Skocz do zawartości
Keffets

Jaki Monitor Crt?

Rekomendowane odpowiedzi

no na to wpadlem :wink: ale co konkretnie te rodzaje kineskopow rozni? kiedys czytalem ze w megicbrighcie jest opcja rozjasniania ekranu, czy tylko tym? bo specyfikacje maja taka sama.

 

Edit: lol nie przeczytalem postu na 4 stronie :lol: , czyli tylko tym sie roznia?

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Augur & @CougaR2 & @haszek: Znajdzcie prosze na tyle waszego monitora jakiś numer seryjny jego, date produkcji - może uda się nam ustalić która seria jest wadliwa. To samo do 99Tomcat'a <- będziemy wiedzieli która seria jest dobra.

1331068[/snapback]

Ja oddalem ten monitor po paru dniach. Wziolem LCD Samsunga 710T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Augur & @CougaR2 & @haszek: Znajdzcie prosze na tyle waszego monitora jakiś numer seryjny jego, date produkcji - może uda się nam ustalić która seria jest wadliwa. To samo do 99Tomcat'a <- będziemy wiedzieli która seria jest dobra.

Mój Philips jest ze września 2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie przytargałem do domu philipsa 107p50.

 

Wrażenia?

 

Na początku super. Duży ekran (przesiadka z crt 15 :) ), ladne kolory, jasny (tamten zaciemnial). Pierwsze wrażenia pozywtywne.

 

Chociaż jest pare rzeczy do, którycg bym się przyczepił...

Na początku geomoteria, nie jest idealna. Jednak trochę się pobawiłem i jest dobrze.

Jednak co mnie martwi to ostorść. Idelana jest tylko po środku. Po bokach jest już gorzej (co widać w nokia test). Do tego kolory, w środku piękne, ale po boku (szczególnie lewym) już tak pięknie nie jest. Nawet na tym forum widać różnice (to też się wiąze z ostrością?).

Mory nie dostrzegam (btw który to test w nokia monitor test?). Siatki również nie widać.

 

Czyli wszystko jest cacy, tylko ta ostrość po boku :/ W środku są wyraźnie ładniejsze kolory, a gdzieś tak od lewego boku 7 cm i od prawego 3 cm kolory są ciemniesze, bardziej szare i ostrość gorsza :(

 

Czy to co opisałem kwalifikuje się jako wada i monitor może iść do wymiany? Czy to po prostu taka sobie wada i trzeba się rpzyzwyczaić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak co mnie martwi to ostorść. Idelana jest tylko po środku. Po bokach jest już gorzej (co widać w nokia test). Do tego kolory, w środku piękne, ale po boku (szczególnie lewym) już tak pięknie nie jest. Nawet na tym forum widać różnice (to też się wiąze z ostrością?).

Kicha :( Jeśli masz nokie monitor test w wersji 1.0a to odpal Convergence test - i poklikaj troche w nim (wersja 2.0 ma ten test kiepski) - zobacz jak wygląda zbieżność. Bo ta nieostrość na krawędziach wygląda na złą zbieżność kolorów.

 

Mory nie dostrzegam (btw który to test w nokia monitor test?). Siatki również nie widać.

I w wersji 1.0a i w 2 tak samo - Moire test to się nazywa.

 

Czyli wszystko jest cacy, tylko ta ostrość po boku :/ W środku są wyraźnie ładniejsze kolory, a gdzieś tak od lewego boku 7 cm i od prawego 3 cm kolory są ciemniesze, bardziej szare i ostrość gorsza :(

Widze, że to seryjny problem :/ A szkoda. Zostaje mi chyba samsun 757mb ;]

 

Czy to co opisałem kwalifikuje się jako wada i monitor może iść do wymiany? Czy to po prostu taka sobie wada i trzeba się rpzyzwyczaić?

1331722[/snapback]

Póki nie sprawdzisz to wiedzieć nie będziemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, posiadam nokia monitor test 2.0.

