Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

ACER 5014WLMI dla tych co chcą pograć i nie zależy im na baterii. no i wiadomo 64bity - polecam windozę 64bit. ;) pamiętajcie że zamiast 3400+ rozdają 3700+ :-)

 

faktycznie jakość wykonania nie jest turbo kosmiczna,ale nie jest taka zła i czy warto dopłacać 3-4 tysiące do notebooka innej (bardziej "renomowanej") firmy z tymi samymi parametrami? zwłaszcza że nie widać na razie takowych. bo kto ma ath64 3700+/512mb/x700 128mb/80gb/dvdrw/15,4wide/wifi/1gbitLan ?? za w miarę rozsądne pieniądze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz tego Della nie zawiedziesz sie. A co do Acerow jesli lubisz tandetne wykonanie i awaryjnosc to kup Acera. Acer jeslt raczej konkurencja dla Actiny i Maxdaty a nie dla Dell'a czy Toshiby.

1630221[/snapback]

Stary, nie wiem co ty dostales za egzemplarz tego Acera ale musisz miec wielkiego pecha. Mam obecnie Acera, jest to moj pierwszy Acer, wczesniej mialem Toshiby, Fujitsu-Siemensa a teraz rownolegle mam w firmie Thinkpada. Z tych wszystkich oprocz IBM-a najlepiej wykonany byl Fujitsu-Siemens. IBM jest tutaj poza konkurencja w kwestii wrazenia solidnosci ale niestety wydajnosciowo w multimediach jest sporo w tyle, przynajmniej nie za rozsadne pieniadze. Moj stary Fujitsu-Siemens po dwoch latach nie mial praktycznie zadnych uszkodzen, nadal jest uzywany przez moja dziewczyne. Moj obecny Acer jest rownie dobrze wykonany jak dwie Toshiby, ktorych wczesniej uzywalem. Nie wiem na czym polega owa tandetnosc plastiku, na ktora sie powolujesz, plastik jest jak w kazdym innym notku a przynajmniej w moim nie wycieraja sie na nim zadne plamy od rak. Kolega ma ASUS-a takiego w kolorze przydymionego aluminium i po dwoch miechach ma dwie rece odbite po bokach komputera. Ladnie to wygladalo fakt, ale na poczatku. Nie wiem co widzisz takiego tandetnego w tym Acerze? Miales z tego co zrozumialem jednego i to jakiegos pechowego. Ostatnio na forum dawalem linka do raportu nt. zadowolenia klientow amerykanski z poszczegolnych marek i Acer uplasowal sie powyzej sredniej. Jakos statystyka bardziej do mnie przemawia niz pojedyncze przypadki.

A co do Dell'a 9300, to wspominalem Ci ze kolega zajmujacy sie sprzedaza komputerow i min. sciaganiem laptopow z USA mowil mi ze model ten przebojem serwisow w USA. Wg. niego dlatego Dell daje na niego duze rabaty bo jest bardzo awaryjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do posiadaczy laptopa Acer Aspire 5014. Czy moglibyście podać adres jakiejkolwiek strony z rzeczywistym zdjęciem owego laptopa? Chciałbym wiedzieć jak on wygląda. Na różnych stronach znajdują się różne zdjęcia i nie wiem, które jest rzeczywiste. Proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do posiadaczy laptopa Acer Aspire 5014. Czy moglibyście podać adres jakiejkolwiek strony z rzeczywistym zdjęciem owego laptopa? Chciałbym wiedzieć jak on wygląda. Na różnych stronach znajdują się różne zdjęcia i nie wiem, które jest rzeczywiste. Proszę.

1631071[/snapback]

Tak wygląda mój: http://agentj.risp.pl/wysypisko/uploads/acer5014.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku przyszlego roku wejda na rynek Turiony Dual Core i nie wiem co wtedy zrobi Intel, ktory chce wdrozyc 32-bitowego Dothana Dual Core - jesli nie zmienia zalozen projektu to dostana wielkiego kopa w tylek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jako, ze nie znam sie zbyt na laptopach prosze Was o rade. Zamierzam sobie cos zakupic, mam do wydania maksymalnie 4500zł. Jest to kwota ostateczna nie podlegająca negocjacji w górę ;) . Czytałem bardzo dużo wypowiedzi i już się niestety w tym ostatecznie pogubiłem.

