Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

aha ... a jeszcze mi jedno łeb od poduszki teraz oderwało ... kurde zaczynam cierpieć na bezsenność przez to FSB<200 :D ... jaki mają wpływ włączone integry na podkręcalność sprżetu .. chodzi mi o takie zjawiska jak karta dźwiękowa, graficzna i sieciowa onboard .. bo jak na razie grafa i lan mam na disabled ale dźwięk z płyty idzie i się zastanawiam czy to aby mi nie psuje mozliwości O/C ... ona z tego co mi wiadomo lata z magistralą PCI a to może źle wrózyć ... w sensie taki eksperyment zrobiłem ... przyłozyłem czujke termo do NB, odpaliłem wsie onboardy jaie mam i temp mi pokazało spory bo 44*C i sie utrzymywało w taki sposób przez 2 godzinki .. potem czas na odpoczynek, wyłaczono LAN,grafę i dźwięk oraz kompa na 30 minut coby ostygł .. włączam, sprawdzam co jakiś czas tempy na NB i pokazuje jak byk 23*C czyli temp otoczenia ... z tego co zakminiłem to im więcej wisi na NB tym gorzej dla OC .. poprawcie mnie jesli się mylę bo jak nie to wycofam mojego SB quadro z aukcji :P

 

btw. następca Celerona ... już cosik wiadomo że będzie .. szybszy zegar, 512 cache'u, 0,65 nm i do tego cena .... 80 - 90$ :P moze i stary news ale dopiero się dogrzebałem bo jakoś hasło : celeron successor w guglach nie ten teges chciało się sprawdzić :P

 

RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e to ten twoj celek fajne bydle jest :lol: czym go chldzisz przy takich katuszach Vcorem ?? no i szkoda ze to tylko celki :( to sa dopiero puste MHz pendraki jeszcze costram potrafia ale celki niestety mizernie

WC. az tak bardzo na takim V sie niegrzeje. chociarz po 30min sp2004 thermal costam wywalal bo juz 70* dochodzil na 4.1ghz

a kiedys podczas nagrywania plyty vcore samo wbilo mi sie na 1.75v to byl zoonk na boxie jeszcze go mialem i dalej dziala

raz zapomnialem podpiac wentylator cpu do zasilania i dostal tenp 100* i sie wylaczyl. a ja niewiedzialem co sie dzieje.

ehhh byly z nim akcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to fajne zaki mialem ;P moj po zabawach przy 1,65V potem lapal juz glupie zadyszki nawet na stoku :] co do popinania zasilania to tez tak mialem ze mi sie nie wylaczal tylko sobie porostu chodzil jak sranie w kosmosie jak sie kapnolem to zdjolem boxa wrzucilem w snieg na kilka munut potem szybko osuszylem i bylo cacy dobrze ze to nie byl zaden ze starszych amd bo juz by bylo po nim :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tak jak ja :P najpierw jakies cos co nie wiem co to bylo ale mario chodzilo :P potem 286 386 potem dlugo nic p3 p4 1,7 nastepnie 2,4 w preshocie no i 2 te cudaki co mam teraz w opisie no i czekam nadal na przelotke :] nastepny pod noz pujdzie pewnie yonah albo canroe jak wygram w lotka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam zaraz w lotka .. 210$ = niecałe 800 pln przy obecnym kursie bodajże :P oby Balcerowicz jeszcze został do momentu jak będzie premiera i trochędłużej ... do tego przewidywana cena Celków D CM na poziomie 80$ = 230 pln i masz z czego wybierać :P potrzebny ci lotek ?? lepiej zacznij oszczędzać te 1,25pln a moze i więcej co na kupony wydajesz dwa razy w tygodniu i w chwili premiery zainwestujesz :D

 

RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

ja niemialem w domu zadnego amd :P jechalem od amigi,comodore,p1 100mhz, p pro 150mhz, p2 233mhz, p2 350mhz, celek 1ghz, i to co teraz

