Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

sobo05 >> pierwszy raz widze kogos tak przejmujacego sie legalnoscia systemu w przypadku odprawy na lotnisku ;)

To jest tak, ze kazdy slyszal ze moga sprawdzic, ale nikogo to nie spotkalo... przynajmnie moich znajomych i rodziny podrozujacej do USA i spowrotem. Zawsze mozesz na czas przelotu "unieruchomic" softwareowo laptopa (BIOS). Powiesz ze jest zepsuty i moga sobie skontrolowac co najzywej bootloga :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sobo05: ani w Polsce ani w Anglii slowem sie o to nie pytaja

zreszta niby jakim prawem celnik mialby to robic?

pozatym w krajach cywilizowanych tylko przeswietlaja ci bagaz a czlowiek przechodzi przez bramke, niestety my do tego nie doszlismy i w dalszym ciagu mozesz doswiadczyc niepotrzebnego grzebania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie zdecydowalem sie na tzw szybki dysk laptopowy z 2 powodow:

1) dysk 7200 w laptopie jest o wiele bardziej podatny na uszkodzenia powstale od wstrzasow etc

2) roznica wydajnosci wg specyfiakcji della: 4200rpm - czas dostepu 12ms, 7200rpm - czas dostepu 11ms i podobne niewiele rozniace se dane. mowiac szczerze, jakbym mial uzywac lapka jako serwera ftp lub przerzucania codziennie duzysz ilosci danych to oki, ale noszac go ze soba, i pracujac na nim (nawet grajac) nie warto sie pakowac w 7200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem lapka - jak już wspominałem Acera TravelMate 8005 - w Karen Notebook.

po kilku dniach oddałem go do reklamacji, bo lewy głośnik nieprzyjemnie charczał. teraz czekam na decyzję. oczywiście sprzedawca zasłania się tym, że decyzję podejmuje centrala a on o nie ma tu nic do gadania. super! jak ja lubię to pełne troski podejście do klienta.

na razie zostałem bez kompa, a liczyłem że będę się mógł nim nacieszyć przez ten długi majowy łykend. dodatkowo pracownicy chcieli mnie wkręcić w naprawę gwarancyną, pomimo że już na wstępie oznamiłem, iż interesuje mnie rękojmia i wymiana na nowy model. kiedy stało się jasnym, że to rozwiązanie nie wchodzi w grę, zmienili się w posągi, a sprawę przejął boss. ale nie dałem mu się wykazać elokwencją i zmysłem retorycznym.

kiedy zamówiłem lapka, prosiłem by został otwarty i sprawdzony (przede wszystkim oczywiście matryca). zatem nie miałem przyjemności otwierania go samodzielnie z oryginalnie zapakowanego pudełka. do tego jak zażądałem wymiany, poinformowano mnie, że już tych modeli nie ma. mogę więc poderzewać, że realizując moje zamówienie, przebrali odrzuty i wybrali taki, którego wada najmniej rzucała się w oczy.

podstawa to wepchnąć towar klientowi, a potem jakoś to będzie. zamkniemy się za murami formalności i drzewiastych struktur decyzyjnych. a sądy w Polsce to porażka (dłuuuugość postępowań), więc czym tu się przejmować. żyć nie umierać.

 

zaproponowałem jak myślę dość sensowne rozwiązanie - wymiana na Toshibę Qosmio z odpowiednią dopłatą. zapłaciłem prawie 8 tys. gotówką, więc powinienem być chyba traktowany w szczególny sposób. ale to nie w Polsce. zobaczymy jak sprawa się rozegra. w każdym razie wybrałem rękojmię - wymianę na nowy i tego się trzymam. skoro nie mają modelu na wymianę, niech dadza Toshibę. dzięki temu i ja i oni będziemy mieli mniej problemów w przyszłości.

 

na razie odradzam zakup Acerów z serii 8000. śmierdząca sprawa. a co do firmy Karen, to nic jeszcze nie mogę powiedzieć. pożyjemy, zobaczymy...

