Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

słuchajcie ogladałem sobie co mam w biosie i odkryłem przy tymingach opcje ale niewiem do czego są:

+ DRAM idletimer ( 0T, 8T, 16T, 64T, auto)

+ Dram Refresh (15,6 7,8 64, auto)

 

do czego one słuza? i jakie wartosci dać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kupowac Ram-y (512 albo 2x256) to jakie w singlu 512 czy w dualu 2x256 ?  bo czytlem tutaj ze dosc sporo wzrostu to daje ale nie zczailem czy 2x256 w dualu do 2x256 w singlach czy 2x256 dual do 512 w singlu ?

1323540[/snapback]

Ramy do duala to najlepiej 2x256. Jeśli pamięc chodzi w singlu to 1x512 lub 2x256 działają identycznie, ale nie ma to porównania do 2x256 w dualu bo to jest dużo wydajniejsze (DUAL) :wink:

 

słuchajcie ogladałem sobie co mam w biosie i odkryłem przy tymingach opcje ale niewiem do czego są:

+ DRAM idletimer ( 0T, 8T, 16T, 64T, auto)

+ Dram Refresh (15,6 7,8 64, auto)

 

do czego one słuza? i jakie wartosci dać :)

1323541[/snapback]

No właśnie jak by ktoś wiedział to niech napisze, mam podobną płytę do XAV'a i te same opcje i nie iwem do czego służą :?

 

A tu macie mój wynik Updatnięty :wink:

Dołączona grafika

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na to jest do tego PATA chyba...mozesz se ustawic ogolnie F1, Street racer i turbo co przestawi takze te o ktorych piszesz...

albo ustawiac kazde z osobna....

ale zeby to wszystko odnosilo skutek trzeba dac timingi normalne (SPD) i wtedy przestawiajac te opcje reguluja ci sie timingi........

jesetm na 50% pewien ze o to chodzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaspałem taki ciekawy temat :) pozwolicie, że się dołączę do wyciskaczy siódmych potów z celeronków D :D .

 

Zacznę od temperatur jakie mam pod maską przy 2,4 do 3,1 ghz:

idle: 47C

stres: 53C

Wentyl Boxowy z rdzeniem miedzianym daje rade! nie opłaca mi się zmieniać. Myślę tylko nad tunelem i zmiany pasty bo mam, właściwie nie wiem co to za pasta B) .

 

Udało mi się wycisnąć 3,4 pod windą w programie CoreCenter_MSImobo który okazał się totalnym nie wypałem. Od paru dni testuje podkręcanie w biosie :razz: Narazie stabilnie bez podnoszenia napięcia pracuje na 3ghz z groszami FSB 172, mnożnik 18x(tylko :cry: ).

 

Timingi są dla wielką zagadką ale szybko się uczę :D narazie testowałem 2,5-3-3-7 :rolleyes: czuje, że pamięci mi nie pozwalały odpalić kompa parę razy ale wyczuwam w nich dużą moc i zagęszczenie fluidów :wink:

 

Mam niestety czarną owce w zestawie, zasiłke kupiłem wraz z obudową 300W ale moc ma piekielną +12V-8A,+5V-8A, +3,3V-8A :mur: :mur: :lol: :sad: jak podkręcam mam serce w gardle i kilo w porach. Zauważcie, że mam 2 napędy CD+Nagrywarke i reszte. Ponoć skoki napięć są tolerowane do 5%? to chyba mi się większe wydają :sad: może kiedyś zapuszczę screenem z speedfana.

 

Freelancer7 gratuluje tematu :) . Mam ciekawe wyniki w super pi ale nie wszystko na raz na dniach będę testował i screeny publikował :D

 

Pozdro all!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema @Dniowiec. Witamy w temacie o Celinkach D :D Mi też bez zmiany napięcia chodzi na FSB 172 tylko że tak nie mam bo są duze wachania napięć :? A ja mam na 12V - 10A :lol: Dlatego teraz zeszłem do 3.4Ghz bo tu napięci bardziej stabilne są :) A ja mam mnożnik 21 :wink:

Pozdro

Edytowane przez freelancer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaspałem taki ciekawy temat :) pozwolicie, że się dołączę do wyciskaczy siódmych potów z celeronków D :D .

