Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

I czy potrzebne jest jakieś chłodzenie dodatkowe i tak żeby było bez ryzyka... 1000% pewność zeby nic sie niestało....

1292730[/snapback]

Co do chłodzenia to ja mam PENTAGRAMA Freezona Q80AlCu i proc w idlu 45-47 a w stresie 57-59 i to przy 3.5Ghz, na paście termo dołączonej do zestawu. Jutro mi troche spadnie temp bo dostane Artic Silver 5 :lol: I na tym sprzećie spokojnie możęsz dać FSB 166 ale jak amsz standard cooler Intela to będzie ci bardzo wył (około 50db) Powinno wszystko dobrze chodzić !!

 

 

Na twoim zasilaczu to odpalanie kompa jest samo w sobie ryzykowne...

1292778[/snapback]

To powiedz mi czmeu ja mam zasiłkę 300W i na tym procka podniesionego do 3.5Ghz + FX 5200 podciągniętego do poziiomu FX 5500 + Nagrywara CD-RW + Napęd DVD i jakoś mi dobrze działa :-P

 

Jeżeli dobrze umiem czytać to chodzi o celka D 335 a ten ma 2,8 GHz ustawowo. Dziś kupiłem tego potwora. 3,67 GHz lekko z napięciem podniesionym z !!!! 1.300 do 1,325 (lol). Na 3,8 Wstaje. Na 4,0 Wstaje.

1292231[/snapback]

To powiedz na jakim Vcore ci wstaje na 4,0 Ghz, bo mi nawet na 1,5125 nie chce wstać :sad:

 

A i jeszcze jedno. Czy to może byc wina zasilacza że ten proc na wyższych ustawieniach Vcora nie wchodzi do WIN'dy ?? JAk dam wyżej to się tylko lampki obie palą z obudowy a twardziel nawet nie startuje :-| JA mam OLNY 300W zasilacz i to może być przyczyną ale nie wiem na 100%

Edytowane przez freelancer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zasilaczy to ja bez dobrego bym nawet nie zaczynał kręcic, bo jak nie wiadomo czemu sie nie kreci to napewno chodzi o zasilke, a jak płyta robi problem to czasem wystarczy zastosowac chłodzenie na mosfety i dziala ale zasilka to podstawa dobre i tanie sa np: seria GT modecoma ale najlepsze za niewielkia kase sa chieftec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byś powiedział na zasiłkę ?? Ma dużo pochlebnych recenzji. A i jeszcze jedno czy jak bym miał ten zasilator i GF 6600 to trzymał by dobrze czy lepiej kupić coś mocniejszego ?? Chodzi mi o norlane 6600 non-gt !! Mosfety na MOBO narazie letnie są (FSB only 167) i z tego co wiem to trzymają FSB 260 bez radiatorów dlatego to chyab wina zasiłki :unsure:

Edytowane przez freelancer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie na jakim Vcore, ale pewnie 1,45 - 1,5. Za duzo sie bawilem i nie pamietam. Teraz chodzi stabilnie na 3725 na 1,35 V :D. Musze tylko zasilacz zmienić, bo codegen 350 W wydaje dziwne dźwięki - syczy (chyba przetwornica, moze kondziorek jakiś?) i napięcia mu troche latają :D. Sprawdze na jakich ustawieniach lata na 4,0 i napisze. Probelm w tym ze dobrze znam Copremine'y a prascotów nie i boje sie napięci podnosić za mocno... W kończu to nie 0,18 mikrona tylko 0,09 :P. Nominalne mam 1,3, ale na pudle od proca pisze 1,4 Max. Napiszcie jakie napięcia dajecie. Chłodze go Zalmanem 7000B i mam max 52 stopnie...... Pozdroo @ll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RepsOn a jaka masz obudowe? Masz tunel powietrzny na procka? Ja nie mialem i temperatury rzedu 45-48 stopni mialem w IDLE, wywiercilem dziure z boku obudowy dokladnie nad wentylem od proca i zalozylem wentylator 80x80 arctic cooling cichutki i temperaturki odrazu spadly do 36-38 :D

1292298[/snapback]

 

obudowe to ja niewiem jaka mam ale mam ja otwarta...mATX to nie ejst ale TOWER tez nie...

moglbys doglebniej wytlumaczyc albo rozrysowac ten tunel powietrzny ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglbys doglebniej wytlumaczyc albo rozrysowac ten tunel powietrzny ??

