Skocz do zawartości
grippen

Jak toto podkręcić

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra - zdecydowałem się - powiedzcie mi jak to co mam poniżej (chłodzenie procka jakiś spitfire czy jakoś tak:)) najlepiej podkręcic - nie chce tylko bawic się w jakieś zaklejenie mostków. Ewentualnie jakieś linki.

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednego sposobu na podkręcanie procka ponieważ każdy model kręci się inaczej. Spróbuj zwiększać FSB co 1mhz oczywiście jeśli pozwala na to twoja pł. główna. Jeśli system stanie się niestabilny to zwiększ napięcie. Pamięci daj na 222 jeśli są to jakieś firmowe kostki to powinny to wytrzymać. Ale z tym wentylatorem będzie problem. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym momencie wyrenczam troche moderatorow (pozdrow. 4 GrOObY :) ): opcja SZUKAJ

Dzięki stary - mam pomysł - ogłoście konkurs kto więcej razy ze stałych użytkowników posłużył się określeniem "szukaj". O co kolwiek spytac na tym forum - odpowiedz - "opcja szukaj"

Jasne, fajnie - no więc szukam:

zapytanie : podkręcanie

odpowiedż: 71 wątków

m..in "nasi moderatorzy są super", "myszka bez ogonka" itp.

nic to, szukamy dalej:

zapytanie:

oc - 0 watków

myśle sobie - ok, może bez skrótów, no więc szukam dalej:

zapytanie overclocking:

odpowiedż 157 wątków

o, myśle sobie, już lepiej, co my tu mamy:

"odszkodowanie", "który internetowy sklep jest najlepszy" itp.

nie poddaje się jeszcze:

zapytanie: msi

odpowiedż: 810 wątków

ręce opadają........

Myśle sobie - spytam - od razu odpowiedż -"szukaj"

i co najciekwasze ludzie którzy dopiero zaczynają zabawe na forum odpowiadają, próbuja pomóc. Ale starzy wyjadacze - o nie - lepiej zdołowac, zgnoic młodego........

Ja pieprze takie forum - to chyba nie o to chodzi.

Jeśli dobrze rozumiem istota polega na tym iż tutaj się szuka pomocy u bardziej doswiadczonych użytkowników, widac się myle....

Kiedys ktoś na tym forum ktoś rzucił temat "pipeprze takich fachowców" - takich to ja tez pieprze - myślałem że jest to forum gdzie najszybciej się dowiem czegos konkretnego, podałem dokładny opis kompa - i co - i gów..

Jeśli nie chcesz odpowiadac - nie odpowiadaj - ja rozumiem że jest to fajny sposób na nabijanie postów ale to chyba troche bez sensu.

Przepraszam wszystkich za tak długi post - ale się troche zdenerwowałem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK.Przepraszam Cie bardzo za ma ignorancje.Teraz pokrotce postaram sie dokladnie opisac sztuke overclockingu.Wiec tak,Po nacisnieciu magicznego guzika POWER uslyszysz BIP !!! (hura !!! komp odpalil)Naciskamy klawisz z napisem DEL i oczom naszym ukazuje sie bios.Nastepnie szukamy opcji gdzie mozemy regulowac magistrale systemowa (FSB - Front Side Bus) i lecimy do gory np.co 5MHz.Gdy komp zaczyna byc niestabilny jest to oznaka za brakuje mu napiecia.Wiec znow do BIOS'u i szukamy opcji zwiekszania napiecia i zwiekszamy np. o 0.5 caly czas pamietajac o temp.Twoj cooler to pewnie jakis SPIRE z dolnej polki wiec postepuj ostroznie i z rozwaga.Prosciej niemoglem tego napisac.

 

p.s - regulacja FSB jak i napiecia na 100% jest mozliwa na twej plycie glownej.Poszukaj instrukcji i poklopocie.Przepraszam ale dokladnego rospisku biosu ci nie podam bo poprostu nie pamietam.mam nadzieje ze mi to wybaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopie zrozum jedna rzecz.Nie mam zamiaru pisac po sto razy tego samego !!!!!! czy to naprawde takie trudne zmienic magistrale systemowa w biosie !!! Masz bardzo dobry sprzet a nie znasz podstaw obslogi komputera !!!

Każdy ma prawo do swoich opini - jednak co do jednego się mylisz - mam dyplom inz informatyka spec systemy cad/cam,w pracy mam do czynienia m.in. z sieciami wan o których zapewne nie masz zielonego pojęcia, wiem co to jest magistrala systemowa, wiem jak się podkręca komputer (jednak tylko teoretycznie) - chciałem byc pewien dlatego zapytałem!!!!!!!!

I wcale nie musiałes zabierać głosu jeśli dla Ciebie wszystko jest takie proste i oczywiste i nie masz zamiaru nikomu tłumaczyć tak banalnych rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh stary, jak zadajesz takie pytania to nie dziwne ze wyszukiwarka wyrzuca tyle znalezisk. Obecnie intternet jest tak zasmiecony ze znalezienie czegos zadajac proste pytania jest niemozliwoscia. Uzywaj operandow AND, OR (+,-) a zobaczysz ze mozna znalezc wszystko i niemalze precyzyjnie. Jest powiedzenie ze na glupie pytanie glupia odpowiedz. I dlatego tez moderatorzy polecaja szukaj gdyz wiekszosc jest leniwa i woli zalozyc nowy watek mimo ze na ich pytanie na forum znajduja sie juz setki odpowiedzi. Zakladajac nowy watek dokladasz do balaganu swoje 3 grosze. wpisz Podkrecanie+athlona do wyszukiwarki i zaznacz pole wszystkie wyrazy czy jakos tak zobaczysz ze bedzie lepiej.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grippen- ten temat byl walkowany setki razy, sa dziesiatki postow w szukaj i jest poswiecony temu caly 1 dzial naszego forum- FAQ, skorzystaj czasem z tej jakze inteligentnej opcji szukaj i zagladaj od czasu do czasu na FAQ, naprawde warto

 

tymczasem blokuje post zeby nie zajmowal zbednego miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...