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

aha, jeszcze jedno.

kiedy oddałem lapka, szef powiedział, że zadzwoni do mnie następnego dnia i poinformuje co dalej. czekałem, czekałem - do 17:00. czynne mają do 18:00. więc po pracy wybrałem się do nich. wszedłem do sklepu, kazano mi czekać. dziwne, gdy przyszedłem kupować nie musiałem czekać...

przygotowałem się - wziąłem ze sobą książkę.

wreszcie się pojawił. przeprosił, że dotychczas nie dzwonił, tłumacząc że niemal cały dzień był poza sklepem. i właśnie miał do mnie dzwonić - urocze. niestety w tej rozmowie miał mi przekazać, że jeszcze nic nie wiem. tłumaczył, że nic od niego nie zależy, on jest tylko agencją partnerską. dezyzje zapadają w Warszawie, gdzie został wysłany laptop. już nawet nie pytałem, czy dotarł on do Wa-wy, czy też nadal stoi w sklepie. na pytanie, ile może trwać załatwienie tych formalności, wzruszył bezradnie ramionami. na pytanie ile zwykle trwa załatwienie tego rodzaju spraw odpowiedział, że nie prowadzi tego rodzaju statystyk.

 

ciąg dalszy nastąpi

przenoszę temat do odrębnego wątku.

Edytowane przez tse_tse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sa wsrod nas uzytkownicy dyskow 7200rpm?

Jakie sa wasze odczucia, bo krazy pogloska ze sa glosne i sie grzeja. Ile w tym prawdy?

1414947[/snapback]

no gdzies widzialem test. Są sporo szybsze ale tez bardziej prądozerne.

Ja chce na 5400 samsunga wymienic bo tu duzej roznicy juz nie ma miedzy 7200 a 5400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pytanie, ile może trwać załatwienie tych formalności, wzruszył bezradnie ramionami. na pytanie ile zwykle trwa załatwienie tego rodzaju spraw odpowiedział, że nie prowadzi tego rodzaju statystyk.

1415332[/snapback]

haha motyw ze statystykami jest dobry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haquim: a to niby dlaczego tak piszesz? tse_tse ma jak najbardzoej powod do rozgoryczenia, wywalil kupe kasy i NIE ZOSTAL poprawnie obsluzony - teoretycznie powinien dostac calosc kasy od reki back, bo sprzet byl walniety od poczatku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haquim >> jak kiedys zarobisz i wydasz wlasne 8tys zl na sprzet, ktory potem okaze sie wadliwy, to inaczej bedziesz spiewal :lol:

 

 

tse_tse >> popieram w calej rozciaglosci, niektorzy sprzedawcy w PL nadal maja nawyki z poprzedniej epoki, w Stanach moglbys oddac sprzet nawet bez slowa wyjasnienia i przyjma z usmiechem na ustach.

Jesli przyjeli na gwarancji to maja max 2 tyg, jesli wymiana na nowy to zasada pewnie ta sama (i pewnie ze zlosliwoasci tyle przetrzymaja jesli bedziesz czesto sie przypominal)

Edytowane przez TeQuila SunRise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście rada już nie na miejscu

byłem dzisiaj na stronie skapiec.pl i KARENA ani widu ani słychu ...

czyżby się schowali ze wstydu ?

PS1: Rada była serio bo jaki niby masz inny na nich bat w tym momencie

jak nie opublikowanie swojej przygody na KILKUNASTU forach + łańcuszek z informacją do WSZYSTKICH swoich znajomych?

PS2: Troche dystansu szkoda zdrowia :wink:

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sytuacja wygląda następująco. Od jakiegoś czasu targa mną chęć zmienienia komputera na laptopa ze względu na jego oczywiste zalety. Mimo wszystko komputera używam głównie w domu i służy mi do tworzenia min. stron internetowych bądź do grania na gitarzez przez Guitar Port. Granie w gry i tym podobne rzeczy mam raczej za soba i najbardziej zależy mi na tym aby komputer radził sobie jak najlepiej i najstabilniej z pracą z aplikacjami przeróżnymi. Prosiłbym o radę gdyż mimo przeczytania tego tematu nie czuje się na sile wybrania samodzielnie komputera a wiadomo pieniądze piechotą nie chodzą. Do kupna komputera chce przeznaczyć kwotę około 3 tys. złotych. Z góry dziękuję za odpowiedź. Jeszcze raz przypominam, że komputer służyć ma głownie do stabilnej pracy użytkowej a nie do rozrywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Nie bede wybieral w nieskonczonosc. Jako, ze mam malo kasy, a chce cos wydajnego najbardziej jak to mozliwe, to wybieram miedzy :

