Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ;]

[lame post on]Mam od dłuższego czasu Celka D 335 i coś z niego wyciągam, nie za duzo ale zawsze coś. Najwięcej to FSB 178, przy standardowym napięciu !! Przy wyższym FSB komp się włącza ale nie chce wejść do WIN'a. Wyskakuje BLUE SCREEN i błąd NTFS.SYS. Myslę że to spowodowane jest HDD (samsung 20.4GB SV 2042 :( ) [lame post off]

Zapraszam do dzielenia się spostrzeżeniami, uwagami, problemami jakie wystąpiły podczas o/c ww procków :) Na jakich płytach kręciliście itp ;] Mój osobisty rekordzik (niestabilny niestety) w sigu ;]

 

Lista Celeronów D znajduje się tutaj.

 

A tutaj takie małe podsumowanie oc:

Dołączona grafika

Stan z dnia 12 lutego 2oo7

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam celeronka d 345 3.06 ghz moze ktos wie ile moge z niego wyciagnac bo ja sie kompletnie na podkrecaniu nieznam :/

1291247[/snapback]

Tego ci nikt nie napisze, dokładnie musisz sam sprawdzić bo te same modele mogą się różnie kręcić. Ta grupa celeronow akurat dobrze z reguły się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam celeronka d 345 3.06 ghz moze ktos wie ile moge z niego wyciagnac bo ja sie kompletnie na podkrecaniu nieznam :/

1291247[/snapback]

Z tego co wiem to w każdym CELERONie D można zmienić FSB z 133 na 166 bez zmiany napięcia, ja teraz tak pracuje (mam FSB 167) i wzrost temp. nieznaczny a wydajnośc porówywalna z P4 3.06 :) U mnie najwięcej bez zmiany napięcia chodzi an FSB 182 (3821Mhz) ale wtedy to juz do WINa nie chce wejść :(, max wchodzi na FSB 178 (3738Mhz) i nie wiem co jest tego powodem, jak napisalem wyżej NTFS.SYS - błąd !!

 

Tu macie screena z taktowania na którym proc wchodzi do WIN, Dołączona grafika

 

A i jeszcze jedno pytanie, niech ktoś mi powie czy Revision E0 jest dobry do kręcenia ?? :unsure:

 

To tyle, pozdro ALL :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj to chyba wina pamieci a nie dysku :]

1291566[/snapback]

A ja myślalem że NTFS to jest raczej na dysku (taki system plików) Ale to jednak możliwe że pamięci nie wyrabiają, bo wtedy by miały ponad 450Mhz a to tylko ELIXIRY :D

 

 

Ej freelancer7 weś mi powiedz jak podkręcić tego mojego procka i tak żeby nic z nim się niestało krok po kroku i co jest potrzebne bo ja dopiero jestem początkujący :P

1291867[/snapback]

POwiedz najpierw jaki masz bios i płytę główną, najczęściej w ADVANCED to jest albo w PAWER MANAGENT czy coś takiego, i tam masz FSB i mozęsz dać na 166, powinno ci spoko pójśc, a jak się boisz to zwiększ na 152 (to ci da 3496Mhz) i tu an 100% nic sie nie stanie (nawet na pamięciach 266) Jak masz 400Mhz to śmiało wal na 166

 

 

Ej jak jesteście obeznani w temacie, niech mi ktoś powie jakie napięcie jest wymagane żeby wystartować CELKA D na FSB 200?? Ja dawałem najwięcej na 1,475 ale i tak nie wstał :sad: Widziałem na forum żę ludzie mają takie coś jak FSB 200 na celku D, jak wiecie to się podzielcie wiedzą :D

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślalem że NTFS to jest raczej na dysku (taki system plików) Ale to jednak możliwe że pamięci nie wyrabiają, bo wtedy by miały ponad 450Mhz a to tylko ELIXIRY :D

Pozdro

1291916[/snapback]

 

lol ?