Jakie cechy ów laptop powinien posiadać:

 

1. dosyć szybki procesor, najlepiej 64bitowy lub jakieś Centrino (sami zdecydujcie i poprzyjcie argumentami, ktory wybrac).

2. 512MB ramu.

3. Karta graficzna nie jest wazna, chcialbym zeby byla conajmniej odpowiednikiem GF4Ti, tak zebym mogl czasami po domowym lanie zagrac ze znajomymi.

4. Staranne wykonanie - niechiałbym, żeby sprzęt mi się rozpadł lub wyglądał jak niskiej jakości zabawka.

5. Dysk ok 60GB, myślę, że więcej niepotrzebuję.

6. Co do matrycy to niestety nie rozumiem tych Waszych skrótów :) jeśli moglibyście mi wyjaśnić która jest najlepsza i którą wybrać, to byłbym wdzięczny :).

7. Bateria, która wytrzymałaby z 2-3h.

8. Bezprzewodowa sieciówka, może być też dodatkowo irda.

9. Wsparcie ze strony różnych dystrybucji linuxa. Niechciałbym mieć problemów z instalacją unixowego systemu, gdyż taki potrzebuję do kodowania. (wolę niż windowsa, lecz oczywiście oba systemy będą zainstalowane).

 

Jeśli nie sprawi wam to problemu, czy moglibyście wskazać mi różne modele laptopów, których kupno powinienem rozważyć? Prosiłbym też o podanie cen.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

MeHow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zauwazylem dosc ciekawy (tak mi sie zdaje) cenowo i konfiguracyjnie lapek:

 

 

Notebook VOBIS DIGITAL MA 74015G 15" 512 80GB DVD+/-RW XP za 3999 z VAT

 

 

Procesor: Intel® Pentium® M 740 (1.73 GHz, FSB 533 MHz, 2 MB cache), platforma Intel® Centrino™ Sonoma

System operacyjny: Microsoft® Windows® XP HE PL SP2

Pamięć RAM:

standardowo 1x512 MB DDRAM2 DualChannel 533MHz

maksymalnie 2048 MB DDRAM2 DualChannel 533MHz

Pamięć masowa:

dysk twardy 80 GB SATA 8MB Cache 5400rpm

nagrywarka DVD-/+RW Dual (dwusystemowa)

Ekran:

przekątna 15"

typ TFT XGA

rozdzielczość 1024 x 768 pikseli

Grafika: Intel® Graphic Media Accelerator 915GM 128MB

Interfejs:

1 x IEEE1394 (FireWire)

3 x USB 2.0 ports

1 x S-Video (TV out)

1 x PCMCIA (Cardbus)

1 x Express Card

S/PDIF złacze optyczne

czytnik kart pamięci MS/MSPro/MMC/SD/xD

mikrofon

słuchawki

Audio DJ Panel

Dźwięk:

zgodny z AC97

zintegrowane głośniki

Komunikacja:

modem 56 kbps (V.92)

karta sieciowa 10/100 Mbps LAN

bezprzewodowa karta sieciowa Intel® PRO/Wireless 2200 BG WLAN

Zasilanie:

bateria Li-Ion, 8 cells

5.4 godzin pracy

4 godziny - czas ładowania baterii

Oprogramowanie:

Microsoft® Works 8.0 PL

Norton Internet Security 2005 (90 dniowa wersja) AntiSpyware Edition

Pinacle Studio 9 SE PL

Kurs języka angielskiego YDP 2006

Nero 6.0 Suite

PowerDVD 5.0

Wymiary (mm): 330 x 275 x 32.1~40.1 mm

Waga (kg): 2,8

Gwarancja: 2 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z jakoscia wykonania powyższego?

1633799[/snapback]

niestety nie wiem

w najblizszym czasme mam zamiar wybrac sie do vobisu zobaczyc ten sprzet

a www vobisu nie dziala w tej chwili wiec obrazkow nie moge poogladac

 

jedyne zdjecie jakie mi przyslali to to:

 

http://www.members.lycos.co.uk/klemishh/1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku przyszlego roku wejda na rynek Turiony Dual Core i nie wiem co wtedy zrobi Intel, ktory chce wdrozyc 32-bitowego Dothana Dual Core - jesli nie zmienia zalozen projektu to dostana wielkiego kopa w tylek :)

1633551[/snapback]

Wg. tego http://pclab.pl/news16346.html, to nie będzie juz dothan tylko yonah (65 nm). jeżeli więc dothan, który obecnie nieco góruje nad turionem zostanie zastąpiony yonah'em to tylko 64bity tego drugiego niewiele dadza. oczywiscie jezeli amd nie poprawi obecnego t. ja jako że kibicuje amd, troche sie zawiodłem turionem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ! dziekuje za zainteresowanie !

