Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

To ja powiem tak. Taki przykład z real life ;] Ustawiam w biosie vcore 1.4125, w windzie w IDLE proc ma 1.40 a w Stresie 1.31 I nie gadaj że to sam sobie celek tak zmniejsza Vcore :mur: A modów nie będę robił bo nie chce gwary stracić...

Pozdro

lol ja jak ustawie 1.425 to spada w stresie max do 1.36 -tez duzo. a droop mod soon jak wc znowu skrece. narazie karta graf mi warjuje to z nia mam problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyyyy ... ja nie mam opcji ustawiania vcore dla mojego cielaczka a jakoś samo działa na 1,425 ... w stresie schodzi do 1,390 i nic poniżej ... potrzebuję dropa czy nie ?? na pewno nowej zasilatorni ale ona już w drodze :D

 

@bamboocha : dostałes % za spoilerowany sig ?? co się tu dzieje ... dżizazzzz

 

EDIT: ściągnąłem nakładkę do wizualizacji windy, która ma imitowac vistę i zonk ... system zżera mniej pamięci ram ... o jakieś 50 MB

co mnie bardzo zdziwiło gdyż ilość procesów pozostała taka sama :D sprzęt śmiga nieco szybciej ale to nieco jest wyraźnie odczuwalne :D wydaje mi sie po prstu że przy okazji zmiany izualizacji to coś jeszcze optymalizuje winde :D <taki mały O/T> :D

 

EDIT2: RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no patrzcie wam napięcie spadaja pod obciazeniem....a mnie albo napiecie nie drgnie....albo podniesie sie nieznacznie :D o jakies max 100-150mV :D.... płytka z podpisu a zasiłka jest tracera 400W...z PFC...jedyne co zauwazylem to pod obciazeniem na max O/C (czyli te 4017MHz) napięcie na lini 12V spadało ze standardowych 12.19 do jakiś 11.93V :D (oczywicie w stresie..)...jednak musze powiedzieć że na lini 5V mam przez większość czasu 5.23V....to nie jest troche przy dużo?

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze rozumiem to obecnie może mnie mało obchodzić zachowanie linii 12 V w moim zestawie gdyż proca mam karmionego z linii 5 V i 3,3 V ... czyli to że u mnie linia 12V ma faktycznie 12.40 to mała betka ... ma się dla mnie liczyć zachowanie piątki i trójki czyli ich możliwe odchyłaki ... poprawcie mnie jeśli źle coś kumam ale na mojej MoBo nie ma 4 pinowego podpiecia i ten kabel po prostu się dynda w budzie... reasumując jak musze mieć skonstruowany zasilator zeby działał stabil z moim zestawem bo ja rozumiem że powinien mieć mocne 5 i 3 V i powinno styknąć ... jak patrzę na tego Codegena i czasami posłucham jego stekań rzy wyższych taktowaniach to na serio się boję :( psychoze mi wcisnęliście i teraz jak właczam kompa to najpierw czynię znak krzyża nad nim :D i teraz mam dylemat mały bo : celeronD est nieco pradożerny ..... do tego moja płyta nie ma mozliwości zasilania z linii 12V, a ten fortron to ma takie parametry jak wypisane na moim Codegenie ... i nie wiem dlaczego ale się czegoś obawiam ... że może dostać zadyszki przy np. 3,4 GHz ... pocieszcie mnie i napiszcie coś co może mnie wyluzuje ... wiem że to temat o celeronach i moze byc ten post brany za OT ale po prostu nie mam jak zapytać zenfista o wszystko bo on i tak nie ma czasu na odpowiadanie ...