Wiem, że trochę się na tym nieznam i się nie śmiejcie :P Serio. Testy nie są opisane, za każdy test to ikonka, a nie nazwa. Skąd mam wiedzieć, że ten test to jakiś "Convergence test", "Moire test".

Ściągnołem ten program przed wczoraj i nei zabardzo go obaczajam.

 

Co do mory... Co to właściwie jest? Wszędzie o tym słysze, ale powiem szczrze, że nie dokońca wiem co to :)

 

Wiem, że moje pytania mogą wam się wydawać dziwne, ale na codzień nie interesuje się monitorami więc nie jest obeznany w temacie.

 

Jeszcze jedna rzecz: Kiedy na ekranie wyświetlane są paski na przemian czarny i biały o grubości jednego piksela to gdy na to spojrzeć powstaje "tęcza". Jakby to opisać... Napewno nie widać ostrych pasków obok siebie, tylko po bokach nieostre kreski obok siebie, a na srodku specyficzne kształty różnej grubości w zależoności od miejsca paska. Paski te są innego koloru niż tło i układają się właśnie na kształt tęczy.

 

No i jak pisałem wcześniej, po bokach kolory są inne niż w środku.

Proszę, poradźcie mi jak to jeszcze lepie jsprawdzić i czy biorąc pod uwage opisane przeze mnie wady moge iść do sklepu i ubiegać się o wymiane monitora?

 

(siatki nie widze....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ste3an> Dzięki. Działa. Lecz nie do końca. Efekt mory (wnioskuje, że mora to właśnie te paski na monitorze) znika jedynie na środku w górenej części. Na dole i w środku nadal jest widoczny. A na bokach to już w ógle szachowinca jest.

(efekt ten widać tylko na tle białych i czarnych pasków szerokości jednego piksela)..

 

Mam mieszane uczucia... Domownicy mówią mi, że to ja jestem jakiś wyczulony i im te wady nie przeszkadzają :/ Sam nie wiem co robić, wieź do sklepu z reklamacją, czy nie.

 

Dziwi mnie tylko, że w moim przypadku nie widać tych "plastrów miodu". Jedyne co to jak się przyjży to tylko po bokach takie mało wyraźne paseczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, posiadam nokia monitor test 2.0.

Wiem, że trochę się na tym nieznam i się nie śmiejcie :P Serio. Testy nie są opisane, za każdy test to ikonka, a nie nazwa. Skąd mam wiedzieć, że ten test to jakiś "Convergence test", "Moire test".

Ech, bo zainstalowałeś wersje 2.0 i wybrałeś przy instalacji pewnie język polski ;) Z tym, że oni zapomnieli dodać tego języka :)

 

http://www.slunecnice.cz/product/Nokia-test-monitoru/

 

Ściągnołem ten program przed wczoraj i nei zabardzo go obaczajam.

No jak się nie ma opisu a nie zna testu to się nie dziwie :D

 

Co do mory... Co to właściwie jest? Wszędzie o tym słysze, ale powiem szczrze, że nie dokońca wiem co to :)

http://discover.edventures.com/functions/t...m&searchString=

 

Tu masz przykład.

 

Jeszcze jedna rzecz: Kiedy na ekranie wyświetlane są paski na przemian czarny i biały o grubości jednego piksela to gdy na to spojrzeć powstaje "tęcza". Jakby to opisać... Napewno nie widać ostrych pasków obok siebie, tylko po bokach nieostre kreski obok siebie, a na srodku specyficzne kształty różnej grubości w zależoności od miejsca paska. Paski te są innego koloru niż tło i układają się właśnie na kształt tęczy.

Z opisy wygląda na efekt mory właśnie.

 

No i jak pisałem wcześniej, po bokach kolory są inne niż w środku.

Widać różnice w nasyceniu kolorów w nokia monitor test -> colour test ?

 

Proszę, poradźcie mi jak to jeszcze lepie jsprawdzić i czy biorąc pod uwage opisane przeze mnie wady moge iść do sklepu i ubiegać się o wymiane monitora?

A mówiłem - sprawdź przed kupnem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech.

Ściągnąłem wersje 1.0.