 

Fujitsu-Siemens AMILO Pro V2010 cena 2599

 

Matryca 15,1 cali XGA (1024 x 768)

Procesor Mobile Intel® Celeron™ Processor-M, 1.5 GHz

 

Pamięć L2 512 KB 2nd level cache

Karta graficzna Integrated UniChrome

Pamięć RAM 256 MB DDR

Dysk twardy 40 GB

Napędy Combo CD-RW/DVD-ROM

FDD brak

Karta dźwiękowa ALC655

Komunikacja Karta sieciowa 10/100, Modem , Wi-Fi b/g

 

PCMCIA Cardbus 32-Bit/PC-Card 16-Bit Slot, PCMCIA Type-II (1x)

Złącza zewnętrzne 4 x USB (2.0), VGA, modem, LAN ,Wi-Fi b/g, TV-OUT ,S/PDiF

Bateria Litowo-jonowy, 1,5 h pracy

Waga 2,9 kg !!!

Wskaźnik TouchPad

System operacyjny Windows XP Home PL

Gwarancja 24 miesięcy

Inne wbudowane głośniki

 

Acer Aspire 3002 NLC cena 2600

 

Procesor Mobile AMD Sempron 2800+, HyperTransport

Matryca 15.0" XGA TFT LCD, 1024 x 768

Pamięć 256 MB DDR333, maksymalna rozbudowa do 2 GB

Dysk twardy 40 GB

CD-ROM/DVD-ROM/COMBO/DVDRW DVD/ CD-RW COMBO

FDD opcja na USB

Fax-modem 56kb/ s ITU V.92

Karta sieciowa 10/ 100 Mbps

System operacyjny LINUX

Karta graf. SiS M760GX 128 MB, wsparcie dla MicrosoftŽ DirectXŽ 8.0

oprogramowanie Acer Arcade, Acer eManager, Acer GridVista, Acer Launch Manager, Acer System Recovery CD, Norton AntiVirus, Adobe Reader, CyberLink PowerProducer, NTI CD-Maker

Audio Zinterowana karta, dwa głośniki, wbudowany mikrofon

Rodz.akumulatora Li-ion (4-komorowa, 2000mAH), 1.5 godziny czas pracy, 2.5 godziny szybkie ładowanie, 3.5 godziny ładowanie podczas pracy

Porty I/O 3 x USB 2.0, 1 x VGA, PCMCIA (1 x Type II PC Card), 1 x RJ45, 1 x RJ11, Mikrofon/ line-in jack, Słuchawki/ głośniki/ line-out,

Wymiary 364 (Szerokość) x 279 (Głębokość) x 33.9/ 38.9 (Wysokość) mm

Waga 2.76 kg

24 miesiace gwarancji

 

Planuje dokupic ramu do 512 jak tylko wpadnie jeszcze jakis grosz. Jak z matrycami w tych modelach. Ktos wie jak sie prezentuja? Jakie max odswierzanie.. Koles w gericomie mi wlaczyl na 60 Hz to porazka byla straszna. Myslalem tez nad dozbieraniem troszke kasy i kupieniem Toshiby L10-119, ale nie wiem. Poradzcie co robic, bo juz sam nie wiem. W planach jest windows+linux, wiec na to tez prosilbym zwrocic uwage.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mazur >> a jakie sa te oczywiste zalety twoim zdaniem ?

pytam bo niektorzy uwazaja laptopa (chyba glownie z checi posiadania nowej, fajnej zabawki) za rozwiazanie ich wszystkich problemow, pozbawiony wad.

A jest ich troche. Za 3 tys (dolna polka) nawet wiecej niz troche.

Matryca, male katy widzenia sprawiaja ze ogladanie w wiecej niz 2 osoby praktycznie nierealne (ogladanie filmow, zdjec). Zreszta dla jednej osoby potrafi byc upierdliwy bo przy zmainie pozycji trzeba dostosowywac ulozenie ekranu.

