Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a co polecicie głównie do pracy (word, exel), netu (www, e-mail) i czasem filmu (przydaloby sie dvd), do tego żeby miał dość czytelny wyświetlacz (laptop dla wujka), nie był za drogi i wytrzymał troche na bateri. Wujek powiedział, mi o tym, że ma zamiar kupić laptopa dwa dni temu i od tego czasu zainteresowałem się tą tematyką, ale chciałbym się was spytać co wy byście wybrali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co polecicie głównie do pracy (word, exel), netu (www, e-mail) i czasem filmu (przydaloby sie dvd), do tego żeby miał dość czytelny wyświetlacz (laptop dla wujka), nie był za drogi i wytrzymał troche na bateri. Wujek powiedział, mi o tym, że ma zamiar kupić laptopa dwa dni temu i od tego czasu zainteresowałem się tą tematyką, ale chciałbym się was spytać co wy byście wybrali?

1657111[/snapback]

Wariant droższy : (Pentium M (2MB)/256 MB RAM/40GB HDD)

HP nx6110

+b.trwała klawiatura,mocna bateria

Toshiba Satellite M40X-184

+mocniejszy proc i lepsza kart dzwiękowa

Maxdata 6100X

+dużo złącz,3 letnia gwarancja - kanciasta obudowa

 

Wariant tanszy: (Celeron M(1MB)/512 MB RAM/40 GB HDD)

FS v2010

+cichy -słaba karta graficzna

ASUS A3L

+większy dysk twardy,duzo złącz

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

jak wszyzscy mam dylemat z wyborem laptopa, poniewaz mam niewielki budzet(bo na poczatku mial byc palmtop - ale stwierdzilem, ze na razie to nieprzydatny dla mnie gadzet i lepiej ciut dolozyc i miec laptopa). Zastanawialem sie nad sprzetem poleasingowym. Nie potrzebuje komputera do gier, ale chcialbym zeby wszelkie biurowe i graficzne programy swobodnie chodzily. no i znalazlem cos dla siebie: PIV-M1,8, 512 MB PC-2700, 30 GB, radosław 7500 z 32 MB, combo czyli Compaq evo n610c w cenie prawie 2100! No i wlasnie tu jest dylemat: czy nie lepiej jeszcze poczekac i uzbierac i kupic nowke np. acera za 2500 zl. czy jest on lepszy (wydajniejszy)? czy jakiegos aristo? z drugiej strony mozna dokladac w nieskonczonosc. a moze faktycznie kupic tego evo (wprawdzie 14,1 ale waga przyzwoita -2,4 kg)? no i ma wszelkie potrzebne wejscia/wyjscia jak np. tv-out. mysle, ze jakos wykonania tez jest lepsza niz w medionach czy gericomach albo innych takich.

Edytowane przez ZEEON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1657347[/snapback]

primo nie 2100 tylko 1999 ;) Compaq evo N610C

może nówkę (ale lepiej Acer/Maxdata niz Aristo/CaliforniaAccess):

Maxdata 1200X ok. 2500 zł

+sporo złacz i mocny procesor

- kanciasty,karta graficzna bez obsługi OpenGL

 

na allegro :

2100-2300

FS amilo pro v2010

całkiem dobry sprzęt do pracy biurowej sam go mam

+ cichy -słaba karta graficzna

Flybook

coś zamiast palmtopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

primo nie 2100 tylko 1999 ;) 1657522[/snapback]

1. n610c + COMBO (zamiast DVD)= ok 2100 :)

2. Maxdata - procek niezly, ale to chyba stacjonarny laptop - 3,6 kg - krowa:)

3. jezeli sprzedawca wystawia FV to ten FS amilo to calkiem niezla propozycja (sprzet biore na firme) - choc nie wiem czy ogolnie jest wydajniejszy od Compaq

4. flybook - tez mi sie podoba :)

Edytowane przez ZEEON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy do czego Ci on potrzebny i za ile :D

ogolnie spoko tylko ze nie pograsz zbytnio

 

i cena tez wazna

1657097[/snapback]

Internet, dużo aplikacji naraz (outlook express, skype, opera, MSN, etc. + winamp), poza tym filmy bym poogladal, o grach spcjalnie nie myslalem ale slyszalem/czytalem ze ta grafa jest jedna z lepszych... Poza tym jakis corel czy photoshop od czasu do czasu, moze jeszcze programik ktory produkuje obiekty/modle 3d, nic wiecej ;)

 

ok. 4300

 

I jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chcialem zapytac co wybrac z tych trzech:

 

Acer » TravelMate 2400 » TM2403NWXMI 14,1 WXGA TFT M370,256 MB DDRII 40GB, DVD-dual DL, WLAN, http://www.rewolt.pl/?p=pokaz_produkt&nr=530

 

Hewlett Packard » nx6110 » nx6110 CM 360J 15 TFT XGA 256MB 40GB DVD/CDRW free DOS [PY435ES#AKD] http://www.rewolt.pl/?p=pokaz_produkt&nr=499

 

Acer » TravelMate 2310 » TM2313NLM 15 XGA CeleronM 370 1.5GHz 256MB 40GB DVD-Dual DL http://www.rewolt.pl/?p=pokaz_produkt&nr=432

 

Laptop bedzie wykorzystywany do internetu i prac biurowych. Czy ktos moze mi wyjasnic roznice pomiedzy matryca 14,1" WXGA TFT a 15 XGA? (co ładniej wyglada ? :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś odpowie na wcześniej zadane pytanie, które obyło sie bez echa, a mianowicie:

 

"i tak na marginesie czy duże znaczenie ma WiFi b/g lub samo b lub g? wiem ze różnią sie prędkością, no ale w polsce które bardziej opłaca sie brać?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"

1658844[/snapback]

Lepiej wziąć kartę WLAN z 802.11g bo urządzenia takie są zgodne wstecz z 802.11b

1658844[/snapback]

5021 z Turionem jest lepszy, ma więcej Cachu i obsługę 64 bitów

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wlasnie poszedl z dymem moj obecny komputer, po dluzszym zastanowieniu

postanowilem nie inwestowac swoich ciezko zarobionych pieniazkow w komputer stacjonarny. Zamiast tego chcial bym kupic jakiego laptopa. Glownym ograniczeniem sa moje finanse. Jestem w stanie wydac max 3,5tys zl.

 

Nie znam sie na laptopach kompletnie i nie wiem co kupic.

Chcial bym komputer z wi-fi, 40gb hd, 512mb ram i jakas w miare przyzwoita matryca. Karta graficzna 3d jest mi zbedna poniewaz komputer sluzy mi tylko do pracy i netu.

 

Jaki konkretnie model byscie polecili mi za tak niewygorowana sume?

 

Bede wdzieczny za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wlasnie poszedl z dymem moj obecny komputer, po dluzszym zastanowieniu

postanowilem nie inwestowac swoich ciezko zarobionych pieniazkow w komputer stacjonarny. Zamiast tego chcial bym kupic jakiego laptopa.  Glownym ograniczeniem sa moje finanse. Jestem w stanie wydac max 3,5tys zl.

 

Nie znam sie na laptopach kompletnie i nie wiem co kupic.

Chcial bym komputer z wi-fi, 40gb hd, 512mb ram i jakas w miare przyzwoita matryca.  Karta graficzna 3d jest mi zbedna poniewaz komputer sluzy mi tylko do pracy i netu. 

 

Jaki konkretnie model byscie polecili mi za tak niewygorowana sume?

 

Bede wdzieczny za rady.

1659332[/snapback]

do pracy polecamIBM R50e lub HP nx6110 do nich dodatkowo RAM 256MB. Bardzo solidny sprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem w stanie wydac max 3,5tys zl.

Chcial bym komputer z wi-fi, 40gb hd, 512mb ram i jakas w miare przyzwoita matryca.  Karta graficzna 3d jest mi zbedna poniewaz komputer sluzy mi tylko do pracy i netu. 

Jaki konkretnie model byscie polecili mi za tak niewygorowana sume?

1659332[/snapback]

Jeden z tych dwóch

Celeron M 1,5Ghz(1MB)/512 MB RAM/40+GB HDD/DVD-RW/WLAN

FS v2010

+mam z tej samej serii :-P

ASUS

+60 GB HDD,dużo złącz

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam problem który wybrac :

 

Acer Travel Mate 4152LMi

LX.T7605.014 P-M740 (1.7 GHz) / 512MB (2x256) / 60 GB/ DVDRW dual / 15" / WLAN

 

Acer Travel Mate 4651LCi

LX.T7506.033 P-M 730 (1.6 GHz)2x256 MB / 60 GB / Combo / 15"SXGA+/

 

Satellite L10-194

PSL10E-02100VPL P-M 735 (1.7 GHz) / 512MB / 60GB / 15"XGA / DVD-SM / WLAN

 

ASUS A3E-5003 P-M 1.6, 512 MB, 60 GB, DVDRW, 15", WIFI

 

ASUS A3E-5018 P-M 1.73, 512 MB, 60 GB, DVDRW, 15", WIFI

 

No to ktory proponujecie i dlaczego nie inny

Edytowane przez issos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomocy!!!

