Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Procek ma mi służyć w większości do programów, netu , konwertowania i filmów no i oczywiście do grania w COD2:P. Na początku będę chciał go podkręcić lekko(na boxowym coolerze), potem jak kupie sobie lepsze chłodzenie to pomyśle o wyciśnieciu większego taktowania. :D :D Pozatym kupiłbym sobie P4 ale musze kupić jeszcze karte graficzną, a wiem że celerony d są niezłe i dobrze sie kręcą i myśle że do moich wymagań wystarczą. Tylko zastanawiam się nad moją płytą czy bedzie dobra do OC ??? A i chyba będę musiał zmienić zasilacz bo mam Tracera 350W, ale mam małą obudowę tylko dwa cd podłączone i jeden dysk ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wyedytuj to co napisałeś bo się powtarza post...

Dwa to fakt że się fajnie kręcą .. co do termp to sie nie wypowiem o przewidywaniach :P ale mogę powiedzieć że mój winbond <czujnik temp.> ma przekłamanie 2 stopni względem termometru elektronicznego .. tak czy inaczej 2,26 @ 3,2 a temperatura min 27*C max udało mi się pocisnąć 48*C a to wszystko po zmianie szuwaxu intela na Silver Grease firmy titan ... chodzi mi o pastę termoprzewodzącą akurat bo wszytstko to na boxowym kulerze intela :P mała buda niesie kolejne ryzyko zbyt małej wymiany powietrza w środku co może zaowocować wysokimi temp.... dam sobie łeb uciąć że będą wysokie bez odpowiedniej wentylacji .,. ja mam BigTower z Prescott Air Duct'em i może dlatego mam tak mało stopni .. co do grania to najwięcej ma do gadania grafa ... chociaż i proc się liczy .. nie wiem czy Tracer to dobra firma... wiem że mój kolega miał problem z trzema sztukami aż w końcu zainwestował w Chiefteca ... ale to już inna bajka .. ja mam Codegena 300X i jakoś ciągnie przy 3200MHz .. pewnie niedługo zmienie bo to nie taka droga zabawa .. ale jednak kosztuje .. 350W może niewydolić przy 3 napędach .. ale mówię .. nie znam dokładnych param. sprzetu bo nie miałem w łapach .. a nawet jakbym dopadł to i tak Zenfist najlepiej sie zna na zasilatorniach ... on jest z tą drugą stroną MOCY :> .. polecam spróbować coś poniżej mnożnika 20 ale zrobisz jak będziesz chciał

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek ma mi służyć w większości do programów, netu , konwertowania i filmów no i oczywiście do grania w COD2:P. Na początku będę chciał go podkręcić lekko(na boxowym coolerze), potem jak kupie sobie lepsze chłodzenie to pomyśle o wyciśnieciu większego taktowania. :D :D Pozatym kupiłbym sobie P4 ale musze kupić jeszcze karte graficzną, a wiem że celerony d są niezłe i dobrze sie kręcą i myśle że do moich wymagań wystarczą. Tylko zastanawiam się nad moją płytą czy bedzie dobra do OC ??? A i chyba będę musiał zmienić zasilacz bo mam Tracera 350W, ale mam małą obudowę tylko dwa cd podłączone i jeden dysk ????

Jak chcesz cielaka d to bierz najtańszego zostanie Ci najwięcej kasy na grafe a poza tym najniższy mnożnik to najwyższe fsb a ono daje największego kopa.Celeron 310 kosztuje w proline 175 zł w wersji box i wierz mi w zupełności ten box wystarcza do fsb 200. U mnie box nawet daje rade przy fsb 250 i napięciu 1,6V ale jest już gorąco, bardzo i niestety prime wali błędami. Napewno 315 też jest dobrym wyborem.

Na początku będę chciał go podkręcić lekko(na boxowym coolerze)...

Czemu lekko? Dajesz ile wlezie :D i wierz mi że ten nowy box intela na wiele Ci pozwoli, tylko odrazu zmień ten syf pod radiatorem na jakąś dobrą pastę bo intelowski starcza tylko na miesiąc, po miesiącu temperatura na nim skoczyła mi z 51C na 61C w stresie.

