Skocz do zawartości
jkp

Karta Grafiki Intela - Pomocy ! Co To Za Syf?

Rekomendowane odpowiedzi

Doradzają mu zakup karty na agp a ja zwracam uwagę na zasilacz

1289462[/snapback]

Gdzie mu doradzali zakup karty na AGP ? Bo nie widziałem

 

Jedyna karty,l które zostały wymienione to

6600 (GT)

6800 (GT)

X700 (PRO)

 

Wszystkie z nich są w wersji PCI-E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę komputerek ma budę chiefteca - tylko pytanie jaki zasilacz tam siedzi

1289435[/snapback]

I to mnie niepokoi, bo mogli mu dac jakis zwykjly ktory udzwignął ten sprzet, a jak koles wsadzi grafe to moze mu wsio z dymem pójść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DJ ty z calym szcuniek nie wiesz chyba co to jest 9100. To ma architekture 4x2 bo to jest odswiezony 8500 :lol: . Poza tym w tej chwili nie dostaniesz ATi które ma 2x2. Teraz najgorsze maja 4x1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DJ ty z calym szcuniek nie wiesz chyba co to jest 9100. To ma architekture 4x2 bo to jest odswiezony 8500 :lol: . Poza tym w tej chwili nie dostaniesz ATi które ma 2x2. Teraz najgorsze maja 4x1.

1289485[/snapback]

Wersje zintegrowane to zupełnie inne układy.

 

Spwradź sobie specyfikcję mobilnego 9700 - wersja AGP ma 8 potoków. Integra ma 4 potoki, i jest to w rzeczywistości radek 9600.

 

Tak samo jest w przypadku 9100 - to nie są te same układy które się kupuje na AGP.

 

Jeśli mowa o AGP to tak masz rację i ja tego nie kwestionuję, ale wersje integrowane to zupełnie inna bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

64-bity jak będą miały sens (prawdziwy sens) nie wcześniej jak za rok czasu. Wtedy będzie na tyle sensowna ilość aplikacji pod to pisana. Wcześniej to będą wymyślane testy tylko.

nie chcę się kłócić - ale na dzień dzisiejszy Athlon 64 3000+ łoi tyłek Intelowi 3GHz

w:

- niektórych aplikacjach Open GL

- większości gier

- w markach

 

dostaje po tyłku w kodowaniu wideo

 

Tak czy siak już dzisiaj A64 w grach daje łupnia intelowi, za rok (po wyjściu Win 64 i aplikacji) będzie już tylko lepiej

 

Taaaaaa -

9100 - 2x2 i do tego dx8

intel - 4x1 (choć programowe vertexy) i dx9.

Co ci po DX9 - skoro będziesz musiał grać w 640x480/low (o ile nie 320x240)

architektura to nie wszystko

 

gry w których Intel dostaje łupnia od 9100IGP:

- Max Payne 2

- Ił 2

- C&C Generals Zero Hour

- Serious Sam the Second encounter

 

- R9100 IGP dostało w najnowszej grze Q3 team arena ;)

 

Karta intela w FarCry osiąga (w 800x600) zabójcze 11 fps

 

poza tym, co z tego, że ma "DX9" choć nie pełny - skoro nie wyświetla wszystkich detali, a w testach wypada gorzej niż FX 5200 64 bit ?

 

 

 

Rozumiem, że miałeś obydwie i sprawdzałeś. :)

1289440[/snapback]

nie muszę mój drogi - wystarczy zerknąć do odpowiednich liczących się serwisów komputerowych. Jak mniemam tobie wystarczą tylko dane techniczne dot. architeORT: ORT: ORT: ktury. Tak więc powiedz jaką wydajność powinna mieć Matrox Pharelia z 512 bitowym GP i arch 4x4 ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mu doradzali zakup karty na AGP ? Bo nie widziałem

 

Jedyna karty,l które zostały wymienione to

6600 (GT)

6800 (GT)

X700 (PRO)

 

Wszystkie z nich są w wersji PCI-E

1289466[/snapback]

sorek agp pci-e ... tak więc wiąże sie z otwarciem kompa no chyba że jak pisałem odwiedzi vobis i zapłaci za montaż .........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcę się kłócić - ale na dzień dzisiejszy Athlon 64 3000+ łoi tyłek Intelowi 3GHz

w:

-  niektórych aplikacjach Open GL

- większości gier

- w markach

 

dostaje po tyłku w kodowaniu wideo

 

Tak czy siak już dzisiaj A64 w grach daje łupnia intelowi, za rok (po wyjściu Win 64 i aplikacji) będzie już tylko lepiej

hehee w średniej ilości klatek, bo w hl2 na AMD miejscami zacina, a na intelu nie, toi samo w innych gierkach.

