Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

załatw mi tak * mądre spojrzenie to załatwię conniego .. ech ,, tylko jedno i drugie graniczy z cudem niestety ... tak na marginesie ... ten chipset 848 .. niby wykastowany o dual ale jedna k.. coś może być nie tak ?? pomóżcie i poszukajcie coś dla mnie bo już nie mam siły ... siedzę od 6ciu godzin nad tym całym guglem i jakieś słabe wyniki wywala ... wsio ponizej 4,5ghz :P ... żartowałem.. da się chociaż na tym zrobic fsb 200 spokojnie z tego co znalazłem więc ... jak to mawiają stay tuned

 

*i'm in a bad mood coz it's lost now :( sorry za OT

 

RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie spokojnie zrobilbym ponad 4,5ghz ale nie na tym procu co mam.

fsb powinna pociagnac ~260 conajmniej moj wstal max na 252 ale tylko zobaczylem bios i sie wylaczy :D

mi sie konczy ram a i proc potrzebuje wiecej papu a droopmoda jakos jeszcze niezrobilem :P len ze mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja cie piernicze ... ale ceny na procki na allegro lecą w dół ... jeszcze chwila i nasze celeryny pójdą za 50 pln :P hue hue hue .. jak widzę takiego P 4 805 za niecałe 530 plnów to coś się dzieje ... :( zaraz sie oblooka ile to teraz za swoje bym mógł krzyknąć :P

 

eeeee ... nie jest tak podle .. jak na razie 3ma cenę około 200 - 210 plnów .. :D nie jest źle :D

 

własnie sięzastanawiam czy nie zrobić kroku "wstecz" i nie przesiąść się na Pentiumnę IV 3,00 HT NW :D co o tym myślicie ?? w cenie 400 pln fsb 800 s 478 ... chyba nie najgorsze rozwiązanie by to było w sumie ... trzeba się zastanowić :D

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie sięzastanawiam czy nie zrobić kroku "wstecz" i nie przesiąść się na Pentiumnę IV 3,00 HT NW :D co o tym myślicie ?? w cenie 400 pln fsb 800 s 478 ... chyba nie najgorsze rozwiązanie by to było w sumie ... trzeba się zastanowić :D

Mysle ze nie warto na niego wydawac pieniedzy. Lepiej upatrzyc jakiegos p4-mobila northwooda i sie nim pobawic :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasa... tylko czy P4 NW włazi w socket 478 bez przejściówy ?? bo jak tak to znalazłem już takiego za 180 pln ... :D bodajże z 1,8 na 3,2 idzie zrobić ... tylko ciekawym jak :P koleś coś testował na płytce asusa a na razie mi się kroi MSI neo V na chipie intel 848p więc nie wiem czy to by grało :D

EDIT: ha HA!!! znalazłem .. intel 848p współpracuje z P4 M northwood :P fajno ;d

RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlazi :] oblukaj moja sygnaturke i obacz sobie ze mam 2 takie c(w)elki :P nie grzeja sie ogule :] chodza w miare oki nie mozna narzekac no i wykrywa je jako LGA775 :D

tru, tru tylko 1 z nich jest tylko chwilowo u ciebie :wink:

 

 

A co do tego proca PC_Speaker to najlepsze rozwiazanie, kupic P4-Mobila NW, a nie wersje PC ktora niby sie nie grzeje, ale jak mobil nie smignie :)

Edytowane przez kasa.ck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowla ... obejrzałem dzisiaj jakiś program podsumowujący gospodarkę kraju na dziś i zgłupiałem ... dolar jest w okolicach 3,06 PLN !!!! wybieram się na łowy na ebay :P ... bedzie spox ... moze być że bedzie mobil 1,8 NW i bedzie na dobrych parametrach :D 3mam kciouki za zioma z niemiec :D bedzie łowił chłopak coś dla mnie :D

 

RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja bede miał przelicznik dobry akurat :D .. 10MHz za 1 PLN :D fajno nie ?? :D swoją droga ciekawe ile na tym ten mój zią zarobi :D .. dzisiaj wbijałem po kolei na rózne ebaye i sprawdzałem procki mobilne .. ciekawostka że Yonahy w wersji ES nadal sprzedają i to dość tanio .. około 230 - 250 $ za sztukę zależnie... 2400 czy 2600 .. fajnie by było ugrać coś w totka bo by sie człowiek nie martwił co zrobic jak sprzet po zbytnim OC padnie :P hue hue hue ... i dlatego jest ten topic .. Celeryny D już są tanie jak barszcz więc można kręcić do upadłego bo w ciągu miecha się da uskładać jakoś na następcę w przypadku niepowodzenia :D

