Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

ln2 :P

A czy przypadkiem azot w fazie ciekłej nie jest jedno atomowy? TZn LN? N2 to faza gazowa tak jak Tlen O2 czy wodór H2...w fazie ciekłej sa one już jedno atomowe.....:D oczywiscie moge się mylic ale tak mi się wydaje :-P

 

end O/T :D

 

Co do tego 336 celeronka to azot ciekły bardzo byłby przydatny :D :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm w sumie to on jest cały czas chłodzony azotem...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

w 78% :-P

A na poważnie to niestety nie mam dostępu do lepszego chłodzenia niż AC a 4.2 ghz na co dzień i tak jest nie realne. Więc nic tylko :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyo ja dodam od siebie nieco ...

 

zmiana biosu sie nie powiodła z prozaicznej przyczyny ... nie miałem na to dzisiaj czasu ... ale od czego Bóg dał nam niedzielę :D ..

 

pamięci wyrabiają u mnie timingami 2-6-6-7 CMD1T .... ale do czasu freeza a ten jest dość szybko .. po około godzinie pracy .. potem zmiana na 2,5-6-6-7 CMD1T i leci stabilnie więc nie zmieniam ... dodam tylko że latają tak przy 187@166 MHz RAM :D czyli mnożnik 5:4 ...

Co do blokad, dzielników i innych takich ... dzielnik 5:4 da ci możliwości jakiekolwiek pod warunkiem że ustawisz fsb w zakresie od 198 - 201 MHz ... nie inaczej .... przy takim taktowaniu AGP/PCI jest cholernie czułym ustrojestwem i nie puści ci nawet 2 MHz naprzód ... niestety .. poszukaj w sieci jakie biosy tego asusa dawały możliwości a może coś znajdziesz ... ja tak doszedłem po 2 miesiącach do tej wiedzy o mojej mobo i celinie .. i teraz wiem .. bo poszło wsio dobrze na 201 MHz i chce jeszcze ae muszę jednak zasilacz zmienić :D mam już kaskę i jutro kupuje fortronka za UWAGA!!!! 69 PLN !!!! 350 W ponoć z dobrej rewizji .. przynajmniej tak wyśledziłem z postów ZenFista & Co. :D

 

reasumując :D jutro zmiana biosu ... zakup zasilatorni .. i jak to w Ekwadorze tubylcy mawiajom : JAZDAAAAAAA!! :D

 

P.S: Box Cooling na te 4 GHz powinien wystarczyć ... tylko musisz !! koniecznie dać dobrą pastę i dobrze ją rozprowadzić po powierzchni albo CPU albo BOX'a ... inaczej zapomnij o wynikach .. mój kolega kręcił celeną x 21 i jechało rówbniutko .. tylko te tempy :( ale i z tym się da powalczyć ... kilka postów temu napisałem co mi dała zmiana kilku cześci w budzie i jakie sa wyniczki :D ... a wyniczki zamieszcże osobno jako raport z evera :D

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam dobrzy ludzie za wsparcie i zainteresowanie.

Do Pc Speaker nie bardzo Cię zrozumiałem z tym dzielnikiem 5:4 i fsb u mnie ram nie jest problemem, po za tym przy fsb 200 ram ustawie sobie 1:1.

Napisze jak ja to rozumiem:

