Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Zmien mobo, naprawde tak jak wyzej bylo napisane Asrock to niskobudzetowa plyta ze stajni Asusa, niestesty jesli chcemy krecic sprzet, to trzeba kupowac do tego odpowiednie komponenty(wszystkie) i starac sie oszczedzac na tym na czym naprawde mozna, plyta glowna jest najwazniejsza podstawa do O/C, wiec jesli sa z tym jaja na tak niskim FSB to 99% mobo, 1% zostawilbym na TWoje pamieci, choc watpie, zeby Twoje kingstony byly az takie slabe, ale ostatnio mialem nieprzyjemnosc testowac kilka kostek kingstona i delikanie powiem, ze to juz nie to co kiedys... Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wierze w to ze jak zmienił taktowanie pamieci na 133 to mu procek nie poszedł wyzej. Ja miałęm dokładnie to samo i sżło wyzej wszystko. Miałem taką samą płyte.

Moze dzielniki PCI/AGP u ciebie nie wyrabiają? bo to dziwne bo u mie jakos wyrobiły na fsb 179

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba wyżej w temacie było napisane, że główny z moich problemów to to, że nie wiem czy wskakuje dzielnik 1/5 na pci jak wejdzie na 166 fsb...

 

o to wszystko właśnie chodzi. Chipset ma na pewno ten dzielnik (pytałem się na VIArena) ale mobo to nie wiem... jeśli to taka sama płyta, to dlaczego tobie dochodziło wyżej, a mi nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ja też nie wiem czy u mnie zmienia sie dzielnik przy podkręcaniu i niewiem jak to sprawdzić. W Sisoftware Sandra Professional 2005 pokazuje mi coś takiego:

PCI (1/1xPCIClk)

Także niewiem czy mnożnik sie zmienia czy co. ale na FSB 200 komp sie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie dzielnik wam sie sam nie moze zmienic ani mnoznik procka bo ma zablokowany;)! tylko jak nie chce isc procek wiecej to znaczy ze moze na plycie nie macie blokady agp/pci albo ta blokada zle dziala! czyli nie dziala i jak wam idzie agp nie na 66 tylko na 80 to macie lipe. kiedys mialem 8ipe1000 i tam niby jest zablokowane agp/pci a w rzeczywistosci przy podnoszeniu fsb wszystko szlo do gory :(

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie i panie, nie wiem jak wy, ale z ravenkiem z takiego gniota jakiego on ma polecielismy troche....

 

 

Dołączona grafika

 

 

*to dla tych co extremalnego nie odwiedzaja....chlodzonko takie elo mlodziezowe bylo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, odało mi sie pobic mój nowy rekord, wyjełem pamieci z duala i zostawiłem jedą 256. Udało mi sie teraz wycosnąć prawie 4,0

tu macie screena:

Dołączona grafika

 

Zbieram na nowe pamieci, na takie które by chociaz miały 433mhz albo 466, jak kupie 466 to wiele wycisne.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, odało mi sie pobic mój nowy rekord, wyjełem pamieci z duala i zostawiłem jedą 256. Udało mi sie teraz wycosnąć prawie 4,0

 

 

Zbieram na nowe pamieci, na takie które by chociaz miały 433mhz albo 466, jak kupie 466 to wiele wycisne.

Pozdr

przy jakim napieciu to osiagneles? ja mialem podobny wynik ale z proca zrobila sie taka grzalka ze glowa boli do tego niestabilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie i panie, nie wiem jak wy, ale z ravenkiem z takiego gniota jakiego on ma polecielismy troche....

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

*to dla tych co extremalnego nie odwiedzaja....chlodzonko takie elo mlodziezowe bylo :D