 

EDIT: zasilacz zmień bezwzględnie na allegro fortek 350 około 70 zł w zupełności wystarczy a jak nie wystarczy to przynajmniej nic nie zjara :D

Edytowane przez Arkadio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC_Speaker

niepodnosiles napiecia na proca to sie niedziwie ze fsb 200 jest ciezko osiagalne. u mnie na fsb 200 chodzi na 1.4v ale po 2-3h wylazi blad wiec dla swietego spokoju dalem 1.45

 

kk99

celek d jest duuuzo lepszy od zwyklego. na box spokojnie do fsb 200 dolecisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Booyakasha .. rację mają koledzy ;] bamboocha zmontuj mi bios do asrocka p4s61 żebym mógł podnieść napięcie o 0,25 to cię ozłocę :D a tak na serio to nie wiem gdzie znaleźć mody do tej mobo .. znajde .. dodam co trzeba i poleci na pełnej p[arze po zmianie zasiłki .. czyli max fsb 250 x 17 :P RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Smith ... to nie odwaga lecz desperacja :P ale ale .. jak na razie sprawdzał się w kilku konfigach i nie narzekam .. fakt że zmienię ale najpierw muszę znaleźć sposób sfinansowania przesiadki na inną elektrownię :D

 

btw. mam do sprzedania pozostałości po starym sprzęcie .. jak ktoś chce klasę P III to na PM walić ;] kilka fajnych rzeczy się znajdzie .. m.in. Abit BE6-II :D jesio duuużo warta :D

 

 

 

No dobra .. a teraz RAPORT z Everesta i co komu to mówi ? mógłby ktoś na podstawie tych danych zdefiniować co mam zrobić i co mam ustawić żeby to jakoś chociaż w Evereście wyglądało ? bo jakoś mi tam nigdzie normalne częstotliwości nie wychodza i się nie dziwię że to nie chce być stabilne :( no bo jesli DDR ma 294 to ja nie wiem ... są w ogóle takie kosci które tak działają ? przecież to jakiś posrany ułamek FSB wychodzi .. pomóżcie no ..

 

 

 

RE5PECT

Report.htm

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A panowie jaki zasilacz polecili byście mi abym kupił ?? Bo ten mój tracer 350W to raczej zbytnio się nie nadaje, dodam że mógłbym przeznaczyć na zasiłke max. 150zł. ???

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam walę .... uznaję że TUV to wystarczający certyfikat .... tymbardziej że bodajże Zenfist coś dobrego o nich powiedział w którymś poscie więc w poniedziałek albo wtorek kupuję Tronje 550W .. i niech ma swoje 400 zamiast 550 .. reszta ma działac :D a potem chyba jednak mody bo sprawdzono asrocka pod tym kątem i stabilność napięć tutaj walą dwie rzeczy ... zasilator Codegen i sama płyta :( ech ... pływający Vcore :(

 

P.S: ten Tronje chyba coś około 99 pln kosztuje .. ciekawostka :P

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak mam asrocka p4v88+ bez możliwości zmiany napięcia cpu, moge wgrać bios do innej, podobnej płyty i będę miał taką opcję? chipset i wszystko to obsugują. To blokada w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A panowie jaki zasilacz polecili byście mi abym kupił ?? Bo ten mój tracer 350W to raczej zbytnio się nie nadaje, dodam że mógłbym przeznaczyć na zasiłke max. 150zł. ???

Pozdrawiam.

Jeżeli uparłeś się na nowy ze sklepu to za tą kasę warty uwagi jest tylko delta gps 350W robiony dla chiefa np w Arest - 149 zł. Ale lepiej poszukaj na allegro, jest teraz dużo zasiłek Fortron najlepiej brać 400W ale 350 też powinno styknąć. To bardzo dobre zasilacze a teraz są w dobrych cenach. Ludzie wyprzedają bo do najnowszych zestawów potrzebują trochę więcej ale do Twojego to będzie nadtto spox.

 

@PC_Speaker Zostaw tego Tronje to kawał syfa. Ten TUV nic nie znaczy, wierz mi, na codzień pracuje w nadzorze rynku i wszystkie buble jakie znajdziemy i wycofujemy mają ten TUV bo uzyskanie go jest banalnie proste. Wszystko co dzisiaj produkują chinole ma ten TUV a bardzo często TUV nawet o tym nie wie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie udało się mi zakupić Celeorna D335 po okazyjnej cenie i w porównaniu z tym celekiem 2.4Ghz Northwood co miałem to wymiata. Niedługo będę się brał za kręcenie tylko wymienie zasilacz bo ten TRACER to coś niepewny jest. Ale ogólnie ten celek z tą kasę jest zarypisty :D :D :P :P Teraz mam jeszcze dylemat co do tego zasilacza, nie wiem zbytnio na jaki się zdecydować, myśle nad jakimś Modecom'em, Forton'em i Chieftec'em.....