dla fsb 133 mam dzielnik ¼ czyli pci 33mhz (i jakoś tam dla pci−e tak że jest 100mhz) podjechałem sobie z fsb do 152 wtedy pci poszło na 38mhz dalej już bałem się o dysk i miałem nadzieje ze przy fsb 166 zaskoczy dzielnik 1/5 bo niektóre płyty go mają tyle że clocgen pokazał 42/125 pci/pcie (jak pisałem wcześniej). Gdybym miał ten dzielnik 1/5 teoretycznie mógł bym dojechać do fsb 190 wtedy pci wynosiło by znowu 38 (190/5 = 38) (oczywiście ram musiał bym wtedy puścić jako 333). A przy fsb 200 na bank jest dzielnik 1/6 dla pentiumów. Jeżeli jest inaczej niech mnie ktoś poprawi. Co do biosu to mogę sobie ustawić pci clock 33mhz i nic to nie daje przynajmniej wg clocgena, mogę tez sobie ustawiać częstotliwość pci−e w zakresie od 80 do 150 mhz ale wybranie wartości innej niż auto (np. 100, 101) kończy się czarnym ekranem a karta graficzna woła o włożenie dyskietki z biosem. Stąd pomysł fsb 200 bo żadnego pośredniego ustawienia się nie da wykombinować. A co myślicie o pomyśle z kupieniem oddzielnego kontrolera dysków ide czytałem gdzieś że on sam ustala taktowanie magistrali pci. Teraz mam dysk sata ale na potrzeby testów coś by się poszukało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak macie ustawione wszystkie opcje w biosie dot pamięci?? mój celeron d 2,8 nie kręci sie wiecej jak 3,2... :blink: potem podczas łamowania gier ZAWSZE wyskakuje jakiś błąd ;/ moja konfiguracja; <_<

 

płyta główna: ASRock P4VM800

procesor: Intel CELERON 2.80Ghz S-478 // 3045 Mhz (O/C)

karta graficzna: Radeon 9800 Pro 128MB (Palit) , 411/621 mHz (O/C)

karta dźwiękowa: SB live! 1024

twardziel: Barracuda 7200.7 80GB

pamięć: DDR DIMM 768MB

napędy: DVD-RW WriteMaster

OS: Windows SP2

zasilacz: Enermax 353W

Edytowane przez aftershocK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak macie ustawione wszystkie opcje w biosie dot pamięci?? mój celeron d 2,8 nie kręci sie wiecej jak 3,2... :blink: potem podczas łamowania gier ZAWSZE wyskakuje jakiś błąd ;/ moja konfiguracja; <_<

 

płyta główna: ASRock P4VM800

procesor: Intel CELERON 2.80Ghz S-478 // 3045 Mhz (O/C)

karta graficzna: Radeon 9800 Pro 128MB (Palit) , 411/621 mHz (O/C)

karta dźwiękowa: SB live! 1024

twardziel: Barracuda 7200.7 80GB

pamięć: DDR DIMM 768MB

napędy: DVD-RW WriteMaster

OS: Windows SP2

zasilacz: Enermax 353W

Czy Twój asrock ma blokade AGP/PCI? tzn możesz zablokowac czestotliwosci tych szyn na odpowiednio 66 i 33 MHz...bo jezeli tego nie masz to to może byc przyczyna...Błedy wyskakuja tylko przy grach czy w inych programach tez?...u mnie przy 4055MHz tez wywala błedy cokolwiek bym nie chciał właczyc :-P taka moja diagnoza inna rzeca może byc napięcie..próbowales nio podnieść napięcie rdzenia? i czy tojest mozliwe na twoej MOBO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sziiiiiiiiiiit ... no fakt ,... my bad man ... przy 200 FSB ramy chulają 1:1 ... sory za błąd :D ... jakby działały na 5:4 to by były pamiątki :P hohohoho... 500MHz :D rewelka ... ale walnąłem gafę:( dzięki za poprawienie

 

btw... dla PCI/AGP synchro dzielnik zaczyna sięprzy 198 a kończy na 201 .. potem mogą być schody ale nie takie rzeczy wyczynia sprzęt :D mój wczoraj wieczorkiem wstał na 233 FSB a na Codegenie wstał i wszedł do windy bez zwiechy na 201 jak na razie ... ale na Codziaku nie próbuję więcej bo mnie nie stać na awarię :P ... wczoraj pozyczyłem od sąsiada Tagana 400W i dopiero pokazała celina i płyta klasę :D ... 233MHz FSB :D ale bez zrzutu :( sorki ... jak dopadnę zamówionego Fortrona to podziałam :D i sięwykaże na screenach :D ROTFL ... wczoraj pobiłem swój własny rekord :D 3900 MHz ... nie wiem jak to ze stabilnością ma bo windę widziałem tylko przez 5 minut :D poczekałem na załadowanie wszystkiego a potem wyłączyłem bo się przestraszyłem nieco ... nie wiem jak to się będzie sprawowało ale powalcze na pewno :D tymczasem ..

