Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

@RepsOn w jajo Cie nie robie, moge Ci screena calego pulpitu wyslac z otworzonym cpu-z i obok temperaturkami w speedfanie albo mbm.

 

A ten nawiew to faktycznie obnizyl o dobre 7 stopni temperature proca, tylko ze to jest tak proste ze nie ma co rozrysowywac - dziura w bocznej scianie obudowy dokladnie nad wentylem od procesora i w tej dziurze zamontowany wentyl 80x80 i to taki najslabszy (zalezalo mi na ciszy)

 

Aha no i na tym FSB 211 przy testach w Prime95 byly bledy az w koncu sie wylaczyl komp, wrocilem na 3,80 i vcore 1,325 (seria).

 

Co do tego mojego nawiewu to pozycze cyfrowke od brata i wysle Ci zdjecia.

Edytowane przez Szato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha no i na tym FSB 211 przy testach w Prime95 byly bledy az w koncu sie wylaczyl komp, wrocilem na 3,80 i vcore 1,325 (seria).

 

 

1297732[/snapback]

 

 

mi prime wywala po sekundzie...i to na obojetnie jakim configu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi prime wywala po sekundzie...i to na obojetnie jakim configu :P

1297790[/snapback]

jeżeli przechodzi superPI to gites :D ... mi na poprzedniej windzie przed formatem też prime się sypał nie wiedzieć dlaczego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej @szato ty to masz chyba trafiłeś na złotego proca :D I czemu mi na FSB 200 nie komp się włączyć :( Za h** nie chce się włączyć :angry: Ej a moze to AGP/PCI ?? No nie wiem chyba że zasiłka nie wytrzymuje (300W) :( Ja też mam step E0 taki jak SZATO czyli one sie dobrze kręcą :D Macie może jakieś sugestie co mam robić ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nam się fajny topic zrobił :) Ja nie jestem jakimś wielkim fanem podkręcania. Podkręciłem tyle ile widzicie w poodpisie na oryginalnym chłodzeniu. I teraz pamięci działają w trybie synchronicznym. Mam jednak pytanie: czy podyższone fsb do 166 uniemożliwi mi zmianę timingów pamięci na CL=2.0? Gdzieś tak wyczytałem i nie wiem czy to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh

powiem ci tak

 

w SPD moich ramow psize ze CL 2.0 jest gry moje ramy beda ustawione na 133 MHz(DDR266)

a ja mialem na 190(DDR 380) i sie bujalem tna CL wlasnie 2.0

wiec teorii do tego nie ma..pobrobuj..moze sie uda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzice z tymi złymi lub dobrymi prockami to jest tak, w fabryce wyprodukowane procki testuja zeby sprawdzic co z nich bedzie czy P4 3.6 czy P4 3.0 sprawdzanja czy w danym taktowaniu przy standard napieciu spoko pujdzie (czy sie nie grzeje za berdzo tak by standard cooler dal rade go zchłodzić)) jak nie idzie na 3.6 to obnirzaja do 3.4 i jak idzie to dostaje oznaczenie P4 3.4 ale jak taki procek ma uszkodzony czesc rdzenia odpowiedzialna za HT lub czesc pamieci L2 to dostaje oznaczenie Celeron D bez szczegulnej dbałości o wysokie taktowania i ztąd biorą sie celki co chodzą bez problemu na FSB 200 wiec to co sie dostanie to loteria co dany celeron ma uszkodzone albo czego nie moze :D jak by ktos nie wiedzial prawda jest taka ze celeron to sposob na zagospodarowanie odpadów ale jest i plus mozna wyciągnąc procek bez HT z mniejszą L2 ale zato 3.8GHz

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:||||

 

 

a no nie wiem

ja bylem pewien ze wiadomo od razu ze produkuja celka a nie p4 tylko ze im sie uszkodzilo polowe cache to daja go jako celeron...bez jaj

 

 

 

a poza tym cos mi sie wydaje ze to ze leci jedna celina 325 tyle a druga tyle zalezy od batcha anie od tego co ty gadasz...