 

RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to mam takie tylko jedno male pytanie .. czym mierzycie napiecia ?? bo jak programami to mozecie sobie to w ... wsadzic :P bo one klamia tak samo jak odczyty temperatur polecam wycieczke do obi po miernik za pare groszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miernik elektroniczny ... moze niezbyt profesjonalny ale jednak coś lepszego niż odczyt z biosu czy everesta ... do tego termometr elektroniczny z czujką temp od abita BE 6 II pod radiatorem i jakoś fajne odczyty mam :D ... na speedfanach i sandrach przejechałem się na wczesniejszych sprzetach i na tym na początku też więc raczej staram się wystrzegać podawania odczytów przez nie serwowanych :D

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OŁKEJ :D no to jak zmierzyc miernikiem Vcore???? 5, 12, 3,3 volta to jeszcze spox..ujemne napięcia tez spox da sie ale np napiecia rdzenia i pamięci to już nie wiem jak zmierzyc :-P....(odnosnie mojego starego kompa na lini 12V zasilator (noname) ma śliczne 13.3V :D efekt był taki ze poszły mi 4 HDD w ciagu 18miesiecy :D)...a wracając do tego co mówiłem to źródłem informacji jest speedfan podawany przez Samurize....tak tak tak mało dokładne :] no ale narazie nie jest źle...a do tego jak kłamie............

 

edit: pomierzylem miernikiem i jestem skłonny bardziej wierzyć SpeedFanowi niż mojemu miernikowi :]...na 12V mam wedlug niego 13.16 na 5V 5.72 a na akumulatorze samochodowym stojacym obok 14V... nie bede komentował bo musze w nim wymienic baterie :-P

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz poszukac po necie ( napewno znajdziesz :] ) punktow gdzie mierzy sie Vcore Vimm i inne [ciach!]ly na plycie :] przy wszelkiego rodzaju modach czesto to podaja :] a co do miernikow to wiesz na moim megabajcie everest pokzywal 2,9B na 3,3 a miernik 2,95-2,96 wiec wszio ryba czym mierzylem i tak poszedl do wymiany :P

 

BTW. ten temat powoli zaczyna sie zmieniac w wielka dykusje nie na temat ... moze ktos by sie pochwalil jakims fajnym celkiem albo cos :] wiem ze zima sie skonczyla ale nadal mozna testowac. ja niestety nic nie zdzialam bo ta plyta ktora mam sie nie nadaje do niczego :( poza pisaniem postow i gg ;P

Edytowane przez alfredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nic nie zdziałam na tej płycie którą mam aktualnie... Musze wymienić na IC7. Tylko mam problem ze znalezieniem IC7 w jakieś rozsądnej cenie no i potem sprzedaniem mojej mobo...

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to spokojnie chłopcy :D czekam na Frezera 4 colera wiadomo o co chodzi :P....to moze troche pobawie sie .... tak czy siak musze chyba powoli system reinstalować ..bo nie dosć że mnie wkurza (nie przymula ale jest denerwujacy czasami) to jeszcze mi się skopsał dostep do partycji prze USB....nie wykrywa ich ;/ a potrzebuje dostep do aparatu ;/ .... echhh nic tylko ponażekac :D....jedyna żałosc mnie bierze CHOLERA żeby tak można było odblokować mnoznik na celku....pierdzielony Intel :/ no ale cuz :D i tak lubie celki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholernie cieszko bedzie ci znalesc IC7 w dobrej cenie. wszsytkie ktore sa na allegro natychmiast znikaja a w sklepach tez juz ich nie ma naczy na komputroniku widzialem ale za ic7 350zl to przesada :P mam pytanie ... jakie najwieksze FSB osiagneliscie ?? mile widziane screene z cpuz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamieszczę jak tylko o mnie ten fortronik przyjdzie ... i okaze się że będzie faktycznie nowy a nie po reperacjach ...

 

korzystając z faktu że freelance znowu jest na forum i działa w topicu który założył zapytam go czy mógłby ewentualnie do topicu dopisać ... <chociaż to głupie> tego proca na CM bo jakoś nigdzie nie znalazłem żeby koleś co go kupił robił z nim cokolwiek ciekawego .... no chyba że to OC-Team K-Ce ale nie jestem pewny czy to oni go mają czy inne cudeńko ... tak czy siak .... rozmowa faktycznie schodzi na złe tory ... chyba przeedytuję swoje posty i powywalam co się tematu nie trzymie :D co bym nie napipsał to i tak to do momentu o3mania nowej zasilatorni będzie O/T :P

 

P.S: czy ktos mi moze powiedzieć w przystępnych słowach do czego łuży microcode w procesorze ? <nie wiem czy to prawda> ale kumpel który robił magisterkę o prockch mówił coś że tam jest zapisany między innymi mnożnik proca ...co by wskazywało że jeśli by to draństwo edytować jakoś i wiedzieć co do czego służy to można by na przykład zmniejszać mnożnik ...

znaczy pewnie więcej by się dało zmieniać .. tylko jak to i czym to ?

RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylo juz wiele prob zmian mnoznika w p4 i celkach i wszsytkie sie konczyly tak samo ... to dranstwo zapisane jest w czesci procesora ktorego sie nie da zmieniac tylko do odczytu jest niestety :mur: nawet tataj na forum ktos o tym rozmawial ale nie pamietam gdzie wystarczy poszukac :P a mikrokod nie wiem do czego jest tez trzeba by poszukac. a co do twojaj zasilki mi przesiadka z megashita na tagana dala dosc sporo na moim p4 moglem sobie wczesniej pomarzyc o fsb200 a po nowej zasilce jakos ozyl i nawet pi policzyl ;P niestety do krecliwych on nie nalezal 3,6 i koniec wiecej nie chcial nawet na wodze z lodem pod koniec jego zywota i tak juz bylo widac ze pada powoli ... no ale qpil go jakas kobieta i pewnie bedzie grzecznie siedzial na stock'u wiec problemow nie powinien sprawiac ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja już doczytałem ... w mikrokodzie zawarte są mikroinstrukcje dla procesora od reszty maszyny <to tak w skrócie> czyli te wsie SSE i MMX to tam siedzą ... nic na temat zmian vcore czy multipa... może jakby ktoś miał celka z zablokowanym HT to mógłby wyedytować i odblokować sobie tę funkcję ale to już inna bajka ... bo jeśli rozumiem HTT to także zbiór instrukcji więc na 100% jest w mikrokodzie gdzieśtam ... jest program do edytowania tego ścierwa i wgrywania go do procka ale:

1 działa tylko dla linuxów

2 zmiany nie zostają osadzone w procesorze permanentnie i po restarcie kompa proc wraca do podstawowych instrukcji ...

 

konkluzja: gdyby to było takie proste <zmiana mnoznika i vcore, które sa ustawiane dla biosu domyślnie pzez CPU> to na pewno już ktoś by zapodał instrukcje jak usprawnić Intele ... ale to chyba by musiał nagrode nobla w dziedzinie O/C dostać a taka kategoria cyba nie istnieje .... to by tłumaczyło dlaczego się jeszcze nikt tym nie zajął :D chyba że mamy na pjurpisi jakiegoś sprawnego megaprogramistę układów tranzystorowych który ma za dużo czasu i mógłby się podjąć to ogłosilibyśmy zrzutkę na nagrodę dla niego za przeprogramowanie i stuningowanie modelowego celeronka :D

 

P.S: własnie przyjechał fortronik :D i sie zastanawiam ... bo coś ma mało watuff dla linii 3,3 i 5 V :| może to moja jakaśschiza ale 180W ?? czy to aby nie za mało ?? tyle że chocia obciążalność tych dwóch linni ma jakąś fajną ... ale i tak jak znam życie wszystko wyjdzie w praniu czyli za jakieś kilka godzin .. powiem tak ... przeczytałem negatywy kupującego dopiero po tym jak zalicytowałem .. jestem mile zaskoczony i jakoś mi się nie chce na razie wierzyć w część tych opinii ... zasilacz jaknóweczka ... co prawda bez pudełka ae żadnej ryski, żadnego zadrapania, żadnego kurzu a w środku jak wygląda .... malinaaaa :D bedziem teśić proca dzisiaj ... oj będzie mi się działo :D

P.S2: własnie sobie polukałem na info S.M.A.R.T w speedfanie ... powiedz ktoś ile można wierzyć w możliwości tego wskaźnika bo mi na przykład stan i performance od wczoraj spadły o 1 % kazdy i teraz mam po 90% ... na stronce na której porównuje się dane pisze że jest ok ale cieka jestem ... jeśli speedfan błędnie odczytuje temp i napięcia to czy takze źle odczytuje smart z HDD ?? jeśli tak to czy ktoś uzywa jakiegoś programu stricte odczytującego wartości smart i jaki to program ?

