Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

poprawilem sie :) fsb 202 sie udalo zrobic.. okupione blue screenem 7 na 8 uruchomien, ale sie udalo :D do tego winbondy bh6 pozyczone, pocieta winda i :

 

godzine walczylem z 30.000s i fsb 201, 202 za ..... nie chcialo isc, ale poszlo po ok 1h bez problemow i.... :

 

29.922s :D

 

(scoobe to ja tylko ze na innym forum (pod tamtejszy ranking robiony wynik), lukasboss to wlasciciel winbondow ;))

 

co ciekawe teraz kazda proba @ 200 mhz konczy sie sukcesem, 9/10 prob z 201 tak samo.

 

Tuning-komp tak, od Armina ;) pci i pcie na sztywno (33.3/100), timingi ustawilem wszystkie (dla winbondow trfc na 9, reszta najnizsze jak sie dalo, nie ruszalem zakladki advanced memory czy jakos tak bo nie mam pojecia o co tam chodzi jeszcze.

napiecie dla blitz'ow auto, dla windondow 'high' (2.75V ponoc), dla agp 'normal'

v-link speed na 'fast', wiecej opcji tam ni ma ;)

bios mam poki co 2.20 (2.40 jest na stronie), wiec moze cos wiecej z tego bedzie.

oczywiscie dalej full stock, doszedl tylko nawiew z boku w postaci wentylatora :), buda zawsze otwarta)

poki co bez modow (kusi ;))

 

z tymi dyskami to ciekawe w sumie... bo nie mam bledow w spi (na a64 to zawsze blad wystepuje z czego zauwazylem) tylko zwiecha albo bsod, a pamieci spokojnie robia te mhz co tutaj sa na tych napieciach... :/ (jakas idea?? czy moze tak jak ent napisal dla asusa?? )

pozdr.

 

edit. nie wiem gdzie widzialem ze mam bios 2.20... mam 2.10, sorry za pomylke ;)

Edytowane przez buuren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi dyskami to ciekawe w sumie... bo nie mam bledow w spi (na a64 to zawsze blad wystepuje z czego zauwazylem) tylko zwiecha albo bsod, a pamieci spokojnie robia te mhz co tutaj sa na tych napieciach... :/ (jakas idea?? czy moze tak jak ent napisal dla asusa?? )

pozdr.

Cep nie wyrabia. Te procki tak maja - licza spi, robia prime'a, a najtrudniej zainstalowac na nich winde zeby nie sypnely :D, podbij Vcore i bedzie biegac :D

 

Strasznie fajne czasy na DDR1 sie robi widze :D Ja na 4.8 + ram @ 333 4-4-3-8 spi 1m licze w 30.2 s :D

Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info :) (pierwszy intel moj :D i sie ucze dopiero niego ;))

 

qrde podbilbym vcore ale brak opcji w biosie, a modowac narazie nie kcem (brak doswiadczenia), a o "olowku" musze jeszcze poczytac ;)

 

a co do czasu to mi tez sie podoba :D, wszedzie gdzie patrzalem przed zakupem, i po to widzialem ok 32s w spi1M na 200x24, a na asrocku srednio jeszcze gorzej wychodzilo... a tutaj niespodzianka :)

 

30.2 to ladny czas i tak (wczoraj sie cielem prawie przez niego ;)) w sumie na 24x200 mialem najlepszy chyba 30.266 (screena mam tylko z 30.391 ale to na nie pocietym windowsie jeszcze...)

 

a na 24x202 (dla porownania ddr1 vs ddr2 jakiegos) zszedles ponizej 30s??

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie pamietam wszystkich czasow bo po prostu 1M na takich taktach puszczam tylko jak sys do benchow robie :D i porownuje czy jest OK czy jest zle. :D 4.8 mam na codzien i na takich taktach testuje sys :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajną masz tą celine buuren. Spróbuj zrobić moda na procka na +V. Opisany na vr-zone

Ps; ciesze się że na tym forum równiez są ludzie doceniający dobry trance ;)

 

Jak by ktoś chciał mojego celka 347 to pisać na pw :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx ;)

poczytalem o d352, jak to sie meczyliscie z nimi pol roku temu... ;)

i stwierdzam ze wypada spr co umi ta moja celina...