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:||||

a no nie wiem

ja bylem pewien ze wiadomo od razu ze produkuja celka a nie p4 tylko ze im sie uszkodzilo polowe cache to daja go jako celeron...bez jaj

1297919[/snapback]

to jest tak jak z redkiem 9800 8/4 potiki jak GF 6800 z 8/12/16 potokami jak z redkiem x800 12/16 potokowy

 

dowodem na to jest P4 2.4A 1MB L2 FSB 533 bez HT, P4 2,4 1MB L2 FSB 200 bez HT oba to uszkodzone pełne P4 jeden i drugo z uszodzonym HT po co wydawac takie cudactwa jak pełen kosztuje dosłownie kilka złotych więcej szczegolnie co do tego drugiwgo ?

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to skoro daja tyle a nie wiecej potokow dlatego ze sa rzekomo uszkodzone to czemu wielu osobom udaje sie uruchiomic te potoki ??

 

jestem pewien co do ATHLONOW ze niektorre sa sprzedawane jako inne ale z polowa pamieci cache niz wytwor orginalny.....ale to wiadomo od razu ze polowa pamieci cache bedzie zablokowana i jej po prostu nie sprawdzaja....

porbujesz potem odblokwoac i albo sie uda bo zablokowana pamiec dzialala

albo sie nie dua bo nie dzialala (nie byla sprawdzana czy dziala bo wiadomo bylo ze pojdzie do bloka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to skoro daja tyle a nie wiecej potokow dlatego ze sa rzekomo uszkodzone to czemu wielu osobom udaje sie uruchiomic te potoki ??

 

jestem pewien co do ATHLONOW ze niektorre sa sprzedawane jako inne ale z polowa pamieci cache niz wytwor orginalny.....ale to wiadomo od razu ze polowa pamieci cache bedzie zablokowana i jej po prostu nie sprawdzaja....

porbujesz potem odblokwoac i albo sie uda bo zablokowana pamiec dzialala

albo sie nie dua bo nie dzialala  (nie byla sprawdzana czy dziala bo wiadomo bylo ze pojdzie do bloka)

1297934[/snapback]

cusz zajmuje sie troch zabawa z redkami i szczerze powiedziawszy wiekszosc redków po odblokowaniu ma błędy ale tak nie znaczne ze nie przeszkadzaja z GF jast pewnie tak samo, NIEKTÓRYM sie udało (i większosc po testach ma artefakty ale bardzo moło niezaówarzlne gołym okiem) wiekszosc dostaje taki atak artefaktów ze nic nie widać a dlaczego intel ma nie zarobic na uszkodzonych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, miałem zwiechę kompa. I nie wiem dlaczego. Było tak: procek podkręcony jak w opisie, SPD ustawione było na Enabled timingi 3-4-4-8, DRAM Frequency 333. Puściłem timingi na 2,5-4-4-8. Poszło spoko. Wrociłem do biosa zmieniłem z powrotem na enabled a DRAM frequency na AUTO. Komp nie wstał. Odczekałem jakies 10 min i wstał z komunikatem "Overclocking failed". Wszedłem do biosa zmieniłem wszystko na default i jest ok. Dlaczego tak się stało?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dałeś DDR freuquency na AUTO to komp ustawia zawsze pamięć na synchro czyli 1:1. A pamięć często wtedy nie wstaje. Np u mnie jak dam auto i mma FSB 167 to chodzi a jak dam FSB 172 to juz nie wstaje !! :cry: Ustaw na DDR 333Mhz i wtedy masz wiecej na pamieci. Wiem to bo mam ASUS'a prawie takiego jak ty - różnią sie paroma rzeczami tylko :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja nic czaję. W auto jest synchronicznie a w DDR 333 nie??? Przecież skoro procek jest puszczony na 166 to DDR 333 to jest właśnie synchronicznie!!! Myślałem do tej pory że to czaję ale chyba nie.... Może mi to ktoś wytłumaczyć ? I jeszcze jedno: w Evereście jest : magistrala pamięci 207 Mhz. Co to takiego?

