Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy cośtam na Bartku łaczył dobrze zgniataną pasta titan silver ... i o dziwo działało ... tylko że się trochę "omielił" coby to rozdrobnić jak najbardziej ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam D 331, działa ok :)

 

Tylko coś dziwnie się podkręca... 3,6GHz lekko, 3,7Ghz bez większych kłopotów, a od >3,7GHz nie pomaga mu zwiększanie V. Na FSB 200 nie wstaje nawet na 1,5V...

 

Mobo raczej wykluczam, chyba koniec proca <_<

 

Temp mam <45* w stressie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko coś dziwnie się podkręca... 3,6GHz lekko, 3,7Ghz bez większych kłopotów, a od >3,7GHz nie pomaga mu zwiększanie V. Na FSB 200 nie wstaje nawet na 1,5V...

taaa też tak mam z moim 330J 3,7 żaden problem ale wyżej to porażka praktycznie zero stabilności pomimo dużego vcore, oraz tempy w stress ok 60 stopni, trzeba to zmienić chyba na cedara lub jakiś e4xxx bo co to z zabawa jak po 20 minutach od złożenia kompa dojechałem do maxa procka <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bez sensu, papu (V) jest, temperatura niziutka, ale OC w miejscu <_<

 

Ten proc to i tak przejściówka, przez ok miesiąc trzeba wytrzymać :wink:

 

Myślałem, że pobawię się dłużej niż chwile w OC... W kwestii zabawy, AMD rządzi B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ;]

[lame post on]Mam od dłuższego czasu Celka D 335 i coś z niego wyciągam, nie za duzo ale zawsze coś. Najwięcej to FSB 178, przy standardowym napięciu !! Przy wyższym FSB komp się włącza ale nie chce wejść do WIN'a. Wyskakuje BLUE SCREEN i błąd NTFS.SYS. Myslę że to spowodowane jest HDD (samsung 20.4GB SV 2042 :( ) [lame post off]

Zapraszam do dzielenia się spostrzeżeniami, uwagami, problemami jakie wystąpiły podczas o/c ww procków :) Na jakich płytach kręciliście itp ;] Mój osobisty rekordzik (niestabilny niestety) w sigu ;]

 

Lista Celeronów D znajduje się tutaj.

 

A tutaj takie małe podsumowanie oc:

Dołączona grafika

Stan z dnia 12 lutego 2oo7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja myślałem że wszystkie Cedar Mill sie pięknie kręcą, ja też chyba trafiłem przyzwoitego - http://moach.hearselands.com/cel4600superpi16m.jpg

 

Tyle oczywiście kręciłem tylko na testy bo mi szkoda mobo i zasiłki. Napięcie w stresie było 1.34 V, a to i tak dałem na zapas bo nie chciało mi sie szukać niższego, bo i po co. Na codzień używam na default.

 

Ogólnie procki bardzo kiepskie, zwłaszcza tak sie grzejąc i żrejąc tyle prądu. Mam nadzieje że w czerwcu sobie już bede mógł sprawić jakiegoś Core 2 Duo/Pentium E.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podam dziwną radę.... jak chcesz osiągnąć FSB = 200 to zmostkuj lub zaizoluj (nie pamiętam jak to szło) pady na cepie .... bo rozumiem że chodzi o CM'ka ... Jak coś to na extremesys. masz schematów od czorta dla LGA.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jak się te CM'y będa kręciły na P35 .... bo takich wyników chyba jeszcze nikt nie zamieścił prawda ??

 

W sumie gość załozył klub "over 8GHz" .... miła perspektywa :P

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. pytanko :)

 

mam celeronka D320 [2,4] i kręci się tylko do ~2750 [FSB 152], gdy zwiększę powyżej 152 to wysiada mi net [:D] mam kartę RaLink 2400 [radiówka], wie ktoś może co może być tego przyczyną? w biosie mam coś takiego jak

PCI frequency cośtam cośtam

*synchronous

*asynchronous

 

co bym nie ustawił, net siada

 

program sterujący od karty działa ale nie wykrywa żadnego nadajnika :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 100% nie masz blokady PCI/AGP na plycie glownej, wiec jezeli nie chcesz sobie rozwalisc karty sieciowej, muzycznej czy graficznej to zmien plyte albo nie krec wcale, net nie dziala pewnie dlatego ze masz go podlaczonego do karty sieciowej ktora jest w slocie PCI a jezeli wartosc jest inna niz 33Mhz dla PCI i 66mhz dla AGP to uzadzenia moga pracowac niestabilnie, ja mam plyte tez bez blokady dlatego nie moge krecic "bezpiecznie" ale juz niedlugo przesiadka na Athlona X2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem chlodzenie na Freezer PRO i moj D347 idzie na fsb=200 bios podaje 1.31V

Jednak box nie dawal rady albo pasta doopna jest w boxie i cep sie gotowal :-|

Niby mam to co chcialem osiagnac fsb=200 ale teraz mysle ze jak tak latwo poszlo to moze z niego 5ghz wycisnaj jakos by dalo rade?? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Przyznam że mało sensowny zakup zrobiłeś. Zamiast kupować chłodzenie lepiej było zmienić procka na nowego Celerona któregoś. Przy 2.70 GHz jego wydajność jest taka jak Celerona D przy 4.60 GHz (sam miałem takiego), tyle że różnica w poborze prądu jest przynajmniej 2.5-krotna. BOX-owy coolerek przy 2.70 GHz sie nudzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typ procesora Intel Celeron D 335, 3366 MHz (21 x 160)

Oryginalna częstotliwość taktowania 2800 MHz

Nazwa płyty głównej Asus P4P800 SE (5 PCI, 1 AGP, 1 WiFi, 4 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN)

512mb DDR 3200

 

jakie kupić do tego chłodzenie?? temperatura na procku oscyluje w granicach 46-52C

 

pozdrawiam i dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ryoishikawa : to jest celeron D... znaczy się Prescott... one tak mają ... zmienisz chłodzenie i to da ci jakieś kilka stopni w dół.... no chyba że chcesz to albo WC albo Kaskada albo LN tylko po co ?

Zmień na Cedar Milla i będziesz miał spokój.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ryoishikawa : to jest celeron D... znaczy się Prescott... one tak mają ... zmienisz chłodzenie i to da ci jakieś kilka stopni w dół.... no chyba że chcesz to albo WC albo Kaskada albo LN tylko po co ?

Zmień na Cedar Milla i będziesz miał spokój.

 

Pozdrawiam.

Przecie to s 478 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...