Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, ze z sie wtracam w powazna dyskusje;) ale mam Celerona 352 puszczonego na 1.3v, buda to Silverstone TJ05, tylny nawiew - fander, na procku arctic 7pro, arctic silver.

Nie wiem czy zle go zalozylem, czy co, ale w stresie mam ok 58-61stopni, na max obrotach, bez OC roznica byla moze 1-2stopnie. Tak wiec czy te temperatury sa normalne, czy powinienem jeszcze raz zalozyc calosc? Fander i Arctic na 100%, qfan wylaczony. Jaka jest max bezpieczna temperatura w stresie "na stale"? System ma 33stopnie w idle, a CPU ok 44-48. Plytka to Asus P5B-Dlx.

OT. Moglbym prosic o jakiegos linka do optymalizacji timingow DDR2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ze z sie wtracam w powazna dyskusje;) ale mam Celerona 352 puszczonego na 1.3v, buda to Silverstone TJ05, tylny nawiew - fander, na procku arctic 7pro, arctic silver.

Nie wiem czy zle go zalozylem, czy co, ale w stresie mam ok 58-61stopni, na max obrotach, bez OC roznica byla moze 1-2stopnie. Tak wiec czy te temperatury sa normalne, czy powinienem jeszcze raz zalozyc calosc? Fander i Arctic na 100%, qfan wylaczony. Jaka jest max bezpieczna temperatura w stresie "na stale"? System ma 33stopnie w idle, a CPU ok 44-48. Plytka to Asus P5B-Dlx.

OT. Moglbym prosic o jakiegos linka do optymalizacji timingow DDR2?

Dobre masz tempy :D Moj na 1.53 w tej chwili 62 C przy liczeniu SETI :D Soft potrafil nawet 75 pokazywac jak go meczylem i wszystko hulalo :D

 

Timingi DDR2 to zawsze na tak zwany rympal optymalizuje :D i nigdzie raczej nie widzialem zadnego poradnika :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam mam w stresie po 62 na wodzie-fakt 5ghz ale 1.35v :/ widać tylko p5wd2 jest inne :wink: Podaj jakie masz o/c? Zastanawiam sie nad mobo na 965 i nie wiem jak tam celki brykaja..

Mi na razie idzie 4444MHz na 1.3v, wiecej nie probowalem bo mam pecha do pamieci/plyty - nie moge zmienic dzielnika na nic poza auto bo wisi, ani napiecia na wyzsze niz 2.15v :mur: Czekam na nowy bios, a jak nie to wrzuce na jednej kostce, bo wtedy komp wstaje z podniesionym napieciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to i ja mam pewien problem. Moj Celafon D346 lazi na 133MHZ(533). Chce aby lazil na 100MHz(400MHZ) ale dajac to wyswietla mi sie warning...system lazi w trybie awaryjnym , wciskam F1 i idzie dalej. A w Windzie i CPU-Z nadal jest 133MHz...Plyta to GA-8M-SLI. Wie ktos czemu nie moge zjechac nizej...jesli nie moge dac go w dol to sie wogole boje krecic w gore...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu o temperatury chcialbm spytac. Zmienilem arctica na ninje +fander 120 na max obrotach, nie zmieniajac ustawien procka mam 72stopnie w prime. Rozumiem ze 2stopnie to wygrzanie pasty, ale jakim cudem ninja nie jest wydajniejsza i czemu caly czas mam temperatury w stresie oscylujace w okolicach 70stopni c? Gdzie nie patrze to ludzie maja niskie temperatury a ja tak wysokich nie mialem nawet na Celku 0.9, nie wspominajac juz o tym ze mam chlodzenie sporo lepsze niz wtedy? Dodam, ze 2x zakladalem ninje. Podczas sprawdzenia kiedy thermal protection zadziala zatrzymal Prime'a dopiero przy wskazaniu 84stopni c. Mozliwe zeby jednak plyta przeklamywala, bo na oko to mam 10st za duzo.

Edytowane przez mcfoka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh chyba cały wiek mnie tu nie było, witam all

@Firekage

Jak na to forum to dziwnie się zabawiasz fsb z 133 na 100? Przecież to bez sensu. Ale co kto lubi :P Posprawdzaj czy masz zablokowane pci bo powinien chodzić na 100

@mcfoka

Bez termometru się nie obejdzie, pomiary czujnika na płycie można o tyłek potłuc, raczej służy to do pokazywania wzrostu temperatury przy oc tym się można sugerować ale temp. bazową to tylko termometr, czujnik mobo potrafi nawet 10 stopni przekłamać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARKADIO.

