Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

nie asrocki są pojechane tylko biosy do nich niestety :( Asus nie chcąc sobie strzelić gola do własnej bramki puszcza nowe releasy biosów które blokują pewne funkcje i opcje ... poza tym asrock to taka płyta na której sobie asus testuje pewne rozwiązania które jak nie wypalą i będa do bai to nie zostaną wprowadzne w "topowym" produkcie firmy ... może ktoś polemizowac ale po nowościach na targach CeBIT było widać co sobie asus na asrockach kombinuje .. a kombinuje ciekawie tyle ze na razie tylko pod AMD :P zresztą .. jak znam życie to ktoś mi zaraz pojedzie ze głupio pisze bo przecież asrock to odpad fabrycznych części i taniej jest asusowi w ten sposób utylizować części wadliwie wyprodukowane ... prawda ?? tyle że kilka ciekawych rzeczy mam na płycie które ja na razie się sprawdzają .. a to że nie udaje mi się celka wykręcić na niej .... cóż .. dopadnękość winbonda kompatybilną z biosem 1,4 i wtedy się zobaczy ... jak na razie ten bios mi na nic nie pozwala .. co mi z tego że "dopracowali" taką orientalną i niepotrzebną funkcję jak defer function jak to między innymi włączone cudo nie pozwala mi w ogóle podkręcać i dlatego jest wyłączona :P a że jest w biosie tm co mam to już po prostu pech ... trzeba się będzie po allegrach rozejrzeć i dokonać zakupu jak trzeba :D

 

Asrock nie jest zły ... zły jest bios który został zupdatowany a to jest błąd :P

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZMIEŃMY BIOSA :lol2: :lol2: :lol2:

 

ale by było fajnie jeślibyśmy sobie wgrali biosa (działającego), ktory usuwa limity tej płyty. (tych w zasadzie)

 

 

bo u mnie jest tak, że chipset wszystko obsługuje, ale po prostu w biosie mam to zablokowane (np. pci/agp fix :mad: )

 

 

gdyby był jakiś moddowany bios lub do innej plyty o identycznych parametrach, ktory działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZEZAL!!!! nie modowany ale po prostu wcześniejszy ,... tzw. backflash trzeba zrobić ... u mnie się nie udał bo mam kość biosu niekompatybilną z biosem 1,4 jak w moim przypadku ... zanim ściągniesz biosa to sobie sprawdź np. w evereście jaki jest bios u ciebie i poczytaj w necie czy się da wgrać "nowszy" stary bios bo to na serio neie zabawa :( ja byłem happy jak sie dowiedziałem że stary bios ma ięcej opcji ale potem był tylko czarny ekran i programator w robocie :( radzę uważać i dokładnie sie przyjrzeć kości co to i z czym się t oje :D ... najlepiej uzyć dwóch metod oblukania tematu : a) sprawdzasz everestem, robisz raport i wrzucasz na pendrive'a albo dyskietkę ; B) otwierasz budę i zapisujesz na kartkę wsie cyferki jakie masz na kości biosu a potem sprawdzasz via google.com ... po co masz się stresić potem ?? ja tak się naciąłem i teraz szukam kostki która obsłuży mi tamten bios ... chyba napisze do tego co mi kompa sprzedał czy czasami nie mają takich kości to może by mi sprzedał kilka po cenie złomu :P

 

btw. u mnie w evereście pokazuje takie oto parametry:

ID płyty głównej 62-P250-001368-00101111-040201-SiS$P4S61250_P4S61 BIOS P2.50

 

 

RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to chyba to samo, co mi pisze w poscie na samym dole, co?:

 

 

W jakim sensie wcześniejszy? Z płytą miałem bios 1.20 (i to pisze na kości z biosiem), póxniej wgrałem 1.50, a teraz mam 1.60. Pierwsza dostępna release to była 1.10. Jej jeszcze nie miałem. Czyli jak bym ją pomyślnie wgrał, to miałbym "nowe" stare opcje?