Inna sprawa, że na amd jak wlaczysz obciążające zadanie to masz koniec z używania kompa, na intelu nie (oczywiśćie mowa o prockach z HT) itd itd - ale to nie jest dyskusja tutaj

Mam AMD 64 i intela na i915G i wiem co mówię

 

w smarkach wygrywa - heheheee i co z tego ?

kupisz ciągnik zamiast normalnego samochodu dlatego, że jeździ szybciej po lesie ? :lol: :lol:

 

Co ci po DX9 - skoro będziesz musiał grać w 640x480/low (o ile nie 320x240)

architektura to nie wszystko

 

gry w których Intel dostaje łupnia od 9100IGP:

- Max Payne 2

- Ił 2

- C&C Generals Zero Hour

- Serious Sam the Second encounter

 

- R9100 IGP dostało w najnowszej grze Q3 team arena ;)

 

Karta intela w FarCry osiąga (w 800x600) zabójcze 11 fps

 

poza tym, co z tego, że ma "DX9" choć nie pełny - skoro nie wyświetla wszystkich detali, a w testach wypada gorzej niż FX 5200 64 bit ?

hehe - przetestuj sobie w grach rajdowych - zobaczysz różnicę

 

nie muszę mój drogi - wystarczy zerknąć do odpowiednich liczących się serwisów komputerowych. Jak mniemam tobie wystarczą tylko dane techniczne dot. architeORT: ORT: ORT: ktury. Tak więc powiedz jaką wydajność powinna mieć Matrox Pharelia z 512 bitowym GP i arch 4x4 ? ;)

1289535[/snapback]

Często liczące się serwisy komputerowe się mylą - chyba nie zaprzeczysz temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehee w średniej ilości klatek, bo w hl2 na AMD miejscami zacina, a na intelu nie, toi samo w innych gierkach.

Inna sprawa, że na amd jak wlaczysz obciążające zadanie to masz koniec z używania kompa, na intelu nie (oczywiśćie mowa o prockach z HT) itd itd - ale to nie jest dyskusja tutaj

Mam AMD 64 i intela na i915G i wiem co mówię

może masz źle skonfigurowane cosik ?

 

istnieje cała masa ludzi, którym na A64 nic nie przerywa

 

Ja mam np Athlon 2600+, 512 MB Ram, R9600pro - i jakoś HL2 mi nie zacina ;)

 

wątpię by na A64 3000+ oraz GF 6600 GT coś się "cięło"

 

może masz w tle jakieś programy? zasyfiony system ? trojany abo co ....

 

 

w smarkach wygrywa - heheheee i co z tego ?

w grach mój drogi też, czego łaskawie nie zauważyłeś

 

kupisz ciągnik zamiast normalnego samochodu dlatego, że jeździ szybciej po lesie ?  :lol:  :lol:

jeśli będę szukał pojazdu do specjalizowanego zadania - jazdy po lesie (a kompa do gier), to kupię ciągnik. Ty zaś pewnie jak będziesz potrzebował autka do lasu to kupisz osobowe, bo lepiej jeździ po autostradzie

 

hehe - przetestuj sobie w grach rajdowych - zobaczysz różnicę

Daj spokój - gra w 640x480x8bit mnie nie kręci

 

a w 1024x768 przy 5-11 klatkach na sek (a czasem sekundach na klatkę) też nie za bardzo

 

Często liczące się serwisy komputerowe się mylą - chyba nie zaprzeczysz temu

1289557[/snapback]

zapewne żadziej się mylą i są większymi autorytetami niż ty.