Moze warto spróbowac z AMD?? Tez kiedys miałem intela, pierwsze moje trzy kompy były, miałbyc i czwarty, ale jak poszedłem do sklepu spytac sie po ile maja celerony to gosciu mnie wysmiał.. powiedział "W co ty sie pakujesz, przecie to shit jakich mało, kup AMD" poszedłem potem do innego sklepu i usłyszałem to samo, wiec zainwestowałem w durona, potem athlona 2100+, a jak go zepsułem, to byłem maxymalnie w[ciach!]***ny na AMD, wiec psozedłem do sklepu i kupilem celerona, którego szybko sie pozbyłem bo zazdrosciłem sempronom na s754 wyników s superPI, puuzywałem semprona, było miło, wyniki o 7niebo lepsze niz na celeronie, kupiłem model 3000+ (1800mhz) który okazał sie dużo lepszy od celerona, któy smigał na 4GHZ!!!!!!!!! Wydaje sie nierealne, ale to prawda, celeron to pustak, a taka ilosc mhz to chwyt marketingowy intela. Sempronowi sciągnełęm blache chroniącą rdzeń, i ukruszyłem :mur: ..

Teraz znowu powracam na cielaka, ale na s775, zeby potem spróbować pentiuma D 2,66.

Pozdr.

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee dobra proc niech ci bedzie ze 1k zl a mobo + ram + grafa ??

 

a co do amd to wiem ze one moze i lepiej chodza ale nie zawsze kazdy ma swoje zalety i swoje wady napewno te ogromne ilosci mhz sie w czyms przydaja ale w czym to jeszcze nie wiem dlatego bedize pentium M ;P a amd poprostu nie lubie

 

a co do canroe to nie licze na to ze one beda dostepne w polce tuz po premierze .... patrz chocizby pentium D 631 po ilu byl dostepny normalnie w polce ?? pamietajcie ze chociaz nalezymy do UE to i tak polska to za[gluteus maximus]

Edytowane przez alfredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że dałoby rade się zmieścić w 1k2 przy dobrym poszukiwaniu ze wszystkim ... wiadomo jak chcesz najlepsze podzespoły to i 4 k bedzie mało ale od czego jest OC własnie .. ?? jak o mnie chodzi to poczekam, pozbieram kaskę i się zobaczy co i jak z ofertą :P jak na razie nie jest źle i są już dostępne części które współpracują .. a to że drogie .. hmmm po premierze proca zejdą i ceny na mobo i pamięci ... przeciez to normalka ... poza tym jakoś do tej pory też ludzie kupowali sprzet klasy value po to by podkręcić i żeby im mid-end z tego wyszedł .. jak chcesz to masz do wyboru CelD 3,2 GHz 0,65NM za około 80$ albo zegarowo wolniejszy Conroe 1,8GHz za 210$ ale z 4x większą kaszką ... przecież wiadomo że jak chcesz w rozsądnych granicach $ kupić to i value będzie ... a jak jeszcze chcesz podkręcić to tymbardziej .. bo przynajmniej koszty niższe jak coś się sp....doli :P

 

RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zawsze mozna qpic asrocka ale osobiscie wole poczekac i qpic cos lepszego a z tymia plytami i pamieciami to watpie zeby ceny padly zczegulnie ze teraz i amd ma koszystac z ddr2 a chipsetow tez niewiele dobra koniec OT panowi brac celki i do roboty w kielcach dzisiaj chlodno nie wiem jak u was :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jako że utknąłem i nie wiem jakie miałem ustawienia co mi ruszył na fsb 201 więc się poddaję do momentu jak wyczai ktoś jak tu zrobić vdropa ... chyba napisze do ent'a to może bedzie wiedział co i jak na podstawie tamtej fotki mobo ... mam już speca co to zrobi tylko że on za leniwy jest zeby szukac gdzie trzeba lutować :( taki g.ówniarz z niego :( ech żeby życie było proste to by było spoko .. tymczasem katuję pamiątki i sprawdzam jak nisko zejdą z cas @ 466 ddr :P jak na razie idą 2,5 i nie ma żadnych oznak błedu a memtest86 leci w tle od 30 minut .. ale jak znam zycie to za kolejne 15 minut pokaże BSoD i trzeba będzie coś wymyślić :(

 

RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja teraz bede na intelu pomykać, kupiłem mobo abita, narazie bedzie pracowac z cielakiem, ale potem mam zamiar z Pentiumem D 2,66GHZ, myslicie ze obsłuzy tego proca, czy bede musiał kupic inną??

