Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie mi wybrać płyte pod LGA775 podatną na OC :unsure: A tak poza tym to brałem to co w sklepie i wyszedłem na lola :lol: Może uda mi się sprzedać tego freezone i kupić jakiegoś arctica tylko jakiego :blink: Napiszcie swoje propozycje.Thanxz

 

 

------------------------------------------------------------------

Procek Celeron D335 LGA 2,8@3,8 1,285v(stock) cooled by Freezone Cu 120+

 

Płyta Główna Gigabyte GA8IP775-G

 

Pamięci 2x512MB TwinMos 333@342

 

Zasiłka (400W Trancer)

 

HDD 160GB SATA 8MB Cache

 

Karta Graficzna Sapphire Radeon 9600 Pro 256 397/600@480/664

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi socket 478 to Freezer 4 a jeśli LGA to Freezer 7 :D Różnią się tylko mocowaniem ;) Według mnei najlepsze chłodzenie do intela i cena bardzo niska :D

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi dawno nie zagladalem :/ Widze ze ktos pobil 5Ghz no landie tylko ze nie na AC :D co do Kagana>> Masz w biosie ustawienie tam gdzie krecisz procka ze mozesz zmieniac 2,5 na 2.0 i 2.0=synchro a 2.5=asynchro :D sorki ze z opoznieniem odpowiadam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej1 Wiem, ze to nie ten temat, ale, pixelik(chyba). polecil mi, zeby zmienic moj ram na jedna kosc... W temacieo Ramach pewnie nikt by mi nie odpowiedzial... No wiec upatrzylem sobie kosc GeIL 1024 MB PC-400 CL3, to dobry wybór, czy polecacie cos innego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie producent ma znaczenie 2go rzedne.

w przypadku 2ch kosci masz 2x wieksza przepustowość - na tym polega dual channel.

wybierz te, które maja lepsze parametry (timingi) - podobno hynix'y d43 sie swietnie kreca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi dawno nie zagladalem :/ Widze ze ktos pobil 5Ghz no landie tylko ze nie na AC :D co do Kagana>> Masz w biosie ustawienie tam gdzie krecisz procka ze mozesz zmieniac 2,5 na 2.0 i 2.0=synchro a 2.5=asynchro :D sorki ze z opoznieniem odpowiadam :)

1474994[/snapback]

hmmm...... jak daje 2.0 to mam taktowanie 400mhz pamieci, jak daje 2,5 to mam 500mhz!!!! i jest synchro przy taktowaniu procka 3,6:) nie wiesz dlaczego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie producent ma znaczenie 2go rzedne.

w przypadku 2ch kosci masz 2x wieksza przepustowość - na tym polega dual channel.

wybierz te, które maja lepsze parametry (timingi) - podobno hynix'y d43 sie swietnie kreca

1475461[/snapback]

Geil-1024 ma timingi3-8-4-4

Kingston dual 2x512- nie wiem jaie maja, moze ktos wie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kingstony (wersja value)

3-8-3-3 - pewnie mogłoby byś lepiej... ale jakos mi sie do tej pry nie chciało z nimi walczyc

3-8-4-4 - przy czestotliwosci 225

 

ps. mozna prosic moderatora o przeprowadzenie tych paru postów do działu: pamieci ram. zebu nie smiecic w watku o celeronach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 220fsb odpale procka ale juz napiecie 1,55v albo wiecej i sie strasznie grzeje i juz freezer4 nie wystarcza:/ ale ogolnie to freelancer7 ma racje freezer 4,7 sa rewelacyjne w swojej klasie cenowej cisza i mi spadla temp w poruwnaniu do box-a o 10C teraz nie przekracza mi 60C w stresie tylko sie nagrzewa radiatorek:) naprawde rewelka! www.proline.pl s478 maja za 59zł

 

MUNIOL:

a apropo ramu to pod intelem lepiej dual kupic bo napewno bedzie wydajniejszy kazdy dual niz jedna kosc nawet geil-a ktorego napisales! :) a pod amd lepiej jedna kosc.

 

i zalerzy ile masz kaski na ram ja proponuje kingmax hardcore500mhz bardzo dobre pamiedci! albo tak jak juz pisali wczesniej kosci hynix D43 tez ladnie chodza na 500mhz ja mam blitz ktore lataja na cl2,5. 3.3.6 500mhz i wlasnie je bede wystawiac na sprzedasz!2x256ddr pewnie alegro jak tu i na innym forum sie nikt nie znajdzie:) pozdro

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MUNIOL:

a apropo ramu to pod intelem lepiej dual kupic bo napewno bedzie wydajniejszy kazdy dual niz jedna kosc nawet geil-a ktorego napisales! :) a pod amd lepiej jedna kosc.

