Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

fajnie ale po co podkręcać starego celerona przecież on nawet ekstremalnie podkręcony ma znikoma wydajność i wyższa częstotliwość tego nie zmieni  :mur:

1527041[/snapback]

Fakt, 128KB cache L2 robi swoje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez cos w tym stylu na mojej płytce.....max 3,8ghz (niestabilne:D) i bede teraz zmienial na ABIT IS7-E2...... opłaca sie??

1526872[/snapback]

A nie lepiej dołożyć te 30 zeta i zakupić abit is7-e ma więcej slotów na pamięci i pare innych rzeczy których nie ma ta is7-e2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Płyta is7-e2 ma 2 sloty, osobiscie widzialem na wystawie dzisiaj kilka godzin temu:) Przymierzam sie do jej kupna i Celka 2,4 :) Do tego pamięć Kigston 512MB 400Mhz - na razie dziala z Durniem 1200 czyli 100Mhz :D

 

Pozdrawiam

KuBaB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kagan: płytę już mam, dałem 285zł, a Ty za ile będziesz kupował? Na razie nie mam procka, bede kupował w następnym tygodniu. Do tego mam pamięć Kigston 512MB DDR400. Na płycie są tylko 2 sloty, więc w przyszłości musiałbym sprzedać 2x256, dlatego jedna kość. Bede jechał na boxowym wentylu - brak kasy :(

 

Pozdrawiam

KuBaB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. A konkretnie to z procesorem mojego kolegi. Zaczne od configa:

Celeron D 330 2,66Ghz, Pentagram Q-80 Al,MOBO MSI 865PE Neo 2,

DualCh Kingstona 2*256 (333) 2,5CL, Seagate 80GB IDE 133,

Grafa Nvidia 5600 128Mb(128bit), Zasilacz Tracer 400W,+wentyl 80*80 na tyle.

I chodzi o jego temperatury(procka). Przy uruchomieniu systemu ma odrazu 58C :angry: , natomiast po paru benchmarkach potrafi przekroczyć 80C :mur: CO ROBIĆ??? Czy zrąbał się procek , czy moze czujnik temperatury na MOBO.

Wspomne , że komp chodzi przy tych tempach od grudnia zeszłego roku, czyli blisko 8 miesięcy!!!! Pomóżcie , przecież z takimi temperaturami to o podkrecaniu nie ma mowy...(Jeszcze jedno komp był w całości montowany w serwisie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, rowniez wlacze sie do rozmow Moj Celeron D 325 chodzi teraz caly czas na 3,04 GHz nie za wiele to ale zawsze, mam tylko pytanko czemu nie zwiekszacie napiecia na procesorze ( ja mam 1.776 V ) przeciez wyzsze napiecie przy wysokich czestotliwosciach zwieksza stabilonsc calosci ( tak mi sie przynajmniej wydaje ), cooler mam boxowy i w najgorszym stresie grzeje sie max. do 64,5 C ( wiecej nie zaobserwowalem ), ale i tak mam zamiar kupic sobie nowy cooler, moze Pentagram Freezone Q-92 AlCu co o tym myslicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, rowniez wlacze sie do rozmow Moj Celeron D 325 chodzi teraz caly czas na 3,04 GHz nie za wiele to ale zawsze, mam tylko pytanko czemu nie zwiekszacie napiecia na procesorze ( ja mam 1.776 V ) przeciez wyzsze napiecie przy wysokich czestotliwosciach zwieksza stabilonsc calosci ( tak mi sie przynajmniej wydaje ), cooler mam boxowy i w najgorszym stresie grzeje sie max. do 64,5 C ( wiecej nie zaobserwowalem ), ale i tak mam zamiar kupic sobie nowy cooler, moze Pentagram Freezone Q-92 AlCu co o tym myslicie ??

1542546[/snapback]

hmmmm.......1.776 troche dużo :D :D :D a płyte jaką masz?

Edytowane przez Kagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę mam Epoxa 4PDA3, ale poeksperymentowalem przy napieciu fabrycznym i powiem ze stabilnosc jest taka sama , a procek mniej sie grzeje ;-) tak wiec jednak macie racje , lepiej napiecia nie zwiekszac jesli to nie jest konieczne :D

A tak przy okazji mam pytanko: Czy roznica w materiale z ktorego jest zrobiony radiator , mianowicie Miedz i Aluminium , ma az taki wielki wplyw na skutecznosc coolera jak slyszalem ?? Bo mnie sie nie wydaje aby roznica byla az tak widoczna ( za to roznica w cenie i masie jak najbardziej) ale moge sie mylic i dlatego sie pytam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, rowniez wlacze sie do rozmow Moj Celeron D 325 chodzi teraz caly czas na 3,04 GHz nie za wiele to ale zawsze, mam tylko pytanko czemu nie zwiekszacie napiecia na procesorze ( ja mam 1.776 V ) przeciez wyzsze napiecie przy wysokich czestotliwosciach zwieksza stabilonsc calosci ( tak mi sie przynajmniej wydaje ), cooler mam boxowy i w najgorszym stresie grzeje sie max. do 64,5 C ( wiecej nie zaobserwowalem ), ale i tak mam zamiar kupic sobie nowy cooler, moze Pentagram Freezone Q-92 AlCu co o tym myslicie ??