 

 

P.S: 3majcie kciuki za zmianę BIOS'u :D dzisiaj wielki dzień :D

 

RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Twój asrock ma blokade AGP/PCI? tzn możesz zablokowac czestotliwosci tych szyn na odpowiednio 66 i 33 MHz...bo jezeli tego nie masz to to może byc przyczyna...Błedy wyskakuja tylko przy grach czy w inych programach tez?...u mnie przy 4055MHz tez wywala błedy cokolwiek bym nie chciał właczyc :-P taka moja diagnoza inna rzeca może byc napięcie..próbowales nio podnieść napięcie rdzenia? i czy tojest mozliwe na twoej MOBO?

Ty chyba nie wiesz co mówisz :mur: Asrock z blokadą agp/pci i z opcją zwiększania napięć ?? :blink: Od tego jest Asus... Asrock to dział Asus'a który robi płytki nie pod o/c z odpadów tych lepszych ^^ (wyjątek mobo PC_Speaker'a który ma "niby" blokade i możliwości ruszania napięć <_< :blink: ) no offence ;)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rotfl ... poczytaj pod hasłem P4S61 z opcją overcklocking via google.com :D no fence Freelance ale jednak asrock to dział próbny przed tym co się wpuszcza pod szanowaną nazwą :D taki poligon który się blokuje nowymi releasami biosu po tym jak zostanie sprawdzone działanie danej funkcji :P ... przecież P4S61 były przygotowywane pod prescotty jak asus jeszcze dopieszczał swoje płytki pod Northwoody ... ty byś chciał żeby twoją firmę kojarzono z innowacyjnością która kończy się klapą ?? od tego asusa ma asrocka a nie od upychania w nim odpadów :P ja mam chipset SiS 661 FX .. poczytaj o nim nieco to sie pokaże co to takiego i kto oprócz asusa w asrockach go stosuje .. fakt .. boli mnie to że nie obsługuje dual channel dla pamieci ale cóż .. jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :D ... btw... takie asrocki jak mój docierają do europy niestety aż z korei i tajwanu gdzie najwięcej ludzi je po prostu katuje jako najtańsze a asus ma ubaw patrząc na wyniki OC zamieszczane w sieci ... sam nie przepadałem na początku za ta firmą ale teraz sam nie wiem co sądzić ... po prostu trzeba się nauczyć pokrętnej logiki asrockowych ustawień i będzie git :D może to nie top do OC ale jednak lepiej niż niejedna MSI czy Abit ... przynajmniej ostatnio :P ... przypatrz się na nowości CeBIT to zobaczysz na których płytach najwięcej nowości dla szaraczków wprowadzono :P bo chyba nie zamierzamy nazywać szaraczkami tych których stać na Mobo za 1K :D

 

P.S: przykłady dla płyt z S939 pod A64 pokazują dużo możliwości i ciekawych rozwiązań lub ich ewolucji które Asus sobie testuje :D jak bedzie niewypał to nie wsadzą na płytkę firmowaną nazwą Asus ... a jak będzie jakaś opcja hitem to w prasie się ukaże że to asus ją pierwszy wprowadził :D taki ciekawy PR ... to sie nazywa strategiczne myslenie i za to podziwiam Asusa ... abit nie pomyślał i teraz płaci za swoje niedopatrzenia i testy na userach :P

 

z całym szacunem :

 

RE5PECT :D

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I potem płytki od Asus'a są gorsze od Asrocków... Przykład moje mobo >> napięcia skaczą tak jak na twoim Asrock'u - chyba że ci nie skaczą ;] (mówie o vcore procka ;] ) I jakoś na mojej mobo coś mi nie chodza moje hynixy :) Nie ma co, teraz jak bym mógł to bym chętnie wymienił moją mobo, zresztą co ja mówię, może za pare dni zakupie IC7 :) Tylko potem bedzie problem ze sprzedaniem mojego Asus'a :|

