Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

yyy.. moim zdaniem te pamiatki go dużo wyżej nie puszczą .. jak na PC 2700 to i tak już wyczyn że dają tyle radę .. chyba ... tak czy inaczej jak chcesz powalczyć to kup sobie jakieś PC 3200 .. kazde mają jakiś zapas a ty własnie zajeżdżasz zapas tych infineonów ... tak mi się zdaje .. co prawda to jest ich przepustowość ale jednak chyba cos nie tak... jak je tak przetaktujesz to napisz jaką masz pzepustowość na nich ... a ja podam ci ile ja mam na nieprzetaktowywanych PC 3200 i bedzie wiadomo co i jak ...

 

RE5PECT za próby :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to leć dalej - na 207 komp jeszcze powinien wsyać - możesz jeszcze ustawić memki niżej i patrzeć ile cpu i mobo poleci

Przygoda na Ratio 1:1 konczy sie na

 

CPU: 3325MHz FBS 208

Bus Speed: 822.5MHz

Temp: plyta 43* CPU: 37*

Ram: 412MHz 2-3-3-6

 

Oczywiscie proca moge dalej krencic ale wtedy nie bedzie juz ratio 1:1 Osiagi mojego ramu koncza sie na 414MHz

 

Zaraz wlacze test w 3D Marku2005 (na standardowej jeszcze grafie) i podam wynik

 

yyy.. moim zdaniem te pamiatki go dużo wyżej nie puszczą .. jak na PC 2700 to i tak już wyczyn że dają tyle radę .. chyba ... tak czy inaczej jak chcesz powalczyć to kup sobie jakieś PC 3200 .. kazde mają jakiś zapas a ty własnie zajeżdżasz zapas tych infineonów ... tak mi się zdaje .. co prawda to jest ich przepustowość ale jednak chyba cos nie tak... jak je tak przetaktujesz to napisz jaką masz pzepustowość na nich ... a ja podam ci ile ja mam na nieprzetaktowywanych PC 3200 i bedzie wiadomo co i jak ...

 

RE5PECT za próby :D

wlasnie zrobilem test w everest ultimate 2006 (v2.80) oto wynik: na 412MHz 2-3-3-6

 

myslisz ze 412MHz to dla niech bezpieczna szybkosc i moga tak chodzic caly dzien, a moze zamontowac radiatorki ?

 

wlaczam test w 3DMarku 2005

Edytowane przez conver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. parametr CL dla pamięci określa tzw CAS delay czyli opóźnienie o ile mnie pamięc nie zawodzi ... nie dziw się więc że jak im dasz na 3 to będziesz miał wyższy czas odczytu :P mój rekord jak na razie to czas oczekiwania pamięci na poziomie 91 ns ale to było taktowanie pamięci na poziomie PC 3800 i timingi 2-3-3-6 CMD 1T, a zaraz potem miałem totalnego freeza bo już przepustowości nie chciało mu się liczyć

niemasz takiej opcji jak pat na tej plytce?? ja mam ale sama sie wlancza i wylacza(zalezy od obciazeniarym mhz-ami). jak ja bym dal na 2-3-3-6 na 414 z patem to bym ponizej 80 zszedl

 

co do zasilania. moj fortek ciagnie teraz 2 dziekowki 2hdd 2 napedy 4urzadzenia na usb 3wentyle i offkors k.graf. proca. 2xram

zaraz przelicze ile to wyjdzie :P ale nawet niezajaknie :D az sie zdziwilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kręcisz na tej samej płycie co ja wcześniej (popatrz wyżej na mój post - zrobiłem 220mhz 3,5Ghz)

 

Proponuje ustawić pamiątkom wyższe napięcie - w zakładce freqency voltagez jest opcja DDRam voltage - i tam ustaw na +0,1v

może coś pomoże :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kręcisz na tej samej płycie co ja wcześniej (popatrz wyżej na mój post - zrobiłem 220mhz 3,5Ghz)

 

Proponuje ustawić pamiątkom wyższe napięcie - w zakładce freqency voltagez jest opcja DDRam voltage - i tam ustaw na +0,1v

może coś pomoże :D

Ta opcja jest juz ustawiona od jakiegos czasu i nie pomaga, moze jakis inny pomysl

 

moze obnizyc na te 2.8GHz i na tych parametra ciągnąc?