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=100460188

celerona tak ale D805 możesz sobie z głowy wybić albo zmienić płyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

jaką płyte polecacie pod PD??

Kurde no... moze uda mi sie jeszcze wycofac z zakupu.

Najlepiej zeby miała na DDR albo DDR i DDR2 na pokładzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką płyte polecacie pod PD??

Kurde no... moze uda mi sie jeszcze wycofac z zakupu.

Najlepiej zeby miała na DDR albo DDR i DDR2 na pokładzie.

tak to ci tylko w erze dopasują

nic nie kupisz pod DC za cene mniejszą niż 350zl musisz mieć conajmniej chipset 945x

pozatym LGA i DDR1 to jest do [gluteus maximus] kombinacja i na tym abicie co wybrałes dużo nie podkrecisz ze względu na LIPNY chipset

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polak_1991

pD 805 spoko rusza na moim asusie p5p800se ma on mostek i865pe, zobaczcie na temacie o tym pD jak ktos nie wierzy.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką płyte polecacie pod PD??

Kurde no... moze uda mi sie jeszcze wycofac z zakupu.

Najlepiej zeby miała na DDR albo DDR i DDR2 na pokładzie.

Człowieku, Czy Ty nie umiesz czytać??? O czym to jest temat? o Pentium D?? :mur: <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, Czy Ty nie umiesz czytać??? O czym to jest temat? o Pentium D?? :mur: <_<

a czy ty jesteś jakiś niedorobiony :mur: :mur: :mur:

pisze żeby mu polecić płyte pod D805 na której bedzie działał na celeronie który wymieni na pentium kiedy bedzie miał $

i jeszcze raz :mur: zastanów sie anim coś napiszesz

Edytowane przez PRO_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu jakaśje...na wojna sie szykuje ? jak macie się żreć to soboie podajcie numery gg na PW i sobie pozwalajcie .. ponadto jak ktoś pyta to odpowiedzcie a nie od razu wsiadajecie na niego ... kolego Kagan :P a tak na serio ... moja płyta mi robi jajca niezłe ,... otóż. : był u mni kolega ze swoim P4 3,0 oczywista Presio ... no i... toż to działa na fsb 200 bez zmiany jaichkolwiek rzeczy oprócz proca płyta wstała i weszła do windy .. znaczy jego hdd był do tego podpięty więc się obeszło bez radykalnych posunięc typu reinstall ... a to był hdd taki jak mój kropka w kropkę :P więc konfig uznaję za podobny poza prockiem ..jak się rzekło tak jest .. płyta nie ma problmów osiągnąć spokojnie 200 MHz @ FSb tak samo jak i pamiątki czy zasilator... znaczy z tymi podzespołami spoko jest .. po prostu jednak trzeba przyznać że niestety chipset tutaj zawarty ma umiejętnośc oddzielania ziaren od plew czyli rozróżniania proca na fsb 800 od tego na 533 ... generalnie moja płyta z obecnym biosem nie nadaje się podkręcania Celków D :( tłudno ... kolejne spostrzeżenie ... przed wyjęciem PIV został bios ustawiony z eepromu na default settings.. no i zonk bo po wsadzeniu mojego dysku i procka fsb jest ustawione na 192 zamiast na 133 czy 188 jak było poprzednio, blokada PCI/AGP na 32/64 i cas latency na 2,5 :o o co biega ?? a nie zapisywałem mu w eepromie zadnych ustawień nigdy a zresztą miała płytka zmieniany < programowany > bios do wersji 2,50 :( generalnie nie jest źle bo reszta ustawień jakoś to 3ma tak że nie ma problemu jak na razie .. sprawdzam :o ... lol .. po prostu lol...asrock czyniący cuda .. wiecie co ?? chyba się zgodzę z alfredkiem . czas zmienić płytę ... tylko na jaką w przystępnej cenie ?? :( trza się <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> do szukajki e-sklepów chyba :P

