Skocz do zawartości
RaKLeZ

6600gt Oc

Rekomendowane odpowiedzi

WItam panow ...

Przeczytalem caly topik ..

Pomysle nad oc mojego gf

 

moj wynik na stocku

Dołączona grafika

 

Mam tak jak w podpissie TDH Extreme..

Jak macie jakies pytania lub zadania dla tej grafy to walcie chetnie sie pobawie.

 

Tylko zasilka taka sobie.

 

Mam rowniez pytanie moze ktos mi wyjasni po co !!!

Rezystory RA na zasilaniu karty

 

Jestem elektronikiem i zupelnie nie rozumiem po co sa te rezystory na zasilaniu ?! po pierwsze obizaja nap. karty ?! a po drugie wprowadzaja zaklocenia w zasilaniu !!!

 

Czekam na ciekawe wyjasnienie tej sprawy ?! no chyba ze to pomylka ;)

Edytowane przez Dzieju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1487048[/snapback]

trzeba czytać uważnie, wiadomo że rezstory na zasilaniu nie mają sensu:

 

My method remains the same: I attach a shunt into each of the power circuits and measure the voltage drop in this shunt. Knowing the value of the voltage drop and the shunt’s resistance, I can calculate the current consumed on each power circuit. Then, from the known current and voltage values, I can easily determine the power consumption.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba czytać uważnie, wiadomo że rezstory na zasilaniu nie mają sensu:

 

My method remains the same: I attach a shunt into each of the power circuits and measure the voltage drop in this shunt. Knowing the value of the voltage drop and the shunt’s resistance, I can calculate the current consumed on each power circuit. Then, from the known current and voltage values, I can easily determine the power consumption.

1487187[/snapback]

 

No ok ;) sorka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam panow ...

Przeczytalem  caly topik ..

Pomysle nad oc mojego gf

 

moj wynik na stocku

Dołączona grafika

 

Mam tak jak w podpissie TDH Extreme..

Jak macie jakies pytania lub zadania dla tej grafy to walcie chetnie sie pobawie.

 

Tylko zasilka taka sobie.

 

Mam rowniez pytanie moze ktos mi wyjasni po co !!!

1487048[/snapback]

jesteś elektronikiem a nie wiesz po co są te rezystory nie obraż się ale kiepski z ciebie elektronik po prostu inaczej byś nie zmierzył poboru mocy karty na rezystorze wystepuje spadek napiecia korzystasz z prawa ohma obliczasz prąd i możesz obliczyć moc jaką pobiera karta z poszczególnych linii prosta sprawa B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś elektronikiem a nie wiesz po co są te rezystory nie obraż się ale kiepski z ciebie elektronik po prostu inaczej byś nie zmierzył poboru mocy karty na rezystorze wystepuje spadek napiecia korzystasz z prawa ohma obliczasz prąd i możesz obliczyć moc jaką pobiera karta z poszczególnych linii prosta sprawa cool.gif

Eh znowu sie zaczelo ...

moze cos wytlumacze ...

dostalem link od kumpla i nei czytajac zobaczylem takie foto a on znowu napisal mi ze tak gosciu podkrecil grafe ?! wiec sprawe olalem szczerze mowiac i poprostu zapytalem i juz a po drugie nie podwazaj moich umiejetnosci bo kiedys trafisz do mnie z uwalona karta itd. i zobaczymy jak bedziesz spiewal ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbyś byś był dobry to byś się nie pytał o taką drobnostke , napewno nie trafie do ciebie z uwaloną grafą po pierwsze że jestem elektronikiem a po drugie grafy zazwyczaj padają po były katowane (temp i over itd) o tym można byłoby gadać długo tak wogóle to cie nie znam więc nie moge powiedzieć jaką wiedzą dysponujesz ale twoje pytanie mnie zabiło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbyś byś był dobry to byś się nie pytał o taką drobnostke , napewno nie trafie do ciebie z uwaloną grafą  po pierwsze że jestem elektronikiem a po drugie grafy zazwyczaj padają  po były katowane (temp i over itd) o tym można byłoby gadać długo  tak wogóle to cie nie znam więc nie moge powiedzieć jaką wiedzą dysponujesz  ale  twoje pytanie mnie zabiło

1487901[/snapback]

Nie oceniaj mnie na tym przykladzie bo wytlumaczylem jak bylo , i sie przyznalem do bledu Elektroniku ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze oboje na gole klaty wyskoczycie ?? ...

