Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzeba by helpa małego ... ktokolwiek używa programów typu Clock Generator proszony jest o wpisanie czy jego program współpracuje z układem Winbond W83194BR-648 i czy jest kompatybilny z układem ICS952005/013 lub CY28381 . Jesli któregokolwiek z Was program obsługuje któryś z tego typu układów PLL to prosiłbym o podanie jego nazwy i jak to można sobie zorganizowac. Jedne są freeware ale inne jakoś czasami coś o licencjach mówią .. chodzi mi o taki free jakby co :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że jak wedle tej tabeli znalazłem zamiennik do wielbłada to po zapodaniu opcji wykryj zegar zrobiło się czarno i niebootowalno ... restart z chwilowym odcięciem od prądu i przywrócenie ustawień jakie fabryka dała ... powiedz mi bamboocha który z tych układów bedzie zamiennikiem mojego wielbłąda .. tfu winbonda ? bo generalnie to jest na nim taki napis : W83194BR-648 i wychodzi że on z chipem sis 648 działac powinien a u mnie jest jednak 661FX .. znaczy działa fabrycznie z obydwoma tylko czy ten zamiennik o tym wie ? :D

 

w ogóle czujnikiem na mojej płycie jest układ winbond W83697HF a jak sprawdziłem go na stronie winbonda to sie okazało że to na platformach K7 instalowali ... OCB...

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kagan

Głupiejesz ?? oO :P Przecież ty miałeś już Celka D (jeśli mnie pamięć nie myli :) ) I jak widze po twoim sigu to Semp ci śmiga na 2.7Ghz co jest wydajniejsze imo od Celiny... Ale to tylko takie moje zdanie :P

Pozdro

 

P.S. Ten topic na tweak.pl coś sie jakby przestał rozwijać :lol: Z tego co dzisiaj patrzałem to rozmawia tam ze sobą 3 el0 overlockerów xD :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

freelance ty mi tu nie o głupieniu Kagana czy o el0 pr0 ocerach tylko śmigaj jak coś wiesz nt. winbonda mojego i jego kompatybilnosci z tym co ma clock gen w bazie bo nie bardzo mi sie usmiecha walenie metoda prób i błedów co jest co i co zacznie działac z co spowoduje wyłączenie kompa :P

 

no i ok .. znalazłem stronkę Realtek'a na której jest info o tym, mój pll współpracuje z układem realtek... tylko co z tego jak w clockgenie tego układu nie ma a najbliższy mu jest jakiś inny RTL ? miał ktoś jakieś jazdy ze swoim PLL'em ? dajcie znać jak rozwiązywaliście jakieś fochy sprzętowe ewentualnie jaki generator działał z którymś z wymienionych układów ..

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że u mnie jest SiS 661FX z nie intel . .gdyby to był intel to bym nie miał takiego problemu ... więcej nie kupię aż takiego badziewia ... ooooooops.. już kupiłem .. no może trochę lepsza będzie ta MSI .. poczekamy .. na razie nie mam jak załozyć do budy ... <leń mode : on>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta jest ... działa i leży na razie bo mam lenia pecetowego... musze skończyć kilka projektów i parę innych rzeczy doprowadzić do stanu jako takiego a potem to już tylko pecet.. ale sie zobaczy co i jak .. na weekendzie juz powinno działać :> jak na razie tylko sprawdzałem czy działa z procem bo reszty nie mam czasu zorganizować .. reinstal by trzeba a mnie na razie kupa tych śmieci potrzebna do sprawnego zarabiania i nie mam jak .. ale jak pisałem .,.. będzie i na to czas za pare dni :>

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kagan

Głupiejesz ?? oO :P Przecież ty miałeś już Celka D (jeśli mnie pamięć nie myli :) ) I jak widze po twoim sigu to Semp ci śmiga na 2.7Ghz co jest wydajniejsze imo od Celiny... Ale to tylko takie moje zdanie :P

