Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety dentka... zrobilem update, ale max to FSB 145. Jak dawalem wyzej to niestartowal, albo robil Bios Recovery :(

AGP/PCI zablokowalem. Vcore nie zmieniałem. Szczerze przyznam, że nie wiem jak go ustawić i trochę sie obawiam. Bios dalem wersje 1006.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar kupić celeronka D325 i do tego płytę główną, zastanawiam się nad jedną z tych dwóch:

ASUS P4P800S-X 848P/S478/FSB800/SATA

MSI 865PE NEO2-PFS 865PE/S478/GbLAN

którą z nich polecacie? która bedzie lepsza do o/c? dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar kupić celeronka D325 i do tego płytę główną, zastanawiam się nad jedną z tych dwóch:

ASUS P4P800S-X 848P/S478/FSB800/SATA

MSI 865PE NEO2-PFS    865PE/S478/GbLAN

którą z nich polecacie? która bedzie lepsza do o/c? dzieki za odp.

1416560[/snapback]

pewnie ze lepsza jest MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra kurewki swiatowe....wrocilem bo dokonalem w koncu to czego dokonac nie potrafilem

 

 

 

fsb 205....3.9 Ghz :D

Vcore 1.55

iddle 52-55

stress 65-70 wg abit eQ

 

 

podziekowal i narka :D wroce z rajdu to popracuje nad 4 Ghz....taka moja celina..najpierw nie chciala 3.8....potem nie chciala wiecej fsb niz 200...a teraz nie chce 4 Ghz..ale spoko moko sie zalatwi i 4 Ghz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, jak mojemu daje fsb215, to wstaje tylko bios sie troche wali....TZN sa poprzemieniane literki i sie wiesza, przy tym w fsb co miałem to pamieci dzialaly na 430mhz czy to moze byc wina tych pamiątek?? aha... i jak sie daje asynchro??bo na mojej płytce chyba sie nie da :(

Edytowane przez Kagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, jak mojemu daje fsb215, to wstaje tylko bios sie troche wali....TZN sa poprzemieniane literki i sie wiesza, przy tym w fsb co miałem to pamieci dzialaly na 430mhz czy to moze byc wina tych pamiątek??

1419715[/snapback]

pewni ze to pamiec ja niedawno chcialem sobie zmienic na 2x512 kupiłem 2 geil i nie chcialy bez błędów chodzic wczesniej probowałem z twinmosami ale tam była totalna masakra bios wyglądał, w zasadzie to nie wygladal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewni ze to pamiec ja niedawno chcialem sobie zmienic na 2x512 kupiłem 2 geil i nie chcialy bez błędów chodzic wczesniej probowałem z twinmosami ale tam była totalna masakra bios wyglądał, w zasadzie to nie wygladal.

1419789[/snapback]

dziękóweczka Zawadaki teraz sie nie będe zastanawiał nad kupnem Twinmosów Premium DDR 433 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj powiedzialem mojemu zasilaczowi PaPaPa ;) Zjaral sie skubaniec :) ale czego wymagac od FEEL-a :) Dobrze ze nie pojaral plyty itp ... jakis trefny model mialem bo slabo napiecie trzymal:/ a co do tych pamiatek to moje no-name pracuja na 436 ... A sprobuj moze nie w dualu tylko w singlu odpalic wyzsze FSB. To jak tam nikt nie pobil 4.18GHz ? :P

Jak macie dobre zasilki to mozecie na wyszym VCore probowac wyzsze FSB .. u mnie 180 nie chcialo isc na 1.475V a na 1.525V poszlo 220FSB (stabilne 219)...

Pozdrawiam i wciaz czekam na rywalizacje w superPi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj powiedzialem mojemu zasilaczowi PaPaPa ;) Zjaral sie skubaniec :) ale czego wymagac od FEEL-a :) Dobrze ze nie pojaral plyty itp ... jakis trefny model mialem bo slabo napiecie trzymal:/ a co do tych pamiatek to moje no-name pracuja na 436 ... A sprobuj moze nie w dualu tylko w singlu  odpalic wyzsze FSB.  To jak tam nikt nie pobil 4.18GHz ? :P

Jak macie dobre zasilki to mozecie na wyszym VCore probowac wyzsze FSB .. u mnie 180 nie chcialo isc na 1.475V a na 1.525V poszlo 220FSB (stabilne 219)...