Moje propozycje:

Zasilacz Modecom MC-350ATX 2.0 PFC

Zasilacz Modecom ATX-350GTF (PFC)

Zasilacz do obudowy Chieftec 360W (HPC-360-302DF)

Zasilacz do obudowy Chieftec 360W ATX-1136H

Fortron FSP 350-60MDN

FORTRON 400-60PFN 400W

Który z nich będzie najlepszy do moiego kompa ????

Edytowane przez kk99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie udało się mi zakupić Celeorna D335 po okazyjnej cenie i ...

Chieftec HPC to ten od sirteca, ostatnio zebrał troche niepochlebne recki zwłaszcza te nowsze modele bo było z nimi jak się trafi. Ja mam hpc 202 z nowych i u mnie się to niepotwierdziło, pięknie trzyma linie 12V nawet jak mu zapuszcze prima i walne kopiowanie z dwóch napędów na twardziela to trzyma 11,98V-12,04V. Omijaj tego 1136H bo to najsłabszy z chiefów, nie pamiętam kto go robi dla chiefa ale zbiera najgorsze opinie. Tak jak pisałem gdzieś wyżej jak ma być z chiefów to poszukaj Delty ma oznaczenie GPS i najlepsze recki. Obydwa podane przez Ciebie fortki są dobre. Pewnie najlepszy będzie fortron 400W

 

EDIT: ale żeś sobie walnął proca do oc, jak na mój gust to zapomnij żebyś się zbliżył do fsb 200 chyba że na wc

Edytowane przez Arkadio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: ale żeś sobie walnął proca do oc, jak na mój gust to zapomnij żebyś się zbliżył do fsb 200 chyba że na wc

No nie przesadzaj ja na celeronie d336 (2.8GHz) przez 1 dzień jechałem na FSB 220 (4.62GHz) przy pełnej stabilności (prime, 3dmark itp.), boxowe chłodzenie, temp. max +5 stopni, tylko zmieniłem później na 166FSB bo mam słaby zasilacz (MEGABAJT :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzaj ja na celeronie d336 (2.8GHz) przez 1 dzień jechałem na FSB 220 (4.62GHz) przy pełnej stabilności (prime, 3dmark itp.), boxowe chłodzenie, temp. max +5 stopni, tylko zmieniłem później na 166FSB bo mam słaby zasilacz (MEGABAJT :lol: )

Ja testowałem trzy zestawy z tym cielakiem bo kumple mają i dwa nie poszły więcej niż fsb 180 na defaultowym V, napięć nie podnosiłem bo temperatury wogóle mają wysokie w idle dobrze ponad 50C. Trzeci się nawet, nawet kręcił ale ale przy fsb 190 szybko w prime złapał pułap 70C i zaczął bujać się dalej więc dałem sobie spokój. Kolo ma kupić pastę ac i zobaczymy wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś zaawansowany albo ty freelancer7, bo chyba też taki jesteś powie jak mogę podkrecić swojego procka oto mój zestaw:

 

Płyta główna: PM 266A Pro / ALBATRON

Procesor: CELERON 3.06GHz 256c "345" FSB: 533MHz S.478 PRESCOT

Pamięć: RAM 256MB DDR PC400

Obudowa: MDT-6041-B 350W(300x) PFC V2.03 USB od frontu /CODEGEN

Grafa: GEFORCE FX 5200 AGP x8 TVout 128/128

Dysk: 80GB 7200RPM

Dokładnie taki sam zestaw kupiłem w saturnie ale troche go juz przerobiłem bo to było rok temu, teraz mam:

płyte ASUS p4v800d-x

procek: ten sam 3.06 ramu 1gb/400, radka 9600xt i całkiem niezle hula ale nie w tym rzecz.