Pozdro

 

P.S. Nie nie chciałbym zeby jakoś tam kojarzono moją firmę, ja poprostu kiedy kupowałem tą mobo to zaczynałem coś niecoś wiedzieć o PC i O/C i zachęcony wynikamy z benchmark.pl (nie znałem jeszcze wtedy tłika :mur:) zakupiłem tą właśnie mobo. I jeszcze raz powtarzam, wcale sie nie ciesze że mam tą płytke !! :)

Edytowane przez freelancer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mog3e tylko ustawic napiecie ramu na "HIGH" :D pozatym sa jakies dziwne okreslenia w opcjach chipset :P nie napisze RAS precharge... sa tylkow guscie write to save latency czy jakos :P :P

 

widze jak niektórzy piszą 2,5-3-4-5-6 wiem ze to sa ustawienia w biosie ale ktory to jakie ustawiuenie? np cas latency : 2,5 ... napiszcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sziiiiiiiiiiit ... no fakt ,... my bad man ... przy 200 FSB ramy chulają 1:1 ... sory za błąd :D ... jakby działały na 5:4 to by były pamiątki :P hohohoho... 500MHz :D rewelka ... ale walnąłem gafę:( dzięki za poprawienie

 

btw... dla PCI/AGP synchro dzielnik zaczyna sięprzy 198 a kończy na 201 .. potem mogą być schody ale nie takie rzeczy wyczynia sprzęt :D mój wczoraj wieczorkiem wstał na 233 FSB a na Codegenie wstał i wszedł do windy bez zwiechy na 201 jak na razie ... ale na Codziaku nie próbuję więcej bo mnie nie stać na awarię :P ... wczoraj pozyczyłem od sąsiada Tagana 400W i dopiero pokazała celina i płyta klasę :D ... 233MHz FSB :D ale bez zrzutu :( sorki ... jak dopadnę zamówionego Fortrona to podziałam :D i sięwykaże na screenach :D ROTFL ... wczoraj pobiłem swój własny rekord :D 3900 MHz ... nie wiem jak to ze stabilnością ma bo windę widziałem tylko przez 5 minut :D poczekałem na załadowanie wszystkiego a potem wyłączyłem bo się przestraszyłem nieco ... nie wiem jak to się będzie sprawowało ale powalcze na pewno :D tymczasem ..

P.S: 3majcie kciuki za zmianę BIOS'u :D dzisiaj wielki dzień :D

 

RE5PECT

a mi wejdzie do win na fsb 250 ale stabilnosc max na 227. przy 235 po 2,5h blad prime wywalilo ale wg mnie to wina ramu. teraz niepokombinuje bo wc musialem spadkowac(wezyk przeciel przypadkiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno mnie tu nie było :D wróciłem ze zmienionym chłodzeniem celiny z boxowego na wc ale nie powojuje bo zasiłka jest prawdobodobnie niestabilna, sprawdze to jak kumpel z taganem przyjdzie wtedy sie okaze czy przez zasilacz nie wyjdzie ponad 3,2 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRRRRRRRRRRR!!!!!

 

Flasz biosu po pięciu piwach ... może to dodaje odwagi ale bije głupotą :P skopałem sobie dokładnie ... ale po programowaniu mam od nowa ten sam bios .. i tu powstaje pytanie a w zasadzie prośba do forumowiczów ... mmusze zakupić kość biosu dla płytki Asrock P4S61 kompatybilną z biosem w wersji 1,4 ... bo jak zaprogramopwałem na tej co mam to się okazało że mi błędy wywala programator .. znaczy kość nie pociągnie tej wersji .. a widziałem co ta płyta potrafi .. jednak asrock jest poligonem asusa a potem się zaczyna blokowanie funkcji ... jak na przykłd ustawianie vcore, vdimm, timingów .... dlatyego też potrzebuję dojścia do kości której oznaczenie podam w nieodległym terminie ... sam najpierw musze doszukać się jaki to ma być zamiennik zeby nie było problemów .. :D tak czy inaczej ... bignę teraz na poprzedniej konfiguracji ze zmianami na pamiątkach :D

