsunga równoczesnie podczas pracy.

 

Co do elektro Giełdy to przeczytałem tam 2 ciekawe artykuły o platformie K7 i K8

w jednym z nich cytuje:

"Wyniki zaskoczyły nas i to bardzo. Nie spodziewaliśmy się tak znaczącej przewagi nad starymi procesorami z rodziny K7"

a w drugim:

"Trzeba jednak przyznać, że różnice przy tak samo wydajnej pamięci nie są duże"

http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=79 http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

Te rewelacje pochodzą z Chip-a 1289008[/snapback]

swoja droga gdzie tu widzisz blad, co innego pamiec, co innego procesor Edytowane przez artur.c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są testy Power i Econo następnie te testy rozgraniczane są na podtesty -szczegółowe testy sprzętu, min wydajność (przeprowadzono tam 45 testów) na egieldzie chyba trochę mniej. Nie mówie że Egielda źle testuje sprzęt albo pisze nieciekawe artykuły. Ja podałem wyniki z Chipa mogłem podać wcześniej linka lub powiedzieć skąd pochodzą moje informacje i następnym razem tak zrobię.

 

Jak masz trochę czasu przeczytaj całe artykuły o K7 i K8, w pierwszym twierdzą że procesor K8 (Athlon64) ma znaczną przewagę wydajnościową a w drugim, że przy zastosowaniu tak samo wydajnej pamięci procesor K7 nie odbiega dużo wydajnością od A64. Dwa artykuły (w przeciągu 2 tyg). Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

fakt cos tam na egieldzie namieszali z tymi testami, byc moze rozni autorzy!

Edytowane przez artur.c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, czyli jeśli szukam dysku 80-160GB cichego - jak najcichszego nawet po paru latach - to szukać tego Hitachi?

 

obecnie mam w kompie Maxtor 40GB ATA100 i raczej cichy nie jest - denerwuje mnie wysoka częstotliwość hałasu jaki generuje - zaraz po starcie jest oki, ale po pół godziny już zaczyna troszkę "piszczeć"

 

chcę kupić naprawdę cichy dysk nawet kosztem wydajności, ale aby cichy pozostał na dłuższy czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem Seagate i Samsungi te dwie firmy naprawde wiedzą co robią

 

przewineły mi się przez ręce WD i Hitachi i nie mam o nich dobrego zdania głośne, gorące itp.

 

 

na początku miałem Seagate 2GB

następnie Samsung 8GB, Seagate 40GBATA100,

Seagate 40GBATA133/7200, Samsung 80GB

 

teraz jestem zadowolonym posiadaczem Samsung 160GBATA133/7200

 

z tych wszystkich wymienionych dysków padł dopiero Seagate2GB który miał 9lat

 

 

 

a co do wydajności Samsung 160GBATA133/7200 to nie mam zastrzeżeń

faktem jest że jeżeli podłączysz dysk innej firmy to Samsung jest nie za chętny do współpracy

ale podłącz drugi dysk Samsunga a w szczególności taki sam to naprawde robi się ostro

50-55MB/s takie transfery pomiędzy dyskami wymiatają w szczególności że to dyski ATA133

 

 

więc jak dla mnie jedyny rozsądny wybór to :

Samsung 160GB ATA133/7200/8MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tyle ze kumpel do mnie często wpada z maxtorem 160 i głosne to bydle niczym traktor.....

ja polecam sigejta 160, sam sie do niego przymiezam, bo wiem ze bubla nie dostane od tej firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD to tylko i wylacznie serja JD -reszta to syf, i dlatego tyle skarg ze padaja dyski WD i sa beznadziejne :[ co sie dziwic jak mentalnosc jest taka ze kupuje sie tansze (JB sa tansze od 20 do nawet 40 zeta) a pozniej placz i skamlanie na forum.

WD to bardzo dobre dyskii ale TYLKO I WYLACZNIE SERIA JD.

Amen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD to tylko i wylacznie serja JD -reszta to syf, i dlatego tyle skarg ze padaja dyski WD i sa beznadziejne :[

Nie wiem czy zauwazyles ale nie kazdy ma SATA.

 

Marcin_gps: Wlasnie czekam na takiego spinpointa jak ty masz :) Długo szukałem odpowiedniego, mam nadzieje że będzie cichy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...