 

Mam dzielniki na mobasie. Wedlug specyfikacji moj NF4 dla Intela ma blokady wiec problemem nie jeso over clocking ale under clocking. Po prostu dajac w dol nie zapisuje ustawien tylko wlacza go wq trybie awaryjnym...i bez zadnych zmian. A chodzic to wiem , ze musi...chyba , ze ten Gigabyte ma tak jak kiedys czytalem wlasnie taki myczek , ze zapamietuje domyslne fabryczne ustawienia i nie pozwoli zjechac nizej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie Preshott może do 1,55V na AC chyba ... ale kto tam wie .,.. są Sztuki i są "sztuki" ... mój na 1,425 stabilnie na 3,663 łazi ale za bardzo się grzeje, box AC nie nadaje do tego, a nie mam weny coby kupować chłodzenie droższe od procka :P wolę na pentiumnę się przesiąść :P Myślę, że w tym konkretnym przypadku kwestią jest to czy Ty masz cohones żeby ryzykować większy vcore dla Celeryny :D ... w najgorszym wypadku odetnie ci paliwo i bedziesz miał krwawy reset do postu jak się przegrzeje ... poznasz po zamuleniu jak mu się TT właczy :P kilka razy tak miałem zwłaszcza po przekroczeniu 1,485 ale i tak nie dawało to u mnie wzrostu krętliwości przez chłodzenie właśnie :D

 

Jestem minimalistą ... 3,4GHz mi wystarczy .. zwłaszcza przy ich 34*C w idlu i 48*C w stresach :D

 

EDITH: nadmienię że jak mu dałem stock vcore to jednak tych fsb 200 nie chcił robić złamas jeden :P

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

A wie ktos na jakich napieciach D346 robi??? Pytam bo wywalono mi pudelko z papierami. I Ten proc to 3,06Ghz , dajac 3700 jeszcze lazi bez zmiany napiecia ale powyzej FSB164 mam juz detke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój na stock ( CelD 315 2,26 gigz ) daje do FSb 188 potem wymientka ... ale jak mu podbijam o jeden stopień w biosie ... znaczy z 1,375 na 1,435 bo tylko taki mam skok tutaj, to robi FSB 196 i ZONK!.... musi mieć 1,470 żeby zrobic 200FSB ale potem to już jedzie po wspomniany 3,663 gigz .. taki jakiś dziwny ... więcej nie dawałem na dłuższą metębo nie mam złomu na którym mógłbym srufować po necie ... więc wiesz jak jest :P

Mnożnik 23 daje o sobie znac co ?? ja mam zaledwie 17 a i to za dużo jak dla mnie ;P

W sumie to masz go na s775 więc trochę różnic jest .. ale niewielkie jakby nie patrzeć :D

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wiesz....moznik nic mi nie daje. On na stocku ma 3062(albo 3082MHz) wiem , ze najslabsze Prescoty mozna krecic do 3.6GHz z 2.53 a ten przetaktowany powyzej 700MHz juz nie wstaje. Rozbraja mnie to zwazywszy na fakt , ze jeden kolega tutaj zapodal mu 4.1GHz bez zabawy z memkami a ja nie moge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z celkiem 330 na deflaut bez problemu fsb 180 full stabilne po lekkim podbiciu do 1,425-1,450 fsb 190 ale nie sabilne jak podniosę do 1,5 i chcę go odpalić na fsb 200 to się resetuje po poście jak zaczyna ładować windę i tak w kółko, możliwe jest że ma za wysokie tempy? Bo jak go odpaliłem po nocy na 200 to nawet wszedł do windy ale odrazu restart. a tempy przy 3,8GHz po godzinym stress to 62 stopnie. Poradźcie co mogę zrobić by osiągnąć w miarę stabilne 4GHz nie na codzieną zabawę ale do testów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Kurde... :-P moj miał dziure :-P

@masell- pogadał byś tak z moim pentium IV 2.66Ghz- ma potencjał |OT| :-P

Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, 4.5-4.6GHz na boxie screena bym zrobił :)

 

Moj tam dziury nie ma :D => 2396147[/snapback]

O Kurde... :-P moj miał dziure :-P

@masell- pogadał byś tak z moim pentium IV 2.66Ghz- ma potencjał |OT| :-P

masell zalatal dziure odrobioną co2 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

@masell te celerony tak smigały :-P pozniej miały juz jakas dziure z oc i nawet większe v nie pomagało :mur: hehe

Mozesz opisac o co lazi z t dziura. Bo moj 3062 puszczony na 3762 lazi ale powyzej FSB164 plyte mi resetuje ustawienia i laduje default FSB 133. Podbijanie napiecia nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolegi problem następujący:

 

Cedar Mill - FSB 190 i :sciania: :/ robi mi tyle na 1,485V.

Czy mu dam 1,5 czy 1,6V i tak powyżej 190 nie bootuje :/

 

Druga sprawa, czego używanie do odczytu temp? U mnie Asus ewidentnie mnie przekłamuje z temperaturami i podaje o jakieś 15*C za wysoką temperature.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...