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee oblukaj kasy.ck sygnaturke co do mobo ;) na allegro ja upolowalem mu za 300zl na gwarancji nowka funkiel lezaczek czasami a takie okazje ze ludzie nie wiedzia co wystawiac trzeba szukac szukac i jeszcze raz szukac :]

 

a co do asrockow to juz wizialem 2 z wyje... kondensatorawmi i nigdy na to zadnego procka nie posadze :mur:

Edytowane przez alfredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do leżaczków to inne zdanie mam ale fakt .. okazje się zdażają tylko że ja na nie trafiam jak nie mam kasy albo mnie omijają jak mam kasę :P pech to pech ale tłudno ... wracając do leżaczków .. widziałeś co sięz kondziołami dzieje jak i elektrolit wyschnie ? :> kumpel kilka płyt tak nabył .. w ciągu roku .. ja wolałem coś co nosiło miano "funkiel nówki" z gwarą na 24 m-ce ... reszta niestety nie ma takiej ale cóż .. wazne że Mobo i CPU mają :D reszta jest milczeniem :P

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie przeciez i tak nie bedziesz siedzial na s478 do usranej smierci a plytke potrzyma sie miecha moze dwa no chyba ze zacznie sie cos z nia dziac i pujdzie na allegro jako "prawie nowa" :] i bedzie cacy sprzet trzeba zmieniac bo sie zostaje z reka w nocniku ;P a tak nieprzyjemnie jest B)

Edytowane przez alfredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie ruszylby sie ktos i pokrecil cos zimno sie zrobilo mozna kompa na balkon wystawic ja niestty nie moge bo ten na ktorym siedze nie moj i mam calkowity zakac jakiegokolwiek krecenia :( i skonczmy ta dyskuje bo ten temat zamienia sie w jedno wielkie OT B) do roboty cielaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały OT :

a plytke potrzyma sie miecha moze dwa no chyba ze zacznie sie cos z nia dziac i pujdzie na allegro jako "prawie nowa"

zapomniałes dodac "nie mam jak sprawdzić bo nie mam procka do niej" :P

 

a teraz w temacie tak czy inaczej .. zaliczyłem freeza i musiałem zbić znowu w dół .. powiedzcie mi dlaczego jak zmienię bank ddr a potem przekręcę fsb jest spoko przez 3 - 4 godziny a potem friiiz .. potem znowu zamotka ze slotami ddr i znowu jest ok a potem znowu friiiz .. nieważne jak timingi .. ale wkońcu nadchodzi mróz i koniec pracy ... już mnie wkurza ze ciagle doktor reset jest grany :( a nie będe przeciez siedział wiecznie na fsb 166 jeśli proc wstał na 201 :( i to na TEJ płycie nooooo ... pooradziliście zmiane zasiłki i zrobiłem .. ale mi się nie udało na niej wystartować nawet na 198 do windy :( chyba znowu wypiję 4 bronxy i siąde do kręcenia to może wyjdzie mi znowu :P

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ty jesteś jakiś niedorobiony :mur: :mur: :mur:

pisze żeby mu polecić płyte pod D805 na której bedzie działał na celeronie który wymieni na pentium kiedy bedzie miał $

i jeszcze raz :mur: zastanów sie anim coś napiszesz

No widze że następny kolega ma wade wzroku, a skoro jestes początkujący(5 postów to niewiele) to radziłbym Ci przeczytać regulamin(obrażanie innych użytkowników), poza tym temat dotyczy celerona D a nie wymiany na p D, jesli juz to na celine.

 

@Pc Speaker może za mało v dla tej celiny zeby weszła na 200fsb?? a co do mobo to polecam abita ic7 a z tańszych abita is7/e/e2. A tak wogóle to jaki masz czas w spi?? :P

Edytowane przez Kagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...