 

 

Pole Wartość

ID płyty głównej 62-160-0000010-00101111-120105-VIA$P4V8P001_P4V88+ BIOS P1.60

 

 

a i to pisze na stronie producenta:

 

ASRFLASH.EXE: The Flash Memory Writer utility is included in the WinZip format of BIOS file. It updates the BIOS by uploading a new BIOS file to the programmable flash ROM chip on the motherboard. To determine the BIOS version of your motherboard, press <F2> to enter the BIOS setup utility during bootup, and check the BIOS version from the Main menu. Larger numbers represent a newer BIOS file. This utility works only in DOS mode. (How do I check the BIOS version?)

The Flash Memory Writer utility can not be suitable for all ASRock motherboards. Please use the Flash utility which is included in each BIOS file to update its BIOS. Also ASRock motherboard MUST use ASRock's Flash utility to update BIOS, those uncertified BIOS flashing tools will cause motherboard damage.

 

»Updating BIOS Procedures

Create a bootable system floppy disk.

Download an updated ASRock BIOS file (WinZip format with .zip file extension) from the web site, unzip the BIOS file and save both ASRFLASH.EXE utility and BIOS file to the disk you created in step 1.

Boot from the disk you created in step 2.

At the "A:\" prompt, type ASRFLASH, hit space bar once, and type BIOS file name then press <Enter>. For example: A:\ASRFLASH K7S41GX2.00 <Enter> then you will see a message "Please wait for BIOS loading ROM".

After 30 seconds, you will see the message "Flash ROM Update Completed - Pass", then you have finished upgrading the BIOS.

After finishing upgrading the BIOS, please remove the floppy disk. Restart your system and press <F2> to enter the BIOS setup utility during boot up.

In Exit menu, please select "Load Default Settings" and press <Enter> to continue.

Select "Exit Saving Changes" and press <Enter> to exit the BIOS setup utility.

Now, system is booting up with new BIOS.

»Notice

If you encounter problems while updating the new BIOS, DO NOT turn off your system since this corrupt BIOS might cause your system failed to boot up. Just repeat the process, and if the problem still persists, update the original BIOS file. If the Flash Memory Writer utility was not able to successfully update a complete BIOS file, your system may not be able to boot up. If this happens, your system will need

 

BIOS Feature - 2Mb AMI BIOS with ACPI, SM BIOS 3.0, PnP - mam taką specyfikację biosiu na http://www.asrock.com/support/download.asp...l=P4V88%2b#bios

 

już robiłem 2 razu update biosu, tyle że do nowszego. Czy ten 1.10 miałby więcej opcji?

Edytowane przez zezal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera go wie ,... musisz najpierw przekopać cały net via google.pl w poszukiwaniu prób kręcenia na tej płycie i najlepiej ze screenami cobyś widział jakie goście mają opcje w biosach ... ja swój znalazłem po miesiącu na jakimś koreańskim serwie jeden a po dwóch tygodniach na jakimś angielskim forum drugi i wiem że bios 1,4 to był ostatni który dawał zmieniać timingi, vcore i vdimm na wyższym poziomie niż obecny bios ... obecny mi nie daje zmieniać timingów a co najwyżej cas i cr a to troszku mało :P

 

ktoś kiedyś rzekł był: "...szukajcie a znajdziecie..."

 

RE5PECT

 

cholera go wie ,... musisz najpierw przekopać cały net via google.pl w poszukiwaniu prób kręcenia na tej płycie i najlepiej ze screenami cobyś widział jakie goście mają opcje w biosach ... ja swój znalazłem po miesiącu na jakimś koreańskim serwie jeden a po dwóch tygodniach na jakimś angielskim forum drugi i wiem że bios 1,4 to był ostatni który dawał zmieniać timingi, vcore i vdimm na wyższym poziomie niż obecny bios ... obecny mi nie daje zmieniać timingów a co najwyżej cas i cr a to troszku mało :P

 

ktoś kiedyś rzekł był: "...szukajcie a znajdziecie..."