 

btw. mój asrock MA !! blokadę PCI/AGP i już pisałem jakie mam ustawienia dla poszczególnych taktów więc nie będe powtarzał :D proc przechodzi 201 MHz na FSB więc nie widze przeszkód w kreceniu go dalej .. jak tylko zrobię coś z tym zafajdanym codeszitem ... .aha ... co do pływającego vcore ... masz rację freelance :D pływa to i owo właśnie w tej wersji biosu :( .. wersja 1,4 miała to ustabilizowane ale przecież poligonowy manekin jakim jest asrock nie może być lepszy od sztandarowego produktu fiormy matki dlatego własnie zabija się pewne możliwości odgórnym przykazem co mnie wkurza .. co do przesiadki ... poradzę ci zmienić na innego asusa a nie tego abita bo z nim same problemy ludziska mają .. wystarczy wejść na allegro i popatrzeć że się wszyscy tego pozbywają tracąc na tym biznesie średnio po 100 plnów :D przemyśl jeszcze raz tądecyzję bo potem będą tylko plecy :D

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś... Cała seria P4P800 (xx) / P4C800 (xx) ma problemy z latającym vcore procka. Problem rozwiązuje drop mod. To po 1 ;] A po 2 chce zmienić ponieważ moje pamięcie z nią nie współpracują tak jak trzeba (nie ruszają na fsb 190 i wyżej a normalnie chodzą na 250...) A z racji tego że mem jest droższy od mobo to wole wymienić mobo :] I nie mów że IC7 jest gorszy od P4P800 bo nie jest Oo

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no może nie od tego asusa ale nie lepiej pomyśleć przyszłościowo i zakupić coś na czym będzie działał CM a potem i Conroe ?? tylko Asus jak na razie rozwija płyty pod tym kątem a reszta jak zwykle śpi ... tylko i dlatego po prostu napisałem żebyś przemyślał bo jak o mnie chodzi to mi to wali :P ile razy bedziesz zmieniał płytę główną :D jak o mnie na przykład chodzi to jeśli się przesiądę na coś innego to własnie to będzie conroe na jakiejś sprawdzonej płycie L775 :D a tymczasem :

P.S: po kiego zmieniać płytę główną, która ma problemy z "pływającym" vcore a do której wszędzie gdzie by nie spojrzał jest modelowo i na fotach pokazane jak zrobić dropa ? może lepiej się pomęczyć i dobrać odpowiednie elementy i pomóc sobie nakładem 2 czy 3 zeta zamiast wydawać o wiele więcej na marne własciwości O/C w przypadku wspomnianego abita ?? :D

 

RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IC7 ma marne o/c ?? :| Najlepsza płyta pod o/c na s478 i marne możliwości Oo Chyba nie dokońca wiesz co mówisz :) Nawet w tym topicu ludzie po zmianie jakichś firmowych płyt na wspomnianego wyżej abita dostali pareset mhz więcej ... A ja jaki już pisałem wyżej wymieniam mobo bo mi wyjdzie taniej niż wymiana ramu :P A tak wogóle to dopłacam 20zł i mam wspomnianego Abit'a także mi sie opłaca... A co do 775 itd to nie wymienie bo mnie poprostu nie będzie stać na to a rodzice nie zasponsorują... (popatrz mój profil - wiek)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej no ok ... jak chcesz ... ale i tak twierdzę że ten abit to pomyłka firmy i tyle .. zresztąwłasnie kilka postów o nim jest i w tych kilku postach ludzie jadą po abicie za tę płytę jak psa :D no ale co mi tam .. ja na razie nie zmieniam i nie zamierzam bo następną zmianę planuję już na LGA 775 i do tego Condziaka z zegarkiem 2,66 :P i życze powodzenia Freelance :D btw... taki abit na allegro kosztuje 160 pln jeśli mnie pamięć nie zawodzi .... zresztą kilka ich było w tej samej cenie od jednego sprzedającego .... jakiś sklep z Krakowa chyba ... IC7, IC7-2 ?? <jest taka ?? > i jakaś IS7 cośtam .. wszystkie od abita i tylko ta IC7 miała normalne opcje a reszta to jakiś zubożony chłam :| ale cóż .. nie wszystkie produkty musza być najlepsze .. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej no ok ... jak chcesz ... ale i tak twierdzę że ten abit to pomyłka firmy i tyle .. zresztąwłasnie kilka postów o nim jest i w tych kilku postach ludzie jadą po abicie za tę płytę jak psa :D

