Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

ja na podobnych mhz mialem lepsze wyniki i to bez duala, ale ja mam 315 2.26ghz i niemam pamieci aby poszly wicej jak 240mhz synchro z procem bo asynchro jest niestabilnie przez pamieci - twinmosy i/lub goodramy o elixirach niewspomne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jest Opcja Performance mode w tej zakładce gdzie zmieniasz FSB :) Musisz ustawić na Turbo (stock jest AUTO) Bios u ciebie sie powiniene nieznacznie różnić od mojego. Jak zrobie reboota to powiem dokładnie co trzeba włączyć [;

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D napiecie 1.55v :D i o to wyniki :D mobo to asus p5p800se, freelancer7 mozna cos jasniej?

bardzo ładnie z tym o/c, tylko czemu tak słabo w spi... jakie masz pamiątki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D napiecie 1.55v :D i o to wyniki :D mobo to asus p5p800se, freelancer7 mozna cos jasniej?

blach... pełno badziewia w trayu... jak chcesz mieć dobre spi, to puść go w "diagnostic mode"

 

Start -> Uruchom -> msconfig -> wybierasz "run in diagnostic mode".

 

Uruchomi się winda z podstawowymi procesami i usługami... będzie szybciej spi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowości z frontu. Nienawidze Poczty Polskiej. Nie dość, że na początku wpłaciłem kasę za płytę na inne konto co trzeba to potem ten wyczyn stulecia powtórzyła baba w okienku na poczcie. Całe szczęście kasę odzyskałem. Poszedłem do innego oddziału i wysłałem kasę, po czym dostałem powiadomienie, ze mają zablokowaną obsługę wpłat i wypłat z kont mBank i mnie mało szlag nie trafił przez to bo to już 3 tygodnie od zakupu płyty a tu takie jaja ... wkurzony znalazłem ludzia co ma konto inteligo i był skłonny poswięcić jedną zdrapkę na mnie( ale ci ludzie są skąpi... szkoda im paznokci czy jak? ) w końcu zapłata dokonana a na mail przyszło powiadomienie o tym ze kontachent jest piekielnie wkurzony i bedzie odwoływał transakcję jak nie dostanie kasy. Teraz to już nie wiem czy zostało zapłacone czy coś.... poczekamy zobaczymy. Jak sie uda to następne wieści będą z nowej płyty... teraz mam jakąś pożyczoną Siemensa i kupa tragiczna ... Asrock poszedł za 150 pln LoL !! :P

 

btw. walka z AMD poszła jak po grudzie ale się w końcu udało tak ustawić wsio żeby hulało i nie sypało po kazdej instalce... co też dzieciaki potrafią napsuc w systemie i sprzetowo to ludzkie pojecie przechodzi :P wystarczy że zrobili w jakiś sposób underclocking o 45% :P

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowości z frontu. Nienawidze Poczty Polskiej. Nie dość, że na początku wpłaciłem kasę za płytę na inne konto co trzeba to potem ten wyczyn stulecia powtórzyła baba w okienku na poczcie. Całe szczęście kasę odzyskałem. Poszedłem do innego oddziału i wysłałem kasę, po czym dostałem powiadomienie, ze mają zablokowaną obsługę wpłat i wypłat z kont mBank i mnie mało szlag nie trafił przez to bo to już 3 tygodnie od zakupu płyty a tu takie jaja ... wkurzony znalazłem ludzia co ma konto inteligo i był skłonny poswięcić jedną zdrapkę na mnie( ale ci ludzie są skąpi... szkoda im paznokci czy jak? ) w końcu zapłata dokonana a na mail przyszło powiadomienie o tym ze kontachent jest piekielnie wkurzony i bedzie odwoływał transakcję jak nie dostanie kasy. Teraz to już nie wiem czy zostało zapłacone czy coś.... poczekamy zobaczymy. Jak sie uda to następne wieści będą z nowej płyty... teraz mam jakąś pożyczoną Siemensa i kupa tragiczna ... Asrock poszedł za 150 pln LoL !! :P

 

btw. walka z AMD poszła jak po grudzie ale się w końcu udało tak ustawić wsio żeby hulało i nie sypało po kazdej instalce... co też dzieciaki potrafią napsuc w systemie i sprzetowo to ludzkie pojecie przechodzi :P wystarczy że zrobili w jakiś sposób underclocking o 45% :P

 

