Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 21 11 1991

czym go chlodziles ?? i jakie V bo zaslonione jest :]

chlodzilem boxem :blink: a va max 1.65v w biosie wiecej nie dawalem bo wentyl nie wyrabial :blink: i t ak slabo mysle ze na wc poleci 4.7bez problemu

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 boot - wynik na pałe ustawiony, winda jeszcze z czasów sempa i nf3 :)

 

Dołączona grafika

 

box jednak mówi nie - płyta jeśli chodzi o napięcia jest tragiczna... skaczą jak jasna cholera

 

 

 

przepraszam za wynik, ale NARAZIE mnie on nie obchodzi :P

w biosie 1,5325v bez droopa - w efekcje ok. 1,47v w evereście z wahaniami ....

 

Dołączona grafika

 

@ent - lepszą mówisz? ja wiem czy ona jakaś wspaniała. 1,5h prime small ftt @ 1,38v 4,715Ghz zrobił... tortury sam przerwałem, nie wywalił się - temp dobijała do 74*C na boxie

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie 92*C na procku to za dużo ... nie da się nic zrobić i jest cud jak mi nie wywali niebieskiego ekraniku na wyjściu z posta o wejściu do windy nie wspoomne ... jak na 30* za oknem to ten procek na AC z boxa nie pójdzie więcej nad 3,6 .. i to i tak zawyżone :P czekam na chłodniejsze dni .... uffff

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze cos cisza zapanowala w tym watku. ja dzis z nudow zaloze WC na cielaka i sprobuje te 4.2ghz pocisnac :P styknie mi tak abym mogl zrobic fotke telem. narazie instaluje win 2k i za jakas godzinke zbieram sie do testow :P

 

edit: ale sie zawiodlem :/ musze zrobic droopa na mobo bo jak dam 1.75 to realnie jest 1.66!!!!! i mniej niz max udalo mi sie wycisnac fsb 239 1mhz mniej i do win niechcial wejsc

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja daję siana bo przy tempach za oknem rzędu 35* C to na AC nie poszaleję a na razie nic nie zmieniałem z chłodzonkiem więc nie wiem czy jest sens .... nawet mi nie chciał zainstalować speedfana przy 3,4 GHz więc nie ma o czym rozmawiać z kompem ... teraz sobie jaja robi jak instaluję NFSU na 3,06 GHz więc też sobie dam siana chyba nawet z tym niskim OC ... coś się fochliwie zrobiło ostatnio u mnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ta temp to porazka. 30*C w cieniu ehhh WC zamiast chlodniczki dalem miske z zimna woda o temp 10* to po 30min juz miala temp 35* kiedy zrobi sie chlodniej... i jeszcze droop-a musze zrobic tylko niewiem kiedy ehh niemam checi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 stopni w cieniu i 52 na procu w idle....echh gorraco...ale freezer 4 w sumie dobry bo temperaturki powyżej 58 nie idą :D co nie zmienia faktu że to jest stanowczo za dużo (no okik jest 2,66 na 3,4 w tej chwili tego nie zmieniam w ogóle :D )

 

PC_speaker masz dostęp do peltierów....zrób sobie klimatyzator do kompa :D....weź 4 radiatory (takie od PII sa dobre) przy czym dwa musza byc o jakieś 10% większe od tych drugich....montujesz je na peltierach dwóch...większe radki na zewnątrz mniejsze wewnątrz.....potem te zewnętrzne radiatory wmontowujesz w dwa zbiorniki z woda połączone oczywiscie...do tego mała pompka i chłodnica (nagrzewnica?) instalację hydrauliczną to juz chyba sie domyslasz jak zrobić....woda ma cyrkulować :D....jak juz to zrobisz to masz tak....jak wczesniej pisałem :D...osiągniesz temperaturke na peltkach pos tronie zimnej coś w okolicach 0 -5 stopni :D i teraz musisz <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> wentylator 120mm i nim dmuchać powietrze na te dwa zewnętrzne radiatory :D...powietrze je omywając będzie sie schładzać potem je wprowadzasz to chłodne powietrze do budy i masz klimatyzowana bude :D chociaż osobiscie chyba bym to bardziej wykożystał do chłodzenia samego siebie niż kompa :P :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam .... puściłem go na troszkę wyższych amperach co za tym idzie mocy mu się zrobiło ciut więcej ... idzie z 16V na 3,5 A :D i daje niesamowite zimno z jednej a ogromnie przepompowuje na drugą stronę .... wywalam za pomocą miedzianego pręta i radiatora z celofana 433 za okno do słoika z wodą ... problem z tym że musze dolewac wody co jakieśdwie godziny bo w litrowym słoiku to dość szybko odparowuje ... nawet w cieniu :D .. w pokoju mam zamontowanego bezpośrednio do radiatora od wzmacniacza unitry i na tym wiszą dwa wentyle 90x90 mm i pompują mi zimno w obrębie biurka :D .... w zasadzie możnaby to zabudować do kompa ale : jest problem ze skropliną :( nie wiem jak to do końca jest ale niestety tak się dzieje ... jeszcze pokombinuję to może pójdzie na leżąco pod karty PCI w jakimś pudełeczku od margaryny tyle że nie wiem jak wtedy HP poprowadzić z budy za okno :| na razie działa nabiurkowo i stoi na szmacie :D poza tym chyba na dłuższą metę się nie zdecyduję na to rozwiązanie bo wsio idzie na prostowniku z regulacją a to cholerstwo strasznie buczy :D ... aż takim kozakiem nie jestem żeby zapinać całość do zasiłki w kompie :D