Mam problem

mój klocek wyjściową temperaturę ma 70 stopni!!!!!

jak podkręce do 3.2 to wszystko ładnie działa ale on ma temperature 85 stopni i wszystkie alertery mi warjują!!!

czym to może być spowodowane?? mam go juz w 2 plycie (wczesniej w albatronie266) i jest tak samo a radiator jest wielki i wiatrak zawala na 5000 obrotow caly czas

prosze o porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymień szuwax czyli że to smarowidło co masz słabo przewodzi ciepełko, weź pyndzla i spyndzluj nim wentylator do spyndzlowania kurzu, zrób porządeczek z kabelkami i kartami PCI żeby miał jak najlepszy przepływ chłodnego powietrza :P a ponadto osduń kompa od grzejnika :P

a tak na serio ... ostatnio się zdziwiłem bo byłem u kuzyna który ma intelowską płytę i Pentiumnę Prescott ... temp w idle 58* i aż się bałem mu zapuścić jakiś poważniejszy stres ... a dodam że oba jaja miał wykorzystywane w 3 % więc niewiele :( no i bedzie chłopak próbował zmieniać szuwax na procu z intelowskiego na inny :P

 

z ciekawostek Bamboochy to fakt :P zarówno sandra jak i everest pokazują że max z tego cielaka to 4 GHz tyle że powinien biuegać na fsb 236 a to trochę dużo mi się wydaje .. ale cóż .. jak kto ma WC to pociągnie bo na Air to bym nie liczył ze da radę :P

 

mój ma ostatnio po zmianach pasty w idle 28* a w stresie rzadko przekracza 45* ... ale mu się zdarza .

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem Celine 2,53 i na lekko stunningowanym chłodzeniu boxowym (wziełem box od P4) ustawiłem szyne 165x19 ale... dalej już nie moge!!! Mam płytke biostara na Via800 która obsłóguje FSB800 a nawet 2 rdzeniówki ale mam w biosie jakąś blokade jeśli chodzi o ustawianie FSB dla celka :( A widze potęcjał bo na 3130MHz mam 45*C w stresie. Moje pytanie: czy można to obejść spod windowsa jakoś?? A może stronka ze zmodowanymi Biosami do płyt?? Jak ktoś coś wie to z góry dzięki za pomoc!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam w to co wypisuje everest zbytnio nie wierzył..u mnie jest napisane że max mojego proca to 3,6GHz (2.66GHz celekD320) a wyciagnołem na nim stabilnie 3985 a włączał się przy 4,2.....tylko że to to chłodzenie :]....jak tak sobie czytam to chyba zmienie na jakąś inna paste :D ... bo cos mi się wydaje że to może mieć cosik wspólnego :D...(a co do odsuwania od grzejnika to cholera kiedy się ten sezon grzewczy skończy bo mam kompa jakieś 40cm od grzejnika i to własnie dolotem do niego....echhh grunt to rura ciagnąca powietrze z kąd indziej :D)

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego Celka 2.0 Wykrecilem max na 3.0 ale komp zawiesza sie po 30 min niemoge ruszac mysza ani nic.. na 2.9 chodzi stabilnie (20 x 145) przy tym pamieci 373

CPu Speed

http://img333.imageshack.us/img333/5672/cpyspeed9ko.jpg

Temp po tescie w 3dmarku po jakis 2-3 minutach

http://img413.imageshack.us/img413/516/temp2oh.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po malej przerwie, jednak naszlo mnie na IC7, zapuscilem moja celinke na nim, no i nic :] fsb 205 to max jakie z tego wyciskam stabilnie, chyba po prostu osiagnalem granice procka, czyli efekt jest taki, ze nie widze roznicy miedzy ic7 a is7-e2 :P (a przynajmniej miedzy moim Ex egzemplarzem is7)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj!... pasta mi sie termalnie ustabilizowała :( i teraz już od trzech dni daje cały czas minimum 33 *C .. chociaż tyle ze po Primie mi nie skoczyło powyzej 46*C to pociesza .. dzisiaj zamontuję sobie w końcu 80 na tyłach budy to może coś pomoże .. znalazłem taką na 12V podwójnie łóżyskowaną z 5 łopatami to będzie mniejszy hałas bo każda ma większą powierzchnię i jest niskoobrotowa :D 1,5K RPM :D do tego regulator przepływu i bedzie jakoś działało fajnie .. btw. wiecie ze różnica między otwartą a zamkniętą budą może sięgać 7 *C ? na korzyść zamkniętej oczywście :D i to jest to :D cisza, spokój i zamknięta buda :D nienawidze kabli na wierzchu i w końcu je opanowałem jakoś ... najgorsze to te czujki termo ... ech .. może komuś się przyda .. a może nie ale jak rozrysujęjak połaczyć czujkę termo do termometru elektronicznego żeby nie było przekłamań to zrobię skan i zamieszczę gdzieś na Tweaku..