 

Tuning-komp o tym mowisz: link ??

 

bo mysle nad tym pin modem albo vmodem na plycie i nie wiem :mur:

 

a jak temp rosna ze zmiana napiecia ?? parabolicznie czy liniowo ??;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

box ajak :D

 

wlasnie nei wiem co z chlodzeniem... wiem ze moze sie spocic... zawsze jest jeszcze patent, dlatego +- info o temp by sie przydalo (w tamtym temacie jest o temp ale to lato bylo :|)

 

jest jeszcze zima cooling jak cos :)

 

a mi sie woda marzy... a to troche zajmie:/

napisze jak cos wymysle :)

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

To mój pierwszy post na Tym Forum ;)

Przeczytałem dość dużo z tego całego tematu i sporo się dowiedziałem ale mam teraz kilka problemów. Przejdźmy do rzeczy...

Konfiguracja:

Celeron D320 2.4GHz

ABIT IC7-G

Pamięci: Kinga PC3200 CL3 2x256MB (Dual)

Zasiłka: MODECOM ATX-350GTF(PF)

 

Oczywiście problem jest w O/C :D

Chodzi o to, ze procek nie chce wstać powyżej FSB200, rozumiem żeby był jeszcze jakiś niestabilny czy cuś ale nie, od razu długi pisk z budy i dziękuje...Czasem też piszczy tak jakby były problemy z k. graf. (jeden długi i dwa krótkie)

Barierą imo na pewno nie jest płyta. Pamięci w stosunku 5:4 na CPU FSB180 miały 225 i chodziły bez problemu, a wiec można przypuszczać, że one też nie są wąskim gardłem. Zasiłka jak do tej konfiguracji jest moim zdaniem wystarczając i raczej niemożliwe żeby to ona nie pozwalała procowi wstać.

 

Druga sprawa: Celek na FSB200 jest niestabilny, dałem mu VCORE na 1.5000 i wykładał się na SuperPi (wyskakiwało coś tam Extac czy jakoś tak i error na okienku) Testy w Everescie przeszedł bez problemów. Nie wiem czy dawać mu więcej pary, żeby się nie wyłożył... No i czemu ten cholernik nie wstaje nawet na FSB205? Chociaż żeby komp odpalił....

Czy to możliwe, że temperatura go tak dusi? Fakt, mam boxowe chłodzenie i stopnie lecą jak oszalałe. W IDLE według Abita na FSB200 i VCORE 1.5000 jest koło 58-59', w stresie strach mówić ;) w sumie nie wiem ile będzie na pałę ale po jakimś 30 sekundowym obciążeniu było już 66'...

Pozdrawiam

Może ktoś pomoże ;)

 

EDIT

Dodam jeszcze, że podkręcam na ratio 1:1 i porty AGP/PCI oczywiście zablokowane (w BIOSie pisze, że to FIXED więc to chyba to;))

 

EDIT2 :P

Jeszcze kilka dodatkowych danych ;)

FSB190 RATIO 1:1 VCORE 1.3750 (w sumie nie sprawdzałem jak zachowa się na standardzie czyli 1.3500, podniosłem tak o :P)

Temperatura w IDLE według Everesta 52-54'

Stress (SuperPi Test 2M - chciałem tak na szybko dprawdzić stabilność :P na FSB200 wcześniej się wykładał) 61-62' i całkowita stabilność.

 

EDIT3... To już dzisiaj ostatni :P

FSB200 1:1 VCORE 1.4750

Temperatura: Duża :D IDLE około 60'

Zacząłem robić SuperPi, jak wcześniej 2M i zauważyłem, że proc wykłada się wtedy, kiedy osiąga 66' (wcześniej też przy 66' się wyłożył tzn. wyskoczył błąd z SuperPi) Może to jednak ta Temperatura?

Pozdrawiam i idę spać....