widziałeś tą płyte kiedyś na oczy bo jak nie to sie nie wypowiadaj na jej temat bo [ciach!]lisz głupoty miałem tą płyte i stabilność poszła do góry wcześniej na FSB 200 przy super pi 32M proc sie wywalał a na abicie kończył za każdym razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o czym wogule tu rozmawiac ... IC7 to najlepsza plyta pod S478 lepszej nie bylo i nie bedzie zaluje ze wogule ja sprzedalem ale niestety musialem glupie ct-479 nie pracuje na plytach nie asusa ;(;(;( wystarczy popatrzec na tego screena i zobaczyc co sie na niej da osiagnac http://www.thelab.gr/reviews/ic7mods_en20.php a ten kto napisal ze jest do niczego albo byl pijany albo powinien sobie qpic asrocka codeshita i nie grzebac przy nim bo pan z serwisu powiedzial ze ga przez satelite znajda i zabiora gwarance :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... taki abit na allegro kosztuje 160 pln jeśli mnie pamięć nie zawodzi .... zresztą kilka ich było w tej samej cenie od jednego sprzedającego .... jakiś sklep z Krakowa chyba ... IC7, IC7-2 ?? <jest taka ?? > i jakaś IS7 cośtam ..

buhahha ale polewke mialem

taki abit na allegro 300zl min (160zl licytacja cena minimalna niezostala osignieta)

kilka postow?? a topica przyklejonego nie widziales??

od twojego asrocka bidnego nawet moj IS7-v(is7 bez duala) jest lepszy.

 

no może nie od tego asusa ale nie lepiej pomyśleć przyszłościowo i zakupić coś na czym będzie działał CM a potem i Conroe ?? tylko Asus jak na razie rozwija płyty pod tym kątem a reszta jak zwykle śpi ...

to niezalezy od producenta tylko chipsetu. jak bys doczytal to bys wiedzial ze testy conroe odbyly sie na przystosowanym specjalnie i975 Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh @PC_Speaker. Skąd ja wiedziałem że cie pojadą ^^ Nie chciałem nic sam pisać bo potem by było że ja sie nie znam... ;) Podpinam sie pod argumenty panów którzy pisali wyżej :D PC_Speaker zapoznaj siem najlepiej z topiciem o IC7 a potem pisz gupoty :mur: :D xD no offence ;)

dokładnie abit ic7 to najlepsza płyta do o/c pod s478 planuje ją kupić i wycisnąć jeszce coś z mojej celiny :wink:

Skąd ja to znam... :gitarzysta: :blurp: :twisted2:

 

Pozdro

Edytowane przez freelancer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj abit poszedl za 350zl :] jak bede mial troche wiecej kasy to qpie jeszcze jednego i jakiegos celka i pomecze bo to genialna plyta .... doslownie marzenie no gdyby jeszcze OCZ boster chodzil na niej bez problemu ;) a co do dothanow yonah'ow i canrone to jest przesrane bo nie ma jednej platformy ktora by je obslugiwala :( z tego co wiem to pod ct-479 chodza tylko dothany po yonahy najleposzym wyjsciem byla by jakas tam Aopen nie pamietam dokladnie jaka sa tez inne ale sa na chipsetach od laptopow i sie cienko kreca ;( a do canrone jeszcze oficialnie chipsetu nie ma .... btw to nie bylo na I975 tylko I965g http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=95021 :] polecam lekture :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech ... już miałem was zakasować linkiem do aukcji ale fakt ... nie IC a IS ... cóż .. bywa .. jak zwykle dałem plamę:P ale przynajmniej cosik forum w temacie ruszyło :P