1293481[/snapback]

W tunelu chodzi o to zeby dostarczyc zimne powietrze spoza obudowy prosto na wentyl od proca. Najprosciej zrobic dziure w bocznej sciance i wsadzic tam kawalek rury ktory konczyc sie bedzie nad wentylem procka, dodatkowo mozna dolozyc wentylator, dmuchajacy w ta rure. Przy moim radiatorze Gigabyte 3D ktory jest wysoki i zaczyna sie kilka cm od bocznej scianki wystraczyla dziura i sam wentyl 80x80, teraz temperatury sa nizsze niz przy otwartej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć u mnie dopiero przy ,1425 V jest stabilny na 3,8 Ghz na 4 już zaczynają błędy wyskakiwać i to na dużo wyższym napięciu (1,575V) jak chce na 1,6 to już zonk i się komp wyłącza i przez 10 min nie daje oznak życia :-P nie wiem czemu tak się dzieje widziałem już większe napięcia niż 1,6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć u mnie dopiero przy ,1425 V jest stabilny na 3,8 Ghz na 4  już zaczynają błędy wyskakiwać i to na dużo wyższym napięciu (1,575V) jak chce na 1,6 to już zonk i się komp wyłącza i przez 10 min nie daje oznak życia  :-P  nie wiem czemu tak się dzieje widziałem już większe napięcia niż 1,6

1293638[/snapback]

kodensatory/stabilizatory napięcia/zasiłka/mosfety... ja podejrzewam te części...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol vivtor89 ale OC zrobiles swojejej K2 :P

1293882[/snapback]

za to na tej płycie mój mmx 200 poszedł na 300 mhz :> o/c 50% .. (vcore 3,6 :D)

 

P.s

A k6 coś mocno słabo się kręci (ale to wina mobo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, to utwierdziliscie mnie do tego żeby kupić tego chiefteca :lol: A teraz mógłby któs powiedzieć jak zmienić NAZWE TEGO TEMATU ???? :blink: Bo chchiałbym zmienic na CELERON D 315 - 345, Ile kto z nich wyciągnął :D Temat byłby ogólniejszy i więcej użytkowników Celków by tu wchodizła i się wpisywala B) Przyda sie takie coś bo w AMD mają taki temat o kręceniu ALL SEMPRONÓW (ponad 30 stron) i tu też by się takie coś przydało - chodzi mi o wszystkie celki D a nie tylko 335 jak napisąłem w temacie. Za wszelką pomoc z góry dziękuje :rolleyes:

 

Pozdro !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z mojej Celiny wyciagnalem maks 2.53@3.46 - srednio mocno :/ moze jakbym zmienil zasilacz na cos mocniejszego..... (350 GTF chyba juz wymieka....) bo powyzej 3500 nie bootuje wogole... :/ any ideas ? memki hynix... plyta Gigabyte 8IPE1000G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za to na tej płycie mój mmx 200 poszedł na 300 mhz :> o/c 50% .. (vcore 3,6 :D)

 

P.s

A k6 coś mocno słabo się kręci (ale to wina mobo)

1293913[/snapback]

 

To nie wina mobo... K6-2 350Mhz praktycznie siewogóle za to nie kręciły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytaj admina, moderatora

 

albo wyedytuj pierwszy post...byc moze bedzie tez mozliwosc wyedytowania tematu

1296105[/snapback]