 

Podaj wyniki w FPS (średnich, max, min) w rajdówkach dla IGP 9100 oraz Intel Graphic Accelerator (na podobnym/takim samym procesorze oraz podobnej ilości RAM) - abyś nie był gołosłowny

 

czekamy ...

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po co te klótnie o wyzszosc zintegrowanych ukladow graficznych od ati,intela czy nv?? :rolleyes: .Taki sens dyskusja ma tylko przy laptopach a tutaj mamy inny problem.Nigdy nie kupuje sie kompów w takich pseudo firamch jak Vobis.Po pierwsze sa za drogie,po drugie sa zaplombowane na okres gwarancji.

Ludzi kupujacy np taki zestaw nie znaja sie nic a nic na kompach poza tym,ze wiedza do czego oglnie sluzy :D . Klient nie dopilnowal zestawu,dostal go prezencie albo cos podobnego i ma tak jak ma.Vobis spokojnie mu dolozy nowa grafe,ale komp musi sie na modernizacje tam przejechac i tyle.I oczywiscie policzy sobie za doplate. A nastepnym razem drogi kliencie,jak skladasz sobie kompa to poswiec chociaz tydzien na wedrówki po sklepach z kompami,pobuszuj w necie.Powiedz w jednym sklepie,zeby Ci na karteczce zlozyli zestaw za okreslona kwote,podyskutuj i idz do nastepnego z tym samym.Na pewno bedzie to taniej,bedziesz wiedzial doklanie co masz w pudle i nie bedzie plombowane.

Nigdy nie kupowac gotowych zestawów komputerowych,chyba ze sa to laptopy (bo innych jak gotowych nie ma),lub jezeli sa to do scilse okreslonego celu (biuro,firma i maja robic za rozbudowane maszyny do pisania)

Ale ktos kto chce miec komp do zabawy,jak autor naszego tematu i kompletenie nie zna sie na budowie (np okreslil,ze ma zintegrowana karte na zlaczu pcx :D ) to sie idzie do pierwszego lepszego sklepu kopmuterowego,takiego co sklada kompy i sie mówi ile sie ma kasy i do czego potrzeba komp.Z zasady,gdy sprzedawca uslyszy kwote to zacznie sie festiwal ofert w ktorej na pewno znajdzie sie optymalny sprzet do zabawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może masz źle skonfigurowane cosik ?

istnieje cała masa ludzi, którym na A64 nic  nie przerywa

heheheee - włącz sobie demko d3_c17_12 i jak będziesz przechodził między filarami czy nie przytnie - mam źle skonfigurowane dobre to było :lol:

 

w grach mój drogi też, czego łaskawie nie zauważyłeś

Napisałem to do tego, że twój argument był conajmniej śmieszny.

 

jeśli będę szukał pojazdu do specjalizowanego zadania - jazdy po lesie (a kompa do gier), to kupię ciągnik. Ty zaś pewnie jak będziesz potrzebował autka do lasu to kupisz osobowe, bo lepiej jeździ po autostradzie

Daj spokój - gra w 640x480x8bit mnie nie kręci

 

a w 1024x768 przy 5-11 klatkach na sek (a czasem sekundach na klatkę) też nie za bardzo

zapewne żadziej się mylą i są większymi autorytetami niż ty.

 

Podaj wyniki w FPS (średnich, max, min) w rajdówkach dla IGP 9100 oraz Intel Graphic Accelerator (na podobnym/takim samym procesorze oraz podobnej ilości RAM) - abyś nie był gołosłowny

 

czekamy ...

1289615[/snapback]

Bravo - wreszcie załapałeś - tutaj nie chodziło o wydajnośc w grach bo na takich kartach się nie gra. Tutaj chodzi o jakość obrazu, możliwości a te ma zdecydowanie większe intel

Odpal Longhorna na 9100 IGP heheheeeeeee

 

A co do autorytetów:

Jak "autorytet" powie, żę czerone jest żółte to mu uwierzysz? A jak 99% "autorytetów" tak powie to też uwierzysz? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie przeczytalem pozostale posty, widze ze kilkakrotnie przewinal sie temat zasilacza, czy wytrzyma jak wrzuce tam karte grafiki, to jest ten model:

Zasilacz Enlight GPS-300AB-100U ATX12V 300W PFC

co o tym myslicie, mozna wlozyc ta karte i bedzie wszystko dzialalo czy nie ?