 

Zacznę od temperatur jakie mam pod maską przy 2,4 do 3,1 ghz:

idle: 47C

stres: 53C

Wentyl Boxowy z rdzeniem miedzianym daje rade! nie opłaca mi się zmieniać. Myślę tylko nad tunelem i zmiany pasty bo mam, właściwie nie wiem co to za pasta  B) .

 

Udało mi się wycisnąć 3,4 pod windą w programie CoreCenter_MSImobo który okazał się totalnym nie wypałem. Od paru dni testuje podkręcanie w biosie :razz: Narazie stabilnie bez podnoszenia napięcia pracuje na 3ghz z groszami FSB 172, mnożnik 18x(tylko  :cry: ).

 

Timingi są dla wielką zagadką ale szybko się uczę :D narazie testowałem 2,5-3-3-7  :rolleyes:  czuje, że pamięci mi nie pozwalały odpalić kompa parę razy ale wyczuwam w nich dużą moc i zagęszczenie fluidów :wink:

 

Mam niestety czarną owce w zestawie, zasiłke kupiłem wraz z obudową 300W ale moc ma piekielną +12V-8A,+5V-8A, +3,3V-8A  :mur:  :mur:  :lol: :sad:  jak podkręcam mam serce w gardle i kilo w porach. Zauważcie, że mam 2 napędy CD+Nagrywarke i reszte. Ponoć skoki napięć są tolerowane do 5%? to chyba mi się większe wydają :sad: może kiedyś zapuszczę screenem z speedfana.

 

Freelancer7 gratuluje tematu :) . Mam ciekawe wyniki w super pi ale nie wszystko na raz na dniach będę testował i screeny publikował :D

 

Pozdro all!!

1324649[/snapback]

yO :D też mam taki (miałem :P) 2.4 obecnienie na 3.4 :) (jak w opisie) zasilacz lepiej wymień.. dobrze radze ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem tescik w hotcputester na 1x512mb @228MHz cl2 5 3 2 gat na Tubro i wyszlo 8000pkt, myslalem ze bedzie mniejsza roznica miedzy pamieciami w dualu a jedna kostka, ale po weekendzie bede mial druga 512 ktora dziala na cl2 wiec licze na wyzszy wynik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się cieszę :D Freelancer7 napisz jak podkręciłeś kartę grafiki (mam tą samą :wink: ) na 5500. Hmm, też bym podkręcił ale się boje, że na wszystko stracę gwarancje :lol: tylko pamięci i rdzeń wyśrubowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yO :D też mam taki (miałem :P) 2.4 obecnienie na 3.4 :) (jak w opisie) zasilacz lepiej wymień.. dobrze radze ;D

1324695[/snapback]

Wiedziałem, że mam słabą zasiłke ale jak dzisiaj przyjrzałem się etykietce to się za głowę złapałem B) 8A wymiata :wink: Może kiedyś sobie taką sprawie http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16450 teraz nie popuszczę, będę kręcił :razz:

okaże się czy jest coś warta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że mam słabą zasiłke ale jak dzisiaj przyjrzałem się etykietce to się za głowę złapałem B) 8A wymiata :wink: Może kiedyś sobie taką sprawie 1324724[/snapback]

heh.... ja bym sie bał :P ja nei podkrecalem aż nie kupiłem zasiłki:D :) troche poczekasz i bedziesz spokojnie spał ze nic sie nie sfajczy :)

 

 

kurde aleśmy sie chłopaki robrykali w tym temacie:D

 

p.s.