RE5PECT

no niezły jesteś - mogłeś kogoś dorosłego poprosić żeby Ci przelew puścił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie sprzedajacemu nie dziwie że sie wkurzył.. ostatnio czekałem 6 dni na przelew i już puściłem lekko ponaglającego maila..co najlepsze koleś mi na fona dzwonił z przeprosinamu..Musiałem go uspokajać,ze nic sie strasznego nie stało po prostu nieco mnie zaniepokoił brak kontaktu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia ... tylko że zmojej strony to była jedna pomyłka i od razu skorygowana ... a poczta wali w ch...ja ile wlezie .. wysyłałem paczkę do USA do NY na dobry adres 4 razy potwierdzony a oni mi wrócili ją z wrocławia (ostatnia pieczątka poczty) bo niby nie ma takiego adresata... daje do myślenia ?? poczta wali w ch...ja ile wlezie a wszyscy się składają na emerytury dla tych kretynów w okienkach i limuzynki dla preziów .... respect to jest mozliwe tylko w polsce.. ale mam na nich już metodę i teraz na ich koszt ida paczki które do mnie wrócą ... :D trochę się monopolista zubozy :P ... koniec OT

 

paczka wysłana, kontrahent zadowolony, ja wkur.. .. dojdzie płyta ... dojdą becze .. chociaż przestałem się spodziewac czegokolwiek rewelacyjnego po tym moim cielaku .. zobaczymy .. może się uda tak jak i kiedyś że fiknie w okolice <200... ... jak dam pamiątki x0,75 to powinno styknąć na większe fsb chyba :P :P

 

RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka wszystkim :)

 

Juz pisalem w tamtym roku na tym temacie o swoim dziadowskim asrocku ;) wykrecilem na niej 3,4 Ghz i nie wiem tez jakim cudem komputer przeszedl wtedy prime bez zadnego problemu :).

Teraz mam Abita is7-e i ma strasznie duzo funkcji do podkrecania i co mam zrobic zeby na towerze 112 przejsc powyzej 4 GHZ ???

 

napiszcie dokladnie wszystko ;)

 

pozdro...

 

EDIT :

 

musze zmienic siga ;) bo jest juz w c*** nieaktualny :)

Edytowane przez PCHaCkiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hackin... mogę dać tylko podpowiedź cobyś się przekopał przez TE 74 strony topicu o IS 7 na naszym forum i jakoś doszedł co i jak .... generalnie procek nie powinien mieć zbyt wilkich oporów ale kto go tam wie :P próbuj i melduj .. już niedługo zacznę swoim ruszac coś bardziej więc się możemy pościgać nieco :P o ile mója sztuka da radę w ogóle :P

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pat to jest zdaje sie funkcja automatycznego przyspieszania pracy pamięci p[rzez zmianę timingów ustawianych przez producenta ... i nie tylko timingów chyba .. ale do końca nie wiem .. generalnie masz kilka opcji które ustawiasz żeby uzyskać jak najlepszą wydajność przy stabilnym działaniu systemu. Generalnie z tego co widziałem opinie przeważające na forum są za pozostawieniem PAT na enable ... ja tam nie wiem .. jak mam jak ustawiać timingi to kombinuję optymalne ustawienie bo automatyka jakoś u mnie zawsze wolniej działała ... tzw. too safe mode był ustawiony :P ale rób jak chcesz

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kreci sie tak jak na innych plytkach, a PAT daje 3-4sek w pi :P ale znowu bez PAT-a pamieci wiecej pojda.

najpierw zobacz ile trzeba mu V na fsb 200, pamieci daj 1:1

ps. bios sie resetuje po 3 resach jak masz czarny ekran :D trzeba moment wyczuc. (mam is7)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione 5:4 albo odwrotnie :-P nie moge przejsc bariery 255 mhz pozniej reset pwm mam 58 w idle a w stresie prawie 80, procesor jest zimny :D ma 45 stopni w stresie przy 3,6 ghz

Co w takim razie mam zrobic zeby przebic sie przez ta bariere ??

 

pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bamboocha... on ma fsb dla proca 204 dla pamięci wychodzi 255 a to daje jakieś 3876 MHz na procku wiec nie jest tak strasznie ... ale i tak mógłby zluzować timingi pamiątkom jakby je puścił na 1:1 z procem :D... pamiątki mu robia jakieś 510 w ddr ... ciekawie :P o ile rozumiem to ddr a nie ddr2 ... czy może się mylę ?? :D

 

 

EDIT: a nawet jesli ma FSB 255 to ile mają pamięci przy ustawieniu 5:4 ?? człowieku .. co to za pamięci są ? :D

255x1,25 = DRAM ... lol 318 MHz ?? ddr 640 ? OCB ?? w drugim przypadku gdyby to było 4:5 to 255 x 0,8 = 204 MHz ... czyli ciutek wolno .. może masz 3:4 ustawione to by dawało 0,75 szybkości FSB dla pamięci... zrób jakiś odpis z everesta albo sandry coby wiedzieć jak to wszystko działa :P na gdybaniu mozna źle wyjść :D