Dzięki RepsOn za pomysł, udało się, temat przeszedł lekki lifting i myślę że teraz będzie go odwiedzało więcej forumowiczów i będzie to tak jakby encyklopedia kręcenia Celków D B) To tyle i prosze was jeszcze żebyście tu nie robili oFF topiców takich jak np. gadka o kręceniu K6 :wink: O to tyle jak narazie :) Wpisywać swoje malutkie (bądź duże) rekordy w kręceniu Celków :D:D:D

 

Pozdro !!!! :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wyniki w OC :P

 

Celeron D325 revision E0 2,53@3,80 (FSB 200) bez zmiany napiecia i chodzi rewelacyjnie, max udalo sie wejsc do Windy na FSB 211 i 4,00GHz ale nie zdazylem nawet do CPU-Z wejsc :P

 

Temperaturki:

IDLE 33-34*

STRESS <48*

Edytowane przez Szato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie

 

Celeron D 325

 

2,53 Ghz @ 3,62 GHz

 

FSB 190

1,35 V

IDDLE 45-48

stress 58-62

 

 

 

boze jak mozna wyciagnac 3,8 Ghz z 2,53 bez zmiany napiecia nooooo

ja musze dac na conajmniej 1,425 zeby wejsc w winde i conajmnije 1,475 zeby dzialaoo stabolnie ale wtedy nie ma mowy o graniu bo iddle jest 60*

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boze jak mozna wyciagnac 3,8 Ghz z 2,53 bez zmiany napiecia nooooo

1297367[/snapback]

Czasmi sie trafiają takie sztuki procków, które się wyje***** kręcą,. Na 1 stronie masz screena od ZAWADAKIego który 2.4 puścił na FSB 200 bez zmiany napięcia, a proc na stepingu C0 - a one sie niby źle kręcą. Ja mam E0 które niby sie krecą lepiej od D0 ale niestety daremną zasiłkę (olny 300W) i proc na FSB 200 nie chce ruszyć :angry: A co do temperatur to;

 

idle: 44-45

stres: 57-58

 

Wszystko na Freezonie Q80AlCu i paście termo Artic Silver 5 :lol: Temp z procka na 3.5Ghz, Vcore 1.40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RepsOn I @freelancer7 cos duze u was te temperaturki, ja na wentylu Gigabyte'a i to SuperSilent (z oryginalna szara pasta), ktory jest mniej wydajny i to nawet sporo od Pentagrama mam temperaturki o 10* nizsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej @Szato a masz najnowszy bios do tego MSI'ka ???? Bo gdzieś ostatnio czytałem że wyszły nowe biosy do ALL MSI sock 478 i w tych nowych biosach jest poprawka do odczytu temp w PRESCOTTACH. Ściągnij i ZUPDATUJ biosa i zobacz czy nie bęidzesz miał wyższych temp !!

 

Pozdro !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra update

 

 

 

3,8 GHz

fsb 200

iddle 49-50*

stres bedzie okolo 60-62*

 

 

szato nie dziwie sie ze masz niskie temperatury skoro jakims cudem zrobiles 3,8 GHz na standardowym napiciu 1,325

 

ja na takim napeiciu mam okolo40 iddle 55 stres

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RepsOn troche lepiej mi sie udalo wlasnie :P Ale bez znacznego podniesienia napiecia sie nie dalo, gorna granica stabilnej pracy dla mojego Celka to FSB 200, pozniej juz musze podnosic i to sporo.

 

4,0 Ghz

FSB 211

vcore 1,525

IDLE 46-47*

STRESS 62-64*

 

Nowy screen z Cpu-Z :D

post-101769-1109356084_thumb.jpg

Edytowane przez Szato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ci sie trafila po prostu niegrzejaca sie wersja...bo ja jakbym dal 1.525 to bym na dziendobry mial reset z powodu przegrzewania

 

 

 

nie no bez jaj

 

albo mnie tu w bombuko robisz albo masz zlota celina

 

masz jakis charakterystyczny nawiew w budzie...jak amsz to czy moglbys rozrysowac?

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...