napewno jest jeszce wiecej osob na tym forum z celkami :) dądźmi dobrej myśli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh.... ja bym sie bał :P ja nei podkrecalem aż nie kupiłem zasiłki:D :) troche poczekasz i bedziesz spokojnie spał ze nic sie nie sfajczy :)

kurde aleśmy sie chłopaki robrykali w tym temacie:D

 

p.s.

napewno jest jeszce wiecej osob na tym forum z celkami :) dądźmi dobrej myśli :)

1324754[/snapback]

Właśnie się boje :sad: ale jak by się stało to czego się obawiam to mam jeszcze kompa p2 300 mhz 96ram w szafie :lol: na czarną godzine :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh powiem tak, szefy i inne markowe zasiłlki mają filtryantyspieciowe, przepieciowe, zwariowe bla bla bla.... w razie spiecia (niewielkiego) wyłanzcają dopływ pradu natomiast słabe zasiłki sie poprostu spalą palac wszytsko zasoba (z reguły).

 

poczekaj troche :) naprawde lepiej nie ryzykuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie racje! nie będę przesadzał. Zrobiłem wstępny test superpi na lekko podkręconym sprzęcie 3ghz. Niestety mam tylko jedną kość :cry: . System mam już pare miesięcy wiedź może jak zrobie formata coś się poprawi :D

 

SCREEN

 

Freelancer7 będę próbował Cię prześcignąć :wink: Na screenie widać też napięcia, co o nich sądzicie?

 

Edit: już 18.12 wycisnołem :)

Edytowane przez Dniowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeszcze raz zrobilem SuperPi i wyszlo mi 15min 14 sek, dodalem do "> Superpi Challenge!" i okazalo sie ze pobilem krecone P4 2,8 z 512 ramu w dualu :D jaka dzika satyfakcja hehe:D Taka mala podpowiedz dla overclokerow, zeby przed testami zrobili defraga ("Executive Software Diskeeper") i ustawili priorytet dla czasu rzeczywistego :) Troche daje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeszcze raz zrobilem SuperPi i wyszlo mi 15min 14 sek, dodalem do "> Superpi Challenge!" i okazalo sie ze pobilem krecone P4 2,8 z 512 ramu w dualu  :D jaka dzika satyfakcja hehe:D Taka mala podpowiedz dla overclokerow, zeby przed testami zrobili defraga ("Executive Software Diskeeper") i ustawili priorytet dla czasu rzeczywistego :) Troche daje :)

1325402[/snapback]

Gratuluje!! nie wiem jakim cudem tyle wycisnołeś, chyba nie masz patha dla prescotta? :wink: Mam mały problem, nie mogę znaleźć opcji zmiany V CORE w biosie :? hmm przeglądałem opis płyty i tam jak byk jest możliwość jeszcze foto umieszczone a u mnie mogę zmienić napięcie na DDR i AGP a Power CPU wcieło :mur: Nie czaje bazy :lol: może musze coś odblokować? bios mam (3.31A). Jeszcze jedno, SDP za co to właściwie odpowiada i czy lepiej włączyć czy nie?

 

Pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX :)

Posluchaj u mnie w Giga trzeba nacinac ALT+F1 zeby odlbokowac funkcje overclockerskie :) moze i u Ciebie jest taki myk. Poszukaj w necie albo w instrukcji dokladnie :) A nie wiecie moze dlaczego jak włacze funkcje "Top perforemnce" to po jaki 20min wali mi sie glos i wszystko sie spowalnia ? (najnowszy bios i stery do dzwieku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeszcze raz zrobilem SuperPi i wyszlo mi 15min 14 sek, dodalem do "> Superpi Challenge!" i okazalo sie ze pobilem krecone P4 2,8 z 512 ramu w dualu  :D jaka dzika satyfakcja hehe:D Taka mala podpowiedz dla overclokerow, zeby przed testami zrobili defraga ("Executive Software Diskeeper") i ustawili priorytet dla czasu rzeczywistego :) Troche daje :)

1325402[/snapback]