Pozdrawiam i wciaz czekam na rywalizacje w superPi :P

1429003[/snapback]

one są w singlu.....masz jakis inny pomysl i czy to ze bios sie wiesza to w 100% wina pamiatek????? czy moze zamale napiecie?? aha....i jak bios mi sie wtedy zawiesil to speaker piszczał:/ Edytowane przez Kagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na codzien jade na tym co w podpisie vcore1,425 co prawda komp startuje na normalnym napieciu ale jest nie do konca stabilny potrafi sie wysypac przy uruchamianiu programu itd. o przejsciu superpi juz nie mowie, temperatury max to 55C w stresie przy wentylatorze ustawionym na 2300obr/min wtedy go jeszcze nie slysze w idle mam w granicach 42C, wczoraj udalo mi sie 4GHz osiagnac ale zaczym zrobilem screena nastapil reset i winda poszla wpiz.... 2 format w 2dni :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem Nowy na forum wiec please o wyrozumiałosc

Mam nastepujace pytanie do was kloedzy Mam celerona 2.4 ghz d płyte główna asus p4pe2-x i jest mało problem czy normalne jest ze procek grzeje sie do temperatury 72 sropni celcjusza na intelowskim wiatraku Proc nigdy nie był podkrecany jest uzywany w biurze więc nie wiem dlaczego tak sie dzieje prosze o pomoc i z góry dziekuje Dodam że na drugim nowym kompie pentium 4 3.0 ghz ma temperaturke 51 stopni POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem Nowy na forum wiec please o wyrozumiałosc

Mam nastepujace pytanie do was kloedzy Mam celerona 2.4 ghz d płyte główna asus p4pe2-x i jest mało problem czy normalne jest ze procek grzeje sie do temperatury 72 sropni celcjusza na intelowskim wiatraku Proc nigdy nie był podkrecany jest uzywany w biurze więc nie wiem dlaczego tak sie dzieje prosze o pomoc i z góry dziekuje Dodam że na drugim nowym kompie pentium 4 3.0 ghz ma temperaturke 51 stopni POZDRO

1439128[/snapback]

Opisales problem nie w tym temacie co trzeba, ale pomoge skoro jestes nowy (w koncu kazdy uczy sie na bledach).

1. Upewnij sie ze wiatrak dziala.

2. Zobacz czy nie ma jakies przerwy miedzy radiatorem a prockiem (moze radiator sie poluzowal i nie styka z powierzchnia procka)

3. Jesli wszystko jest ok to zobacz czy przypadkiem skladajac kompa ktos nie pozalowal pasty termoprzewodzacej (musisz zdjac radiator i zobaczyc czy procek jest posmarowany pasta)

4. Moze tez byc uwalony czujnik na plycie (w to watpie bo raczej wtedy wogole by nie pokazywal temp.)

 

Kumpel ma Celine 2.4 GHz + chlodziwo INTEL-a i u niego temp. nie przekracza 54 stopni przy max. obciazeniu.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejmij radiator przeczysc wszystko posmaruj jakas dobra pasta i zaloz jesli to nie pomoze to wina lezy po stronie plyty a scislej czujnika temperatury, intel nie dawalby do swoich prockow coolerow ktore wysyadaja przy standardowych taktach ca 72C to duzo jak na prescota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaa :D

i;m back

wrocilem na laptopie ojca :D

aczkolwiek komp stary sie spalil...prawdopodobnie mobo (a ja nie mamfaktury bio zgubilem i z gwarancji nici)

do tego /fx poszedl z dymem.....byc moze tez celina..ogolnie to moglo pojsc wszystko...albo tylko celina :]

Ha ale padaka =-/ buuuuuu =-/

 

nie zebym byl zdrajca ale wytacham od starego z pracy athlona xp 1700+ na jakiejs zadnej mobo :D <o ile stary mi da...bo cos krzywo patrzyl kiedy mu powiedzialem ze spalilem kompa =-]>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. jesce nie wiem co mi sie spalilo

2. a wiec...:D se wlaczylem kompa...ale w windzie wyszedl mi kominikat

"windows uzyskal sprawnosc po powaznym bledzie" (cos takiego)

nie moglem tego wylaczyc to reseta zrobilem..no i po resecie juz nie wstal..na poczatku nawet sie nie chcialwlaczyc..wciskalem power a on wstawal na pol sekundy i gasl...to wyciagnalem grafe i sie wlaczal..okazalo sie ze grafe spalilem...to poszedlem do rudka po rive vante wlozylem do portu agp...i....CIEMNO =-/ no to agp zjarane (chyba) ale potem wlozylem arte pod PCI i ....... CIEMNO =-/ ..mysle cale mobo szlag trafil...ale potem zresetowalem biosa i inteligentne mGURU abita AI7 wyswietlilo mi numerek..badam w instrukcji co znacyz ten numer a tu "Check CPU Core voltaage" no to mysale jednak procek (to by tlumaczylo brak obrazu ...chyba...) wiec jak wiecie po objawach ktore opisalem co moglo sie spalic to piszcie...dodam ze jak wloze spalonego fx5200 do agp to komp sie wlacza na pol sekundy...kazda inna karta wlozona owocuje wlaczaeniem kompa (chodzi caly czas) ale czarny ekran caly \czas =-/ i nie bootuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oto konfiguracja kompa kiedy poszedl wpizdu

 

3.6 Ghz 1.4 V

193 fsb

ramy szly 4:5 wiec to bylo okolo 480 mhz....z 333 (goodram rules) na timingach 2.5-3-3-7 3.1 V

co do procka to bylo lajtowe OC..moze \ramy jakies spiecie zrobily

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...