 

RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

mi sie udało mojego Celerona D 310 2.13 przestawic narazie na 2.8MHz i ramy z 333MHz na 400MHz komp chodzi bardzo stabilnie, mam box'owe chlodzenie temperatura w stresie po godzinie grania w jakas gre siega 40* a na luzie 30-32*

 

Narazie mój rekord to 2.13@3007MHz i ramy 333@414MHz

 

Napiszcie mi na jakiej maxymalnej czestotliwosci moga chodzic ramy 333MHz

od jakiej czestotliwosci byscie zalecili zalozyc im radiator (Ramy to Infenon 512mb)

ramy mam ustawione tak: 2.5-3-3-7 ( ratio 9:8 )

 

Zaraz bede probowal podkrencac dalej i pozniej napisze o osiagach

 

pozdrawiam

Edytowane przez conver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co radiatory na ram?? a co bardzo sie grzeja?? napiecie podnosiles??

cisnij ile sie da z nich

zobacze ile sie da z tych ramow wycisnac ale teraz mam inny problem przeczytajcie moje wyniki z 3DMArka 2000 i napiszcie co jest grane

 

1) wynik na 2133Mhz Ram 333MHz Radeon 9600Pro TO 5547

 

2) wynik na 2555Mhz Ram 400MHz Radeon 9600Pro TO 6692

 

3) wynik na 2843Mhz Ram 400MHz Radeon 9600Pro TO 6983

 

4) wynik na 3007Mhz Ram 376MHz Radeon 9600Pro TO 6576

 

5) wynik na 3213Mhz Ram 400MHz Radeon 9600Pro TO 5679

 

Dlaczego wynik 5 jest ledwo lepszy od wyniku 1 ? przeciez przyrost mocy to prawie 50%

z tego wynka ze komputer najlepiej chodzi na wyniku 3 - czyzby na tym 3 pozostac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacze ile sie da z tych ramow wycisnac ale teraz mam inny problem przeczytajcie moje wyniki z 3DMArka 2000 i napiszcie co jest grane

 

1) wynik na 2133Mhz Ram 333MHz Radeon 9600Pro TO 5547

 

2) wynik na 2555Mhz Ram 400MHz Radeon 9600Pro TO 6692

 

3) wynik na 2843Mhz Ram 400MHz Radeon 9600Pro TO 6983

 

4) wynik na 3007Mhz Ram 376MHz Radeon 9600Pro TO 6576

 

5) wynik na 3213Mhz Ram 400MHz Radeon 9600Pro TO 5679

 

Dlaczego wynik 5 jest ledwo lepszy od wyniku 1 ? przeciez przyrost mocy to prawie 50%

z tego wynka ze komputer najlepiej chodzi na wyniku 3 - czyzby na tym 3 pozostac?

Poprawcie mnie jesli sie myle ale chyba w pk. 3 masz najlepszy stosunek FSB->RAM....prawda jest taka ze to moga byc rózne przyczyny :D możliwe że przy nastpenym pomiarze bedzie lepiej...zakręc wyżej ram do tych 414 lub wyżej wtedy moze będa lepsze wyniki....a do tego w 3Dmarkach lepiej jak podkrecisz grafike jeszcze :D wyniki bedą napewno lepsze...do syntetycznego banchmarkowania Ramu i CPU polecam Everesta Ultimate :D....tym bardziej ze jak większość wie....celek prescott (HOT?) do grania nie jest najlepsiejszy...co nie zmienia faktu ze lubie tego procusia :D

 

Inną sprawa to jezeli używasz 3DMarka 2000 (?) to masz te wyniki bardzo kiepskie....i cos cie napewno ogranicza...(oczywiscie zalezy czy ten mark to naprawde 2000 czy 2k3 czy moze inny :D)

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jesli sie myle ale chyba w pk. 3 masz najlepszy stosunek FSB->RAM....prawda jest taka ze to moga byc rózne przyczyny :D możliwe że przy nastpenym pomiarze bedzie lepiej...zakręc wyżej ram do tych 414 lub wyżej wtedy moze będa lepsze wyniki....a do tego w 3Dmarkach lepiej jak podkrecisz grafike jeszcze :D wyniki bedą napewno lepsze...do syntetycznego banchmarkowania Ramu i CPU polecam Everesta Ultimate :D....tym bardziej ze jak większość wie....celek prescott (HOT?) do grania nie jest najlepsiejszy...co nie zmienia faktu ze lubie tego procusia :D

