Skocz do zawartości
rapra

Fajne Wyniki Podkrecania Pamieci

Rekomendowane odpowiedzi

moje osiagi to

posiadajac GoodRAM 667 MHz CL5 2x1GB ,obnizylem takty do 600 (na potrzeby OC E4300 ) i dalem je na 4-4-4-12-16 :E xD :D pojechalem ostro ;) :P napiecie na Auto poszlo...ale sa super stabilne.Nie chce ich wyciskac jak balasa z tylka bo nie chce nic zpierniczyc :P a tyle co mam to poki co starczy :P

Widziałeś tytuł tematu i w jakim on znajduje się dziale ? :mur:

Co w tym co zrobiłeś fajnego i extremalnego ? Odkręciłeś pamięci i obniżyłeś timingi - każde memki tak polecą jak twoje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Free

może i Ty powiesz że moje oc jest kope warte? Powiedziałem że jeszcze nie skończyłem narazie tak na luzaka wrzuciłem. Chyba ogranicza mnie płyta bo podejrzewam że zrobią więcej przy większym V które niestety KN9 nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Free

może i Ty powiesz że moje oc jest kope warte? Powiedziałem że jeszcze nie skończyłem narazie tak na luzaka wrzuciłem. Chyba ogranicza mnie płyta bo podejrzewam że zrobią więcej przy większym V które niestety KN9 nie daje

To jak skończysz to tutaj zamieść wyniki. Jesli uważasz, ze zrobiłeś mega OC, to w takim razie co powiesz na moje: http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=189645. Nie dodawałem tego nawet tutaj, bo imho za słabe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie moje Vitesty (ddr1) które robiły 330 MHz @ 2.5-3-3-6 SuperPi 1M?

 

Przed zmianą platwormy na intel, która niedługo nastąpi postanowiłem się nimi jeszcze trochę pobawić.

Niestety jak się okazało 2.9v na których chodziły na codzień zaszkodziły im i już się nie chcą bootować na CL2.5 ani CL3. Jak się dowiedziałem od Xtreme Adicta to objaw padniętych tccd. :mur:

 

W związku z zaistniałą sytuacją wziąłem się za podkręcanie na CL2. Jak się okazało pamięci na tych timingach lubią wysokie V i skalowały się ładnie do 3.3V. :)

Nie sądziłem, że w tych "czerwonych kapturkach" jest tak duży potencjał. Oto wyniki:

 

SuperPI 32M

 

Dołączona grafika

 

 

SuperPI 1M - a ja myślałem, że na tym napięciu padną... :P Żyją.

 

Dołączona grafika

 

Hmm... ktoś kiedyś mówił, że 230 MHz na TCCD i CL2 to max. A powyżej 3V ponoć miały zdychać. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie moje Vitesty (ddr1) które robiły 330 MHz @ 2.5-3-3-6 SuperPi 1M?

 

Przed zmianą platwormy na intel, która niedługo nastąpi postanowiłem się nimi jeszcze trochę pobawić.

Niestety jak się okazało 2.9v na których chodziły na codzień zaszkodziły im i już się nie chcą bootować na CL2.5 ani CL3. Jak się dowiedziałem od Xtreme Adicta to objaw padniętych tccd. :mur:

 

W związku z zaistniałą sytuacją wziąłem się za podkręcanie na CL2. Jak się okazało pamięci na tych timingach lubią wysokie V i skalowały się ładnie do 3.3V. :)

Nie sądziłem, że w tych "czerwonych kapturkach" jest tak duży potencjał. Oto wyniki:

 

SuperPI 32M

 

 

 

Hmm... ktoś kiedyś mówił, że 230 MHz na TCCD i CL2 to max. A powyżej 3V ponoć miały zdychać. :lol:

Hmm, ładnie ładnie nawet bardzo ładnie ;).

Spróbuj 2-3-2-6.

Napięcie w tccd to nie problem, problemem jest dobre pcb które to wytrzyma. Ja na dawnych Geilach tccd dawałem 3,1-3,2v i nie było adnego problemu. Na co dzień chodziły na 3v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowal ktos moze krecic goodramy na d9hnl? troche sie boje bo podobno cholernie nie lubia wyzszych napiec ;/

 

lepiej ustawic 1t czy 2t?

Z 1T nic nie zdziałasz,także sobie odpuść.To boisz sie czy kręcisz?Zobacz jak sie będą skalować tak do 2.2-2.3V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, teraz to już "coś" jest ;).