 

Tak czy inaczej ... powodzenia przy wszelkich zmianach :D tymczasem bawmy się tym co mamy :P

 

P.S: nie napisałem nigdzie że sa na rynku płytki obsługujące Conroe i CM ... na pewno nie w standardzie, nie oficjalnie i nie są powszechne .. do czasu a czas taki nadejdzie z wejściem na rynek procków 0.65nm więc nie ma się co spieszyć na zapas ... poza tym asusiki po aktualizacji biosu obsługują CMki i co najciekawsze takich płyt jest kilka w sprzedaży .. nie jestem fanem asusa ani abita ... tak samo jak nie jestem zagorzałym fanem intela czy amd ... po prostu sa lepsze i gorsze modele danej firmy :P ... a że abit zaliczył ostatnio wpadkę to już inna sprawa :P

a to że uważam wyciskanie celerona D dla pustych mhz za dziwny wyczyn to inna sprawa ... mnie chodzi tylko o to żeby chciał jak najwydajniej współgrać z pamięcią i dlatego się uparłem na to 200mhz na fsb ... tylko i wyłącznie dlatego :D

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co racja to racja asusa ma qpe plyt obslugujacych mobile ale do kazdej z nich trzeba dokupic cos takiego http://www.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=...467&modelmenu=1 co kosztuje kolo 45euro w sklepie w niemczech :( a teraz cos ciekawego w koncu na temat cielakow :P niestety nie D ani tez nie zadne tam GHZ :]

post-131187-1144998098_thumb.jpg

jest na s478 i ma tylko 256 l2 a nie 512 jak pokazuje cpuz :P

a co do abita to powiem ci tak ... u Kasy.CK na asusie jego celek 3,8 i koniec a u mnie na abicie 4,2 stabilne jak skala a 4,4 pewnie tez by poszlo po dluzszych meczarniach zeby go ustabilizowac ale nam sie nie chcialo :P jesli dla ciebie te dodatkowe 400-600mhz to "marne własciwosci o/c" to juz nie wiem co powiedziec :blink:

 

EDIT: no i to celek a nie p4 :P

Edytowane przez alfredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech nie zrozum mnie źle ale "puste" nic nie wnoszące do jakiegoś kopa wydajnościowego megaherce to nie to co ja rozumiem pod pojęciem O/C ... ale to kwestia podejścia do tej sprawy .. wiem że mój cielak się zakrztusi powyżej 210 MHz i po prostu nie zamierzam pracować na tak podkreconym ... może sprawdze czy pójdzie max na tej płycie i ile to wyniesie ale raczej jako cielawostkę bo niestety prawda jest taka że dla mojego modelu wszystko co p[owyżej 3,4 GHz nic nie wnosi do sprawy wydajnościowej za to do dogrzewania mieszkania wiele :P ... może teraz już wytłumaczyłm co i jak ... a to że proc ma potencjał to inna historia.

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może sprawdze czy pójdzie max na tej płycie i ile to wyniesie ale raczej jako cielawostkę bo niestety prawda jest taka że dla mojego modelu wszystko co p[owyżej 3,4 GHz nic nie wnosi do sprawy wydajnościowej za to do dogrzewania mieszkania wiele :P ... może teraz już wytłumaczyłm co i jak ... a to że proc ma potencjał to inna historia.

 

RE5PECT

o to bym sie klucil. pusc tego celeronka na 3.8ghz niby 400mhz a duza roznica bo pamieci maja tez wiecej mhz. pi roznica 10s, obrobka filmu 20min krocej, jak dla mnie 20min to duzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...