 

Inną sprawa to jezeli używasz 3DMarka 2000 (?) to masz te wyniki bardzo kiepskie....i cos cie napewno ogranicza...(oczywiscie zalezy czy ten mark to naprawde 2000 czy 2k3 czy moze inny :D)

Masz racje w punkcie trzecim stosunek ramu to 1:1, na procku 2.8GHz zakrencilem ram do 426 i komp juz nie wstal (niebieski ekranik) niestety ale nie mam zmiany FBS pamieci o 1MHz tylko z 400 moge przestawic na odrazu 426 ale wtedy komp nie wsataje. Natomiast jezeli podnosze FBS procka o 1MHz to FBS ramu podnosi sie o 2MHz. Co do grafiki to standoardowo jest 400/200MHz ATi Tool pokazuje ze moge maxymalnie ustawic na 450/212 (na standardowy chlodzeniu) Oczywiście kompa sprawdzam Everestem Ultimate 2006 (v2.80) CPU-Z i SpeedFan. Procka to Prescott

 

Ustawilem Ramy teraz na 2.5-6-2-2 i dałem +0.1v i w tescie odczytu mam wynik 141ns

 

W 3DMarku2005 na 2843MHz (FBS178) Ram 400MHz(2.5-7-3-3) uzyskalem niecale 2000pkt (to duzo czy malo?)

 

Edit:

 

Mam teraz kompa ustawionego na 2843 (FBS178) Ram 400MHz bede powoli podnosil FBS CPU i RAM i zobacze ile da sie z tych moich ram wyciagnac. Jak polecasz ustawic Tyming(?) dla moich pamieci ?

Edytowane przez conver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jezeli podnosze FBS procka o 1MHz to FBS ramu podnosi sie o 2MHz.

 

Ustawilem Ramy teraz na 2.5-6-2-2 i dałem +0.1v i w tescie odczytu mam wynik 141ns

 

W 3DMarku2005 na 2843MHz (FBS178) Ram 400MHz(2.5-7-3-3) uzyskalem niecale 2000pkt (to duzo czy malo?)

 

Edit:

 

Mam teraz kompa ustawionego na 2843 (FBS178) Ram 400MHz bede powoli podnosil FBS CPU i RAM i zobacze ile da sie z tych moich ram wyciagnac. Jak polecasz ustawic Tyming(?) dla moich pamieci ?

stosunek pamiec ram ustaw 1:1

 

w 05 to dobry wynik bo tam liczy sie tylko k.graf

 

slabe masz ten czas odczytu. ja najmiej jak mialem to jakies 91ns na 414mhz ram cl.2.5 z PAT-em

 

ustaw cl 3-3-3-6 i zobacz na ile pojda na maxa. pewnie ~450-460

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor INTEL CELERON D-310 2130MHz

płyta główna GIGABYTE GA-8SGXL (płyta na sisie!!)

pamięć DDR 256/400MHz 3-4-4-9

karta graficzna GF4MX 64MB / 64BIT

dysk twardy Samsung 6GB

napędy cdrom lg 52x

obudowa MUSTANG PFC 350W (zasiłka jakaś na P...)

 

i tak oto przystąpiliśmy do kręcenia tego "dziadostwa"

1 sprawa- płyta główna nie miała możliwości zmiany FSB - wgraliśmy modowany F9e - i można już zmieniać FSB ;) - niestety napięcie na procku nie jest "zmienialne" - i w standardzie wynosi 1,3v

Tak więc - po długich próbach z tego pozornie dziadostwa udało mi się wycisnąć... 3520mhz!!!! (FSB 220)

byłem zaskoczony :D

 

1. Płyta na sisie, początkowo bez możliwości zmiany FSB)

2. Zasilacz pro jakiśtam 350W

3. Celek ma tylko 1,29v w stresie

4. Box cooling

5. Kiepawe memki

 

I tak oto za 599zł złożyliśmy jak się okazało - naprawde świetny zestaw. Naprawde dobry cielak nam się trafił ;)

 

Screeny dam niedługo

oto i one

 