 

Waga mysle nie gra roli (no ale bez przesady). Co do matrycy to sie nie orientuje w ogole (az wstyd), co jest teraz, ze tak powiem "na topie", jakie ekrany, jezeli mozesz to doradz (bede bardzo wdzieczny). Lap nie bedzie zamiast PC-ta, raczej do noszenia, zerknij na moj opis i opcje PRIMO, to bedziesz wiedzial co mam aktualnie w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie ekrany, jezeli mozesz to doradz (bede bardzo wdzieczny).

1634046[/snapback]

Obecnie 15" powinien wystarczyc , ale 15,4" panoramiczny będzie lepszy zwłaszcza jeśli

pracujesz z arkuszami kalkulacyjnymi lub programujesz w IDE które mają dużo okienek

Procesory Pentium M ,Turion,AMD 64 .

Modele (15,4")

Acer 5021WLMi TURION

Toshiba M40X-116 PentiumM-730

Acer 5014WLMi AMD64

(15")

Toshiba L10-194 Centrino 1,7Ghz

EDIT :

HP nx9125 Turion 1,6Ghz

a jak nie to pobaw się konfiguratorem na TU

miłych zakupów B)

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MeHow,

a moze cos takiego? Ma matryce 15" - jesli nie potrzebujesz ekranu panoramicznego (15,4") to polecalabym Ci wlasnie 15"-notek dluzej pociagnie na baterii...

 

ASUS A3E-5003H

 

Wlasnie sobie go dzisiaj zamowilam... ;)

Edytowane przez ikaps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam mimo wszystko cos z acerow, w cenie do 4500 nie kupisz nic dobrego innej w firmy w takiej konfiguracji, rozpatrz modele tm 5012 , 5014

tm 4601 , i oczywiscie moj model ktory bardzo sobie chwale tm 4102wlmi ... moze na allegro znajdziesz cos kolo 4500 zl bo w sklepach z tego co wiem od ~4800 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o tym laptopie?

1635035[/snapback]

Mam go od piątku i sprawuje się jak narazie idealnie i jestem bardzo zadowolony ;) Tyle, że procesor szybszy - 3700+ (data produkcji 17.07.2005).

 

Jak narazie jedyny problem jest taki, że przyciski dodatkowe przestały działać (poczta, wlan ,itp., ale mam wrażenie, że gdzieś je wyłączyłem).

Edytowane przez revo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

revo mozesz dac linka do tej maszyny ktora kupiles? Czy moglbys cyknac pare fotek swojego notebooka?

 

--- edit ---

 

i powiedz jak Ci na bateriach trzyma?

Edytowane przez MeHow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc w wyborze notebooka-przejrzalem poprzednie posty, ale wlasciwie nie ma duzo informacji a temat:

 

Acer TravelMate 2354LM http://sklep.benchmark.pl/pelny_16325.html (2999zl)

i Asus A3L-5014 http://sklep.benchmark.pl/pelny_19565.html (ok 3300zl)

 

Oba maj 60GB dysk,512 RAm-,nagrywarki DVD i ogolnie powinny sprawdzic sie do zastosowan biurowych.

Najwikesze roznice to Asus jest jakies 300 zł drozszy i nie ma WinXp.Za to ma kamere,IRDA, technologie Centrino no i torbe i myszke w zestawie.Poza tym Asus ma nieco lepsza opinie niz Acer.

Zastanawiam sie nad wyborem o dluzszego czasu i prosze o pomoc, bo nadszedl ostateczny czas decyzji java script:emoticon(':)')

smilie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1635147[/snapback]

bierz Asusa ale może stąd ;)

ASUS ASUS ASUS

A jak nie to może lepiej cos takiego : Acer 5002

cena 3230 zł AMD Turion lepszy proc , nieco mocniejsza bateria, 64bity

 

miłych zakupów . pozdrawiam

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

revo mozesz dac linka do tej maszyny ktora kupiles? Czy moglbys cyknac pare fotek swojego notebooka?

