Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

ktoś tu chciał mi celkiem dokopać :wink:

 

co do temp to moze jest inaczje to p5wd21 i ta twoja podają w maire ok temy-z tych celków to jednak jest grzejnik-c2d na 4.5 ghz według ryby i enta sie chowa rpzy celku na 6ghz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm nawet ładnie ja mam cwela 325 (2,53GHz) i już i ładnie chodził ale coś się stało i tera nic sie nie ckręci :( . MOże jest to spowodowane tym ze maja płyta ma mały potencjał o/c (każda ma potencjał??nawet mały??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka ;]

Zrobie mały offtop ;>

Prośba do posiadaczy Celków taktowanych ponad 4Ghz, a najlepiej 5 i więcej ;>

Wrzućcie swoje wyniki tutaj - forumowy HWbot CPU-Z ;]] Dajcie to na weryfikacje cpu-z i wpiszcie się i będzie good ;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie z ciekawosci popatrzylem na ceny tych celkow i zobaczylem tez fajna plyte do niego http://www.allegro.pl/item149688471_asrock...v_gw_od_ss.html . Powiedzcie mi jak z wydajnoscia tych Celkow w porownaniu do Semprona z mojego podpisu ? Warto byloby wymienic sprzet na tego AsRocka + Cel i oc ? Pytam, bo nigdy nie mialem Intela i ciekaw jestem jak to wyglada. A i jeszcze by mi zostalo na tej zamianie, bo ten moj AsRock drogo tera chodzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie z ciekawosci popatrzylem na ceny tych celkow i zobaczylem tez fajna plyte do niego http://www.allegro.pl/item149688471_asrock...v_gw_od_ss.html . Powiedzcie mi jak z wydajnoscia tych Celkow w porownaniu do Semprona z mojego podpisu ? Warto byloby wymienic sprzet na tego AsRocka + Cel i oc ? Pytam, bo nigdy nie mialem Intela i ciekaw jestem jak to wyglada. A i jeszcze by mi zostalo na tej zamianie, bo ten moj AsRock drogo tera chodzi :P

Uwazam, ze nie warto. No chyba, ze planujesz kiedys przejsc na Core2Duo to mozna by sie zastanowic nad takim przejsciem. Ale to mobo od asrocka(z twojego linka nie siga ;)) nie jest chyba super krecliwe. No chyba ze bedziesz bawil sie w mody itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

 

Jak się sprawują te Cielaki na CM ?

Widzę że kręcą się nieźle...

 

Kupuję kompa, myślę nad amd i Intelem.

Kwestia taka, że nie wiem co wźiąć ;)

 

Jakbym wźiął porządną płytke pod C2D i takiego Cielaka na jakiś czas.

Alternatywą jest X2 38.

 

Co o tym sądzicie?

 

Jeśli przejście na C2D jest bardziej przyszłościowe, jakiego Cielaka kupić? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh ceny kosmosik ale nie ma ich to moge nawet wpisać 2 złte ale towar niedostępny :wink:

 

 

 

tak sobie patrze i albo mój cielak jest niesamowity albo ktoś tu nie umie kręcić :wink:

 

jak widze 1.57 dla 5ghz to lo..ja na 1.35 mam full stable a na takim napięciu jak tutaj to nagrzewa do lodu i 5.5 ghz w spi było...

 

gdyny nie tempy z kosmosu i wyłączająca sie przez to mobo to pewnie5.7 na wc by pękło u mnie...

 

eh musze sie zastanowić nad wjazdem z celkiem do ryby i pozzamaitaniem konkurencji :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łohohoh...

 

ten xkom ma zawsze tanie ceny ale jak zapytasz o sprzęt to się nie odzywają :|

 

Nic kręcenie tu nie ma do rzeczy, tak mobo lubi celki i tyle. Ale fakt że na tamtym 352 nie pyknąłem FSB 200 tak na 347 mam juz boota na 225.

 

ps; tomcat... tyy masz duala :]

Edytowane przez Tuning-komp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Be ten twój 352 stary to padaka niesamowita, fsb 185 u mnie nie zbootuje na Freezerze 7, clocgenem moge go podciągnac do 4,8Ghz @ 1,5V i jest stabilnie, ale zbootować go to masakra ;/ Na freonie 5,2Ghz ledwo, padaczliwy ten proc, ale o mase szybszy niż Prescott na takim samym zegarze, 2x wiecej cache robi swoje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Dzięki i tak żeś go kupił ;) Nie wiem co z nnim było :| Kupiłem go od kolesia z allegro i wszystko cacy. Ale takiej padaki to jeszcze świat nie widział :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh ceny kosmosik ale nie ma ich to moge nawet wpisać 2 złte ale towar niedostępny :wink:

tak sobie patrze i albo mój cielak jest niesamowity albo ktoś tu nie umie kręcić :wink:

 

jak widze 1.57 dla 5ghz to lo..ja na 1.35 mam full stable a na takim napięciu jak tutaj to nagrzewa do lodu i 5.5 ghz w spi było...

 

gdyny nie tempy z kosmosu i wyłączająca sie przez to mobo to pewnie5.7 na wc by pękło u mnie...