Niby to łaskawy dla oczu LCD, ale jednak z oczywistych wzgledow trzymasz go zawsze okolo 0.5-1m od oczu...potrafi jednak zmeczyc.

Klawiatura tez troche "ciasna", niby da sie przyzwyczaic, ale jednak nie do konca. Na klasycznej moim zdaniem pisze sie o wiele efektywniej (zwlszcza z liczbami) Wydajnosc graficzna praktycznie zadna. Mowisz ze ci nie zalezy bo praktycznei nei grasz, ale jesli czasami bedziesz mial ochote cos sobie wlaczyc - nie ma szans (najwyzej cos starego)

Ostatnia sprawa to bardzo ograniczona mozliwosc rozbudowy (jesli zalezy ci na dobrej karcie muzycznej, tez zapomnij) i drogie naprawy (pogwarancyjne of korz)

Wiec radze dobrze sie zastanowic zanim zamienisz blaszaka na laptopa, niektorzy po napaleniu sie na laptopsa, potem jednak tesknia za PC bo idealnym rozwiazaniem jest miec to i to :)

 

Co do stabilnosci, to nie spotkalem laptopa ktory bylby niestabilny :) to sa juz skladane profesjonalnie z odpowiednio dobieranych czesci (nie skladak z hipermarketu) zreszta wiekszosc modeli ma podobna konfiguracje, nawet czesto na elementach od tych samych producentow. Wiec nie ma o co sie martwic.

Edytowane przez TeQuila SunRise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crasher >> ten Acer wyglada bardzo przyjemnie, zwlaszcza w takiej cenie (gdzie znalazles za 2600? na stronei producenta jest 2800) choc nie ma systemu, jesli potrzebujesz legalny soft to jeszcze dojdzie koszt XP

 

Sory za post pod postem, zagapilem sie :rolleyes:

Edytowane przez TeQuila SunRise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TeQuila SunRise to jeszcze zalezy z czego wychodzi.

Bo jak np z celka 1ghz 256 ramu i gefrce2 mx400 to juz każdy nowy laptop będzie lepszy :)

ale jak już coś lepszego to już co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca, male katy widzenia sprawiaja ze ogladanie w wiecej niz 2 osoby praktycznie nierealne (ogladanie filmow, zdjec). Zreszta dla jednej osoby potrafi byc upierdliwy bo przy zmainie pozycji trzeba dostosowywac ulozenie ekranu.

Niby to łaskawy dla oczu LCD, ale jednak z oczywistych wzgledow trzymasz go zawsze okolo 0.5-1m od oczu...potrafi jednak zmeczyc.

Klawiatura tez troche "ciasna", niby da sie przyzwyczaic, ale jednak nie do konca. Na klasycznej moim zdaniem pisze sie o wiele efektywniej (zwlszcza z liczbami) Wydajnosc graficzna praktycznie zadna. Mowisz ze ci nie zalezy bo praktycznei nei grasz, ale jesli czasami bedziesz mial ochote cos sobie wlaczyc - nie ma szans (najwyzej cos starego)

Ostatnia sprawa to bardzo ograniczona mozliwosc rozbudowy (jesli zalezy ci na dobrej karcie muzycznej, tez zapomnij) i drogie naprawy (pogwarancyjne of korz)

Wiec radze dobrze sie zastanowic zanim zamienisz blaszaka na laptopa, niektorzy po napaleniu sie na laptopsa, potem jednak tesknia za PC bo idealnym rozwiazaniem jest miec to i to :)

 

Co do stabilnosci, to nie spotkalem laptopa ktory bylby niestabilny :) to sa juz skladane profesjonalnie z odpowiednio dobieranych czesci (nie skladak z hipermarketu) zreszta wiekszosc modeli ma podobna konfiguracje, nawet czesto na elementach od tych samych producentow. Wiec nie ma o co sie martwic.