 

P.S. na jakich pamiecia tam kreciles 333 czy 400MHz ?

Edytowane przez conver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzielnik 1:1 jak widzisz

czyli przy FSB 220 memki miały 440 ustawone.. i tego się trzymaj

luzowanie timingów coś daje? ustaw im 3-4-4-11 i pokręć je wyżej

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzielnik 1:1 jak widzisz

czyli przy FSB 220 memki miały 440 ustawone.. i tego się trzymaj

luzowanie timingów coś daje? ustaw im 3-4-4-11 i pokręć je wyżej

zaraz ustawie tak jak napisales i zobaczymy co bedzie

 

P.S wlasnie gralem sobie w FEAR i po jakis 30 min gry wygasl monitor a nastepnie zrobil sie restart kompa, czym to jest spowodowane?

 

Temperatury CPU: 47* a Plyty 40 (po restarcie)

 

CPu teraz juz 40 i plyta tez 40

 

Edit

 

moge ram ustawic tylko tak: 3-4-4-9 (wiecej niz 9 w biosie nie mam)

pribowac na tym krencic ??

Edytowane przez conver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@conver bez urazy man ... twoje pamiątki raczej leca "po krawędzi" wy3małości .. u mnie na nieprzetaktowanych @333ddr jest odpowiednio : 2690MB/s zapis 2630MB/s copy 2580MB/s i do tego 2-2-2-7 CMD 1T wsio na stock vdimm i jesio niezły czas reakcji 112 ns.. dlatego wnioskujęże ta pamięci co masz idą na skraju stabilności ... mogę się mylićale dlatego tamte PC 2k7 przedałem i zmiana na PC3k2 była ... po prostu dusić pamięci słabsze niż proc może z siebie dać to grzech :D.. nie wspomne że przy tych 3k2 to nioski wynik ... ale przy tamtych PC2k7 jest niziutki zwłaszcza po takim przetktowaniu .. moje co prawda ledwo się zbliżały do granicy 400 bo tylko 388 ddr miały ale mówię ... z nich to już były rakiety jak na 2700 a widzę że twoje są lepsze ja chodzi o zegar .... nie rozumiem tylko dlaczego masz a nich tak podła przepustowość i CAS... tosz to tragedyjo jakaś :( pomyslę nieco tylko się u siebie fsb pobawię i dam odpowiedź ... może coś wykombinuję ...

 

doniesienia z frontu: nie wiem co mu sie stało ale na codegenie wstał i wlazł do windy na fsb 201 ... na fortronie już nie chce :( .. pamięci mam 1:1 względem fsb .. czyli powinny zrobić 404 MHz a nie robią nawet 400 ... do tego zmiana CAS z 2 na 2,5 czy nawet 3 daje czarny ekran .. to samo ze zmianą CMD z 1 na 2 :( ... jesio mi przyszło do głowy że chyba na tej płycie ma coś do gadania PCI latency .. i chyba się tym ustawieniem pobawię .. zmienię o 1 w górę i zobacze co będzie <teraz mam chyba 32 a dam mu 64 > moze ktoś ma jakiś ajdija ? chyba się za wcześnie pochwaliłem pamiątkami :D ale może się to uda naprawić :P

 

RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz ustawie tak jak napisales i zobaczymy co bedzie

 

P.S wlasnie gralem sobie w FEAR i po jakis 30 min gry wygasl monitor a nastepnie zrobil sie restart kompa, czym to jest spowodowane?

Jak juz przedmna PC_Speaker mówił...twoje pamieci nie wyrabiaja..powinienes sie zapoatryć z jakies 400 (PC3k2) wtedy mozesz pociagnąc wyzej a tak masz efekty jakie masz....poza tym przepustowosci masz bardzo kiepskie....transfery dostep...jedziesz w singlu czy diualu? bo jak dualu to kompletnie jest masakrycznie.......wygląda na zmiane pamiątek potrzeba i to by tez wyjasnialo dlaczego lepiej chodzi na 2.8 niz wyzej...poprostu pamiec nie nadąza blokując reszte FIN.