Z tego co wyswietala cpu-z to mamy procki z tej samej seri. Chyba ze wszystkie celerony D mają tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, myslalem, ze sobie odpouszcze dalsze podkrecanie, ale korci mnie na 4Ghz, jakies pomysly ?? Komp jak w opisie, sprobuje wyjac jedna kosc i na singla puscic... Panowie, tylko jedno pytanie, jak osiagacie wyniki ponad 4Ghz, wyjmujac jedna kosc, ustawiajac na singla i podnoszac timingi, to czy to w ogole ma sens ?? czy podnosi sie wydajnosc, czy powiedzmy przy tych 4Ghz, ze swoimi timingami, macie wydajnosc jak kto inny, ktory ma 3,8 Ghz, z pamieciami smigajacymi na dualu z niskimi timingami ?? bo mysle, ze cos za cos ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, myslalem, ze sobie odpouszcze dalsze podkrecanie, ale korci mnie na 4Ghz, jakies pomysly ?? Komp jak w opisie, sprobuje wyjac jedna kosc i na singla puscic... Panowie, tylko jedno pytanie, jak osiagacie wyniki ponad 4Ghz, wyjmujac jedna kosc, ustawiajac na singla i podnoszac timingi, to czy to w ogole ma sens ?? czy podnosi sie wydajnosc, czy powiedzmy przy tych 4Ghz, ze swoimi timingami, macie wydajnosc jak kto inny, ktory ma 3,8 Ghz, z pamieciami smigajacymi na dualu z niskimi timingami ?? bo mysle, ze cos za cos ;)

Chcesz na codzień siedzieć na tak wykręconym procku i pamięciach w single?????? no chyba że to tylko sport... :lol: Ja też przymierzam się do 4 Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, nie wspomnialem o waznej kwestii stabilnosci, co z tego ze komus sie uda wycisnac 4Ghz, na wysokich timingach, przy singlu i w dodatku niestabilnie :P, osobiscie uwazam, ze granica sensownego podkrecania to nie jest 5,5 GHz na kompie, ktory nie pochodzi tak 10ciu minut :P tylko granica, do ktorej komp chodzi stabilnie i bez obawy, ze w lecie jak go zostawimy wlaczonego to nam sie sfajczy, bo mu za cieplo ;). Co notabene nie zmienia faktu, ze wynik Pixelika w spi dalej mnie gleboko zastanawia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, nie wspomnialem o waznej kwestii stabilnosci, co z tego ze komus sie uda wycisnac 4Ghz, na wysokich timingach, przy singlu i w dodatku niestabilnie :P, osobiscie uwazam, ze granica sensownego podkrecania to nie jest 5,5 GHz na kompie, ktory nie pochodzi tak 10ciu minut :P tylko granica, do ktorej komp chodzi stabilnie i bez obawy, ze w lecie jak go zostawimy wlaczonego to nam sie sfajczy, bo mu za cieplo ;). Co notabene nie zmienia faktu, ze wynik Pixelika w spi dalej mnie gleboko zastanawia :D

W rzeczy samej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy masz dysk na SATA??

Większośc płyt, -ja zetknęłem sie z czteroma, przy podnoszeniu FSB podnosi tez "szyne?" kontrolera sata, Ja miałem ASrocka P4P88+, MSI Neo2-V i teraz Mam Gigabyte GA-8IPE1000-G i wszystkie tak mają, twoja prawdobodobnie tez. Spróbuj puscic procesor na szynie 200. U mie mój celeron D 2400 chodzi na fsb 200 co daje 3600mhz i nie mam z nim zadnych problemów, wszystko chodzi stabilnie a na fsb 179 tez nie chce sie system załadowac.

@mkwd40

 

Chcesz powiedzieć że blokada AGP/PCI nie działa przy SATA? ??????\

 

Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego są przekłamania odnośnie napięcia procesora?

Komu wierzyć?

post-100725-1136495743_thumb.jpg

Edytowane przez piohal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich na forum

 

planuje trochę odswieżyć mojego kompa i planuje kupić celka d326 i taką płytkę

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23357

 

wybierając ją kierowałem się głównie potrzebą posiadania agp i pci-e w jednym, teraz moje pytanie to co sądzicie o tej płytce jako możliwość kręcenia? (pamięci dual 400mhz geila, zasilacz chieftec 400W)

 

p.s. znacie inne plytki z agp i pci-e podatne na o/c ?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich na forum

 

planuje trochę odswieżyć mojego kompa i planuje kupić celka d326 i taką płytkę

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23357

 

wybierając ją kierowałem się głównie potrzebą posiadania agp i pci-e w jednym, teraz moje pytanie to co sądzicie o tej płytce jako możliwość kręcenia? (pamięci dual 400mhz geila, zasilacz chieftec 400W)

 

p.s. znacie inne plytki z agp i pci-e podatne na o/c ?

 

pozdro

ja bym brał albo agp albo pci

jak chcesz grać a nie masz jeszcze kupionego proca to kup sobie adm

co do krecenia to beznadziejnie pt880 brak zmiany napiecia v core i brak blokady PCI/AGP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...