Edytowane przez DBN20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno twoja zasilka jest zaslaba moj proc nie wstaje na fsb powyzej 240 i tez mi sie wydaje ze to wina zasilki.A co do tempow to chyba duzo zalezy od mobo.Na asrock vm800 bez podkrecania mialem idle:43 a stress:59.Po zmianie na gigabyte wogole zniknol problem grzania procka went na boxie leci na 5v przy oc 76%. Teraz jest szybko i cicho :D dziwne ale prawdziwe a napiecia wogole nie musialem ruszac jest sobie 1,33v hehe

 

jak cos to pisz

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to nie zasilacz... Czemu? Teraz FSB Procka jest ustawione na 180, pamięci chodzą na 225 (PAT włączony Ratio 4:5) Napięcie standardowe. Komp chodził już jakieś 4 godziny podczas grania w Fable. Zasiłka by się wyłożyła. Pobór mocy na starcie, przy włączeniu, nawet gdyby procek miał FSB 240! będzie mniejszy niż przy taki obciążeniu.... oczywiście imo...

Pozdrawiam

Edytowane przez DBN20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w temacie napisane jest słowo "Podkręcanie", ale mam pytanie co do tych procków (nie chcę żeby z innego tematu odsyłali mnie tutaj :wink: ).

 

Muszę szybko wybrać coś taniego w związku z tym wybór padł na celerona, zastanawiałem się nad D326 ponieważ jest najtańszy, ale może warto dołozyć np. do D352 (lub podobnego). Byłbym wdzięczny jeśli ktoś mógłby mnie oświecić co do realnych cen za te procesory (nie chodzi mi o ceny z allegro :razz: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę szybko wybrać coś taniego w związku z tym wybór padł na celerona, zastanawiałem się nad D326 ponieważ jest najtańszy, ale może warto dołozyć np. do D352 (lub podobnego). Byłbym wdzięczny jeśli ktoś mógłby mnie oświecić co do realnych cen za te procesory (nie chodzi mi o ceny z allegro :razz: ).

– w d326 nie warto sie pakować. To procesor wykonany w leciwym już procesie technologicznym (90 nm), ma duże wyższe zapotrzebowanie na energię (TDP na poziomie 84W) niż jego młodsi bracia (65W i mniej) – co przekłada się na temperatury pracy, ponadto w wielu miejscach jest wciąż drogi.

Zdecydowanie lepiej dołożyć "parę groszy" i zaopatrzyć sie w celka w procesie technologicznym 65 nm, z tych tańszych to będzie: d347 i d352 (szukaj steppingu D0). Dla przykładu zrzut ekranu z mojego cielaka d347.

post-119024-1170797557_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu D0, a nie C1 ?? :) (albo bez roznicy)

 

YodaMistrz80 kreciles to to ??

 

_Mistrz_ tak jak pisze Yoda, a najnizsze ceny na allegro bywaja nieraz wyzsze niz w sklepach ;)

do porownania to skapca polecam albo obejsc miejscowe sklepy...

Edytowane przez buuren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w teorii im póxniejszy rev tym wyższa kretliwość ... ale czy tak jest z obecnie produkowanymi procami to nie dam łba sobie uciąć. Patrz serie B0, C1 i D0 dla takich jak mój .... DEVILEK na swoim D0 bodajże wykręcił 3160 MHz co jest niezłe jak na mobila, C1 leciały do około 3000 ale już B0 przeciętnie stawały na 2800 co mój wykonał bezbłędnie. Generalnie i między rewizjami zdarzały się perełki, ale rzadko. To tyle w kwestii wyjaśnienia jak to kiedyś z rewizjami bywało. Jak jest teraz by trzeba sprawdzić. C2D mimo tych samych rev, sSpec, numerów box code'a czy poszukiwań batcha tego samego co w klubie +4GHz nie zawsze się sprawdzało więc i tutaj może być zonk.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze lepsze ceny z allegro:

d326-> 120zł

d347->170zł

d352->180zł

 

Także nie jest to kilka złotych. A procka potrzebuję jak najszybciej bo memki i mobo czekają. Jest ktoś w stanie powiedzieć ile można dać za wymienione modele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widze "rzeczywista częstotliwość taktowania" QPB = 150 a nie 200 ....chyba, że chodzi Ci stivo o własciwosci mikroukładu to masz 200 MHz :P, ale to nie o to tu chodzi :D

