Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

zreszta jak ktos kupuje celka to ma nierownop pod sufitem, wiec co sie po nim spodziewac rotfl :D

jak miło,zę zwirerzasz sie ze swoich problemów psychiatrycznych... ale wiesz od tego są specjalistyczne poradnie :lol:

 

 

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To racej nie procek ale nasze cudne mobo-fajnei t oono mozę jest ale nie pod celki.Jedyna zaleta to laają na dosc niskim woltazu- 5 ghz stable na 1.35v to nie tak źle :wink:

a daj screena ;)

Niestety tylko tyle prima (było 6 godzin ale zamiast print screen idiota wcisnąłem power na klawiaturze :/)

 

Dołączona grafika

ide spać - na rano do szkoły - jak nie wywali się do momentu aż nie wróce ze szkoły dam screena ;)

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo widzisz, moja kaskada jest duzo lepsza od miernego di ;)

Nie ma podstaw żeby się nie zgodzić B-)

Szkoda tylko że lecicie na p5ld2 która ma olbrzymie problemy z FSB >267 :(

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

teoretycznie to byl najgorszy celeron 352 na forum <lol>

mnie bliokuje niestety p5wd2-na casadzie pewnie by było lepiej bo można lecież na trotlingu niestety nie zaryzykuje tej mobo :/

 

No ale mozę zaobaczy sie co potrafi celek 352 na jakims asusie pod conorka+ do czy ln..

 

 

a tak orolnie to gratki i to duuże :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaSell rzeźniku !! :D fajny wynik ... szkoda że na S478 tak nie mogę :( lipa panie ale kasiura się zbiera i kontakty sięwyrabiają więc chyba na przełomie listopada - grudnia zawitam do działu o C2D .... ciekawe jaki mi się trafi i czy się nie opłaci znowu poczekać nieco :P w końcu co cztery jaja to nie dwa :P do tej pory uzyskałem optymalne takty dla 315tki i mnie zadowala tak jak jest .... dla mnie pas w kręceniu cwela :D a Wam powodzenia życzę :D

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przegladam wyniki Waszych Celeronów na Cedar Millach i co.... jedna rzecz mnie zastanawia.

 

Na Celku 326 (Prescott 256kB L2) przy zegarach 272.4MHz x 19 = 5176MHz osiągnałem wynik w SPI 1M na poziomie 26.578s. Gdybym miał bardziej dopracowane ustawienia pamieci oraz zoptymalizowany system (podczas tekstu wylaczona byla czesc uslug, "atrakcje wizualne", oraz kilka innych, podstawowych i ogolnie znanych trików) ~26.2s byłoby do zrobienia bez wiekszych przeszkód.

 

Przekopujac forum znalazlem takie wyniki:

 

Ent 231.5MHz x 24 = 5555MHz => SPI 1M 26.578s

 

Tomcat 219.5MHz x 24 = 5267MHz => SPI 1M 27.547s

 

Patrząc na wynik mój i Ent'a mamy 379MHz różnicy taktowania procesora, oraz 256 vs 512kB cache L2 . Co prawda, dzieki mniejszemu mnoznikowi posiadam nieco wyższe fsb (41MHz różnicy), jednak wpływa to znikomo na wydajność w porównaniu do taktowań procesora oraz cache L2. Mozna by to również tłumaczyć poziomem zoptymalizowania systemu. Jednak widziałem na żywo jak Ent ma przygotowany system do benchmarków i jest to naprawdę wysoki poziom, wiec tą ewentualność odrzucam. Baa wykonuje nawet wiecej rzeczy wspomagajacych wynik niz ja przy powyzszym wyniku (CW ;) )

 

Przyglądajac sie wynikowi Tomcat'a, w przypadku Ent'a nie można słabych wyników "zrzucac" na chipset i945. Przegladając wyniki przy różnych taktowaniach, skaluja sie one tak samo na chipsetach i945 (Ent) oraz 955x (Tomcat). Dodam, ze 955x, oraz użyty przeze mnie 975x sa blizniacze i takie same wydajnościowo.

 

Podsumowując

Cedar Mill 5555MHz - 26.578s

Cedar Mill 5267MHz - 27.547s

Prescott 5176MHz - 26.578s

 

Wszelkie niezależne testy pokazuja znaczną przewage Celeronów opartych o rdzeń Cedar Mill nad tymi zbudowanymi na jądrze Prescott. Dlaczego w tym przypadku jest taka duza rożnica? Zapraszam do dyskusji!