i jak rozwiazac sprawe dwoch kart graficznych w takim razie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba ze sa to laptopy (bo innych jak gotowych nie ma)

no... Laptopy Alienware są prawie tak samo konfigurowalne jak PeCety ;)

 

nawet grafiki można sobie zmieniać - .... ale mają swoją słoną cenę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie przeczytalem pozostale posty, widze ze kilkakrotnie przewinal sie temat zasilacza, czy wytrzyma jak wrzuce tam karte grafiki, to jest ten model:

Zasilacz Enlight GPS-300AB-100U ATX12V 300W PFC

co o tym myslicie, mozna wlozyc ta karte i bedzie wszystko dzialalo czy nie ?

i jak rozwiazac sprawe dwoch kart graficznych w takim razie ?

1289648[/snapback]

Ten Enlight jest dość kiepskim zasilaczem ale spokojnie utrzyma karty w stylu GF 6600 GT nawet, choć nie masz nawet co myśleć o kręceniu procesora

 

Co do dwóch kart graficznych - żaden problem - jak będziesz miał obsadzony port PCI-E to po prostu karta PCI-E Ci się włączy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ogole podam odrazu wszystkie podzespoly jakie posiada:

 

Obudowa MidiTower Enlight PA4107 ATX w/o PS

Zasilacz Enlight GPS-300AB-100U ATX12V 300W PFC

Płyta główna Gigabyte GA-8I915G-MF i915G LGA775 uATX

Procesor Intel Pentium 4 530 3,00GHz/800MHz 1MB LGA775 BOX

Moduł pamięci DDRAM 256MB 400MHz NANYA 1845007

Moduł pamięci DDRAM 256MB 400MHz NANYA 1845009

Dysk twardy Samsung 120GB SP1213C 8MB SATA 7200rpm

Napęd DVD+/-RW Sony DW-D22A DL bulk + Nero

Instrukcja MS Windows XP Home PL Vobis SLP

CD MS Windows XP Home PL Vobis SLP + SP2

Certyfikat Windows XP Home Vobis [COA]

Program PowerDVD 5.0 PL 5.1 Channel

Instrukcja obsługi komputera VOBIS DIGITAL z gwarancją

Klawiatura VOBIS Office & Internet PS/2 black

Mysz VOBIS optical titan USB/PS2

Czytnik kart pamięci (3,5" - ICSI IC1210) black

 

JAK WIDZICIE NIE WYGLĄDA TO TAK ŹLE TYLKO TA NIESZCZĘSNA KARTA GRAFIKI .............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ogole podam odrazu wszystkie podzespoly jakie posiada: 

 

  Moduł pamięci DDRAM 256MB 400MHz NANYA  1845007

  Moduł pamięci DDRAM 256MB 400MHz NANYA  1845009

 

JAK WIDZICIE NIE WYGLĄDA TO TAK ŹLE TYLKO TA NIESZCZĘSNA KARTA GRAFIKI .............

1289669[/snapback]

Całkiem Oki, ale pamięci mają 200 MHz - popraw najszybciej jak to tylko możliwe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Enlight jest dość kiepskim zasilaczem ale spokojnie utrzyma karty w stylu GF 6600 GT nawet, choć nie masz nawet co myśleć o kręceniu procesora

 

Co do dwóch kart graficznych - żaden problem - jak będziesz miał obsadzony port PCI-E to po prostu karta PCI-E Ci się włączy

 

no to mnie chociaz w tym pocieszyles.......

ale do tej pory nie rozumiem jak oni mogli wsadzić coś takiego?

jaki sens mają te zintegrowane układy?

z własnego doświadczenia wiem że są jednym słowem : STRASZNIE WOLNE DO GIER

a reszta to chyba chodzi nawet na pentium II, chodzi mi o programy biurowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mnie chociaz w tym pocieszyles.......

ale do tej pory nie rozumiem jak oni mogli wsadzić coś takiego?

jaki sens mają te zintegrowane układy?

z własnego doświadczenia wiem że są jednym słowem : STRASZNIE WOLNE DO GIER

a reszta to chyba chodzi nawet na pentium II, chodzi mi o programy biurowe

1289680[/snapback]

Nie no ten komputer miał być przeznaczony do pracy w biurze, a nie do grania. Płyta główna całkiem spoko, ale zerowe możliwości O/C.