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.instalki.pl/programy/download/t...U_Benchmark.php

fajny programi do testowania cpu. napisze tylko tak: na celku 3,6ghz mialem 6k pkt na venic 2,7 5k pkt :P

nareszcie celek gdzies wygral :D

 

EDIT:

teraz pyli :P

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema all. Za niedługo powracam z nową celineczką i mobo pod lga :P, kupie tego 2,66ghz, bo juz przy fsb200 jest 4ghz, a zamierzam podkręcić tak ok. 4,5ghz :lol: oczywiście jak nic nie odmówi posłuszeństwa. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co ?? tak sobie zakupiłem tę płyte MSI ... i szukałem sobie własciwości chipsetu i biosu ... tego drugiego jesio nie znalazłem ale jeśli będzie podobnie się układał jak ten to jestem pod wrażeniem ... swoją drogą .. ciekawe czy ktoś już próbował max FSB dla tej płyty ... :D .. 500MHz . sick !!!! :legal:

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[OTMODE : ON]Tak sobie siedze i podziwiam ten amerykaniecki ebay ... i kurde że oni są tak tępi to mnie przeraża ... powinni z tymi cenami wejśc na takie allegro albo wsadzić opcję "will ship worldwide" ... ech .. 30 $ Pentium 4 Mobile + wysyłka lotnicza niechby zjadła jakieś 15 - 20 $ ... ale przynajmniej z gwarancją ... no nic tylko tam zamieszkać i sobie składać sprżeta na biurko z ich częśći .. kiedy mnie w Polszy będzie stać żeby sobie za pół dniówki kupić tej klasy procek ?? :P [/OTMODE :OFF] tymczasem trzeba prząść tym co się ma :D

dzisiejszy wynik: właczam sprzęta na ustawieniach ze wczoraj ... po 15 minutach zwis... obniżenie fsb do racjonalnych 170, zmiana timingów na 2-3-3-7 i praca stabilna ale dopiero po obnizeniu vdimm :( o co mu biega ostatnio to nie wiem ale jak mnie wkur... to sie policze ze sprzętem od razu .. NB się nie grzeje, CPU się nie grzeje .. memki zimne, kondensatory niewybulone i niegdzie nie widać przypalonego ani wytopionego .. sprawdzane pod lupą specjalnie ... może być że mi połączenia w płycie zaczynają siadać ?? albo co ?? miał ktoś przypadek taki że z wiekiem płytka przestawała odpowiadać na OC ?

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie postawiłem aukcję na allenegro więc może ktoś się skusi i kupi.. drugi spoiler siga nieaktualny chyba że ktoś chce to na PW a dam linka do strony.

 

MSI przyjdzie w tym tygodniu jakoś :D wtedy z prockiem i memkami pogadam lepiej ;p

 

Muuhahahahahaha ... wyszło szydło z wora :D Stary dobry znajomy SBL Quadro przyszedł z pomocą :D wywaliłem sobie ten układ ALC 97 co mam na płycie znaczy w opcji dałem mu disable bo mnie wkur...ł jak niewiem co .. skopał mi prawy kanał i poszła końcówa mocy w zestawie :( ile sie olutowałem tą płytkę a tu taki zonk .. przesrało mi 2x35W na przód i znowu lutowanie miałem :( tak czy inaczej wściekłem się na kodeka z mobo i go wyłączyłem .. i co ? Mobo wstała na FSB 201 weszła do windy i ... podziękowały pamiątki które miały już wtedy 251 MHz na timingach 2-3-3-6 T1 hehehehehehehe !!!! [antyreklama mode: on] UWAGA!! drogi userze.. jeśli posiadaz zintegrowaną kartę dwiękową C-Media 5.1 wyłącz ją jeżeli chcesz mysleć o jakimkolwiek OC :D[/antyreklama mode:off]

 

RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to masz juz te msi?? czekamy na relacje

a ja kupuje 2 kompa na amd :P ale celeron zostaje.