1416631[/snapback]

na wszystko czego bedzie potrzebowal jest rada:

-Podlancza do laptopa monitor ze stacjonarnego i go juz nie obchodza katy

-podlancza zewnetrzna klawiature jesli mu ta ciasnosc doskwiera

- sa przeciez karty muzyczne zewnetrzne np. Audigy, ktora z czasem moze sobie dokupic jesli bedzie mial taka potrzebe.

Laptopa w dzisiejszych czasach mozna dozbrajac niemal nieograniczenie, ale czy to ma sens?To juz zalezy od uzytkownika.

 

Stabilnosc nie zalezy z pewnoscia od tego czy sprzet byl kupiony w hipermarkecie czy w firmie komputerowej.Niestabilnosci zdarzaja sie czesciej w sprzecie mniej markowym takim jak np: Notestar

Edytowane przez vitucky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wszystko czego bedzie potrzebowal jest rada:

-Podlancza do laptopa monitor ze stacjonarnego i go juz nie obchodza katy

-podlancza zewnetrzna klawiature jesli mu ta ciasnosc doskwiera

- sa przeciez karty muzyczne zewnetrzne np. Audigy, ktora z czasem moze sobie dokupic jesli bedzie mial taka potrzebe.

Laptopa w dzisiejszych czasach mozna dozbrajac niemal nieograniczenie, ale czy to ma sens?To juz zalezy od uzytkownika.

 

Stabilnosc nie zalezy z pewnoscia od tego czy sprzet byl kupiony w hipermarkecie czy w firmie komputerowej.Niestabilnosci zdarzaja sie czesciej w sprzecie mniej markowym takim jak np: Notestar

Wow, dlugo nad tym myslales ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vitucky ma rację

Jest jeszcze jedna zaleta jak masz PC na spółkę z całą rodziną ...

To laptopik jest już tylko twój ... :rolleyes:

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi i wsparcie.

na razie nie chcę ich - Karen Notebook - komletnie zbluzgać, bo mają jeszcze czas na załatwienie sprawy. ograniczam się więc do publikowania suchej relacji z przebiegu wydarzeń. oczywiście już na tym etapie mam sporo zastrzeżeń do tego jak mnie potraktowano, a moje zaufanie do firmy Karen Notebook radykalnie zmalało. wciąż jednak ich działania nie uchybiają przepisom - oprócz zasłaniania się decyzjami w warszawskiej centrali - tworzą jednak zły wizerunek relacji klient-firma, wpisując się w pełni w post PRL'owski koloryt otaczającej nas rzeczywistości. jak widać łatwiej kupić niezły garnitur i ładne mebelki do salonu, by tworzyć nowoczesny image firmy, niż zmienić mentalność.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------

i jeszcze jedno.

gdybym ja prowadził taki salon sprzedaży i zależałoby mi na kliencie, zrobiłbym wszystko, by w tej konkretnej sprawie, otrzymał on nowego laptopa jeszcze przed długim łykendem. szczególnie, że nie upieram się twardo przy tym samym modelu (Acer TM 8005) wiedząc, iż w tej chwili sprowadzenie go może być trudne.

na razie z ich strony cisza.

 

ciąg dalszy nastąpi

Edytowane przez tse_tse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam okolo 4k na laptopa i niewiem co kupic

Asus A2538DB http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12972

czy

Acer TravelMate 4051 LMi http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16479

a moze

Toshiba Sat L10-117

http://vobis.pl/vsys/web/oferta/katalog?symbol=874000

Co radzicie?

pozdro

Edytowane przez raistlin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam okolo 4k na laptopa i niewiem co kupic

Asus A2538DB 1416901[/snapback]

hm 3 moim zdaniem odpada bo jest najgorszy.

2 trzyma długo na bateriach ale gry nędza

1 trzyma tak sobie na bateriach (do 3h) ale za to gry dzialają ładnie :)

Ja mam takiego asusa ale z gorszą grafą i nie narzekam!

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vitucky >> dziekuje miszczu ze mnie uswiadomiles ze mozna podlaczyc monitor do laptopa, wow!, naprawde malo kto o tym wie, twoja wiedza jest porazajaca...

 

A na przyszlosc zorientuj sie o czym piszesz, bo mam wrazenie ze tylko gledzisz dla samego gledzenia.

