Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

timingi jest to ilość cykli zekaga pamieci potrzebne na wykonanie danej operacji (zapis, odczyt, itp). im nizsze tym lepiej - szybciej. ale pamieci czesto nie wyrabija przy ostrych ustawieniach i/lub wysokich czestotliwosciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

timingi jest to ilość cykli zekaga pamieci potrzebne na wykonanie danej operacji (zapis, odczyt, itp). im nizsze tym lepiej - szybciej. ale pamieci czesto nie wyrabija przy ostrych ustawieniach i/lub wysokich czestotliwosciach

1488456[/snapback]

 

ale madrosci...to chyba wie kazdy ;p

 

 

a propos to moja celina zyje B) :legal: poszla mobo , grafika i zasilacz

zastanawiam sie czy kupowac nowe mobo, grafe i od razu hynixy czy moze skladac nowego..nowy mnie wyniesie 1800 a renowacja starego cale 900...

przeszkoda jest to co zawsze czyli fundusze :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Podkręciłem mojego celka D z 2.5 na 3.2GHz na 1.3 V!!!.Mój wynik w super pi to 20m21s.Czy to mało czy dużo nie wiem ale będę sie starał o więcej.Mam nadzieje że pokonam przynajmniej freelancera7 bo Caliego to chyba nie.

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@master_electronic no to się postaraj :) Ja robiłem przy FSB 178 (czyli też mało) tyle zę celina miała 3.8 wtedy :D Tylko że w Pi jest MEM ważniejszy ;) Pozdro

1495041[/snapback]

 

Oj postaram sie napewno a narazie nie moge bo mnie płyta i pamięci blokują.Nie da sie ustawić synchro pamięci z procem dlatego będe kupował sobie ddr2 i wtedy....

No właśnie sie zobaczy.

Na razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj postaram sie napewno a narazie nie moge bo mnie płyta i pamięci blokują.Nie da sie ustawić synchro pamięci z procem dlatego będe kupował sobie ddr2 i wtedy....

No właśnie sie zobaczy.

Na razie

1495243[/snapback]

Witam po dlugiej nieobeznosci :D

 

Mnei tez blokuje mobo i ram.

Asrock i blitz <lol2>

poszedl komp na fsb 165 max :/

potezm sie bios niewlaczyc ;) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj komp to ::::

 

Intel Celeron D 315 2266 GHz FSB 533 MHz Socket 478 256c

Gigabyte Ati Radeon 9250 128mb/64bit

ASRock P4I48 Socket 478

HDD-40 GB Seagate 7200 RPM

1x512MB GooDram 400 MHz

CD-RW 52x24x52x LG

CD-ROM 40x LG

Zasilacz 350W

Monitor-AOC 17" !!!!!

 

 

i chce sie dowiedziec ile na max mozna tego procka podkrecic na max!!

i jakiego procka ta plyta glowna na max !! uciagnie ? i co ta grafika potrafi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj komp to ::::

 

Intel Celeron D 315 2266 GHz FSB 533 MHz Socket 478 256c

Gigabyte Ati Radeon 9250 128mb/64bit

ASRock P4I48 Socket 478

HDD-40 GB Seagate 7200 RPM

1x512MB GooDram 400 MHz

CD-RW 52x24x52x LG

CD-ROM 40x LG

Zasilacz 350W

Monitor-AOC 17"                          !!!!!

 

 

i chce sie dowiedziec ile na max mozna tego procka podkrecic na max!!

i jakiego procka ta plyta glowna na max !! uciagnie ? i co ta grafika potrafi ?

1505182[/snapback]

ile max procek pojdzie musisz sie sam dowiedziec ale patrzac na plyte glowna na i845 zapomnij o jakis sensownych wyniakach tam nawet nie ma blokady agp/pci, ile plyta max patrz wyzej, co do grafiki to w sumie niewiele potrafi, pozostaje jeszcze kwestia zasilacza pewnie jakis codegen ktory do oc sie nie nadaje....

 

 

@raven: z przyjenoscia zobacze 5Ghz na celinie. powodzenia

Edytowane przez siwy05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to moj 2 komp mam jeszcze 1 czyli razem 3 ale to pozniej a teraz ten 2

 

 

AMD Barton 2800XP+ 64 512cache

Nvidia GfOrce FX 5700 Ultra 128/128 Gainward

1x512Mb Kingston

80 Maxtor S-ATA

Płyta główna GiGabyte

Zasilacz 400W

DVD_RW+- liteon

CD_ROM liteon

4xdual channel DDR

 

z tego to raczy wiecej wyciagnew niz z cellka co o nim sodzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z poziomu widowsa jakimi programami to podkręcacie??? Proszę o pomoc. Ja używałem demko cpufsb i się pięknie podkręcało, ale sęk w tym że się nie zapisuje. Proszę o pomoc- link do downloadu jakiegoś progoska.