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwróć chłopcze uwagę na fakt że posiadamy zupełnie różne chipsety .... czyli różne biosy mamy ... i nic do gadania nie ma fakt że to i to jest asrock .. szukaj dla swojego chipsetu i dla swojej płyty biosu który może (nie musi) mieć lepsze opcje ale nie jest to jakiś bios napisany byle jak i przez kogoś kto pierwszy raz miał z czymś takim do czynienia .. poza tym jak mówiłem .. dłuuuuuugie poszukiwania się moga opłacić ... często jest tak że własnie producent blokuje opcje bo nie chce żeby taka mobo jak asrock mogła konkurować z highendowym asusem .. po prostu ot co :P

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra stary nie mówiłem przecież że chcę wgrać bios do twojej płyty!

 

 

pytałem się tylko czy wejdzie 1.10 do mojej (orginalny first release).

 

 

to ma być więc moddowany lub taki jakby "niewypuszczony" testowy asrocka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech ... nie modowany .. i nie wypuszczony skoro jest na stronie :P chodzi mi tylko o to żebyś sobie poszuał po sieci jakie mają opcje poszczególne biosy i jakie były obcinane w kolejnych - nowszych wersjach .. o ile były jakieś obcinane :P

btw : TUTAJ masz kilka ciekawostek na temat asrocków ... tyle że też trzeba szukać ale przynajmniej w jednym miejscu wszystko jest :D

 

RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest lepsze Celeron 355 (775) 3,33 Ghz czy Sempron 3000+ (754) 1,8 Ghz. Najlepiej jakby ktoś uzasadnił odpowidź np. obrazkami. Głównie chodzi mi o wydajność w grach.

po 1. celeron 3,33 jest do ....

sempron jest około 2 razy lepszy

uff jak było trudno http://www.google.pl/search?hs=Njj&hl=pl&c...ukaj&lr=lang_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak .. zrób jak ci Fanboy AMD radzi .. w ogóle co to za pytanie w dziale o celeronach ? :D chyba gdzie indziej powinno być wpisane :P każdy proc służy czemu innemu i tego nie zmienisz ... jak chcesz zajefajnego procka to poczekaj do premiery conroe i sobie go kup :P bedzie w dobrej cenie a od AMD odchodzi jak zły :P ... tak na serio to jak do tej pory AMD = gry i aplikacje wymagające krótkich aczkolwiek dynamicznie zmiennych obliczeń : Intel ddo zadań długodystansowych typu konwersja video i audio a także pakowanie dużych plików ... krótko : rozrywka = AMD, praca <poważna> = intel <jaki by nie był> ...

 

Kamil .. dodasz coś może ?? :D

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol :D... pomyłka to to czy poprostu się pozbywaja ostatniej sztuki? :D......

 

A co do tematu to chyba przejde na dwie zasiłki....jedna dla napędów i wiatraków...druga dla mobo, proca i grafiki :D....może bedzie lepiej bo jak naazie jest kiepsko..kurde mialem stabilne 4GHz a teraz juz nie chce się właczyc (znaczy zastartowac winda) na FSB 198MHz....echh te komputery :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie to po prostu sprawa slota pamięci .. na 1wszym nie wystartuje na dzielniku 1:1 a na drtugim i owszem :D taka złośliuwa bestia z niej jest że sie nie daje inaczej jak sposobem .. jutro zacznę na powaznie bo dzisiaj jestem zmachany straszecznie .. aha .. od jutra mam athlona jesio do dyspozycji to porównam co to takie cudowne jest <sarkazm> :D

NIEBIESCY GóRą !! DO BOJU DO BOJU !!...

p.s: cosik się cicho zrobio ... :( ... ja po zmianie slotów pamieci z 1wszego na 2gi doszedłem do 1:1 @ 198 fsb ,....

Dżakuzi .. spróbuj zmienić sloty .. może pomoże ..