 

Popraw te pamięci na 200 MHz - bo masz błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz bedziesz mial grafe to dokup jeszcze co najmniej 256 lub najlepiej 512 ramu. Masz teraz 512 ramu i d3 hl2 far cry itp beda doczytywac i to calkiem czesto. Jak zmienilem z 512 na 1024 to roznica w plynnosci byla kolosalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem te pamięci, na spisie jest podane 400 wiec nie wiem ocb

1289692[/snapback]

ŚCiągnij sobie ten programik:

http://www.cpuid.com/download/cpu-z-127.zip

 

On ci podaje dokładną częstotliwość pamięci (wszytko znadjziesz na trzeciej zakłądce)

 

I on mówi prawdę - napisz jak jest naprawdę, a nie to co ci wcisnęli w sklepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DJ nie czepiaj sie słówek  :)  chodzilo mi po prostu o 6600gt i 6800

fx wepchnol sie tam przez przyzwyczajenie  :wink:

1289959[/snapback]

Nie no spox - :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze by sie tam zmiescila graficzka pod pci-e gdyby nie te instrukjce z vobisu i inne smieci, certyfikaty i inne bzdety, instrukcja do xp <_<

 

po 2 moim zdaniem polecieli w ch. z ramem, zamiast 512 wepchneli 2x256, ktos powie dobrze dali do duala? g. prawda teraz to tylko dual na 512 albo jedna 512-astka a druga zap ol roku, bo 512 w kompie to juz jest malo a ten w dualu i ciezko sie go bedzie za jakis czas wyzbyc,

 

wiec moja uwaga na przyszlosc, jak po kompa to z obcykanym izomem, inn sprawa ze zamowiono go bez Ciebie <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze by sie tam zmiescila graficzka pod pci-e gdyby nie te instrukjce z vobisu i inne smieci, certyfikaty i inne bzdety, instrukcja do xp  <_< 

 

po 2 moim zdaniem polecieli w ch. z ramem, zamiast 512 wepchneli 2x256, ktos powie dobrze dali do duala? g. prawda teraz to tylko dual na 512 albo jedna 512-astka a druga zap ol roku, bo 512 w kompie to juz jest malo a ten w dualu i ciezko sie go bedzie za jakis czas wyzbyc,

 

wiec moja uwaga na przyszlosc, jak po kompa to z obcykanym izomem, inn sprawa ze zamowiono go bez Ciebie  <_<

1290014[/snapback]

 

Nie przesadzaj, do prac biurowych wystarcza spokojnie 256 Mb SDRAM w win XP PRO SP1 na P3 933 MHz :wink: A na 512 Mb system hula, że ej i większość gier jest płynne :lol: Ale do najnowszych ala' FarCry potrzeba 1 Gb na najwyższe detale :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie caly problem jest w tym, że ja nie mialem wplywu co to wyboru podzespołów.

Ale trudno, było minęło.

Mam pytanie troche juz odbiegając od tematu:

czy naprawdę układ zintegrowany jest aż taki wolny ??? czemu tak się dzieje? moze mi ktos wytlumaczyc.

Przeciez Pentium 4 3000 Ghz, 516 MB ramu i duzy dysk (120GB) powinno robić swoje, obecnie mało chyba kto ma w domu lepszy sprzęt.

A ta karta też ma jakby nie było 128 Mb i jest na podobno "najnowszej technologii PCI x 16". Przecież to nie jest jakas stara Riva TNT z 16 MB pamięci. Nie znam się na technologii ale czytając parametry tego komputera aż trudno uwierzyć że nie chodzą takie gry jak Doom3 i że musze dokupować dodatkowo lepszą karte grafiki.

 

Chcialem wszystkim podziekowac za odpowiedzi.

Dzieki ze potraktowaliscie moj temat powaznie, dowiedzialem sie naprawde kilku waznych rzeczy.

Pozdrowienia dla wszystkich co odpisali,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie caly problem jest w tym, że ja nie mialem wplywu co to wyboru podzespołów.