1542546[/snapback]

Najpierw brawo ze zobacyzłeś wreszcie ten topic :lol:

Max dopuszczalne napięcie dla Celka D to 1.60V i to tylko wtedy kiedy ma w stresie poniżej 50*. Mówię tu o chodzeniu powietrzem bo na FC itp napięcie można dawać większe.

Po 3, najelspzy wybór to AC Freezer 4. Na allegro po około 70zł. Tego Freezona to on zjada na śniadanie a QVC 120+ na obiad :wink: :lol: Jeden z najwydajniejszych coolerów na socket 478, przy tym tani, cichy, lekki (jak na takie rozmiary). Bardzo goraco polecam. Pixelik i Cali się chyba tez podczepią pod to ?? :wink:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe fajnego byka trzasneli ;) jak ja lubie takich pseudo specow ze sklepow ;)

1538063[/snapback]

Nie widze tam zadnego bledu.

Pewnie go poprawili.

Mam teraz nowego kompa w pracy C 2533, Prescot 256kB cache.

Szkoda, ze nie moj bo odrazu szedlby na 3800 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie freelancer7 ma racje :rolleyes:

 

a po drugie na epoxach na prescotta mozna dac max napiecie 0,100v :) wiec jak on robi 1,7v ?? :blink: mialem epoxy takie i nie da rady wiecej dac niz 1,45v na prescotta! mialem epoxa 4pda5+ i u kumpla 4pda3 tez sie nie dalo wiecej:/

 

Mam problem. A konkretnie to z procesorem mojego kolegi. Zaczne od configa:

Celeron D 330 2,66Ghz, Pentagram Q-80 Al,MOBO MSI 865PE Neo 2,

DualCh Kingstona 2*256 (333) 2,5CL, Seagate 80GB IDE 133,

Grafa Nvidia 5600 128Mb(128bit), Zasilacz Tracer 400W,+wentyl 80*80 na tyle.

I chodzi o jego temperatury(procka). Przy uruchomieniu systemu ma odrazu 58C  , natomiast po paru benchmarkach potrafi przekroczyć 80C  CO ROBIĆ??? Czy zrąbał się procek , czy moze czujnik temperatury na MOBO.

Wspomne , że komp chodzi przy tych tempach od grudnia zeszłego roku, czyli blisko 8 miesięcy!!!! Pomóżcie , przecież z takimi temperaturami to o podkrecaniu nie ma mowy...(Jeszcze jedno komp był w całości montowany w serwisie)

ja na epoxie 4pda5 mialem takie jazdy z temperaturka procka i najprawdopodobniej uwalone ma plyta cos co odpowiada za napiecia albo monitoring temp :) pozbylem sie jej bo nie mialem czasu na serwisowanie:/ Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialbym dodac jeszcze ze w moim BIOSie z niewiadomych powodow brakuje opcji zmiany napiecia na samym procesorze wiec pomyslalem ze jak nie moge tak to zwieksze napiecia gdzie indziej i zwiekszylem napiecia na RAMach i na plycie graficznej o ok. 0,3 V, i okazalo sie ze napiecie na rdzeniu rowniez wzroslo ( nie wiem dlaczego :D ), a tak przy okazji to jak juz mowilem teraz mam standardowe napiecia i nie widze roznicy, wiec zostawie tak bo jest bezpieczniej.

PS. Poszedlem za wasza rada i kupilem Freezera 4, wyglad extra, :D zobaczymy czy bedzie sie sprawowal tak dobrze jak mowicie ;)

Edytowane przez Kobcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie ale po co podkręcać starego celerona przecież on nawet ekstremalnie podkręcony ma znikoma wydajność i wyższa częstotliwość tego nie zmieni

I mówi to ten kto ma P4... Przecież P4 też nie jest super wydajny w grach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALe Celeron 2000Mhz jest o wiele mneij wydajny niz Celek D więc P4 jest napewno od neigo wydajniejszy. Wiem bo miałem 2000Mhz @ 2900Mhz i jego wydajnośc przy tych 2.9Ghz była o jakieś 20% mneijsza i celka D 2.8 nie kręconego a co dopeiro jak się Cela D podkręci :) @Fierro mówisz nie na temat więc EOT !!

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...