Oki Diskeepere już ciągnę (demko) MOżna ściągnąć tu. tylko mi powiedz gdzie zmienić priorytet bo tego to akurat nie wiem :mellow: I potem zapuszcze Pi i może bedę po tobie :D Oki ot narazie tyle...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ,czy ktoś się orientuje czy da się zblokować pci/agp na asus p4p800?roblłem już wszystkie znane mi kombinacje i :mur: .Pci przy 2,6@3,3ma 41,5MHz(chodzi stabilnie ) a z tego co czytałem to jest niebezpieczne dla dysków (raz mi się sypnął)a mam jeszcze grafę i SB Audigy.Problem jest jeszcze taki że na starym biosie kręciłem przez overclock 30% i śmigało na 3,4 GHz a pci/agp miało ok 45/90MHz a teraz nawet posta nie ma :mur: .Może mnie ktoś oświecić bo mam dość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ,czy ktoś się orientuje czy da się zblokować pci/agp na asus p4p800?roblłem już wszystkie znane mi kombinacje i  :mur: .Pci przy 2,6@3,3ma 41,5MHz(chodzi stabilnie ) a z tego co czytałem to jest niebezpieczne dla dysków (raz mi się sypnął)a mam jeszcze grafę i SB Audigy.Problem jest jeszcze taki że na starym biosie kręciłem przez overclock 30% i śmigało na 3,4 GHz a pci/agp miało ok 45/90MHz a teraz nawet posta nie ma  :mur: .Może mnie ktoś oświecić bo mam dość...

1329603[/snapback]

Tam gdzie podkrecasz powinno być coś takiego jak AGP/PCI standartowo ustawione jest na auto, wystarczy kliknąc i ustawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To ja się dołącze jako kolejny "SZCZĘŚLIWY" posiadacz Celinki D xD

To co powiecie na moje ustawienia jakie mam w Sygnie ?

Komp w 100% Stable (zaraz zarzuce screenki z SuperPI jak się skończy).

Temp:

Idle: 42-44

MAX Stress: 63

Ps. Tylko że ja jade na najtańszej pascie Silikonowej <lol123456789> xD

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Edytowane przez cslukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xav:ustawienie nic nie daje czy dam 33/66, 40/80 czy auto to częstotliwość się podnosi-chyba że everest przekłamuje.Możesz odczytać z niego ile masz na pci/agp?dziwna sprawa bo przy wykręceniu na fsb 200 wszystko pójdzie z dymem :angry: z temp. mam spokój (temp przy 3,3 idle 38-40 stress ok 55),z zasilaniem też spokój a tu takie jaja z płytą-może jest uszkodzona?

btw. na tej celerynie zrobiłem ok 12500 w 3d2001 ,3800 w 3D2003 i ponad 30000 w Aqa3 na dentkach 67.22 i w końcu pozbyłem się hamulca z fx-a ale teraz trzeba proca podkręcić bardziej a tu :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hell ooo....

 

celeronik D 320 czyli 2.4ghz krecony na 3420mhz (18x190, bez zmiany napiecia);

malenstwo osiąga magistrale 200 ale czekam/zbieram $ na jakas pozadna paste i wtedy pokazemy ząbki ;];]

 

temp:

spoczynek -->

foobar+winda:/+alcohol+kerio+kav+.. = jakies 42 procesy --> 34-36 *C

stres -->

to samo co wyzej + seti 24/7 --> 44-46*C

 

chlodzone pentagramem qc-92 cu + pasta sylikonowa "h" za 3 zl :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy, Witamy :D

 

Niestety o FSB 200 bez zmiany napięcia mogę poważyć. A na płycie nie mogę zmienić (chyba) :mur: Powstaje pytanie po kiego grzyba kupowałem plyte za ~350 zl na której są jakieś [ciach!]ły automatyczne do podkręcania a Vcore nie idzie zmienić :lol: :cry: :cry:

 

W superpi osiągnąłem wynik poniżej 18s ale jeszcze nie robiłem reinstal systemu wiedź licze na więcej :lol:

 

Pozdro

Edytowane przez Dniowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...