 

co do codgen/fortron :D widac Cgenic zazdroscil i postanowil pokazac co ma :D hehehe...spoko bedzie slicznie :D

 

jakby ktos pytal to ja mam Tracera 4life/400 400W :Dhihi i musze przyznac ze trwala i wytrzymala zasiłka :D (przynajmniej jak narazie :-P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no bo mnie zaraz krew zaleje gęstym strumieniem .. ostatnio <czyt. zanim wysypałem bios> komp nbormalnie wstał na fsb rzędu 201 ... i nic .. wlazł do windy a ja zrobiłem restart bo się bałem takie rzeczy na codegenie robić .. potem na bani wysypałem bios ... tóry koleś mi przywrócił do tej samej wersji co przed wysypką ... potem komp działał na takich ustawieniach jak teraz ale z freezami <czyt fsb 192 ddr 480 czas dostępu 109 ns przy tim. 2,5-3-3-7> ... teraz komp mi się nie butuje przy 201 a do windy nie wejdzie nawet na 200 :( nie pamiętam co i jak miałem poustawiane wtedy ... że też człowiek na bani się bierze za OC .. przebłysk geniuszu trwa tak krótko :o ...

najważniejsze to się nie poddawać - tak powiedział mój dziadek gryząc hitlerowca w nogę ... chyba zrobię tak samo ... nie poddam się :D

P.S: coby nie być gołosłownym macie tu raporcik z everesta co tez potrafią zrobić moje pamiątki KLIK

 

RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz przedmna PC_Speaker mówił...twoje pamieci nie wyrabiaja..powinienes sie zapoatryć z jakies 400 (PC3k2) wtedy mozesz pociagnąc wyzej a tak masz efekty jakie masz....poza tym przepustowosci masz bardzo kiepskie....transfery dostep...jedziesz w singlu czy diualu? bo jak dualu to kompletnie jest masakrycznie.......wygląda na zmiane pamiątek potrzeba i to by tez wyjasnialo dlaczego lepiej chodzi na 2.8 niz wyzej...poprostu pamiec nie nadąza blokując reszte FIN.

Jutro postaram sie z kimś zamienic na kosci nominalne 400MHz :D

kośc jest w singlu ustawilem teraz na 333MHz - niech sie nie mecza w nocy a proc delej 3.2GHz

 

Zrobilem test w 3D Marku2000 na CPU 3.2GHz i Ram 333MHz (3-4-4-9) i wynik to 5100

kurde co jest grane ? jakas porada jak przekroczyc 6000pkt na CPu 3.2GHz ?

 

Gdzie w Awardzie jest opcja PAT? bo nie moge znaleśc - chyba ze jej nie mam... :/

 

P.S. FEAR chodzi mi plynnie tylko na 800x600 (Niskie/Niskie) ciekawe jak to bedzie z Quake 4...

Edytowane przez conver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no bo mnie zaraz krew zaleje gęstym strumieniem .. ostatnio <czyt. zanim wysypałem bios> komp nbormalnie wstał na fsb rzędu 201 ... i nic .. wlazł do windy a ja zrobiłem restart bo się bałem takie rzeczy na codegenie robić .. potem na bani wysypałem bios ... tóry koleś mi przywrócił do tej samej wersji co przed wysypką ... potem komp działał na takich ustawieniach jak teraz ale z freezami <czyt fsb 192 ddr 480 czas dostępu 109 ns przy tim. 2,5-3-3-7> ... teraz komp mi się nie butuje przy 201 a do windy nie wejdzie nawet na 200 :( nie pamiętam co i jak miałem poustawiane wtedy ... że też człowiek na bani się bierze za OC .. przebłysk geniuszu trwa tak krótko :o...

najważniejsze to się nie poddawać - tak powiedział mój dziadek gryząc hitlerowca w nogę ... chyba zrobię tak samo ... nie poddam się :D