 

RE5PECT 4 CeleronD :P

 

P.S: DroopMod dla Asrock'a P4S61 mile widziany :D

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz zagwozdka dla znawców WiFi, fal radiowych i elektro - magnetycznych i ich interferencji z taktowaniem zegara CPU... nie wiem czy to bedzie jasno bo sam nie wiem o co mi chodzi ...

po kolei : czy mozliwe jest, że Spread Spectrum na MoBo jest fabrycznie ustawione na "enable" ? chodzi o Asrocka z podpisu ...

czy możliwe jest ze mogą się nakładać częstotliwości karty WiFi D-Link z częstotliwościami CPU chociaż karta i kabel koncentryczny są ekranowane ?? jak ustawić Spread Spectrum na enable czy disable i jaki to może mieć wpływ na prace systemu i ewentualne uszkodzenia hardłeru ? sorry za takie pytania ale to co znalazłem na tweaku to za przeproszeniem badziewne info nic nie wnoszące do mojej wiedzy na temat interferencji fal ... tylko puste wywody albo kopie innych artykułów równiez o "niskiej" treści. dzięki za pomoc

 

P.S: Spread Spectrum mam disable od początku .... to chyba dobrze .. a teraz kilka linków do raportu z Everesta ... może mi ktoś powie co z nich wywrózył nt. moich pamięci ... coś mi śmierdzą bo niby to 3200 a ever pokazuje je jako 3000 ... dziwne to ... były w ogóle takie pamięci ?

 

Rapotry Everest : Link1 , Link2, Link3, OC, Temp z czujki.

 

RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nad tym problemem sie nie zastanawialem, nie bede sie wymadrzac, bo nie wiem ;), przepraszam ,ze tak nie z gruszki, ni z pietruszki, ale ten ic7 cos mi nie pasi, nie dosc, ze nie wycisnalem z proca wiecej, ze nie zaowarzylem roznicy w wydajnosci to cholipa, na tym dziadostwie mi sie proc bardziej grzeje, pomyslalem ,na poczatku, ze czujnik przeklamuje, ale jak sprawdzilem organoleptycznie to faktyczie momentami proc jest niebywale goracy... cos nie halo, bede musial zejsc nizej z fsb... jeszcze jedno, czy ktos z panow ma ic7 i freezera 4 ?? po ktorej stronie najlepiej ,zeby byl cpu fan ?? od strony pamieci, czy od przeciwnej ?? bo na is7 mialem od strony grafy :P a tu jest zmiana o 90st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tom sobie narobił ... nie ma to tamto ... celuś poszedł z dymem ... mobo kolegi też ... przy okazji zasilacz od plazmy 42" i kilka innych drobiazgów na łączną kwotę 3,4k ... najgorszy dla mnie ten celuś bo mój .. ale ile zabawy było przy tym ... od początku .. dziw że mój dysk przeżył expresowe odłączanie ...

wkurzyłem się nieco bo nic nie daje zmiana czegokolwiek w biosie asrocka ... no może poza FSB .. zadzwoniłem do kolesia co to sztuki dziwne na uczelni wyprawia a że w domu ma prawie takie samo laboratorium to sobie pomysleliśmy żeby max z tego procka wyjąć .. w jakikolwiek sposób ... miał od dawna przygotowany zestaw ale zawsze mu szkoda było procka pakować na to ... jakoś ma sentymenty chłopak .. ... w skład zestawu wchodziło :