Single bo Dual troszkę gorzej był, napięcie z BIOSu wymaksione [3.375V], boot @ CL4 oczywiście [mam filmik z jedynką gdyby ktoś miał wątpliwości :P], 1M 4-4-4-x @ 678:

 

Dołączona grafika

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=259812 - 694.5

 

Szkoda że nie 700, ale niestety chyba napięcia brakuje :lol2:.

 

Może jakieś P35 wpadnie to by się o sporo ponad 700 CL5 powalczyło, niestety Commando się kończy w Dualu na ~680 a Single ~720 [typu valid].

 

edit: w sumie nie w tym temacie to chciałem dać, ale "nie wyszło" jak widać.

Edytowane przez JMKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huh, 57k [MHz * czas, MHz było ((678*2)/3)*7 czyli 3164MHz] to na Allendale'u jednak niezbyt ambitne :P. Ale nie o to chodziło - single channel [koło 0.4s do tyłu chyba], strap 1333 [kolejne 0.5s] no i subtimingi "Xtreme Addictowe" jakieś :lol:. Bywa i tak ;).

Niestety wyniki mogę robić na ~500xcośtam 4:5 4-4-4-4 najwyżej, inaczej niezbyt ambitne te wyniki wychodzą, a że walla mam na ~505 to dużo nie zdziałam.

Od biedy mogę Everesta dorzucić jak mi się zachce z FSB 400 startować, chociaż totalnie porażający ten wynik nie będzie :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pokazac ci ile moje corsairy na 2.3v robia :D ? ~650 5-4-4 :D

Heh, ale jednak chyba jest roznica miedzy Corsairami PC5402 na Promosie/Powerchipie, a Corsairami na Micronie fatbody ?

 

 

Jak znajdzie sie jakis nawiew to potestuje moje Promosy na 2.5V ;>

Na 2.3V bez nawiewu sa ledwo co cieple, Promos bardzo chlodny jest.

Tylko ciekawe czy PCB wytrzyma

 

To teraz ja

 

2x1GB DDR2 Corsair 667Mhz@1065Mhz 5-5-4-12 2T Napięcie 2.1V .Moze nie super ekstremalnie ale wynik bardzo dobry jak na napiecie 2.1V

 

 

[/img]http://img519.imageshack.us/img519/8477/10360205is7.jpg[/img]

 

I cos czuje ze mnie AB9 ogranicza :rolleyes:

Masz PowerChipy które nieźle się na CL5 kręcą

Ale pokaż coś na CL4

 

No, AB9 cię ogranicza, bo ta płyta nie kręci jakoś wspaniale memek. MSI mi prowadzi memki średnio 70-80 MHz wyżej. I wynik tragiczny jak na zegar 3195 MHz. Ale co się dziwic jak Vista, Aero i do tego jeszcze Kaspersky w tle :lol2:

Edytowane przez mechl!k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wynik tragiczny jak na zegar 3195 MHz. Ale co się dziwic jak Vista, Aero i do tego jeszcze Kaspersky w tle :lol2:

3195 ? :lol: Ja tam widze 2130 ;) Pozatym naxt zapuscil spi32m w celu sprawdzenia stabilnosci memek a nie biciu najlepszego czasu... Dobrze mowie ? :huh:

Edytowane przez Veron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz PowerChipy które nieźle się na CL5 kręcą

Ale pokaż coś na CL4

To nie moga byc powerchipy bo to rev 7.1 czyli albo elpidy albo promosy,ale wnioskuje ze to promosy bo pamieci przy 2.1V sa tylko letnie do 1000Mhz 4-4-4-12 potrzebuja 2.3V,do 1000Mhz CL5 jedynie 1.95V ale plyta jest walnieta,dwie pomaranczowe banki uwalone,wynik w super pi - widzialem juz gorsze od moich :)

 

3195 ? :lol: Ja tam widze 2130 ;) Pozatym naxt zapuscil spi32m w celu sprawdzenia stabilnosci memek a nie biciu najlepszego czasu... Dobrze mowie ? :huh:

Było 3195,po tescie mnoznik pszestawil sie z 9 na 6 ,ale przeciez wynik w superpi chyba nie jest taki znowu tragiczny :unsure: Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CL3 w miarę przetestowane.

Jako że ten typ pamięci bardzo kiepsko CL3 znosi to 510 uważam za dobry wynik :).

 

Dołączona grafika

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=260176 - 517,5

 

Do CL5 jak mówię ewidentnie inną płytę by trzeba skombinować, ale nie mam zboczenia na punkcie pamięci ;) więc na siłę tego nie będę robił - jak się trafi to OK, jak nie... to nie :).

Edytowane przez JMKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...