Skocz do zawartości
Cov

P4 Czy A64 Pod Linux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z racji ze moj config troszku joz skamienialy sie zrobil, czas przyszedl chyba joz na cos nowego no i teraz sakramentalne pytanie p4 530 czy A64 3000+.

Na codzien uzywam [brzydkie określenie na linuksa]a winde najczesciej pale pod VMwarem jak cos mi jest potrzebne, w gierki gram malo (chociaz ten diabelski far-cry..........)

i teraz nie bardzo wiem co ma lepsza wydajnosc pod linem i co jest lepiej przez jadro obslugiwane ????

Edytowane przez Cov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze moja odpowiedz jest przewidywalna :D ,ale co se bede zalowal

bierz A64 - bedziesz mogl zasmakowac 64-bit na Linuxie ,na P4 nie ma zbyt duzo optymalizacji na Linuxa ,wiec ma do tylu po calej linii :P

plyte pod A64 bierz raczej na VIA ,bo podobno NV zawalila sprawe ze sterownikami do Linuxa (tak slyszalem od goscia co siedzi na Opteronie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze moja odpowiedz jest przewidywalna :D ,ale co se bede zalowal

bierz A64  - bedziesz mogl zasmakowac 64-bit na Linuxie ,na P4 nie ma zbyt duzo optymalizacji na Linuxa ,wiec ma do tylu po calej linii :P

plyte pod A64 bierz raczej na VIA ,bo podobno NV zawalila sprawe ze sterownikami do Linuxa (tak slyszalem od goscia co siedzi na Opteronie )

1288652[/snapback]

Pisze o tym Jenot glownie chodzi mu o to ze sterowniki Via mozna przekompilowac czy cos tam bo sa w waniliowych jadrach a stery nVidia sa jakies zle pod tym katem ale nie wiem dokladnie o co chodzi lepiej uderz do Jenota on Ci powie :wink:

Co do wyboru to jasne ze A64 jak juz pisal KGB :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bral P4 jesli to model z HT. Jak dla mnie liczy sie czas kompilacji softu, Mozesz wowczas wykorzystanie "oba" procesory i cieszyc sie prawie dwukrotnym skroceniem czasu kompilacji, a na Gentoo jest to dosc przydatne. Kompilacja z optymalizacjami pod procesory 64 bitowe sprawia czasem sporo klopotow, ktorymi narazie wolalbym sie nie martwic.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...