 

btw. : Athlon ustawiony na 1,825 Vcore przegrywa w wydajności z moim Cielaczkiem :P sorry AmDfanboye :( taka jest prawda .. a chulał dzielnie na pamięciach 3200 :P ... poległ :P <Athlon @1000MHz domyślnie, puszczony jako 1600MHz nie miał szans ... został zjedzony przez cielaka jako ta trawa > :P

Jutro spróbuję na domyślnych ustawieniach cielakiem na 2,26 GHz i Athlonem na 266 fsb .. sie zobaczy ale przy tej wydajności pamięci nie wiem czy w ogóle wstanie .. kosci miały problem żeby u mnie zrobić 210 MHz :(

 

nie cierpię AMD .. nie cierpię programów .. nie cierpię nie cierpieć :P porypany ten komp jest ... nie komentujetego co robi bo głowa mała .. czasami szybszy czasami wolniejszy i to bez zmiany ustawień .... jak mu się podoba tak działa .. to tyle w temacie AMD na usługach :(

 

@bamboocha : TUTAJ masz link do stronki na której poszukaj 775 641 :P czy 150$ by sie wtedy opłaciło ?? :D

@jakuzy : wOw... fajna hałda śmieci do laptoków :P seroio .. to jakiś new edge design?? :D wystaw to w NY w jakimś Muzeum albo w sotheby's jako rzeźbę nowoczesną ... wymysl tylko jakąś chwytliwą nazwę :D

 

no i zonk sie stał ... celina wstała na fsb 212 co mi daje jakieś 3,6 GHz ... pochodził tak przez testy w everescie .. przez superpi 1M które policzył ciut poniżej 37 sekund ... po czym złapał zwis i został zrestarcony ... po tym już nie wstał na takim ani zadnym fsb powyżej 200 :( o co biega ? bo z tego wychodzi że proc dostaje papu w dobrej ilości żeby robić takie fsb ... pamięci także nie moga się burzyć bo szły wedle wskazań everesta na zbyt bezpiecznych timingach jak na nie .. w SPD są ustawiana przy 200 fsb na 2,5-3-3-8 a ja je ustawiłem jako 3-3-3-8 ... o co jemu biega ? miał ktoś taki przypadek ? zasilator to wspomniany fortronik 350 W ale jakoś cholera na codegeniaczu wstał na 201 i nic sie nie burzył a tutaj ma jakiś problem ... dodam tylko że na tym codegenie nie będę ryzykował bo wszyscy po nim jedziecie że zabije mi kompa...w sumie to na nim jechało tylko do wejścia do windy więc małe szanse na zwisa by miał ..

 

Mail w sprawie kosci biosu kompatybilnej z wersją 1,4 wysłany .. czekanie na odpowiedź.

 

RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

aha .. od jutra mam athlona jesio do dyspozycji to porównam co to takie cudowne jest <sarkazm> :D

NIEBIESCY GóRą !! DO BOJU DO BOJU !!...

ik się cicho zrobio ... :( ... ja po zmianie slotów pamieci z 1wszego na 2gi doszedłem do 1:1 @ 198 fsb ,....

Dżakuzi .. spróbuj zmienić sloty .. może pomoże ..

 

btw. : Athlon ustawiony na 1,825 Vcore przegrywa w wydajności z moim Cielaczkiem :P sorry AmDfanboye :( taka jest prawda .. a chulał dzielnie na pamięciach 3200 :P ... poległ :P <Athlon @1000MHz domyślnie, puszczony jako 1600MHz nie miał szans ... został zjedzony przez cielaka jako ta trawa > :P

Jutro spróbuję na domyślnych ustawieniach cielakiem na 2,26 GHz i Athlonem na 266 fsb .. sie zobaczy ale przy tej wydajności pamięci nie wiem czy w ogóle wstanie .. kosci miały problem żeby u mnie zrobić 210 MHz :(

 

nie cierpię AMD .. nie cierpię programów .. nie cierpię nie cierpieć :P porypany ten komp jest ... nie komentujetego co robi bo głowa mała .. czasami szybszy czasami wolniejszy i to bez zmiany ustawień .... jak mu się podoba tak działa .. to tyle w temacie AMD na usługach :(

 

RE5PECT

Nie wierze ze athlon przegrywa z cielakiem.

