Skocz do zawartości
MicJes

Problem Z Instalacją Winxp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chce zainstalowac znajomym WinXP +SP2. Win sprawny, bo instalowany wczesniej i chodzi.

A u znajomych pojawia sie taki problem(w zasadzie 2):

 

- Jak bootuje z CD, to nie dosc ze robi to 10-15min (zamiast paru sek), to jeszcze CD-ROM mieli jakby chciał sie rozkrecic, ale nie mogl.

- Wkurzylem sie i przełożyłem dysk do siebie i u siebie zainstalowalem czystego XP. Ale po przełożeniu dysku spowrotem do znajomych, komp niby bootuje z dysku, pyta czy uruchomic Winde normalnie (awaryjny itp), i niezaleznie co wybiore, pojawia sie czarny ekran z migającym podkreślnikiem( :) ) w górnym lewym rogu. I wtedy mam wrazenie ze wentylator na procu ciu wolniej zaczyna chodzic.

 

Próbowałem już chyba wszystkiego:

- HDD działa

- Ram sprawdzony

- taśmy ok

- grafa, zasiłka luz

- CD-Rom tez jest ok.

- Zasilacz sprawdzony

 

Podmieniałem, taśmy, zmieniałem kolejnosc podłączeń dysku i cdroma, na 2 taśmy, na jednej, master/slave itp.

Moze to kontroler hdd na płycie padł ? (tfu tfu, odpukać!) Bo od proca to chyba nie to.

 

Sprzęt to: Celeron 1,7GHz Willmate s478, MoBo ECS P4VXAD+ rev. 1.0 XFX 440se, 256DDR noname, Barracuda ATA4 60GB, LiteOn 48-24-48, TunerTV Avacs, sieciówka za 20pln, Zasiłka Deer 350W (napiecia trzyma niemal idealnie, tylko 12V jest 12,3V) Nic nie było i nie jest podkręcone. Temp proca ok 40C (po wymianie pasty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowales u siebie system i przelozyles HDD do ich komputera?

Ty naprawde chciales, zeby system dzialal? :mur:

 

Podlacz HDD u siebie. Wyczysc go zupelnie. Zaloz na nowo partycje. Podepnij z powrotem do ich komputera.

Wloz tam swoj CD-ROM. Zresetuj BIOS i ustaw wszystko od nowa (mam nadzieje, ze wiesz co i jak).

Sprobuj odpalic instalacje WinXP...

Edytowane przez 2002JSQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2002JSQ

Juz nie raz tak sie robilo jak sąsiad miał padniętą nagrywarke to wpadal z dyskiem do mnie. W przypadku Win98 nie miało to sensu, ale w przypadku XP jest. Po tym jak sfinalizuje instalacje i sie resetuje, przekladasz dysk i działa.

 

A to Co piszesz (format itp) to juz wszystko było robione na moim kompie. I wszystko było ok. Przekladasz dysk do "macierzystego" kompa ;) i klapa. Wszystko siada. Teraz to juz na 99% stawiam na plyte gł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...