 

nie znam sie na laptopach a chce kupić coś w miare porządnego za niską cene - jakieś 1500zł może byc troche używane:)

 

zastanawiam sie nad tym

 

oceńcie to prosze i napiszcie czy ten problem z biosem łatwo rozwiąże:)

 

z góry dziękuje i pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie mow, ze chcesz sobie go kupic  :? ale jak Cie stac to czemu nie...piekna sprawa

1659921[/snapback]

Nie mowie ze che kupic, poprostu chce wiedziec co inni uwazaja na ten temat, a kiedys moze i kupie :D:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomocy!!!

 

nie znam sie na laptopach a chce kupić coś w miare porządnego za niską cene - jakieś 1500zł może byc troche używane:)

 

zastanawiam sie nad 1659903[/snapback]

no jeslibys łyknął tego HP za 1500zl to jak najbardziej jest tego wart :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie mow, ze chcesz sobie go kupic  :? ale jak Cie stac to czemu nie...piekna sprawa

1659921[/snapback]

Thinkpady mają "cudne" ceny :) Takiego nowego T43p można nabyć z oceanem już za ok. $3.5k. I najlepsze, że firmy pomimo tych cen je masowo kupują :D Ja nie wiem jak IBM mógł sprzedać chińczykom z Lenovo taką złotą kurę. Pozostaje liczyć, że Lenovo spuści troche z tonu i obniży ceny.

Edytowane przez manux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff, ale tu tłoczno, wszyscy kupują laptopy, hehe.

 

Ponawiam moje pytanie bo przeszło bez echa :(

 

(piotrek_ @ Sep 18 2005, 23:57)

Witam!

 

A co powiecie o tym cacku:

 

Notebook HP nx6110 PM740 15" 512 60GB DVD-LS BT XP PY535ES

 

(Procesor: Intel® Pentium® M 740 1.73GHz, cache 2MB, FSB 533MHz, RAM: 512 MB DDR SDRAM (max 2048 MB), HD 60 GB, DVD-Dual LightScribe, 15" TFT XGA, 1024 x 768, 16,7 miliona kolorów, 1 x PC Card Slot type I, II lub III, 2 x USB 2.0, RJ-11, RJ-45, FireWire (IEEE 1394), 15-stykowe D-Sub, Intel® Graphics Media Accelerator 900 (pamięć współdzielona do 128MB), karta dźwiękowa Sound Blaster Pro compatibile, modem 56 kbps (V.90) faks 14,4 kbps, Ethernet 10/100 Mbps, WLAN 802.11 b/g, Bluetooth, Li-Ion do 4 godzin pracy, XP Home PL)

 

I jak?? Warto to to chapnąć?

 

Z góry dzięki!

Piotrek

 

 

 

 

 

zalezy do czego Ci on potrzebny i za ile

ogolnie spoko tylko ze nie pograsz zbytnio

 

i cena tez wazna

Jak już wspomniałem:

 

nternet, dużo aplikacji naraz (outlook express, skype, opera, MSN, etc. + winamp), poza tym filmy bym poogladal, o grach spcjalnie nie myslalem ale slyszalem/czytalem ze ta grafa jest jedna z lepszych... Poza tym jakis corel czy photoshop od czasu do czasu, moze jeszcze programik ktory produkuje obiekty/modle 3d, nic wiecej

 

ok. 4300

 

I jak?

Proszę o radę/recenzję...

 

Dzięki wielkie z góry za odpowiedź!

 

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja porobię za echo  :D 

nx6110  to bardzo dobry notebook biurowy ale myślę że toshiba byłaby lepsza, szczególnie jeśli lubisz dużo okienek na pulpicie

1661160[/snapback]

Dziękuję za odpowiedź :D

 

Wygląda tak samo, poza inną grafiką, modemem w standardzie V0.92, krótszym czasem pracy na bateriach i serwisem wewnętrznym, aha, matryca ma 15,4"...

 

a filmy pójdą tak samo na obu? Mam na myśli DVD i Divx-y...

 

Aha, no i ja kupuję w Zielonej Górze albo Poznaniu, stąd ceny są trochę inne...

 

Dzięki!

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...