Mój sempron 3000+ na 2700mhz puszczony ma w super pi 16m mniej niz 14 minut, czyli tyle gdzies co cielak na ponad 5ghz :mur: :mur: :mur:

Poprostu to są puste mhz, ale cuż, rozwaliłem mojego semorona, bedzie trzeba powrócic na celerona (ze względu na taniość) bo 2,53 na lga775 to tylko 189zł. Moze kupie sobie potem jakiegos pendraka, ale na amd wróce dopiero jak sie pojawią sempy na AM2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo widzisz ja nie zaglądałem bo sobie patrzylem że nikt nie odpowiada a ty ładnie i regulaminowo edytowałeś swój post :D Heh...

 

Spróbuje z tymi pamięciami heh...moze w niebieskich będzie im lepiej niz w pomarańczowych :D hihi....

 

Co do chałdy śmieci laptopowych to mam kupca za 400zł w tym juz zaliczke 100zł (na koncie) mam a jutro odbiera to pudło osobiscie :D hihi nieźle.... i pomysleć że kupiłem ta chalde za niecałe 400zł a w między czasie sprzedalem z tego 6 matryc (150zł każda), zbudowalem dwa touch pady i wykozystałem kilka wentylatorków i diodek :D...lubie takie interesy :D no ale pudło stało juz kilka miesięcy i czas się go pozbyc tym bardziej że potrzebuje pieniązków na moją Skode (S100L dla tych którzy się orietują :D).....trzeba w konću ruszyc ta kobiete w kwiecie wieku :D (ma 30 lat :D).....a jaka zadziora :D

 

-mariush190- hej gdzie Ty wyczaiłeś 2.53 na LGA775 za 189zł?....kurde kompa sobie skladałem na początku roku i teraz żałuje ze nie kupiłem LGA 775 :]....masakra no ale tak to jest (mój poprzedni komp działał u mnie bez przerwy od sierpnia 99r :D i to bez modernizacji poza HDD) jak sie po dlugim czasie wraca do skladania :D....

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

-mariush190- hej gdzie Ty wyczaiłeś 2.53 na LGA775 za 189zł?....kurde kompa sobie skladałem na początku roku i teraz żałuje ze nie kupiłem LGA 775 :]....masakra no ale tak to jest (mój poprzedni komp działał u mnie bez przerwy od sierpnia 99r :D i to bez modernizacji poza HDD) jak sie po dlugim czasie wraca do skladania :D....

U mnie w sklepie komputerowym w Gdyni, na allegro tez chodzą podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K....wa wychodzi na to że sam będę ciągnął ten temat .. walę to .. nie bede pisał więcej bo ludziska uciekają wtedy :P ... chyba wszyscy <np. Lancer ojciec założyciel topicu> czekają na te cudowne CM'ki i Conroe :D hue hue hue ... jak tak patrzę co się dzieje na allegro i w sklepach ze sprzętem to mnie szlag trafia ... trzeba było wsadzić te 2k na konto i jechać na kreconej celerynie 700 ... do lipca może bym dał radę a potem przesciadka na Conniego :( ech ... przynajmniej konfig mnie kosztował 580 plnów a nie 1k4 jak to u mnie w sklepie krzyknęli za sprzęt identyko :( ale to inna historia .. trzeba przeczekać a potem sprzet oddać za 200 pln przyjdzie :( jak ja lubię się wozić w plecy z kaską :(

 

P.S: jak sądzicie ... może być tak że zanim zamontowałem fana na NB to płyta puszczała więcej karmy dla proca ?? a teraz fan zżera częśc po chamsku ?? bo ten wentyl ma 5 - 6 K obrotów i nie wiem czy go nie wywalić :( niby zbił mi temp w dól o prawie 10 stopni ale teraz nie wiem bo od jakiegoś tygodnia u3muje się na 40*C w idle ... czy mozliwe to takie zachowanie, że bierze mi po prostu prąd nic nie dając w zamian ?? :D

 

btw. na TH znalazłem takie oto cudo którego szukałem od dwóch miechów bezskutecznie ... bo pod nazwami takimi jakie mam w BIOSie dla tych ustawień :