Ale trudno, było minęło.

Mam pytanie troche juz odbiegając od tematu:

czy naprawdę układ zintegrowany jest aż taki wolny ??? czemu tak się dzieje? moze mi ktos wytlumaczyc.

Przeciez Pentium 4 3000 Ghz, 516 MB ramu i duzy dysk (120GB) powinno robić swoje, obecnie mało chyba kto ma w domu lepszy sprzęt.

A ta karta też ma jakby nie było 128 Mb i jest na podobno "najnowszej technologii PCI x 16". Przecież to nie jest jakas stara Riva TNT z 16 MB pamięci.  Nie znam się na technologii ale czytając parametry tego komputera aż trudno uwierzyć że nie chodzą takie gry jak Doom3 i że musze dokupować dodatkowo lepszą karte grafiki.

 

Chcialem wszystkim podziekowac za odpowiedzi.

Dzieki ze potraktowaliscie moj temat powaznie, dowiedzialem sie naprawde kilku waznych rzeczy.

Pozdrowienia dla wszystkich co odpisali,

1290459[/snapback]

No tak, rzeczywiście 3000 GHZ w domu nikt nie ma oprócz Ciebie. Ile dałeś??? :lol:

 

A tak na poważnie: do gier - z całym szacunkiem, ale mój jest lepszy :)

 

EDIT: I po raz kolejny przekonuję się, że dla lolka liczą się tylko cyfry - 3000 mhz - "to dużo, będzie komp wymiatał w grach, nikt nie podskoczy" (a w kompie FX 5200 64 bit albo jak wyżej :lol: )

Edytowane przez psychodeliczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ta karta zintegrowana jest tak słaba? Intel produkuje dobre procesory, natomiast wśrór procesorów graficznych liczą się tylko Ati i Nvidia. Nawet gdyby ta karta nie była zintegrowana, to i tak intel nie jest specem od k. graf. Komputer ten nie został stworzony do gier, jeśli komuś jednak zachce się go do tego celu używać, zawsze można wstawić osobną kartę.

Na pocieszenie powiem Ci, że teraz przynajmniej możesz wstawić taką kartę, jaką chcesz.

 

Nie jest tak źle, na przykład kiedyś kumpel przychodzi i pyta się o zestaw, jaki ma złożyć (tani, nie do gier), zahaczyłem na cenniku poszczególne części, później przychodzi ponownie i mówi, że dostał 400zł tańszy, w sklepie powiedział, że chce kompa do worda i wcisnęli mu płytę główną PC-Chips zintegrowaną z procesorem i grafiką i w dodatku bez wolnego Agp. Teraz biadoli, bo nie może w nic pograć(absolutnie żadnej możliwości rozbudowy, trzebaby zmienić pół komputera).

 

Masz możliwość rozbudowy, więc nie narzekaj, a cena była wysoka, ponieważ masz oryginalnego win xp z instrukcją.

Fakt faktem, zamiast tego win xp mogliby dać GF6600 pci-e.

Edytowane przez Waldek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra jkp ale na czym stanelo? Ile kasy mozesz wydac na dokupienie karty graficznej? Bo przeciez komputer sie tylko marnuje bez dobrej grafy i z czasem tylko traci na wartosci. I jak juz kupisz grafe to nastepna rzecz to dodatkowy ram bo 512 to juz troche malo jakby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez Pentium 4 3000 Ghz, 516 MB ramu i duzy dysk (120GB) powinno robić swoje, obecnie mało chyba kto ma w domu lepszy sprzęt.

1290459[/snapback]

wiesz moze cie zawiode to jest teraz standard :-P w intelach 2,8ghz - 3,2ghz

wystarczy sie rozejrzec na tym forum, ile osob ma intele w granicach 3-3,4Ghz, calkiem sporo, a co do amd-kow ( mam nadzieje ze nie rozpetam kolejnej wojny :wink: ) ile osob ma antki 2,2-2,6ghz, ktore wydajnoscia ( w grach ) prezentuja taki sam poziom co ww intele

reasumujac sprzet normalny, nic wielkiego, a ze tyle zaplaciles .. coz windows w Oemie tez kosztuje :lol:

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...