 

RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na razie i tak mnie nie stać na mobo LGA to się nie podniecam :D ... jak mnie już będzie stać w końcu to i tak dozbieram dutków na Conroe a nie na celerona 0.65 więc wiesz ... ale moze inni się zmoga na to :D ... ja jesio pokatuję licznik energetyczny i celofana D jak mam okazję .. ponadto mobo MSI jak tylko dojdzie :D tak czy inaczej dzięki za przypomnienie :D .. pewnie przeszło by to milczeniem przez tego Conroe całego :P

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D napiecie 1.55v :D i o to wyniki :D mobo to asus p5p800se, freelancer7 mozna cos jasniej?

Jak pobijesz moje rokordy na spi to daj znac, tamte byly na IS7-E2 i trafily sie wyjatkowo, teraz na IC7-G mam to na okraglo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrob na czystym systemie, w dualu i z PATE'm, ciekawe ile wejdzie, zawsze zastanawia mnie czemu ludzie sobie taki zapas zostawiaja, powiedziales to tak, jakbys z tymi opcjami mial miec 35 sec, w co szczerze watpie, mysle ,ze dadza Ci max 3-4sec :) a i w to watpie, wiec takie gadanie na zasyfionym systemie, bez tego i tametego... zrob na czysto, zgniec moj wynik to wtedy bede chylic czola ;)

Edytowane przez morph231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrob na czystym systemie, w dualu i z PATE'm, ciekawe ile wejdzie, zawsze zastanawia mnie czemu ludzie sobie taki zapas zostawiaja, powiedziales to tak, jakbys z tymi opcjami mial miec 35 sec, w co szczerze watpie, mysle ,ze dadza Ci max 3-4sec :) a i w to watpie, wiec takie gadanie na zasyfionym systemie, bez tego i tametego... zrob na czysto, zgniec moj wynik to wtedy bede chylic czola ;)

na przygotowanym systemie powinno byc ok. 38. watpie zeby mniej. tylko ze ja mam IS7-V czyli bez duala :/. PAT duzo daje ale moje pamieci sa za slabe na 440 z patem

WC poszlo na polke bo komp stoi u siosty w pokoju a tam malo miejsca wiec chodzi na def na boxie.

wykrec swojego na fsb 220 i wtedy moj wynik zjedziesz. ale znowu na twoim to bedzie problem bo ma wiekszy mnoznik.

kombinuj ja teraz mecze sempa

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na przygotowanym systemie powinno byc ok. 38. watpie zeby mniej. tylko ze ja mam IS7-V czyli bez duala :/. PAT duzo daje ale moje pamieci sa za slabe na 440 z patem

WC poszlo na polke bo komp stoi u siosty w pokoju a tam malo miejsca wiec chodzi na def na boxie.

wykrec swojego na fsb 220 i wtedy moj wynik zjedziesz. ale znowu na twoim to bedzie problem bo ma wiekszy mnoznik.

kombinuj ja teraz mecze sempa

pzd

Co Ty o 220 moge zapomniec na tym celeroniku, mysle, zeby bryknac sie do sklepu po Twoj egzemplarz, wiem ,ze pamieci pociagna spokojnie te 220, ale moj powyzej fsb 205 juz zaczyna szalec, bez wzgledu na napiecie i cokolwiek innego... mysle, ze moznaby walnac nizszy model taki jak Twoj, zeby moc pociagnac wyzsze fsb :) a tak na marginesie, jakie masz chlodzenie ?? Mowisz, ze WC psozlo na polke, czyli masz jakis air ?? jakie masz na nim temperatury przy tym napieciu i takich czestotliwosciach ?? i myslisz, ze warto zaoparzyc sie w ten z nizszym mnoznikiem ?? bo powaznie mysle, zo zakupie nizszego.. jak wtopie to trudno ,sprzedam go, ale to naprawde mzoe cos dac wiecej ?? rpzeciez bede musial timingi podnosic na pamieciach... Edytowane przez morph231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te wyniki to robilem na WC zanim kupilem to co w sygnaturce pod 1

teraz chodzi na org taktach i boxowym chlodzeniu. temp max 62 po 6h SP2004 bez innych wentylow w budzie(nieliczac zasilacza)

Ja na twoim miejscu bym nawet sie nieprzesiadal tylko dozbieral kase i jakis Conroe lub celek 65nm bo nieoplaca sie kombinowac - moje zdanie offkors

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...