Pozdro

No coś Ty zmieniam na lepsze... celka bede mial okazyjnie... tak to mam już kupionego asusa ct-479 i bede kupowal asusa p4p800 I pentium m, a skoro mam okazje przetestowac celinke to czemu nie :D pozdro Edytowane przez Kagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiego?? im wiekszy mnoznik tym trudniej mu dojsc do fsb200. optymalny wg mnie to 320

raczej kupie 330 bo myśle że spokojnie pojdzie na 4ghz (fsb200), 310 są bardzo tanie tylko 135zł :) Edytowane przez Kagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym 330 i 4GHz to róznie bywa...jak chcesz mieć stabilnie zaopatrz sie w dobre chłodzenie i zasilanie, a i tak garancji nie masz...no ale z drugiej strony może :D...u mnie o kilka MHz przeroczyłem to FSB200MHz ale kilka razy i do stabilnej długotrwałej pracy nie jest to zbyt dobre ustawienie niestety....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego ja polecam 320, 325, bedzie latwiej fsb >200 wycisnac. ja na swoim ponad 230 lecialem. a konkretnie 237 i ani 1 mhz wiecej bo mobo bez vmdow i strasznie zanizalo V

jak będzie 4ghz to juz dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się tak na te 4ghz upierasz?:D...heh przeciez to w sumie i tak szyną idzie wydajność (w wiekszosci....) ale chyba z 325 (która tez polecam :P...i mam na nią ochote coby pokrecic fsb wyżej niz moge teraz) powiniens dokrecic się do 4GHz a może i wyżej?....w sumie to wszystko zalezy...od czego? a no własciwie od wszystkiego :D zaopatrz się w dobra mobo, dobre chłodzenie i miej szczęscie w doborze procka to już własciwie 90% roboty :D.....echh ja narazie od jakiegoś 1,5 miesiąca sobie spokojnie siedze na 3484MHz FSB 174MHz (FSB:RAM 5:4 :D) i nie mam ochoty się bawic ...jakos mi przeszło ...NARAZIE :D HEHEHE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie mój nie ma ochty wstawac na temperaturze rzedu 60 stopni z poczatku....musze mu zapewnić 40-50 stopni :Dale ja wiem że to nie jest żaden wynik poprostu na nim mi wygodnie nie przeciazam procka i nie mam wyskoch temperaturek od co :D za to pamięci mam na 240MHz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy ktos z teog forum ma celka na cedar mill ?

 

jak przegladame wszystkie testy to mają wersje ES 3.33Ghz a mam zamiar kupic tego z 3.2

ten 3.33 ma wyższy mnożnik więc wiecej polecieć może, chyba ze te celki nie maja problemu z FSB powyżej 200 ... (ale pewnie mają)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka że wyjde na jakiegoś nieznającego się :D ale co to cedar mill? to sa te 64 bitowe czy sjakjeś nowe celki? Sorka ale nie słyszałem wczesniej :D

 

 

-------------

Edit

 

OKIK juz wiem co to jest cedar mill :D w sumie ciekawa sprawa....jestem ciekaw ich wydajności i możliwosci kręcenia (które zapewne będą niezłe) :D jednym słowem poczekamy zobaczymy :D (okik to były 3 słowa :D)

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka że wyjde na jakiegoś nieznającego się :D ale co to cedar mill? to sa te 64 bitowe czy sjakjeś nowe celki? Sorka ale nie słyszałem wczesniej :D

-------------

Edit

 

OKIK juz wiem co to jest cedar mill :D w sumie ciekawa sprawa....jestem ciekaw ich wydajności i możliwosci kręcenia (które zapewne będą niezłe) :D jednym słowem poczekamy zobaczymy :D (okik to były 3 słowa :D)

Jeśli chodzi o kręcenie to beda lepsze od poprzednikow i wydajniejsze (512kb l2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz trzeba poczekać az ktoś z tego forum sprawdzi...i się nieco rozpowszechnią...w sumie to mam ochote na takowego gożej że sie półroku temu wpakowałem w Socketa 478 i teraz nieco cierpie...LGA trza było kupowac echhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa równoległe topici o tym samym lecą... da się to połączyć jakoś ?? bo trochę się zaczyna bajzel robić .. PCHackin TUTAJ jest ten osobny temat :D a w nim wsoi na temat CM m in.: mobo pod to cudeńko i kilka testów z nim w roli głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa równoległe topici o tym samym lecą... da się to połączyć jakoś ?? bo trochę się zaczyna bajzel robić .. PCHackin TUTAJ jest ten osobny temat :D a w nim wsoi na temat CM m in.: mobo pod to cudeńko i kilka testów z nim w roli głównej.

 

dobrze by bylo połączyć te topici no ale coż :razz: nie da sie raczej :P

 

z gory dzieki PC_speaker za ten topic o Cm bo nie wiedzałem w ogole o jego istnieniu

 

 

pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...