 

i zalerzy ile masz kaski na ram ja proponuje kingmax hardcore500mhz bardzo dobre pamiedci! albo tak jak juz pisali wczesniej kosci hynix D43 tez ladnie chodza na 500mhz ja mam blitz ktore lataja na  cl2,5. 3.3.6 500mhz i wlasnie je bede wystawiac na sprzedasz!2x256ddr pewnie alegro jak tu i na innym forum sie nikt nie znajdzie:) pozdro

1475933[/snapback]

No generalnie jak najtaniej, tzn, bede oddawal chyba swoje do komisu, doloze 100zl i kupie KINGSTON DDR 1024MB (2x512MB)DUAL CHANNEL PC400 BOX za 365zl, dobry wybor, jak na ta cene??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś powie co źle robie :( podkręcam mojego celka D 335 na 3.15 GHz napięcie na rdzeniu 1.475 a jak wezmę go podkręcam jeszcze wyżej to mi nie wstaje wogóle. Cooler mam pentagram freezone cu101. Dzięki z góry za odp.

Edytowane przez Szalony_Iwan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej napięcia to lepiej nie. Dla niego max to 1.55 i przy takim napięciu trzeba pamiętać że max temp to 55* !! A moze u ciebie płyta jest przeciążona (ilością ram) albo ram niechce się wyżej podkręcic jak amsz 4 banki zajęte. Spróbuj dzielnik ustawić 1:1. Powinien ci iś bezproblemowo na FSb 162 lub 167 przy stock napięciu :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO ja chyba też będę musiał memki zmienić. Bo mi wstaje łądnie na FSB 191 - tylko że chodzi parę sekund i blue screen :| Spisałem dziś numerki z blue i wpisałem w googlach i co ?? I nic, niema takiego czegoś :|

Pozdro

 

EDIT:

Szukam sobie właśnie pamięci i tak przypadkeim zobaczyłem zę pixelik licytuje coś co meni też zaciekawiło Click Jak byście mogli coś polecić to bym poprosił. Cena około 200zł bo więcej narazie niebędę miał. Interesuje mnie 2x256 :)

Co byście powiedzieli o tym ?? Lub o tym. 2 opcja opczywiśice bym kupił 2 kostki. :D Kurde na memeach to sie zabardzo nieznam :cry: Wiem tylko zę hynix D43 się dobrze kręci ;)

Pozdro

Edytowane przez freelancer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom jakies tam licytowalem ale nie wiem czy je wezme bo testowalem bh5 utt speed premium i lipka strasznie slabiutko poszly:/ raczej skupiam sie na jakichs co sa na tccd pamiatkach ale chyba poczekam i po wakacjach zakupie w USA jakies pamiatki bo kumpel bedzie wracal ze stanow :)

 

freelancer7 - daruj sobie te ocze a te twiny jak sa na identycznych kosciach to sa winbondy to mozesz kupowac;) a hynix D43 to zalerzy jak trafisz np kumpel kupil ostatnio dt d43 i na maxa szly tylko 220 cl3 .3.3.11 :/ lipka

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Podkręciłem D335 do 3.55 GHZ , czym mam przetestować stabilność jakim programem ?? Dzięki z góry za odpowiedź.

 

A ja mam ramik TwinMos'a i nie narzekam świetnie się spisuje . Polecam .

 

Pozdrawiam

1487116[/snapback]

polecam prime95 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm prime95 jest dziwne i ja napewno na nim nie bede opierac teori ze cos jest stabilne ;) bo nie raz wywali bleda a komp chodzi stabilnie nie ma zwiechow restartow itd.... wiec to pojecie wzgledne :) najlepiej to ustawic kompa na maxa i potem normalnie uzytkowac i zobaczyc czy sie sypie czy nie ;) pozdro hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki użyłem Prima 95 był włączony 5 godzin i wszystkie testy przeszły pomyślnie. Wiem że zadaje dużo pytań ale czy może mi ktoś powiedzieć o co chodzi z timingiem pamięci i jak się to ustawia ?? Bo cvzytam prawie wszędzie jest o tym wzmianka a nie przyuważyłem jak się to robi , lub czy jest do tego jqakiś program. Dzięki za pomoc i przepraszam jeśli już gdzieś jest takie pytanie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki użyłem Prima 95  był włączony 5 godzin i wszystkie testy przeszły pomyślnie. Wiem że zadaje dużo pytań ale czy może mi ktoś powiedzieć o co chodzi z timingiem pamięci i jak się to ustawia ?? Bo cvzytam prawie wszędzie jest o tym wzmianka a nie przyuważyłem jak się to robi , lub czy jest do tego jqakiś program. Dzięki za pomoc i przepraszam jeśli już gdzieś jest takie pytanie.

 

Pozdrawiam

1488259[/snapback]

przy starcie kompa wcisnij delete i wejdziesz do bioska, poszukaj ustawien do pamieci w zakladkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...