RE5PECT

ustaw fsb:ram 1:1 i wtedy zobacz. jakie masz napiecie przy fsb192?? u mnie do 188 bez zmiany na fsb200 juz lekko trza podnisc do 1.45v w biosie co daje w stresie 1.37

moze pamieci juz niechca tyle isc. mozje goodramy smigaly na poczatku max 470 2.55v a teraz 460 na 2.85 ledwie co i niewiem czemu komp ten sam te same sloty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to jest tak : pamięci na stock <2,55V vdimm> robią tak a i proc wszedł w winde z impetem w głab bez zmiany vcore bo nie mam takiej możliwości .. czyli coś musiałem na bani w końcu dobrze ustawić a teraz nie pamiętam co to było i gdzie szukać :( po prostu znowu mnie czeka kilka dni testów róznych ustawień .. niby beznadziejna płyta wfcale nie jest taka biedna w ustawieniach tylko że ma powiązane ze sobą dość mocno .. zmiana jednego implementuje mi zmianę innych ustawień i po prostu trzeba biegać po biosie i szukać co i jak ustawića do tego kalkulator w rączce .. ech .. trudne życie jak sie nie ma jak byk wypisanych dzielników :P

 

aha.. interesujące dla mnie jest dlaczego moje pamięci na tych ustawieniach co w linku mają tak nagmatwane :( odczyt jest zajefajny bo na prawde niezły ale już zapis to porażka .. 1k3MB/s :o o co biega nie wiem .. zmiana CR daje mi czarny obraz :| zero kumacji po prostu

 

RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem z niskimi wynikami w 3DMarkach rozwionzany :D jak zaowazyliscie najlepszy wynik byl na procu 2.8GHz i wlasnie przypomnialo mnie sie ze po tamtych testach zaczelem grzebac w ATi Catalyst Control Center i to byl ten blad... Teraz ustawilem tam ustawienia domysle i jest git na procu 3.21GHz (FBS200) Ram 400MHz (FBS200) Speed BUS 803 wynik w 3DMarku2000 to: 6846

Edytowane przez conver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie się wysypał system :( nowy install .. na nowo z SP2 :( z Nakładką optymalizacji Vista .. :D do tego na przetaktowaniu o 25% ... znowu musze zaczynać walkę z systemem .. co ja Cheguevara jestem czy jak ??

 

jak trzeba to trudno

 

P.S: niech mi ktoś wytłumaczy bo nie skumam tego ... pamięci mam ustawione na "sztywno" na 166... czyli w ddr daje 333MHz ... ale dzielnik dram:fsb ma 5:4... czyli proc biegnie teraz na 166 MHz a pamięci jadą sobie 417 MHz ddr ... jak przestawiam na 100 <niby ddr200> to dzielnik mi daje 1:1... jak dam na 133 albo na 200 dram to jakie dzielniki powinny byc ?? bo jesio mi sie nie udało tego obadać bo strasznie ciężko wejść w ogóle do systemu a co dopiero odpalić everesta :( może ktoś wie jak sie ustawiają te zafajdane dzielniki przy takich ustawieniach ramów ??

 

RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie przestaje krecic, teraz biore sie za wymiane karty graficznej i moze uda mnie sie zamienic ramy z 333 na 400 i wtedy zaczne sie bawic dalej i napewno wroce do tego tematu :) ale bede tu zagladal i sledzil wasze poczynania

 

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze temat celkow w koncu poszedl do przodu :] zycze wam wielu udanych GHz :] mi sie nadal mojej celiny nie chce krecic bo to nie ma sensu z tym dyskiem :P ata33 wszystko potrafi zdlawic :( pokatuje dothan jk by ktos z kielc mial celka dothana to mozemy go tez przetescic jak bede mial to glupia przelotke. conver mam pytanie do ciebie ... duzo ci daja te 2 zasilki ?? bo jak ja tak robilem to prawie nie bylo widac roznicy, jesli mozesz to powiedz jak to masz podpiete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale przeciez grafa i tak ciagnie prad z mobo.. wiec to ze sobie molexa wtykniesz to nie zalatwia sprawy jesli masz kiszkowate napiecia na plycie zanim qpilem tagana juz sie kilka razy wqrzalem ladnie i chcialem poprostu wyrwac kabele od 5V z 20pin i podpiac te z at i dac wlacznik synchroniczny ale strach byl niedzy innymi przez to pewnie zaden z nas nie dorowna smietance ocerow purepc :( moze jak bede zarabiac to mi nie bedzie tak bardzo szkoda kasy na kompa :P zobaczy sie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hah... też fakt :D