 

ten plik co podales jest plikiem systemowym i jest ladowany z dysku do pamieci podczas startu windowsa jesli zbyt duzetaktowanie pamieci i timingi to pojawiaj sie bledy w ramie i wal sie pliki na dysku ;] tak juz jest ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukasrz dzięki za info, tera juz wiem w czym tkwi problem :rolleyes: A jeszcze jedna rzecz, czy jak zwiększam taktowanie to muszę zwiększać timingi ?? (zwiększać musze zawsze - to wiem ale jeśli chodzi o standard np. na 166 i na 200MHz to dla pamięci są inne timingi) Teraz mam 3.3.3.8 a jak dam pamięć na 166 to mam 2.3.3.7. Jak zwiększam taktowanie pamięci to dać timingi na 3.4.4.8?? Bo mam taką możliwość, pamięć na tych timingach przy 416Mhz chodzi dobrze. Wiem że lamerskie pytania ale na pamięciach (kręceniu) to się jeszcze za dobrze nie znam.

 

POzdro !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukasrz dzięki za info, tera juz wiem w czym tkwi problem :rolleyes:  A jeszcze jedna rzecz, czy jak zwiększam taktowanie to muszę zwiększać timingi ?? (zwiększać musze zawsze - to wiem ale jeśli chodzi o standard np. na 166 i na 200MHz to dla pamięci są inne timingi) Teraz mam 3.3.3.8 a jak dam pamięć na 166 to mam 2.3.3.7. Jak zwiększam taktowanie pamięci to dać timingi na 3.4.4.8?? Bo mam taką możliwość, pamięć na tych timingach przy 416Mhz chodzi dobrze. Wiem że lamerskie pytania ale na pamięciach (kręceniu) to się jeszcze za dobrze nie znam.

 

POzdro !!

1291976[/snapback]

 

 

jeżeli chcesz osiągać duze częstotliwości fsb to musisz dac wyższe timingi - bardziej łagodne dla pamięci a wiec musisz podnieść ich wartości w góre wiec sprubuj dac 3-4-4-8 może pomóc... ale nie koniecznie, może wyżej już te pamięci nie pójdą :] próbuj, powodzenia ;]

 

pamietaj jeszce ze nei zawsze zwiekszanie fsb i zwiekszanie timingow cos daje ;]

 

bo np

 

 

FSB 166MHZ i timigi 2-2-2-6 równa sie taka sama wydajnosc jak FSB 180MHz i 3-4-4-8

 

to tak mei jwiecej ;] a wiec czasem jest meic lepiej nizsze fsb i nizsze - wydajiejsze timigi :D

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz wsadze kij w mrowisko freelancera ;)

 

Jesli chcesz wiedziec czy twoj procek naprawde sie na 3.5ghz podkreca to musisz sprawdzic stabilnosc :), odpal prime95 torture test na kilka-kilkanascie godzin, jak przejdzie to odpal memtesta dosowego ,bo mam dziwne wrazenie ze te elixiry tego jednak niewytrzymuja :/ (moze sie myle ale mialem wylacznie zle doswiadczenia z tymi kostkami)

Edytowane przez RaV[666]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz wsadze kij w mrowisko freelancera ;)

 

Jesli chcesz wiedziec czy twoj procek naprawde sie na 3.5ghz podkreca to musisz sprawdzic stabilnosc :), odpal prime95 torture test na kilka-kilkanascie godzin,  jak przejdzie to odpal memtesta dosowego ,bo mam dziwne wrazenie ze te elixiry tego jednak niewytrzymuja :/ (moze sie myle ale mialem wylacznie zle doswiadczenia z tymi kostkami)

1292085[/snapback]

Naprawdę się tak podkręca, uwierz !! Przeszedł Prime 95 (2 godziny test) i w Super Pi też nei było błędów (wiem ze to tego eni mierzy ale moze być :D) Jeśli o to chodzi moze mam pamięci z innej seri :mellow: A i jeszcze jedno - ten proc już mi tak chodzi na 3.5 Ghz (pamięć odpowiednio 415Mhz) przez 3 tygodnie i jakoś problemów ze stabilnosćią nie miałem i raczej nie bede miał !! Na wyższych ustawieniach już niestabilny (czasami resety) ale wtedy pamięć to już ma ponad 420Mhz to raczej możliwe. W przyszlości zmienie na Geile, teraz mi muszą starczyc te ELIXIRY :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Celuś D 330 2,66 Ghz do windy wchodzil na 3,8 Ghz, na pamieciach GoodRam, na napieciu bodajze 1,5 V, ale skrina nie moge dac, bo mobo sie sfajczylo... i w naprawie jest (w SB sie zrobila taka fajna dziurka). Konfig jak nizej(rekordowo 3,9 Ghz, ale do Win XP nie chcial wejsc, do W2k3 wchodzil, ale stabilny to on nie byl wogole, co chciec od BOX'owego coolera....