Edytowane przez piohal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czemu nad a nie na wprost....

i nie qmam za bardzo umiejscowienia tego wentyla :P

1297759[/snapback]

To zalezy jak na to patrzysz :) Tak wlasciwie to jest na wprost, ale np. jak polozysz obudowe na boku to bedzie nad :P

 

Tu masz przyklad z tego forum http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...unel+powietrzny

Edytowane przez Szato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahaaaa

 

 

no ja wlasnie mam puszczonego toasta i temperatura 65 * :P

w sumie doszedlem wczoraj do wniosku ze mam gdzies ile tej temp jest...byle nie wiecej niz 70 :)

 

Vcore 1,45 i stabilnie......(oprocz w aidzie i primie :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tam wydjaniej :P

kazdy lubi miec cieplo

a pzoa radiator mam ledwo co cieply.....PWM pisze tez 65 zasilka ma moze ma 30 :P

 

w koncu procek jest z krzemu a nie z plastiku.....

throttling mam wylaczony....shutdown temp 75 *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja nic czaję. W auto jest synchronicznie a w DDR 333 nie??? Przecież skoro procek jest puszczony na 166 to DDR 333 to jest właśnie synchronicznie!!! Myślałem do tej pory że to czaję ale chyba nie.... Może mi to ktoś wytłumaczyć ? I jeszcze jedno: w Evereście jest : magistrala pamięci 207 Mhz. Co to takiego?

1298226[/snapback]

Niby synchronicznie :cry: Zobacz sobie w CPU-Z zkaładka MEMORY. I jak ci tam pisze 1:1 to masz synchro ale raczej ci pisze 4:5 a to raczej nie synchro. A i co do tej magistrali to teraz masz pamięć na 414Mhz (207 x 2). Pamieć ci sie podkręciła wraz ze wzrostem FSB - jeśli chcesz mieć na synchro - czyli 1:1 i pamięć na 333Mhz to ustaw w biosie na AUTO i będzie git :wink: Tak to niestety jest na ASUS'ach z tymi pamięciami i SYNCHRO :D

Pozdro !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja nic czaję. W auto jest synchronicznie a w DDR 333 nie??? Przecież skoro procek jest puszczony na 166 to DDR 333 to jest właśnie synchronicznie!!! Myślałem do tej pory że to czaję ale chyba nie.... Może mi to ktoś wytłumaczyć ? I jeszcze jedno: w Evereście jest : magistrala pamięci 207 Mhz. Co to takiego?

1298226[/snapback]

 

to w takim razie masz pamieci puszczone ASYNCHRONICZNIE - 4:5 - ustaw 1:1 to wtedy bedzie synchronicznie

rowniez w moim przypadku przy identycznym ustawieniu komp chodzil neistabilnie - co wydaje mi sie troche dziwne bo pamieci (infineon pc3200) pracuja bez problemu w dualu na 240MHZ a tutaj przy 207 zwiechy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby synchronicznie  :cry:  Zobacz sobie w CPU-Z zkaładka MEMORY. I jak ci tam pisze 1:1 to masz synchro ale raczej ci pisze 4:5 a to raczej nie synchro. A i co do tej magistrali to teraz masz pamięć na 414Mhz (207 x 2). Pamieć ci sie podkręciła wraz ze wzrostem FSB - jeśli chcesz mieć na synchro - czyli 1:1 i pamięć na 333Mhz to ustaw w biosie na AUTO i będzie git  :wink:  Tak to niestety jest na ASUS'ach z tymi pamięciami i SYNCHRO :D

Pozdro !!

1298788[/snapback]

Tylko że jak już mówiłem - miałem na auto i komp nie wstał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...