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci akurat mialem nieco wyzej ustawione (~900mhz), jednak tylko CL4-4-4 oraz standardowe alphy (czyli cos typu 35-10-10;) ) . Bawilem sie pamieciamii ich ustawieniami, to bardzo mało dają w spi1m na celeronie. Miedzy koszmarnymi alphami a takimi prawie jak na winbondach roznica jest moze 0.15s - a to nie wiele. znacznie bardziej pomaga zegar cpu.

 

Nie wydaje ci sie, ze taki prescot i cedar mill to jest dokladnie ten sam rdzen pod wzgledem technologicznym i wydajnosciowym zegar w zegar?

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci akurat mialem nieco wyzej ustawione (~900mhz), jednak tylko CL4-4-4 oraz standardowe alphy (czyli cos typu 35-10-10;) ) . Bawilem sie pamieciamii ich ustawieniami, to bardzo mało dają w spi1m na celeronie. Miedzy koszmarnymi alphami a takimi prawie jak na winbondach roznica jest moze 0.15s - a to nie wiele.

 

Nie wydaje ci sie, ze taki prescot i cedar mill to jest dokladnie ten sam rdzen pod wzgledem technologicznym i wydajnosciowym zegar w zegar?

Zrob test na 370 4-4-3-4 i 470 4-4-4-4.

 

Lepiej bedziesz mial na 470 :)

 

Timingi w 1M daja roznice mega marginalne.

Jak bawilem sie na C2D w max 1M to zawsze lepszy zegar CPU dawal mi lepszy wynik niz timingi pamieci; 495MHz 4-4-4-12/4-4-5-14 wychodzil jeden kit.

 

Celek 65nm bedzie ciut lepszy z wzgledu na wieksza pojemnosc L2, ale roznice akurat w 1M sa tak male, ze ....

 

Calkiem inaczej wygladala by roznica w 16M dzieki wiekszej pojemnosci L2.

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuje sie wezwany do tablicy :D

 

- chipset tak jak MaSell napisal - ja lece na 945, a jakas tam strata do 955/975 jest, nie mam niestety mozliwosci na sprawdzenie tego,

 

- ramy - zaloze sie ze MaSell mial 1:2 :D

 

- system - ten na ktorym robilem te 5.5 gigsa to nie bylo jeszcze to :( (obecnie jestem w stanie zrobic okolo 8 sek lepszy wynik na tych samych taktach w 16M), generalnie ciagle ucze sie nowych tweakow, testuje je i wykorzystuje; CW :wink: nie dziala dla mnie w 1M, maxmem'a tez nie moge zmusic do dzialania;

 

Dodam tez od siebie ze ten wynik na 5.5 gigsa zrobilem na szybko - mialem wode w sockecie bo skraplala sie z wezy, lod sie konczyl po 16M i bylo zdaje sie kolo 2 w nocy, po prostu clockgen i GO! :D (nawet alph nie zacisnialem).

 

A poza tym to ja jestem tylko mala lamka B-)

 

Obiecuje ze jak tylko chlodzenie pozwoli to sprobuje na tych samych taktach zrobic jeszcze raz to 1M :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huhuhu chcialbym leciec na 1:2 :D

 

Niestety tak dobrze nie było, na 3:5 latalem z tego co pamietam ;). Żeby bylo smieszniej, na jeszcze nizszym taktowaniu pamieci wynik sie prawie nie zmienial - poprostu celek przy takim fsb nie wykorzysta przepustowosci oferowanej przez ddr2 na takich taktach.

 

Co do optymalizacji - takze caly czas sie ucze :D

 

Pomijajac kwestie pamieci, chipsetu, optymalizacji. Napewno to nie nadrobi 379MHz różnicy na rdzeniu.

 

Małe porównanie skalowania się (system bez optymalizacji):

 

4180MHz:

Dołączona grafika

 

 

4282MHz:

Dołączona grafika

 

 

4378MHz:

Dołączona grafika

 

Nie jest to idealne porownanie, poniewaz trzeba bedzie obnizyc dzielnik dla pamieci, a procek nie musi skalowac sie liniowo, jednak w jakis sposob obrazuje calosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...