Czas aktywności wiersza tRAS (ang. Row Active Time) (5/ 6/ 7)

 

(Active to Precharge Delay, Precharge Wait State, Row Active Delay, Row Precharge Delay) Opóźnienie, które zachodzi gdy dwa różne wiersze w układzie pamięci są adresowane jeden za drugim.

reszta pod TYM linkiem ... dla chętnych douczenia się nietypowych nazw w BIOS'ach asrocka :D dodam tylko że u mnie to jest podane w milisekundach a nie w czasach jak normalnie powinno być .. dlatego to było prze.....ne szukanie :P

 

RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie przestalem udzielac bo mojego cielaka wiecej jak na 3.8ghz na wc niepuszcze... azot mnie tylko ratuje

zreszta mam teraz problemy z k.graf ehhh

lol bamboocha ;) to jakiego ty masz tego celka ?? Ja mam jak ponizej i na 3,8 na wiatraku od intela smiga :-P, a temp nie przekracza wtedy 65C(w stesie ;), w idle jest 50-52C), ale niedlugo bedzie sie dzialo z nim ;) .... Edytowane przez kasa.ck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pocieszenie ... a tymczasem dozedłem do pewnego wniosku tyle, że musze pewną konfirmację zrobić via google.com ... spotkało mnie dzisiaj okienko D-Tools i powiedziało mi że cośtam SCSI database mi zainstaluje ... lojalnie mnie uprzedziło, że niestety przykro mu ale nie współpracuje z debugerem jądra kilku typów .. i teraz myk poszedł .. nie zmieniałem fsb,dram czy inszego ustawienia ... zainstalowałem jak leci a tu po restarcie <wymaganym zresztą> BSoD mnie spotyka i mówi coś o zerach razy zera z literkami ... a wszystko firmuje znanym i kochanym wpisem win32k.sys error :D miło prawda ?? nie chcę tworzyć teorii spisku ale niektóre programy ingerujące bardziej niż bardzo w podstawy systemu po prostu go wykańczają <patrz: Deamon - Lepper i jego szkodliwy Ad-Aware "Selfdefense">... jestem lamą ale powiedzcie mi ... czy zdarzało wam się coś takiego kiedyś ?? żeby D-Tools powodował BSoD po przetaktowaniu proca ? dla mnie to nieco śmieszne i go wywaliłem i nie zamierzam badać sprawy bo mi szkoda 30 sekund za każdym BSoDem i zrzutem pamięci marnować :(

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol bamboocha ;) to jakiego ty masz tego celka ?? Ja mam jak ponizej i na 3,8 na wiatraku od intela smiga :-P, a temp nie przekracza wtedy 65C(w stesie ;), w idle jest 50-52C), ale niedlugo bedzie sie dzialo z nim ;) ....

ja mam 315 2.26ghz stabilnie chodzil na 3.95 ale zima jak otworzylem okno. V mi skacze(obniza sie w stresie o jakies 0.6-7 v) dlatego tak cienko. jak na def spada mi do 1.29V to troche dziwne a v moda niechce mi sie robic i niemam czasu(osiemnastki itp)

 

tak ale twoj cielak to ma mnoznik 19 a moj 17. na 3.8ghz to ja mam fsb 225 a ty 200 - moj wydajniejszy

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj waj to niesprawiedliwe jest ... on ma takiego samego celerona jak ja a mój się buntuje przy fsb ponizej 200 :( .. kurde musze coś wymyślić żeby gwarancji nie stracić a żeby ustabilizować jakoś napięcia .. lutowania nie zrobię bo mi się ręce cokolwiek trzęsą a i lutownicę mam taką że pożal się boże .. poza tym nigdzie nie znalazłem schematu i tu jest problem ... na ręce to setka %, lutownicę się uziemi ale schematu nie mam a aż tak się nie znam żeby wiedzieć co i gdzie pokleić :( jak ktoś wie co i jak to TUTAJ znajduje się zdjęcie tej MoBo w powiększeniu jakimś... całkiem spory obrazek :P

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...