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wiem.. Co bym nie ustawił w BIOSie to i tak jest 150, a w Manualu do płyty jest napisane, ze PSB800 daje FSB200.. No chyba, ze to się w innym miejscu ustawia, to ja nie wiem.. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stivo : jaką masz płytę główną?? od tego by zacząć. Masz mozliwość zablokowania PCI/AGP?? Może płyta Cie nie pusci bo nie masz zablokowanych taktów grafy i dysków własnie ?? Podaj chociaż co za płyta to bedzie coś mozna kombinować.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta to Abit IS7 -> jest w sigu ;)

Ale już z tematu o tej płycie wiem, ze musze zmienić Ext. clock, bo do tej pory zmieniałem tylko 'N/B Strap CPU as'... Tylko czy mam zmniejszać mnożnik? Bo obecnie mam 18x a jak ustawię FSB200 to mi wyjdzie taktowanie zegara 3.6Ghz, a taki przeskok jest chyba groźny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest grozny bo ja na start na swojego celka 2.26 dalem fsb 200 i 1.425V i smigal az milo i smiga do tej pory.

mam praktycznie identyczna plyte glowna. nie zmieniasz strap-a tylko fsb na 200 ze standardowego 133(u ciebie z screenow widac ze masz 150) i mnoznik na 1:1 zamiast na auto bo inaczej nie wstanie to wszystko

PS

pamietaj o zapisaniu ustawien??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stivo: jak ci się uda zmienić mnożnik to stawiam wielką beczke wódy.... po drugie w sigu nie masz mobo, po trzecie sprawdź co sandra czy everest podaje jako max takty dla proców na prescotach, po czwarte jak dasz fsb 200 to go dopiero zaczynasz wykorzystywac a im wyżej tym lepiej, po któreśtam proca nie zabijasz wysokim taktowaniem a przewoltowaniem rdzenia => jak mu dasz ponad 1,6 Vcore to masz szanse go zabić, chociaż zdarzały się i takie tepaki w tych celeronach co nie chciały na 1,450 w ogóle się kręcić ale to wyjątki jakies.

Ustawienia pamieci na 1:1, raise vcore, zablokuj PCI/AGP możesz podnieść v na memki do jakichś 2,75 a nawet może wyżej, czasami trzeba podnieść napięcie na AGP (ponoć bezpieczne jest 1,95, u mnie jest 1,8 i nic się nie dzieje złego), no i at least but not last CHŁODZENIE!! schłodź cepa bo nie pokręcisz ani hertza :P

 

EDIT ( po krótkim namyśle): opisywane sposoby sa dla przypadku chłodzenia box ac, oraz uzyciu kosci pamieci co do której masz pewność, że wy3muje wysokie taktowania, nie biorę odpowiedzialności za Twój sprzęt a więc to co napisałem traktuj jako wskazówkę a nie zalecenie czy nakaz. ja tak robiłem u siebie i działało co nie znaczy, że u Ciebie bedzie działać bezawaryjnie.

Sorki za niedobijający ALT. :P

 

pozdrawiam.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mnożnika to własnie BIOS mnie uświadomił..

W sigu jest ABIT IS7 nawet na czerwono :P

Everest pokazuje mi, że efektywna częstotliwość FSB to jest 630. Obecnie mam ustawione 1.425 na Vcore.

Pamięc akurat mam 1:1 defaultowo. PCI/AGP mam na Fixed (66/33). Napięcie na RAMie w okolicach 2.6, a na AGP 1.55.

Chłodzenie mam Pentagrama 120Cu+, więc powinien wystarczyć...

 

Zaraz sprawdze co mi Systool pokaże przy zmianie na FSB200.

 

 

-----EDIT-----

Na FSB200 mój komp nie chce iść.. Po ustawieniu takiej wartości w Systoolu komp się zresetował. I jak by grafa oszalała, bo wczytanie jej biosu to były żółte prostokąty na całym ekranie.. Po wczytaniu BIOSU komp się zresetował, więc zmniejszyłem FSB do 167 i narazie tak zostawię. Może mam za słaby zasilacz na to wszystko (400W noname). I do tego wentylator na chipsecie zaczął mi głośniej chodzić...

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...