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEHE lol i włąsnie o to chodziło :D mały klimatyzator :D....poszukaj innego zasialacza albo zbuduj prosty z transformatora i mostka prostowniczego...powinno mu starczyc :D poza tym zarabiscie :D a może większy zbiornik? np 5l butelka po wodzie :> :D heh do kompa możesz to spróbować ontowac od przodu...(ale nie wiem jaką masz bude) możesz też spróbować zmontować jakąś małą chłodniczkę i pompkę...w ońcu pompka nie musi dużej wydajnosci mieć...heh kombinuj jakbym miał peltiera to bym sobie osobistego klimatyzatora zrobił :D....echhech GORĄCO NA DWORZE :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pacjenta celin d 330 2.66 (478) mozna z niego sciagnac czapke ? podobnie jak u amd ? daje to jakies korzysci ?

//wiem ze to pewnie noobowe pytanie ale z intela nie korzystalem x czasu ;)

prosze o wyrozumialosc :)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagniecie czapki z Intela jest baaaaardzo trudne jako ze jest bardzo mocno przytwierdzony do rdzenia procka, najczesciej taka operacja konczy sie oderwaniem polowy rdzenia wraz z czapka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie tej 352 lub 356 nie idze kupić od ręki ,wszędzie na zamówienie :-D co to exclusiv series :D

Mowa o Poznaniu.

 

No dobra stawiam dobre piwo jak ktoś znajdzie na dziś 352 lub 356 w Poznaniu

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie tej 352 lub 356 nie idze kupić od ręki ,wszędzie na zamówienie :-D co to exclusiv series :D

Mowa o Poznaniu.

 

No dobra stawiam dobre piwo jak ktoś znajdzie na dziś 352 lub 356 w Poznaniu

Mi w Znaku na 3 dzien zalatwili. Od reki nigdzie nie moglem znalezc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie tej 352 lub 356 nie idze kupić od ręki ,wszędzie na zamówienie :-D co to exclusiv series :D

Mowa o Poznaniu.

 

No dobra stawiam dobre piwo jak ktoś znajdzie na dziś 352 lub 356 w Poznaniu

wiesz co bawić sie celiną :D

 

po takich wynikach na a64 to bawić sie celinką :D

 

 

a tak rpzy okazji to na boxie mi wreszcie 5 ghz pekło w spi 11.04.719...

 

niedlugo woda to będzie poważne o/c :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co bawić sie celiną :D

 

po takich wynikach na a64 to bawić sie celinką :D

 

 

a tak rpzy okazji to na boxie mi wreszcie 5 ghz pekło w spi 11.04.719...

 

niedlugo woda to będzie poważne o/c :D

Obecnie w domu jedyny sprawny komp jest na celku 1.2GHz+256ramu, i to neta ledwo ciągnie :D ,a z 352 chciałem pocisnąć z 6Ghz i zrobić kolejną 9..... :wink: następnie sprzedać

 

Jaki V przy tych 5G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.425 z biosu ale bez vdropa mobo to podczas liczenia blizej 1.4 pewnie...

 

 

ogolnie gdyby to było kufa zimniejsze to by było fajne, a u mnie na boxie sie grzeje jak głupi...

 

 

bedzie woda to chyba na 5 ghz nie będzie mi temp proca dochodzić w porywach do 90 stopni-wtedy maobo ma odcięcie-wyłącza kompa :D

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo to asrock conroexfire-esata2, miałem ją mniej niz dzien zanim padl bios... jutro wyslam kostke na programowanie bo nie chce czekac na reaizacje gwary. A nawet jej nie dotkanłem lutownica jeszcze... >_>

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...