 

 

dzięks, THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wszystko poblokowane w biosie. Pozostaje tylko windows i nawet to wszystko pięknie działa, ale nie mam pełnej wersji i nie da się zapisać. (po następnym uruchomieniu powraca do stanu z przed podkręcania)

 

mimo wszystko proszę o pomoc,

 

zezal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam płytę główną intel seabreeze (czy jakoś tak) D845grv (chyba) Na cpufsb podkręcało się bez problemu, tyle że nie moge znaleźć pełnej wersi (z możliwością stałego zapisania). Jeśli masz do niej linka to zapodaj, lub zapodaj link do jakiegoś innego progoska (full)

 

dzięki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam celka D i na nim m.in. pisze :

2.53GHz/256/533/04A

SL7TL

 

bedzie sie w miare kręcił?

podobno szedł na 3.8 na jakimś asusie

no i właśnie potrzebuje do niego płyty, warto ładowac kase w płyte czy może ta seria sie cieżko kręci i wystrczy tania w miare?

Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkim sie wydaje ze kupia jakas badziewna plyte i beda krecic procki nie wiadomo jak:/ i ciagle pytanie ile da sie podkrecic, nie pytajcie tylko prubujcie na maxa ile dacie rady i potem sie pochwalcie wynikami i sie dowiecie czy to duzo czy malo;) pozdro!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hinco

1.Wrozek tu nie ma.

2.Zaczym uzyskasz tutaj odpowiedz (jesli uzyskasz) sam juz bys poprobowal i bys wiedzial ile pojdzie procek ewentualnie WYSZUKIWARKA do czegos sluzy.

3.Plyta glowna i zasilacz to przy OC podstawa czyli Asrocki i inne wynalazki sie do tego nie nadaja kupuj Abit, Asus oraz Dfi w takiej kolejnosci jak podalem najlepiej na 875p lub 865pe tez w takiej kolejnosci.

4.Jesli na asusie szedl na 3.8GHz to dobrze (w zasadzie to standard dla tych celkow) sie kreci, nie?

5.Co polecamy? A ile masz kasy??

 

@zezal: niestety ja nie uzywam takich programow u mnie do tego jest bios

Edytowane przez siwy05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda że płyty główne intela to taki syf. Słyszalem o uaktualnieniach biosu. Czy może to pomóc? Czy da sie podkręcać zworką i czy to bezpieczne?

 

dzięki

1519104[/snapback]

z tego co wiem to zworka sluzy tylko do zmiany fsb :] a w uaktualnieniach sa czasem nowe opcje biosu

@siwy a co powiesz na temat GIGABYTE:D??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hinco

1.Wrozek tu nie ma.

2.Zaczym uzyskasz tutaj odpowiedz (jesli uzyskasz) sam juz bys poprobowal i bys wiedzial ile pojdzie procek ewentualnie WYSZUKIWARKA do czegos sluzy.

3.Plyta glowna i zasilacz to przy OC podstawa czyli Asrocki i inne wynalazki sie do tego nie nadaja kupuj Abit, Asus oraz Dfi w takiej kolejnosci jak podalem najlepiej na 875p lub 865pe tez w takiej kolejnosci.

4.Jesli na asusie szedl na 3.8GHz to dobrze (w zasadzie to standard dla tych celkow) sie kreci, nie?

5.Co polecamy? A ile masz kasy??

.....

1518947[/snapback]

no nie wiem, coś koło 400, max myśle że na płyte to 600 ale to z bulem serca ;)

 

Edit:

Czyli chipsety typu 925 925xe odpadają?(zakładając że procek wyrobiłby na szynie 800)

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@siwy a co powiesz na temat GIGABYTE:D??

1519644[/snapback]

mialem jakis czas 8i-pe1000g czy jakos tak to szlo do oc tak srednio chipset sie troche grzal a tn radiatorek co na nim byl wyraznie nie wyrabial ale 3,6ghz osiagnelem pozniej juz na 3,7ghz stanelo i ni dalo rady dalej na abicie doszedlem do 3,95ghz co prawda ledwo ledwo ale doszedlem jak dla mnie dobra alternatywa jesli sie nie przegina z oc i nie ma zbytnio duzo kasy teraz plyta siedzi w kompie u kuzynki i narazie 0 problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...