 

W "colour test" kolory "jak na moje daltonistyczne oko" wydają się równomiernei nasycone. Może leciutko przy bokach troche ciemniejsze, ale leciutko. Ogólnie spox.

 

Teraz moire test:

Zero mory.

 

Natomiast efekt mory jest widoczny w "resolution test" i to tylko gdy wyświetlane są PIONOWE linie. Do tego mora występuje tylko gdy linie są szerokości jednego piskela. Dodam jeszcze, że to nikła mora (w porównaniu do tej co dałeś linka).

 

Kurde, wydaje mi się, że chyba jestem przewrażliwony...

 

DOPISANE PÓŹNIEJ:

Na monitorze występują również poziome paski. Widać to szczególnie np. gdy cały ekran jest ciemnozielony. Wtedy widoczne są (w miare) równoległe poziome paski: na przemian ciemny zielony i lekko ciemno zielony. Najbardziej widoczne jest to po bokach, choć i w środku widać.

Czy to też jakaś poważna wada, czy normalna rzecz?

 

edit: wykorygowałem już te poziome paski.

Edytowane przez Keffets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz moire test:

Zero mory.

 

Natomiast efekt mory jest widoczny w "resolution test" i to tylko gdy wyświetlane są PIONOWE linie. Do tego mora występuje tylko gdy linie są szerokości jednego piskela. Dodam jeszcze, że to nikła mora (w porównaniu do tej co dałeś linka).

 

Kurde, wydaje mi się, że chyba jestem przewrażliwony...

A sprawdzałeś zbieżność kolorów ? (convergence) Linie pomiędzy poszczególnymi kolorami muszą być idealnie ze sobą połączone. W przypadku braku zbieżności widać przesunięcie o piksel,dwa na granicy styku kolorów

 

Na monitorze występują również poziome paski. Widać to szczególnie np. gdy cały ekran jest ciemnozielony. Wtedy widoczne są (w miare) równoległe poziome paski: na przemian ciemny zielony i lekko ciemno zielony. Najbardziej widoczne jest to po bokach, choć i w środku widać.

Czy to też jakaś poważna wada, czy normalna rzecz?

1332041[/snapback]

Nie mam tego u siebie na sony g200 ale chyba wiem o czym mówisz. Podobny efekt mam w pracy na jakimś starym LG - widać na jednolitym tle poziome paski grubości 4-5mm. Tego nie powinno być :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serii niestety nie podam bo jest tylko nr. seryjny... jakaś ta naklejka z tyłu skąpa..a pudło gdzieś w piwnicy leży...

Co do ostrości to mam wszystko op.. a co do geometrii...mam takie dziene zjawisko jak sie prayjże to w lewym górnym rogu mam jakby kawałek obrazu leciutko wklęsły..regulacje nie pomogły na razie..nie przeszkadza to ale obraz nie jest 10 na 0 pkt ..dam tak 8,5-9..Co do samsunga to oglądałem i jednak ten philips miał jakoś tak lepsze i żywsze kolory...i jest duzo mniej nadlewany niż samsung..mniej krzywiznwe kineskopu widać.

 

Pozdrawiam i jeszcze raz polecam przed kupnem obejrzenie monitorka w akcji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem dzisiaj do MM - nie było 107P50, ale stał 109P40 - też brillance - i ten sam efekt co opisywane tu - lewy bok, pionowy pas szerokości może 2-2.5cm mniej wyraźny od środka ekranu - takie pierwsze odczucie po spojrzeniu na monitor. Ech..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem dzisiaj do MM - nie było 107P50, ale stał 109P40 - też brillance - i ten sam efekt co opisywane tu - lewy bok, pionowy pas szerokości może 2-2.5cm mniej wyraźny od środka ekranu - takie pierwsze odczucie po spojrzeniu na monitor. Ech..

1333019[/snapback]

w mm malo co ladnie wyglada ten philipsiak jest to profesjonalny monitor na masce sczelinowej (ala trinitron diamondtron) wiedz sie dziwie strasznie ze jakis bzdet wystepuje na kineskopie aha tutaj jest ten motyw z 2 paskami lekko widzilanymi na bialym tle ale to w ogole nie przeszkadza w uzytkowaniu tak samo jak mora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba też będę jechał wymienić.