zasilacze 2 szt. z plazmowych tv sharp .. obydwa po 680W z linią 24V każdy 2x512 corsair takie czerwone w blaszkach miedzianych całe ... pewno znowu jego wynalazek ... chłodziwo NO2 w potężnym disipatorze z miedzi i platyny technicznej .. <to przeżyło w całości> jakaś strasznie polutowana płyta gł.... nie chciał zdradzić co to ale podpatrzyłem na laminatach dziwotę ... mianowicie znaki towarowe i asusa i abita :| cholernie polutowane i pospinane kablamibarachło było przykręcone do stołu i w ogóle samo wyglądało jak pulpit statku darta vadera .. dałem mu procuszek do łapy i się zaczęło .. jak wstał na 200 mhz to się ucieszyłem .,.. po fsb 233 byłem nieco zszokowany ... gorzej jak próbował wejść do windy na 266mhz ... BSoD ... więc dał mu żreć .. potem ja zamykałem oczy i węszyłem a on nerwowo brechtał i informował na bieżąco .. wejście do biosu przy 350MHz się powiodło .. temp w normie .. dolej z termosu.... brzmiał komunikat ... przy 417 było podobnie ... powiem tak ... komp nie wstaje powyzej temp 62*C na fsb 583 potem idzie spoko .. aż finalnie wchodzi do windy przy fsb 776 MHz co daje jakieś 13 GHz ... a potem robi puuuuuuuuuuuuuuuf bo zapomniałem dolać NO2 :/

 

 

RE5PECT RiP 315 D in our beloved memory to : record

 

P.S: polecam zajrzeć w prawy dolny róg i ewentualnie skonsultowac go z tajemniczym skrótem AF zawartym w sigu :P <już jeden taki post mi wywalili :(> totalny brak poczucia czasu :D

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tom sobie narobił ... nie ma to tamto ... celuś poszedł z dymem ... mobo kolegi też ... przy okazji zasilacz od plazmy 42" i kilka innych drobiazgów na łączną kwotę 3,4k ... najgorszy dla mnie ten celuś bo mój .. ale ile zabawy było przy tym ... od początku .. dziw że mój dysk przeżył expresowe odłączanie ...

wkurzyłem się nieco bo nic nie daje zmiana czegokolwiek w biosie asrocka ... no może poza FSB .. zadzwoniłem do kolesia co to sztuki dziwne na uczelni wyprawia a że w domu ma prawie takie samo laboratorium to sobie pomysleliśmy żeby max z tego procka wyjąć .. w jakikolwiek sposób ... miał od dawna przygotowany zestaw ale zawsze mu szkoda było procka pakować na to ... jakoś ma sentymenty chłopak .. ... w skład zestawu wchodziło :

zasilacze 2 szt. z plazmowych tv sharp .. obydwa po 680W z linią 24V każdy 2x512 corsair takie czerwone w blaszkach miedzianych całe ... pewno znowu jego wynalazek ... chłodziwo NO2 w potężnym disipatorze z miedzi i platyny technicznej .. <to przeżyło w całości> jakaś strasznie polutowana płyta gł.... nie chciał zdradzić co to ale podpatrzyłem na laminatach dziwotę ... mianowicie znaki towarowe i asusa i abita :| cholernie polutowane i pospinane kablamibarachło było przykręcone do stołu i w ogóle samo wyglądało jak pulpit statku darta vadera .. dałem mu procuszek do łapy i się zaczęło .. jak wstał na 200 mhz to się ucieszyłem .,.. po fsb 233 byłem nieco zszokowany ... gorzej jak próbował wejść do windy na 266mhz ... BSoD ... więc dał mu żreć .. potem ja zamykałem oczy i węszyłem a on nerwowo brechtał i informował na bieżąco .. wejście do biosu przy 350MHz się powiodło .. temp w normie .. dolej z termosu.... brzmiał komunikat ... przy 417 było podobnie ... powiem tak ... komp nie wstaje powyzej temp 62*C na fsb 583 potem idzie spoko .. aż finalnie wchodzi do windy przy fsb 776 MHz co daje jakieś 13 GHz ... a potem robi puuuuuuuuuuuuuuuf bo zapomniałem dolać NO2 :/

RE5PECT RiP 315 D in our beloved memory to : record

 

P.S: polecam zajrzeć w prawy dolny róg i ewentualnie skonsultowac go z tajemniczym skrótem AF zawartym w sigu :P <już jeden taki post mi wywalili :(> totalny brak poczucia czasu :D

Nooo ładnie ładnie ale musze powiedzieć że miałem podobne osiagi :P tylko że bez użycia Painta tudziesz innych grafików :P

dowód (?) :

 

Dołączona grafika

 

 

:D

RE5PECT for PUUUUUFFFFF :D!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...