 

a wracając do tematu .. nie puszcza mnie na 200 :( nadal nie wiem o co biega bo nawet na dzielniku dram:fsb 1:1 nie chce wejsć a na codegenie wlazł :( czyżby jednak tamten codziak był o tyle lepszy że dawał więcej prockowi ?? ja już nic nie kumam a na razie nie chcę się bawić w modowanie płyty :( jeszcze mam gware na sprzęt :( tak czy inaczej .. podejrzewam również pamiątki o brak chęci współpracy ... tyle tylko mi się udało że teraz zarówno odczyt jak i zapis mają na podobnym poziomie a nie jak ostatni raport pokazywał :P niedługo zamieszcże raporty na stronce to oblookacie co i jak :D tymczasem pytanie brzmi: czy CMD rate 1T czy 2T jest lepszy ?? znaczy do szybszego działania całości ... oraz do O/C :D bo jak znam życie to jedno wyklucza drugie :P

 

RE5PECT.... bawię się dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze temat celkow w koncu poszedl do przodu :] zycze wam wielu udanych GHz :] mi sie nadal mojej celiny nie chce krecic bo to nie ma sensu z tym dyskiem :P ata33 wszystko potrafi zdlawic :( pokatuje dothan jk by ktos z kielc mial celka dothana to mozemy go tez przetescic jak bede mial to glupia przelotke. conver mam pytanie do ciebie ... duzo ci daja te 2 zasilki ?? bo jak ja tak robilem to prawie nie bylo widac roznicy, jesli mozesz to powiedz jak to masz podpiete

juz tlumacze :D

 

zasilacz 350Watt'owy zasila MOBA (4pin&20pin) naped cd i napend combo natomiast zasilacz 235Watt'owy zasila tylko HDD i wentylator ktrory go chlodzi (12v) nie jest on urachamiany przez kompa tylko odrazu po przez wlacznik na listwie - moze zdjatko ?

 

ten maly zasilacz jest wyjety ze starego kompa kiedy to jeszcze przycisk na obudowie (power) nie dawal impulsu i plyte. wiec wymontowalem go i do tych dwoch kabelkow co byly przy POWER zamontowalem przelacznik ON/OFF (ustawiony na only ON) jak napisalem zasila on tylko HDD i jego chlodzenie, Pytasz czy pomoglo? Jasne ze pomoglo! wczesniej jak mialem zamontowany sam 350Watt to komp na sami surfowaniu po necie potrafil sie restartowac - A odkad jest ten maly do HDD to doslowni ani jednego restartu nie mialem. restarty byly dlatego bo ten moj radeon bieze cale zasilanie z AGP i tu tkwil problem ktory zostal rozwiazany wlasnie tym drugim zasilkiem. HDD ma swoje osobne zasilanie a ten co bylo dla HDD z 350Watt przejela pewnie karta graf - tak wiec wilk syty(Radeonik) i owca cala (only komp) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uprzejmie raportuję co i jak .,.. pocieszcie mnie że to niezłe wyniki bo mnie szlag trafi :>

 

latencja , odczyt , zapis , kopiowanie pamięci :D a tak było na 3k8 :D jest jeszcze kilka innych ale mi sie nie chce linkować .. kto wie jak ten znajdzie wsio tam co mnie dotyczy:P

 

kurcze nie wiem nadal jak ustawić command rate :( na 2T czy na 1t ?? czasami mi się komp burzy jak przestawię na 2T :( zero pomysłów na dziś .. chyba pójdę spać bo mnie już głowa boli od patrzenia w kalkulator i everesta :(

 

RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem podobnie :] zasilka AT byla do HDD CD DVD i CDRW :] czyli do wszystkich napendow a plyta i tak sie buntowala i nie chciala ich wykrywac ( tak samo jak wczesniej z braku pradu ) no ale takie byly zalety megashita ( NIECH NIKT TEGO NIE QPUJE NIGDY ) :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat o zasiłkach jest nieco dalej :P