Dołączona grafika

 

naprawde byłem mocno zaskoczony takim rezultatem ;)

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosunek pamiec ram ustaw 1:1

 

w 05 to dobry wynik bo tam liczy sie tylko k.graf

 

slabe masz ten czas odczytu. ja najmiej jak mialem to jakies 91ns na 414mhz ram cl.2.5 z PAT-em

 

ustaw cl 3-3-3-6 i zobacz na ile pojda na maxa. pewnie ~450-460

 

Jak ustawic stosunek 1:1? teraz mam 9:8 na 2.5-2-2-6 i czas odczytu to 136.3ns na 414MHz ale zaraz ustawie tak jak poleciles i zaobacze czy cos sie polepszy, jak przekrocze na procku 3GHz (teraz mam 2943 FBS184 i ram414) to wlacze test w 3DMarku2005 i podam wynik (narazie karty nie bede podkrecal, dopier jak osiagne maxymalny stabilny wynik kompa i pamiec)

 

edit:

 

przestawilem ramy na 3-3-3-6 (+0.1v) i na 414Mhz czas odcztu to 136.2ns

podkrencam dalej

Edytowane przez conver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawic stosunek 1:1? teraz mam 9:8 na 2.5-2-2-6 i czas odczytu to 136.3ns na 414MHz ale zaraz ustawie tak jak poleciles i zaobacze czy cos sie polepszy, jak przekrocze na procku 3GHz (teraz mam 2943 FBS184 i ram414) to wlacze test w 3DMarku2005 i podam wynik (narazie karty nie bede podkrecal, dopier jak osiagne maxymalny stabilny wynik kompa i pamiec)

ustaw ram tak by jego częstotliwość była równa podwójnej szynie fsb (czyli FSB 2x)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw ram tak by jego częstotliwość była równa podwójnej szynie fsb (czyli FSB 2x)

ok tak zrobie, a narazie przy 186FBS CPu Ram ustawil sie na 418 i koputer sie nie wlaczyl

 

Ustawie FBS CPU na 200 i RAm na 400 i sprubuje jechac w gore ale przeciez w stosunku 200/400 w 3DMarku2000 mialem wynik tylko 5679 ale teraz na przestawionej pamieci zrobie tesy w wersji 2005 i zobaczymy jak to bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedzi na palace pytania ... na podstawie mojego konfigu oczywista :

 

ram .. jak sama nazwa wskazuje DDR > Dual Data Rate czyli prędkość fsb trza pomnożyć x 2 < w przypadku taktowania fsb:ram 1:1> fsb 100 ram 200 fsb 133 ram 266 w tym przypadku podnosząc fsb o 1 ram podnosi o 1 ale już ddr daje x2 jasne ?? :D przy dzielniku pamięci np: 4:5 współczynnik wynosi odpowiednio 1:1,25 czyli ... procidzie 187 a pamięci 233 czyli w przeliczniku na ddr to daje 466 ... hmmm moje pamięci robią na timingach 2-3-3-7 480 MHz ale zasilatornia codegena powodowała freezy systemu i wtedy z pomocą przychodził Dr. Rebut... ponadto ... im ostrzejsze timingi tym mniejsze prawdopodobieństwo że komp wstanie ... hałewer jak ja swoim pocisne c na 3 to zapomnij że powie dzień dobry ... czarność widzę i kuniec nie ma opcji wstasia :D

 