1488846[/snapback]

Nie wiem co on taki drazliwy ?! moze laski nie ma albo zony i nie ma gdzie sie wyladowac..... ja mam zone i mam jej dosc juz w rok po slubie ;) a tak bylo pieknie przed slubem ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co on taki drazliwy ?! moze laski nie ma albo zony i nie ma gdzie sie wyladowac..... ja mam zone i mam jej dosc juz w rok po slubie ;) a tak bylo pieknie przed slubem ;(

1489102[/snapback]

masz czym chwalic , prawie jak 6 latek , to temat o 6600GT a nie o malzenstwie i wyklucaniu sie o [ciach!]ly wiec skoncz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VerB słuszna uwaga

ATI wprowadziła stery 5,6 moze NV coś nam da co zwiększaja wydajnośc nie zmniejszając jakości obrazu. kurcze iwdac ze idzie lato i goraco sie robi w pokojach coraz mniej sie pisze o dobrym OC kazdy woli sobie wypic piwko w barze i schlodzic swoje gardlo a nie kompa:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj i sie dowiesz. Ja po krotkich moich testach dziele sie z wami wynikami. Wszystko w sigu.

1490426[/snapback]

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pytanie moze glupie ale zadam bo nie moge sobie poradzic z tym !!!!

 

Mam w tescie w tej chwili 2x6600gt tdh ex. i za cholere nie moge wlaczyc obslugi obu kart naraz w CS S. help !!!!

 

Pierwszwe wyniki na SLI tych kart :

 

3dm3 : 14726

Dołączona grafika

3dm5 : 6666

Dołączona grafika

Czy wyniki sa dobre czy slabe ? jak na dwie karty tej klasy.. oczywiscie all w stocku.

Edytowane przez Dzieju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli testujesz to na tym zasilaczu co masz to Respect... a co do wynikow to wydaja mi sie dobre (jak na stock) :]

1491394[/snapback]

No na tym zasilaczu ale sie nawet nie grzeje .....

Troche go przerobilem ;) jest bardzo stabilny i wydajny w porownainu do tego co bylo.

 

Cos ktos jeszcze mysli o tych wynikach ?! a tak miedzy nami to te karty sie wogole nie kreca praktycznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak SLI to fajna zabawa , obie karty na 540/1140 bo obie stock cooling tylko na memkach jakies radiatorki , jedna to Sparkle a druga Gigabyte , stery 77.72 nowy sys i reszta jak na fotce

2x6600GT by VerB

gdy dalem 540/1200 to mialem reset a to dlatego ze mam tylko chifteka 360W :wink:

Edytowane przez VerB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoja bez zadnych modow podkrecilem do 617/1245MHz niby szla max do 600/1200MHz ale pozniej odpalilem riva tunera podnosilem taktowanie co pare MHz i trzymalem spacje/enter zeby caly czas robilo TEST az w koncu zaakceptowalo i to sa maksymalne wyniki ktore udalo mi sie uzyskac po dluzszym czasie :D

 

nie testowalem smarkami ale w gierkach gudi

 

zadnych vmodow, gpu @ abadon gpu, na pamieciach normalne radiatory, na boku w budzie jest wentyl 120mm bardzo wolny

 

moze jakiegos peltiera zarzuce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img244.imageshack.us/img244/5406/3dm0547846ts.png

 

To narazie taki mały test, mem w singlu (1x256MB) i proc dość nisko. Dziś/jutro bedzie atak na 5K :wink:

 

Vgpu 1.59v, wc na gpu. Robiłem juz 3dm05 gpu@683MHz na nieco chłodniejszej wodzie :wink:

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam GT, co prawda wyniki troche odstaja :) ale w mojej kategorii to juz extreme :)

 

3d05 1585898[/snapback]

jaki tam extreme cycu :P jeszcze nawet chlodzenia nie tkneles :P i karta potencjometru na oczy nie widziala .. :P wstydz sie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciiii co mi tak źle życzycie :? całę popołudnie męczyłem FarCry wiec chwila na markowanie to konieczność :P a co do potencjomentru to raczej go nie zobaczy, jakoś jak mam gałeczke do kręcenia to później sprzęt za krótko egzystuje na tym świecie :D

Edytowane przez Hipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Pobawiłem sie dziś troche moim 6600GT... a co z tego wyszło:

 

ORB 05

 

Z tego co sie orientuje to jest najlepszy wynik w PL :D

 

W 3DM03 mam prawie 11.5k - ORB dam za jakis czas bo nie chce go narazie przyjac - mam spróbowac później <_<

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,01 to maks w SPI a w 3DMarku CPU test zażyna proca jak prime wiec moge zapomnieć o takim taktowaniu, poza tym nie wiem czy to wina napiec ale do 9x330 musiałem dowalać teraz CPU >1,6V a wczesniej zrobiłem godzine prime na 1,56 :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze mam tylko 6200 :(

1343419[/snapback]

tym bardziej sie nie poddawaj ;)

6200 to ten sam chip przeciez - i w 90% bez problemu chodzi 8 potoków.

widzialem gdzies maniaków ktorzy 6200 gnali powyzej 600MHz :)

pamiatki moze to ma kijowe, ale jak pogonisz to powyzej 600hmz to respecta zbierzesz wiekszego niz ci maniacy z 6600gt :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...