Skocz do zawartości
rapra

Fajne Wyniki Podkrecania Pamieci

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn. jak większy? Polecą ci tak wysoko na niskich timingach? Jak 220zrobią to już dobrze. Lecą wysoko ale na 3-4-4, lepsze sztuki na 2,5-4-3 albo 2,5-3-3, ale i tak niewiele jest takich co robią np. powyżej 320MHz (2x512) na takich timingach. I gdzie tu większy potencjał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje stare g.skill robiły 316MHz 2,5-4-3-7 a nowsze serie tccd chodziły znacznie lepiej im microny już nie dorównują

 

EDIT:

 

rozmawiałem właśnie z kumplem:

 

na cl 2,5 620Mhz bodajże

 

a na cl 3 dobijałem do 700 %-)

 

jego Mushkiny na tccd....

Edytowane przez Siuwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem właśnie z kumplem:

 

na cl 2,5 620Mhz bodajże

 

a na cl 3 dobijałem do 700 %-)

 

jego Mushkiny na tccd....

2x512MB? Pokaż scr. z tym 700 na cl3 ;)

 

cl2,5 to minimalna różnica względem cl3, za to trcd 4 względem 3 to niebo większa strata, memki 3-3-3 zazwyczaj będą wydajniejsze od 2,5-4-3 na tych samych taktach.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tych samych taktach.

 

 

ale tccd masz wyższe taktowania :P

 

 

 

2*512MB, screenów nie ma więc nie musisz wierzyć

 

whatever, ja wolę tccd Ty microny i chyba na tym skończymy bo nikt tu nikogo nie przekona bez przeprowadzenia jakiegoś porównania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tccd masz wyższe taktowania :P

Ale tylko lepsze sztuki, większość 512-tek do 310MHz nie dobija, a kończy się na tym co cruciale.

 

2*512MB, screenów nie ma więc nie musisz wierzyć

No tak myślałem że nie ma bo 2x512MB tak wysoko nie leciało (2x256MB owszem), a przynajmniej ja nie widziałem ;]

 

whatever, ja wolę tccd Ty microny i chyba na tym skończymy bo nikt tu nikogo nie przekona bez przeprowadzenia jakiegoś porównania ;)

No, chyba nie ma się co sprzeczać, imo można powiedzieć, że między Crucialami a dobrymi TCCD jest dość ciężki wybór, ale ja bym, brał Cruciale ze względu na elastyczność ;) Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge potwierdzić opinie hary'ego i Kosiarz_1987'a w tej dyskusji. :)

Od siebie dodam:

1.Bardzo wydajne ustawienie 2,5-2-2-5(6) luzem do 250MHz (max 260MHz u mnie, u Kosiarz_1987'a 265MHz)

2.Dobra praca na różnych dzielnikach,TCCD mogą niżej iść na dzielnikach div180,166.

3.Cena pamięci; zdecydowanie na niekorzyść TCCD (chociaż teraz to sie spłaszcza)

4.Do ekstremalnych wyczynów dobre TCCD lub Winbondy je minimalnie przewyższają;na codzień(PC2) pracuję na Ballisix'ach i teoretycznie lepsze Winbondy(GSkill)grzeją ławę. :)

5.Do Intela na DDR1 zdecydowanie najlepsze ;nie wiem czy pamiętacie akcje Yotomeczka na Dothan'ie,były Winbondy później TCCD,a ostatecznie najlepsze wyniki były na Ballistix'ach.

Ale co tam każdy ma swoje preferencje,przy okazji pozdrawiam wszystkich userów w Nowym Roku. :)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 kostka 512MB czy 2x256? Ale scr już nie zdążyłeś zrobić, zwisło pewnie :P

1x512 z tego co wiem. Jeszcze o tej kości nie słyszałeś? :D

 

Ładne alphy, jakby tak poszło 2x512 to by były cudowne kości.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tej nie słyszałem, cudo jak na 1x512MB :) Pamiętam tylko kiedyś Tomwer miał zajebiaszczą kostke corsaira 1x512, 285MHz@3.4V :)

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 kostka 512MB czy 2x256? Ale scr już nie zdążyłeś zrobić, zwisło pewnie :P

nic nie zwisło stable w 32m :)

screena robiłem na 2003 okrojonym i ani painta ni żadnego progsa graficznego nie miałem :P

testowane w temp pokojowej, z jednym wentyem chłodzącym mosfet.

1x512, mam jeszcze dwie kostki BH: jedna robi 272 w 32m druga 273. tylko nie pamiętam na jakim biosie je testowałem . . bo było to jeszcze na poprzedniej ultrze ;/

 

1x512 z tego co wiem. Jeszcze o tej kości nie słyszałeś? :D

 

Ładne alphy, jakby tak poszło 2x512 to by były cudowne kości.....

Wlasnie potrzebuje 2x512 @ 275.

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

272 przy tych alpach to już nie taka rewelacja, ale i tak miłe kostki.

 

Co to dokładnie jest?

w sumie tylko do trfc mozna sie przyczepic, a tak to sa dobre alphy jak na ten zegar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie tylko do trfc mozna sie przyczepic, a tak to sa dobre alphy jak na ten zegar

alphy dobre, ale 272 już nie jest taką rewelacją, bo tyle w dualu potrafi trochę kośći 2x512, ale i tak wynik niczego sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 x 512 ? 2T... trudno żeby inaczej....

 

Z takimi pamiątkami to ja bym został na k8 :D Co to dokładnie za kości?

A widzisz inną możliwość żeby mieć 2GB niż 4x512 ? :) No chciałbym miec 1t ale niestety cudów działać nie umiem, a szkoda :]

 

Dołączona grafika

Narazie testuje głównie w 3d, i tam kop jest niesamowity. W SPI różnica nie jest taka jakbym chciał, można powiedzieć minimalna. Pewnie można będzie odczuć kilka sec. różnicy w 32m.

 

BTW: Czy tylko mi się forum chrzani czy Wam też ?

 

A, to jest 3 kostki BH-5 ( Corsair, HyperX i Mushkin) i jedna BH6 ( Infineon).

Edit;

16m@270

Dołączona grafika

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje osiagi to

posiadajac GoodRAM 667 MHz CL5 2x1GB ,obnizylem takty do 600 (na potrzeby OC E4300 ) i dalem je na 4-4-4-12-16 :E xD :D pojechalem ostro ;) :P napiecie na Auto poszlo...ale sa super stabilne.Nie chce ich wyciskac jak balasa z tylka bo nie chce nic zpierniczyc :P a tyle co mam to poki co starczy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A screen to co ?

 

@Kozakov

 

Pewnie że tak.

Momencik... 16M w trakcie :]

Geil Value 667@1000 CL.4-4-4-12 1T@CL.5-5-5-21 2T. To jeszcze nie koniec. (na CL.4-4-4-12 1T zrobiłem stable 920MHz screan później)

Dołączona grafika

Edytowane przez Kozakov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...