 

a tak na serio .. niech mi kto powie co jest grane ? czy jak mam 1:1 pamięci do fsb przy 198 fsb to moge zapuścić pci/agp na synchro bo tak jakoś zauważyłem że ta blokada nieco dziwnie się zachowuje :( znaczy .. ona się pewnie dobrze zachowuje tylko ja nie kapuję jak ona do końca działa ... bo np: wychodzi mi przy pewnych dzielnikach i fsb że PCI/AGP hula odpowiednio 34/67 MHz .. i tak ustawiam blokade i działa .. jak ustawię z kolei na 32/64 to nie wstaje ... nieważne co bym robił zero efektu ... ponadto gdy mam dzielnik 1:1 ustawiam blokadę na te 34/67 zeby nie było problemów ... tylko pytane czy to własciwe ustawienie bo jeśli płyta sama jest w stanie ustawiać dzielniki dla PCI/AGP oprócz blokady to powinienem na 198 czy na 200 puszczać ją na synchro i wtedy w mordkę mam dokładnie 33,333333/66,66666 MHz na PCI/AGP .... dobrze to rozumiem ? niech ktoś poratuje bo się po prostu nieco stracham puścić dysk na 200 MHz fsb :| to dobrze czy jednak zapuścić mu takie coś ?? jakaś rzeczowa porada ?? :D ktoś tak już robił i nic mu nie zjadło ??

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz blokade na płycie to nie masz się czym martwić możesz dać fsb jakie chcesz. Jeżeli nie masz blokady to nominalne wartości PCI/AGP (33,66Mhz) masz dla fsb 100,133,200

 

może inaczej fsb 100 dzielnik 1/3

fsb 133 dzielnik 1/4

fsb 200 dzielnik 1/6

a fsb 166 i dzielnik 1/5 to chyba tylko w AMD jest z tego co pamiętam <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to u mnie znowu ciekawostka bo jak dam dla predkości dram 166 to mam dzielnik 5:4 ... a może to norma jest .. nieważne .. czyli moge po prostu dać synchro na 200FSb i ma działac i nie robić błędów w zapisie z tego co rozumiem ... w końcu te kości są 3200 wiec nie powinny się burzyć więc jedyne co może mi bruździć to własnie PCI/AGP :|

 

pamietajcie ... nigdy nie ocujcie na bani bo potem nie pamiętacie optymalnej konfiguracji dla poszczególnych ustawień :P

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nie wiem jak w takim przypadku ustawia szynę dla PCI/AGP ... podejrzewam że raczej dla nich niezdrowo ... nie wiem dokładnie jak działa ten rozdział na asrockach ale albo masz nisko dla tych magistral albo kosmicznie wysoko ... obstawiam to drugie :(

Jeśli masz blokade na płycie to nie masz się czym martwić możesz dać fsb jakie chcesz. Jeżeli nie masz blokady to nominalne wartości PCI/AGP (33,66Mhz) masz dla fsb 100,133,200

 

może inaczej fsb 100 dzielnik 1/3

fsb 133 dzielnik 1/4

fsb 200 dzielnik 1/6

a fsb 166 i dzielnik 1/5 to chyba tylko w AMD jest z tego co pamiętam

to ja to rozumiem tak:

fsb 100 dzielnik 1/3 <PCI/AGP> dram:fsb 6:4 <u mnie everest pokazuje jak byk 3:4>

fsb 133 dzielnik 1/4 -||- dram:fsb 1:1

fsb 200 dzielnik 1/6 -||- dram:fsb 3:2

fsb 166 i dzielnik 1/5 -||- dram:fsb 5:4

... o ile dobrze zrozumiałem, czyli powinienem dać ustawienie dram:fsb 1:1 i jechać na 200 mhz przy synchro to wtedy PCI/AGp będzie miało 1:6 czyli 33/66 tak ?? zastanawia mnie fakt że nawet jak mu daję te zafajdane 100mhz dram to on pomimo że ma dzielnik 3:4!!!! to i tak nie wstaje :( CAS może mieć zbyt wysoki że tak się dzieje ?? teraz ma 2,5 @192 fsb x 17 multip ... i jakoś przędzie nie wspominam ze pamięć została skiepszczona teraz na maxa .. 2k MB/s odczyt/zapis?? paranoja :o wychodzi na to że będę pierwszym w ojropie który ocuje na tej płycie ... bo koreańczycy to już dawno ją zajeżdżali tylko jakoś tak się składa ze żadnego nie znam :(

chyba jednak zostanę na stabilnych pamiątkach 3k8 bo mnie krew zaleje zaraz :( a jutro je przełożę w inny bank to może coś pomoże bo sobie przypomniałem że jak było kręcone na codegenie to one w 2gim slocie siedziały a nie w pierwszym jak teraz :P

 

RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...