1416942[/snapback]

,,miszczu" może bys tak sie zainteresowal troszke ortografia.

Wysunales nieprawdziwe wnioski. To miala byc porada dla osoby która nie miała styczności ze sprzętem przenośnym jak sie mozna bylo domyslic a nie dla Ciebie drogi użytkowniku obeznany niby w temacie. Gdybyś choć troche miał styczności z handlem laptopami to bys takich bzdur nie opowiadal. ,,...to nie spotkalem laptopa ktory bylby niestabilny to sa juz skladane profesjonalnie z odpowiednio dobieranych czesci" jakby tak bylo to by nie bylo tego wątku przyklejonego.Sam sobie kupuj co popadnie byle ,,nie składak z hipermarketu"Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za rady co do ortografii, miszczu! ale ja proponuje zainwestowac w slownik wyrazow obcych i poszukac pozycji "ironia"

Zreszta widze ze nie tylko miszcz ale i spec handlowy. Wow, to juz brzmi dumnie.

Chcialbym cie zobaczyc w akcji "panie, bierzesz pan laptopa, potem dokupujesz zewn. klawiature, monitor, karte muzyczna i graficzna i jest normlanie super sprzecik!" he..

A stabilnosc chyba mylisz z wydajnoscia, jakoscia, wyposazeniem itp o czym mowa w przyklejonym watku.

Dobra, EOT bo to do niczego dobrego nie prowadzi, rozejdzmy sie jak profesjonalisci (hehe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli klient waha sie z kupnem laptopa bo jest akurat jeszcze w dodatku w nim klawiatura niemiecka to należy go uświadomić jaki zabieg zrobić zeby to nie zawazylo o tym czy kupic czy nie kupic.Gdybym nie uświadamiał klienta ze takie peryferia dodatkowe istnieja to by mi latami zalegaly i sluzyly z czasem jako eksponaty muzealne.Nie myle wydajnosci ze stabilnosci.To Ty napisales, ze sie nie spotkales ze sprzetem niestabilnym a niestety taki tez sie zdarza.Zreszta zauwazyles, ze nikt nie wybiera tutaj sprzetu typu Actina,Notestar,Maxdata i inne tego typu wynalazki.Nie dzieje sie to bez przyczyny...No to rozejm...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu Toshiba najgorsza jest wedlug Ciebie ?

1417160[/snapback]

najgorsze parametry (procek i grafa) a i na bateriach nie trzyma tak długo jak Dothan.

Jeśli chodzi o marke to oczywiście najlepsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za rady co do ortografii, miszczu! ale ja proponuje zainwestowac w slownik wyrazow obcych i poszukac pozycji "ironia"

Zreszta widze ze nie tylko miszcz ale i spec handlowy. Wow, to juz brzmi dumnie.

Chcialbym cie zobaczyc w akcji "panie, bierzesz pan laptopa, potem dokupujesz zewn. klawiature, monitor, karte muzyczna i graficzna i jest normlanie super sprzecik!" he..

A stabilnosc chyba mylisz z wydajnoscia, jakoscia, wyposazeniem itp o czym mowa w przyklejonym watku.

Dobra, EOT bo to do niczego dobrego nie prowadzi, rozejdzmy sie jak profesjonalisci (hehe)

1417376[/snapback]

 

jesli klient waha sie z kupnem laptopa bo jest akurat jeszcze w dodatku w nim klawiatura niemiecka to należy go uświadomić jaki zabieg zrobić zeby to nie zawazylo o tym czy kupic czy nie kupic.Gdybym nie uświadamiał klienta ze takie peryferia dodatkowe istnieja to by mi latami zalegaly i sluzyly z czasem jako eksponaty muzealne.Nie myle wydajnosci ze stabilnosci.To Ty napisales, ze sie nie spotkales ze sprzetem niestabilnym a niestety taki tez sie zdarza.Zreszta zauwazyles, ze nikt nie wybiera tutaj sprzetu typu Actina,Notestar,Maxdata i inne tego typu wynalazki.Nie dzieje sie to bez przyczyny...No to rozejm...:)

1417414[/snapback]

Panowie przestańcie się kłócić bo tylko zaśmiecacie forum!

Miłujmy się :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...