Edytowane przez piterus90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto moj skromny wkład w praktyke podkrecania celeronów  B)

1292135[/snapback]

 

Ej zawadaki powiedz mi jak ty to zrobiłeś że ten proc wystartował na mniejszym napięciu niż trza z FSB 200 ???? :-| U mnie z FSB 200 nie chce wstać nawet na 1,475 Vcore :angry: A mam rev E0 a ty C0 - z tego co wiem to C0 źle się kręcą :mellow: Dlatego neirozumię jak to możliwe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej zawadaki powiedz mi jak ty to zrobiłeś że ten proc wystartował na mniejszym napięciu niż trza z FSB 200 ????  :-| U mnie z FSB 200 nie chce wstać nawet na 1,475 Vcore  :angry:  A mam rev E0 a ty C0 - z tego co wiem to C0 źle się kręcą  :mellow:  Dlatego neirozumię jak to możliwe :P

1292181[/snapback]

to jest efekt tygodnia roboty w sklepie komputerowym przewalilem chyba z 20 OEM procków w poszukiwaniu tego cuda B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze umiem czytać to chodzi o celka D 335 a ten ma 2,8 GHz ustawowo. Dziś kupiłem tego potwora. 3,67 GHz lekko z napięciem podniesionym z !!!! 1.300 do 1,325 (lol). Na 3,8 Wstaje. Na 4,0 Wstaje. Ponieważ nie miałem jeszcze czasu go męczyć, nie podkręciłem go wyżej. Chłodze go Zalmanem 7000B (cooler Intela zbliżył sie do niego tyle co w opakowaniu :P). Poczekajcie, to sie obaczy co sie da z nim zrobić. Temperatura nie przekracza 50 stopni. Jak pisze to, to proc ma 36 Stopni :D. Pozdroofka @ll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze to sie tak grzeje......spokojnia dzialalo na FSB 200 ale ta temepratura....ehhh...padaka..moze kiedys se zmontuje wodne chlodzenie to wtedy obadam.....

 

nie orientujecie sie czy ogniwo peltiera czy jakos tak oplaca sie w chlodzeniu powietrznym ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie przygladam waszej rozmowie i postanowilem przedstawic moje wyniku z celkiem D325 java script:emoticon('B)')

smilie

 

Najwiecej wycisnalem z niego 4,00 :D ale zaraz po starcie windy sie restartowal :/

 

Piszac tego posta temperaturka 38 stopni :D i to na coolerku Gigabyte UltraSuperSilent :)

 

@RepsOn a jaka masz obudowe? Masz tunel powietrzny na procka? Ja nie mialem i temperatury rzedu 45-48 stopni mialem w IDLE, wywiercilem dziure z boku obudowy dokladnie nad wentylem od proca i zalozylem wentylator 80x80 arctic cooling cichutki i temperaturki odrazu spadly do 36-38 :D

Edytowane przez Szato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze to sie tak grzeje......spokojnia dzialalo na FSB 200 ale ta temepratura....ehhh...padaka..moze kiedys se zmontuje wodne chlodzenie to wtedy obadam.....

 

nie orientujecie sie czy ogniwo peltiera czy jakos tak oplaca sie w chlodzeniu powietrznym ??

1292283[/snapback]

tez kidys tak myślałem "bez wody ani rusz" ale dopuki nie kupiłem tego co w conf poniżej: idle 38 stress 55 max na procku co poniżej, wspomnianego wyżej celka kreciłem na zalmanie i bylo troche wiecej celciuszy ale nigdy nie przekroczył 63

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś zaawansowany albo ty freelancer7, bo chyba też taki jesteś powie jak mogę podkrecić swojego procka oto mój zestaw:

 

Płyta główna: PM 266A Pro / ALBATRON

Procesor: CELERON 3.06GHz 256c "345" FSB: 533MHz S.478 PRESCOT

Pamięć: RAM 256MB DDR PC400

Obudowa: MDT-6041-B 350W(300x) PFC V2.03 USB od frontu /CODEGEN

Grafa: GEFORCE FX 5200 AGP x8 TVout 128/128

Dysk: 80GB 7200RPM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...