 

Mora jest (tylko przy bialo czarnych pinowych paskach), na jednolitym tle widac poziome paski (w kolorze tła, ciemniejsze i jaśniejsze na przemian) - to wykorygowałem i efekt ten deliktanie tylko jeszcze na bokach mam, do tego z ostrością na bokach słabo i na bokach widać jakby takie kreski... nie wyglada mi to na "plaster miodu" ale widac coś takiego:

           | | | | | | | |           | | | | | | | | |            | | | | | | | | |           | | | | | | | | |
i na koniec na bokachj są nieco inne odcienie kolorów?

 

Jak myślicie? To wystarcza, żeby szanowny sklepikarz wymienił ten monitor na nowy? Trochę problemu będzie bo musi sprowadzić (z bestcomu), no ale chyba wymieni. Jak myślicie podane przeze mnie wady uzna za zasadne do wymiany? Wiem, nikt tu wróżką nie jest, ale jak myślicie? ;)

Poza tym jaką mam gwarancje, że kolejny minotr bedzie dobry...

Ale co ja wam pisze? To nie wasz problem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak pisalem o siatce, ze przybiera rozne ksztalty to rowniez cos takiego jak pokazales mialem na mysli. Jak zmienisz rozdzielczosc na nizsza to powinna sie pokazac siateczka. Takie kreseczki mam na wyzszsych rozdzielczosciach :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mm malo co ladnie wyglada ten philipsiak jest to profesjonalny monitor na masce sczelinowej (ala trinitron diamondtron) wiedz sie dziwie strasznie ze jakis bzdet wystepuje na kineskopie aha tutaj jest ten motyw z 2 paskami lekko widzilanymi na bialym tle ale to w ogole nie przeszkadza w uzytkowaniu tak samo jak mora ;)

1333634[/snapback]

Pewnie, że przez splitter w mm do którego podpięte jest kilkanaście monitorów obraz jest gorszy, ale ta nieostrość to nie kwestia gorszego sygnału a wady produkcyjnej tych brillanców. Zresztą jak się upewniłem będąc dziś jeszcze w jednym sklepie z monitorami, wada ta jest dość znana wśród sprzedawców - nie byli zaskoczeni gdy im o tym mówiłem. Całkiem profesjonalne podejście philipsa - sprowadzanie do kraju i sprzedaż wadliwych monitorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shake> Problem znany wsród sprzedawców? To dobrze, mam nadzieje, że nie będę musiał negocjować z przedawcą i od razu mi wymieni na dobrego :D

 

 

Dopisane pozniej:

Kurde, nie jestem pewnien czy to co ja mam to ta siatka. W rozdzielczosci 640x480 widać małe kropki, tylko, że to nic bo wtedy cały ekran jest w poziomych paskach. W 800x600 również widać malutkie kropeczki obok siebie, a na calym ekranie prawie niedostrzegalne paski pozime. Czy to jest ta siatka? W ogle jak ona wyglada?

Edytowane przez Keffets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shake> Problem znany wsród sprzedawców? To dobrze, mam nadzieje, że nie będę musiał negocjować z przedawcą i od razu mi wymieni na dobrego :D

A tym razem nową sztuke sprawdzisz na miejscu, czy znów będziesz sprawdzał go po dotaszczeniu do domu? ;P

 

Dopisane pozniej:

Kurde, nie jestem pewnien czy to co ja mam to ta siatka. W rozdzielczosci 640x480 widać małe kropki, tylko, że to nic bo wtedy cały ekran jest w poziomych paskach. W 800x600 również widać malutkie kropeczki obok siebie, a na calym ekranie prawie niedostrzegalne paski pozime. Czy to jest ta siatka? W ogle jak ona wyglada?

1334897[/snapback]

Jakbyś tak nam jeszcze wytłumaczył o jakiej siatce piszesz i w czym, to byłoby fajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...