 

--- edit ---

 

i powiedz jak Ci na bateriach trzyma?

1635138[/snapback]

Dokładnie był zamawiany przez sklep w tej hurtowni:

http://www.ab.pl/produkty/grupa.php?id=472...=2478&pid=74265

 

U innych osób na forum było podobnie - procesor 3700+ zamiast 3400+.

 

Wygląda tak: http://agentj.risp.pl/wysypisko/uploads/acer5014.jpg - więcej fotek nie chce mi się robić ;) Wcześniej był już podany link przez Amaritha do recenzji modelu 5012 - http://egielda.com.pl/?str=art&id=246, gdzie znajdują się fotki - w sumie to jest ten sam laptop z delikatnie inną konfiguracją.

 

Na baterii trzyma około dwie godziny - nie powiem ile dokładnie i w jakich warunkach / obciążeniu, bo nie bawiłem się w testy - w większości siedzę i tak na zasilaniu więc dla mnie to nie ma znaczenia.

Edytowane przez revo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SIEMA PRZYZNAM SIE BEZ BICIA NIE CZYTAŁEM TEGO TEMATU CAŁEGO BO NIE MAM NA TO CZASU.... POTRZEBUJE LAPTOPA DO 3,500 MUSI MIEĆ OBOWIĄZKOWO:

 

- 2 lata gwary

- fdd

- nagrywarke dvd

- 512 ramu z możliwiscia podłaczenia 1 gb

- lan

- fajnie jak by bylo wi-fi

- chyba na cpu intela... centrino jakis 1 mb cache albo cos innego...

 

co polecacie ????

 

prosze o szybka odpowiedz bo laptopa musze miec w tym tygodniu jeszcze...thx

Edytowane przez masterdomin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SIEMA PRZYZNAM SIE BEZ BICIA NIE CZYTAŁEM TEGO TEMATU CAŁEGO BO NIE MAM NA TO CZASU.... POTRZEBUJE LAPTOPA DO 3,500 MUSI MIEĆ OBOWIĄZKOWO:

prosze o szybka odpowiedz bo laptopa musze miec w tym tygodniu jeszcze...thx

1635444[/snapback]

Sprawdz moje propozycje z tej i poprzedniej strony a za taką sumę to najlepszy chyba będzie Turion 1MB 1,6GHz inaczej to albo Centrino (2MB)256 MB albo 512 MB RAM na Celeronie M (1MB)

np.

Amilo Pro v2010

Po prostu klasyka Celeron M 1,5Ghz 1MB

+512 MB w jednej kości

-słaba karta graficzna

+WiFi

MAXDATA Eco 4500I

+Pentium M(Dothan) 1,6Ghz 2 MB

-tylko 256 MB RaM

+WiFi

ACER 5002

+Turion 1,6Ghz (1MB)

- tylko 1 rok gwarancji

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam male pytanie.

 

Pojawil sie u mnie potezny dylemat, ktory zawezi sfere poszukiwan. Co brac Turiona, czy Centrino? Co polecacie? Co wydajniejsze? Wiem, ze turion to 64bity, lecz czy jest to wystarczajacy argument aby brac taki procesor? Aktualnie zastanawiam sie nad wyborem jednego z ponizszych notebookow:

 

1. http://www.rewolt.pl/?p=pokaz_produkt&nr=444

2. http://www.rewolt.pl/?p=pokaz_produkt&nr=467

 

Ktora opcja wydaje sie korzystniejsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to tylko w tym sklepie dostawalo sie 3700+ zamiast 3400+ , czy we wszystkich jest tak milo?

1635457[/snapback]

Nie mam pojęcia - jak przejrzysz ten topic kilka stron wstecz (jak ja się pytałem), zobaczysz, że kilka osób po zakupie gdzie indziej też miało 3700+ zamiast 3400+ - w sumie wygląda na to, że ostatnia partia ma właśnie 3700+ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co mozesz napisac na temat mojego poprzedniego posta?

1635687[/snapback]

Nie wiem ;) Oba wyglądają ciekawie - z centrino jest pewnie mocniejszy (szybszy procesor, DDR2), a turion ma 64 bit'y i 128 MB na karcie graficznej. Raczej doradzać nie mogę, bo sie na tym nie znam, a tylko wypowiadać na temat modelu 5014, który posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...