 

eh musze sie zastanowić nad wjazdem z celkiem do ryby i pozzamaitaniem konkurencji :wink:

hmmmmm insynujesz ze krecic nie umiem bo moj cep na 1.57 robi 4.8 stable? hmmmm...... B-)

 

BTW: Czekam na zamiecienie tego: http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=147944 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

azotu laliscie do oporu czy trzeba bylo pilnowac temperatury?

 

Tomcat, przyjezdzac nie musisz, wystarczy procka podeslac na swieta :D

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

azotu laliscie do oporu czy trzeba bylo pilnowac temperatury?

Pilnowalismy na -128C :D, lipna robota, gdyby moje P5LD2 nie wywinelo sie przed zalaniem to bylyby wyniki i pare MHz wyzej. B-)

 

@rybka:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
rybus nie denerwuj sie tylko :D, wczoraj nie odbieralem fona bo bateria padla.
Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heyka ;]

 

Mam pytanko:

Cel D326 ( 2530@3134 ) na FreeZone NX-80 AlCu ( max temp przy tym o/c to 36' C )

AsRock 775i65G

2x 256 DDR400 Dual Ch. ( w biosie ustawione jako ddr333, ale podkrecone do 200mhz; pamieci firmy GoodRam )

9550 Radeon ( 250@351; 200@266 )

LG H20L

2 wentylatory w obudowie ( 120x120 z przodu i 80x80 z tylu )

400W Fortron

 

Mam takie pytanko. Czy zmiana ustawien pamieci na DDR266 i o/c spowrotem do DDR400 ( procek powinien sie podkrecic pod niecale 4ghz, dokladnie nie wiem ile, ale wiecej niz teraz ;] ) nie bedzie zbyt ryzykowna ? Odrazu pisze, ze napiecia jeszcze nigdy nie zmienialem i bez czyjsc pomocy, tego nie zrobie :/ ).

To moj sprzecik. Pytanie jest takie, czy jakbym chci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Celka 347 i nie chce sie zbutować powyżej FSB 190 ...

Tuning-komp jak zrobiłeś FSB 225 , bo mi góra na 194 zbutował , ani Easy Tune ani nic nie pomaga ...

mi by wystarczyło nawet 220 ... byle by machnąć te 5 ghz.

Płytka to Gigabyte 945P S3.

 

LOL nawet na V-core 1.80v nie chce więcej zbutować ... no wymiękam.

 

Ten procek ma blokade na FSB 190 :( Płyta leci z FSB delikatnie do 250 , pamiątki z 667 do 800 ... a najlepsze to że Jak ustawie FSB powyżej 190 to wszystko sie załączy ale i tak będzie FSB 190 :o , i nie ważne czy kręce w programie czy w biosie , 190 i dalej nic ... program mi nawet przetestował że stabilne by było na 230 ale po przetestowaniu ustawił 190 ... pochlastać sie można ( na 235 już sie zawiesił :P )

Edytowane przez Ower_lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ello,

Moj cel kręci się tylko z 2,66 na 3,2 i dalej nie chce

teraz mam fsb 162, jak dam 166 to juz nie wstaje a jak 164 to zwiesza mi sie winda :)

 

i teraz takie pytanie, co może być tego przyczyną?

 

Płyta Asrock conroe 945g- dvi

Napiecie na procu standardowe 1.35v

Ram: 512 MB 667 (@ 533) mhz SuperTalent (dziwna firma, nie znałem wcześniej)

Grafa: MSI GF 7600 GT

 

Dodam że podkręcam synchronicznie FSB i PCI-E bo jak dam asynchronicznie to lipa kompletna, nie wstaje nawet przy fsb 150

Ram jest ustawiony na 533 bo na 667 sie nie da (nie ma takiej opcji w biosie prawdopodobnie dlatego ze procek jest standardowo na 533)

 

oczywiście rególacji napiecia brak, pozostaje pin mod.

 

I co myślicie, dlaczego nie wstaje na 166???

 

a, clock gen tez zabardzo nie śmiga :)

Edytowane przez szpa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! w minionym tyg zakupilem jako przejsciowego celka d352 + 775dual-vsta (docelowo c2d + nie wiem jaka mobo, ale ten asrock jako jedyny pozwala sie przesiasc 'lagodnie'...), i jakos teraz przyszedl czas na sprawdzenie co to umi:

 

celeron d352 133x24 @ 200x24 = 4800mhz, stock V (nie mam pojecia ile, w-g plyty 1.23V (?)

asrock 775dual-vsta @ stock

pamieci 2x 256 blitz pc3200 @ 200mhz 2,5-3-3-8 1T @ nie wiem ile V, w kazdym razie "auto"

 

box cooling:

 

Dołączona grafika

 

stock pi

 

pierwsze podejscia... teraz czas na pamieci winbond bh6(do zadnych ddr2 nie mam dostepu, a i te winbondy beda lepsze na tej plycie...), ostre alphy, okrojona winda (juz czeka...) i bedzie cus lepiej...

nie taki zly ten celafon... temp przy wiatraku @ max rpm ok 42-43st...

 

niestety nie mam czasu na spr stabilnosci... ---> sesja :(

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no naprawdę :( mój robi fsb 175 na tym asrocku :/ co daje mi całe 4 ghz :lol:

 

Nigdy nie miałem szczęścia do procków ..

 

buuren( od armina? :D) @ kombinowałeś coś w biosie czy jedziesz tylko z fsb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...