kolejny problem napotykamy przy PCI/AGP które są cholernie czułe na zmianę ich fsb ... nie ma się co dziwić że jak puścisz kompa na fsb 188 a masz nie poblokowane te cudeńka albo nie wskakuje ci fgajny dla nich dzielnik to pobujane ... przy czymś takim masz 62 MHz na AGP a na PCI coś około 32 MHz .. troszku mało i też może mieć wpływ ... niestety .. postaraj się .. może uda ci się odpalić sprzęta na fsb 198 które da czyściuteńkie synchro dla PCI/AGP rzędu 33/66MHz ... cinaczej mogą niewyrabiać sterowniki i to zwykle kończy się BSoD'em .. czyli efektownym ekranem który mało mówi co kompowi dolega ... <najczęsciej:D> zabawa timingami jednak musi być poparta wiedzą a takowej żeby innym coś podpowiadać co mją zrobić niestety nie posiadłszy więc bńka zbita choiny nie będzie .. poza tym nie wiem jakie to są pamięci u Ciebie .. u siebie tez nie wiem jaie mam bo to noname totalny ae chociaż mogę sobie je pobenczować i wiem na co je stać ... np. teraz przy timingach 2-3-3-7 zamieniłem je w PC3500 DDR SDRAM przy czym komp ma 2933 MHz i jedzie na fsb 173 przy dzielniku da pamiątek 1,25 czyli daje mi to troszku jakby 433MHz DDR co nie jest ich końcem ... po podniesieniu cas od razu się zmienia jak trzeba i jadą po 480DDR ... jakby mi sięudało je wydusić na cl3 to możliwym chyba może być ponad 500 ae to tylko teoria bo dopiero dogrzewam zsilacz po wkręceniuu go w kompa ...

 

i kolejna sprawa ... ZASILATOR JEST SUUUUUPER :D masakryczny sprżet .. mało słychać ... nareszcie mi przestał falować obraz na monitorku podczas słuchania muzyki :D a takie objawy mi dawał Codegen :D teraz sięzacznie jazda :D już wieczorkiem śleźcie moją walkę .. bo albo coś wybuchnie albo podejdę pod 3800MHz na tym procu :D a może i wyżej .. zależnie jak mi dzielniki się ustawią ładnie :D hmmmm zastanawia mnie czy faktycznie istnieje dzielnik 6:5 bo by to dawało szanse powodzenia :D bo przy takich np: 233 FSB dałby mi 1,2 dla pamięci a to z kolei jakieś 388DDR czyli nie tak wiele i nie tak wyżyłowanie :D

 

ale się wsio oblooka .. na razie niech sie Fortek przygotowuje mentalnie .. bencze mu już zapuściłem i ciekawie jest :P zrobił mi SuperPI 1 M o 1,3 sekundy szybciej ... tylko nie wiem czego to zaleta czy może lepiej je procek i pamięci jakoś regularniej czy może jakiś proces zkillowałem i nie pamiętam tego ... tak czy inaczej będzie się działo :D

 

P.S: poprawcie i ewentualnie dopiszcie coś jakbym zrobił kolejną gafę bo znowu zawita tu np kamilCOM i bedzie chryja :D e no ... na poważnie mogłem coś pomylić bo mi się rączki trzęsą i za trzeźwo przez dzisiejszy dzionek nie myślę :D

 

btw. parametr CL dla pamięci określa tzw CAS delay czyli opóźnienie o ile mnie pamięc nie zawodzi ... nie dziw się więc że jak im dasz na 3 to będziesz miał wyższy czas odczytu :P mój rekord jak na razie to czas oczekiwania pamięci na poziomie 91 ns ale to było taktowanie pamięci na poziomie PC 3800 i timingi 2-3-3-6 CMD 1T, a zaraz potem miałem totalnego freeza bo już przepustowości nie chciało mu się liczyć

 

i jeszcze jedno conver : jak wygląda u ciebie opcja zmiany dzielników ?? masz normalnie oldskulowo w biosie 1: , 2:1, 3:2, 5:4 ?? czy może masz tak jak ja że musze ustawić ręcznie częstotliwości dla pamięci odpowiedznio 100, 133, 166 i 200 DDR ?? bo w moim przypadku dzielnik 5:4 siedzi przy 166MHz czyli 333DDR i dopiero wtedy moge bawić się takimi taktowaniami pamiątek przy niskim taktowaniu procka inaczej qpa :(

 

RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyna AGP mam na 66MHz (zablokowana) i PCi na 33MHz (zablokowana)

moja pamiec to: Infenon PC2700 512mb DDR SDRAM 333MHz teraz pracuje na 408MHz i 3-3-3-6 ale zaraz zmienie na 2-3-3-6, Procek ma napiecie 1.328v - 1.344v (zablokowane)

 

narazie jestem na:

 

CPU: 3258MHz FBS 204

Bus Speed: 814.5MHz

Temp: plyta 43* CPU: 37*

Ram: 408MHz 3-3-3-6

Edytowane przez conver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...