jak bedzie jzu 2 stal to pobawie sie w vmody i celek 4ghz stabilnie musi miec, 2 chlodniczka juz tez jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tam panie MSI .. na razie leży i czeka na zapłacenie :D dogadanym że poczekają na wpłatę więc ok .. na razie katujętego asrocka na jego ostatnie dni :P niestety mam problem ze stabilną pracą na tyle żeby chociaż zapisać screena :( wchodzi do systemu, robi printa, otwiera painta a jak daję wklej to robi szybki reset :( OCB ?? może ktoś wie ?? nie pomaga wsadzenie pamiątek na 2,62 V :( nie wiem .. może mu po prostu faktycznie trzeba było Vcore ustabilizowac ? ale to chyba nie na tej mobo :D ... Zmieniają się czasy zmienia się osprzęt :D ... możliwe że się przeniosę do działu mobilków niedługo jak tak dalej pójdzie :D a na razie jeszcze Celek ma kariere do zrobienia u mnie :P musi stabilnie na tych 201 wstać :P ... hmmm może mu policze SPI na dobranoc :P

 

RE5PECT 'nd dun giv a fuk 2 wot dey say.. dey ain't innit aaaaaaaaight Bruvva :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety mam problem ze stabilną pracą na tyle żeby chociaż zapisać screena :( wchodzi do systemu, robi printa, otwiera painta a jak daję wklej to robi szybki reset :( OCB ?? może ktoś wie ??

daj pamieciom 2t bo na 1t tak maja czasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj pamieciom 2t bo na 1t tak maja czasem

nie wstaje na 2T :( nie wiem OCB ... teraz jak na razie pracuje na FSB196 bo to daje stabilizację .. pamięci 1:1 2-3-3-6 1T i działa stabilnie bezproblemowo .. ale wystarczy że dam FSB o 1 w górę i padaka ... na 199 w ogóle nie wstaje a na 200 i owszem .. nic nie kumam z tego :P chyba w końcu trzeba będzie zapłacić za tę MSI :P ... jutro ide na pocztę ... dziś nie mam czasu.

btw. pomyliłem kartki z numerami kont :P to sie nazywa mieć rozkojarzenie :|

14 V 2006 - założono Vitestę 256 3200 na testy, Timingi na espedzie: @166 2,5-4-4-7 CR1T @200 3-4-4-8 CR1T... na razie śmignął na 198 bezprobolemowo. idziemy wyżej ?? :D pytanie :D

 

EDIT: dziwność mi się dzieje ... system co prawda postawiony na jednej kości DDR 256, ale po wsadzeniu drugiej nie odpala... kończy post'a kodem AA po czym wrzuca tekst, że nie odnalazł pliku system i nie uruchomi windy :( OCB ? wiecie to poradźcie coś bo mnie krew zaleje zaraz ...

 

RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[OTMode:ON]Do bani.... jak kto sie zna na AMD to niech da znać bo wynik sam za siebie movie i tyle :( po prostu porażka na całej lini i dlateo ufam intelowi.... dajcie znać jak ustawić tego proca i resztę optymalnie żeby działało na OC i do tego było w pełni stabilne bo muszę bratankom małoletnim skonfigurować sprzęta a nie mam zaufania do AMD lecz do intela :P ... tego drugiego bym wiedział jak .. AMD nie bałdzo :P [/OTMode: OFF]

ŁE5PECT

A może porównasz intela do sempa 64 a nie do tego pod socket a bo już jest stary poza tym ma tam chyba pamięci puszczone synchro z prockiem :) Edytowane przez Kagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może porównasz intela do sempa 64 a nie do tego pod socket a bo już jest stary poza tym ma tam chyba pamięci puszczone synchro z prockiem :)

porownianie niedluga ja zrobie :P mam wszystko oprocz proca(sempa) hehehe

 

PC_Speaker

spytaj sie w dziale o s. A bo my tu sie nieznamy na amd za bardzo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_1401

MOj celeron 2.53@LGA 775, niepatrrzcie na napiecia bo cpuz cos mi swirował:D zrobil bym lepsze czasy ale juz mi sie nie chcialo, wszytsko na standardpwym v oprucxz pamieci, i na box:)

post-139344-1148104112_thumb.jpg

post-139344-1148104139_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ;] Na jakiej mobo :> Masz może możliwość włączenia PAT'a ?? (pole Performance Mode w cpu-z pisze ze masz go DISABLED) To troche przyśpieszy pamięci ;] Zmieniaj cooler, daj więcej V i myśle że 4Ghz pójdzie "mrgreen:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_1401

:D napiecie 1.55v :D i o to wyniki :D mobo to asus p5p800se, freelancer7 mozna cos jasniej?

post-139344-1148113470_thumb.jpg

post-139344-1148113497_thumb.jpg

post-139344-1148113515_thumb.jpg

post-139344-1148113552_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...